The Blogbir süspansiyon olarak arkalık elemanının olmadan, tavan alçı montajında ​​yapamazAlçıpan yapılar ile çalışmak için kullanılan GCR için gipsokartonaPodvesy bir tavan oluştururken bir süspansiyon olarak arkalık elemanının olmadan yapmak değil. Alçıpan kapsamı çok büyük - asma tavan toplamak, teller, gizlemek duvarlar izole hizalamak bir ses yalıtımı olun. Bu, ilk akla gelen şey. Alçıpan Kenarlarda ve sıva içine karton oluşan sadece bir "sandviç" değildir. O uygulamak ve alçı levha yükleme yeri belirlemek işaretleri bir dizi ayrılabilir çıkıyor. Alçıpan şunlardır: suya dayanıklı ve ateşe dayanıklı, yangına dayanıklı ve nem pazogrebnevyh. renk ile: - gri ve mavi gri, kırmızı ve neme karşı dayanıklı boya standart alçıpan, aleve dayanıklı gri veya mavidir. Alçıpan bir yaprak kalınlığının 6 ila 24 mm arasında değişir.


Ne süspansiyon GCR için kullanılır

bütün yüzey sırtlar ve sözde dalgasız, düz olduğunda, o halde GCR duvara direkt olarak monte edilebilir. Ya birkaç santimetre tavan seviyesinde farklılıklar olur? Ya tepelerde tüm duvar? Ya teller gizlemek gerekir mi? Sadece duvara bağlamak için değil. Bu gibi durumlarda, ve GCR için süspansiyon uygulanır.

FCL için askılar şunlardır:

 • alçıpan için düz askı;
 • bir tel çubuk ile Süspansiyon;
 • klipsli Askı.

alçıpan buna bağlı olduğu için süspansiyon, kasanın sertliği ve güvenilirliliğinden sorumluduralçıpan buna bağlı olduğu için süspansiyon, kasanın sertliği ve güvenilirliliğinden sorumludur

bölümlere ayırmak mümkün değilse, süspansiyonlar kurulum profilleri sonra sabitlenmelidir.


çalışmalarını kolaylaştıracak ipuçları:

 1. 80 cm - bir süspansiyon 60 sabitlenmesi için en uygun bir adım.
 2. Kurulum süspansiyonlar aşağıdan yukarıya doğru başlamalıdır.
 3. Çalışma ancak birlikte olmalıdır.

Doğrudan askı kullanıldığında, boyu yüzey pürüzlülüğü derecesine bağlı olarak seçilmelidir.

Düz alçıpan için askı ve bir tel çubuk ile marka kullanımı

En sık kullanılan süspansiyon seçeneklerden biri - Doğrudan. duvar, zemin ve tavan üzerinde bulunan bir metal çerçeve yüklerken kullanılır. doğrudan bir askı inşaatı önemli ölçüde zaman işleri azaltabilir "P" harfi gibi görünüyor. Ancak, doğrudan süspansiyon satın alma zamanında bir dikdörtgen plaka şeklinde olacaktır. Ayrıca hoş ve maliyet, bu her biri 3 ila 5 ruble arasında değişir.direkt süspansiyon bir diğer belirgin özelliği, bu süspansiyonlar geri kalanından ayırır ne 40 kg kadar olan yükleri dayanabilir olmasıdır. 70 cm - bir tavan gibi askı vasıtasıyla alçı yapı kurmak için, her 60 kullanımı için yeterlidir.

Bir tel askı çubuğu yardımıyla eğimli tavan inşa etmek kolaydırBir tel askı çubuğu yardımıyla eğimli tavan inşa etmek kolaydır

Süspansiyon doğrudan bağlanması için naylon düşebilir olarak sadece galvanizli çapa kullanılmalıdır ve tüm yapı çökecek hatırlamak önemlidir. Doğrudan süspansiyon paneli evlerin sakinleri için idealdir, titreşim ve gürültüyü emer.

bir tel çubukla süspansiyonlar genellikle çok seviyeli yapıların montajı için de kullanılır. Ancak, onlar için daha yüksek tavanlarda ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Ama böyle süspansiyonlar kullanılarak süspansiyon yapısı tesviye çok daha kolaydır. Ve ayarlanabilir tel çubuk sayesinde yükseltilmiş ve yapının istenen yüksekliğe düşürülebilir. Bu süspansiyonun maliyeti her biri 4 ila 15 ruble arasında değişir. fiyat süspansiyon kalınlığına bağlıdır.

Bu süspansiyona olarak önemli bir dezavantajdır. Zaman içinde, iğne ve süspansiyon bağlayan yay zayıflamış ve tüm yapı sarkmalar edilir. ağırlıkça maksimum süspansiyon - 25 kilogram.

klipler ile uygun askı

alçıpan için askıları bir başka tipi, bir klip ile bir model, bir ankraj olarak adlandırılır.

Yanı sıra tel çubuk süspansiyon olarak düşük tavanlı odalarda kullanılmamalıdır.

eksiklikleri arasında küçük yük miktarını belirtmek gerekir. Tavan yapısının Ayarlanabilir düzeyde - avantajlardan. Bu FCL için süspansiyonların en uygun olarak kabul edilebilir. Böyle bir süspansiyonun maliyeti kadar 20 ruble olabilir.

klip ile Askı hızlı ve kolay bir şekilde alçı levhanın ana çerçeve profillerinin yüksekliğinin konumunu ayarlamak için olanak sağlamaktadırklip ile Askı hızlı ve kolay bir şekilde alçı levhanın ana çerçeve profillerinin yüksekliğinin konumunu ayarlamak için olanak sağlamaktadır

Süspansiyon dayanıklıdır:


 • nem;
 • korozyon;
 • sıcaklık seviyesi değişimi.

Bu güvenilir, çağdaş tutma mekanizmasıdır. Bununla beraber, iş çok daha hızlı yapılır.

Alçıpan Süspansiyon: Boyutlar

boyutuna oynadığı önemli rolün alçıpan yapımı için askıları seçerken. Yani standart yüksekliği direkt süspansiyon 125 mm'dir, ancak sürümleri var kısaltılmış - 75 mm. bir tel çubuk üzerinde süspansiyon yüksekliği - 500 mm ve 1000, ve klip askısı ile - 100 mm.

Zaten bu veriler düşük tavanlı odalarda anlamak komplikasyonsuz ile hesaplamak için yeterli olacaktır, bu klip ile askıları kullanmak en iyisidir. onlar farklı olduğu için diğer parametreler süspansiyonlar ile karşılaştırın, zordur.

doğrudan süspansiyon bir kalınlığa (30 mm), bir genişliği (60 mm), ve metal kalınlığının (0.6 mm, 0.7 mm veya 0.9 mm) sahip olduğu için. tel çapı - - 6 mm arasında, ancak bir tel çubuk üzerinde süspansiyon, yüksekliği, hatta sadece bir parametre vardır. klip askı ile - genişlik - 58 mm.

tavana bunları takarken süspansiyonlar her biri kendine has özellikleri vardır, ancak bazı genel kurallar vardır:


 1. Alçıpan konstrüksiyonların montaj çalışmaları dekorasyon önce gerçekleştirilir, ancak oda ıslak çalışma sonra alınmalıdır.
 2. Kablolama, havalandırma ve arkalarında olmalıdır Alçıpan konstrüksiyonların ile iş bitirme diğer tüm özelliklerini hazırlamak önemlidir.
 3. Ve tabii ki, çokmezler yapılandırmaya askıları maksimum yük hesaplamaktır.

Ne olursa olsun süspansiyon tipine, montaj oda düzeni ile başlamalıdırNe olursa olsun süspansiyon tipine, montaj oda düzeni ile başlamalıdır

Ilk şey ayarlanabilir bir süspansiyon kurarken, zeminde iz koymak ve doğru yerlere delik. Sonraki - düzeltme askılar demirlemek veya vidalar için. Ardından - süspansiyonun her tarafını aşağı eğmek.

Önemli! İlk süspansiyonlar sabit ve daha sonra geri katlamak gerekir.

Yapmanız gereken dördüncü şey tespitlerini kontrol etmektir. monte aşağı çekmek için bir çaba ile yapmak için.

ayarlanabilir bir süspansiyon nasıl yüklenir:

 • Tavan çapa için delik gereklidir;
 • tavana çubuk vida;
 • kılavuz profilinde ayarlayın;
 • çekiş için süspansiyon giy;
 • süspansiyonda profil yerleştirin;
 • Profil hizalama;
 • Güvenli süspansiyon.

alçıpan için askıları (video) nasıl seçilir

Bugün, hiçbir onarım Alçıpan konstrüksiyonların kullanımı olmadan yapamaz. Onunla çalışmak ve ilgili malzeme seçimi öğrenmek varsa, kendi elleriyle bölümleri ve hatta ayrı oda düzensizlikler ve iletişim gizlemek için inanılmaz ilginç tasarım oluşturmak oluşturmak için olsun. alçıpan inanılmaz yumuşak malzeme olduğu için sınır sadece bir fantezi olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

49 − 41 =