Niezależnie dokonać kalkulacji online schodów

Niezależnie dokonać kalkulacji online schodów

12 October 2017Robi obliczenia drabiny online, to jest możliwe w krótkim czasie do stworzenia kompletnego projektu i obliczyć jego kosztRobi obliczenia drabiny online, to jest możliwe w krótkim czasie do stworzenia kompletnego projektu i obliczyć jego stoimostLestnitsa - jest to ważny, praktyczny element pozwalający na swobodne przemieszczanie się pomiędzy poziomami budowlanych. Na stoku, wysokość, długość drabiny i parametrów etapów zależy komfort chodzenia. Nieprawidłowo skonstruowane drabinki może prowadzić do poważnych urazów i stłuczeń. Dlatego, modelowanie schodów powinna zawierać wstępny etap dokładnych obliczeń. Jak obliczyć parametry schodowych siebie - przeczytać artykuł.


Co jest konieczne, aby obliczanie schodów

Czy jest to klatka schodowa przy wejściu lub prywatny dom - od jego bezpieczeństwo i komfort na zdrowie chodzenia. Na przykład, przy zbyt stromych schodów i szerokimi krokami mogą być śliskie, a gdy nie ma wystarczającej wysokości pion łatwo złapać obuwie dla etapu i stracić równowagę. 

Aby uniknąć kłopotów, parametry kroków i klatek schodowych należy dokładnie obliczyćAby uniknąć kłopotów, parametry kroków i klatek schodowych należy dokładnie obliczyć

Do samodzielnego rozliczenia, dzisiaj wzorach ruchu, programów komputerowych, kalkulatorów internetowych. powinny koncentrować się na standardach państwa „standardów i norm budowlanych”, która pokazuje optymalnych wartości do budowy wszelkiego rodzaju wygodnej i niezawodnej konstrukcji, możliwość zamontowania dodatkowego wyposażenia, panele na przejściach w żadnej drabiny klejących.

Jak obliczyć drabiny w prywatnym domu

Aby zaprojektować schody w domu jest niezbędne do dokładnego pomiaru otwór w stropie (długości i szerokości), wysokość sufitu.


Planując budowę konwencjonalnego drabiny, należy rozważyć:

 • Wymiary pomieszczenia i rodzaju schodów (w małych domów będzie logicznym użyciu zakrzywione schodów);
 • Wnętrza i ogólnego stylu pokojową (na przykład uzupełnienie klasycznych wnętrza będzie drewniane schody i konstrukcji poddasza stylu - spiralna);
 • Materiał, technologia, produkcja i montaż schodów;
 • obciążenie użytkowe;
 • Kierunek przemieszczania się;
 • Konieczność i możliwość montażu podpór.

Obliczanie schodów w prywatnym domu zaczyna się od przestrzeni pomiarowejObliczanie schodów w prywatnym domu zaczyna się od przestrzeni pomiarowej

Jeśli dom jest w trakcie remontu, powinno być brane pod uwagę jako wielkość pokoju zmieniła po remoncie. Jako przykład, wykończenie sufitu i podłogi może mieć wpływ na odległość między podłogą. Ponadto, w obliczeniach trzeba uwzględnić grubość stropu. Jeśli nie zostanie to zrobione, ostatnim krokiem jest stworzenie nakładania jest zbyt mała lub odwrotnie, zbyt wysokie piony, które prowadzą do pukania w kroku poślizgu wiodącym nogę, aw konsekwencji obrażenia. Ponadto należy wziąć pod uwagę proponowaną wysokość prześwitu: niska wysokość uczyni dzieje się schylać podczas wejścia i zejścia schodami, tworząc dyskomfort.Obliczanie Przykład drabinka, wysokość i szerokość stopni

Początkowy etap obliczania zawiera obliczanie liczby etapów. Aby to wykonać, ma wysokość drabiny (odległość między warstwami czystego płci dwóch piętrach) i dzieli się go na wybrane wartości optymalnych wysokości w pionie - od 12 do 20 cm, a wartość wynikowa zaokrąglonym będzie równa liczbie etapów marszu.

W jednym z drabiny nie powinna być mniejsza niż trzy lub więcej niż osiemnaście kroków.

Znając wysokości stopni mogą być określone i jego szerokości. W celu obliczenia wartości powinny być stosowane w poniższym przykładzie: x = 47 - Y, gdzie X - szerokość sceny, a na - wysokość.

Wysokość i szerokość schodów muszą być dokładnie takie same, w przeciwnym razie różne elementy rozmiar zmusi krok w dół, co może prowadzić do obrażeńWysokość i szerokość schodów muszą być dokładnie takie same, w przeciwnym razie różne elementy rozmiar zmusi krok w dół, co może prowadzić do obrażeń

Szerokość bieżnika w zakrzywionej klatek w najwęższej części nie musi być mniejsza niż 140 mm

W zależności od liczby etapów zbudowane graficzną projekcję poziomej długości drabiny.

W celu obliczenia długości marszu, należy:

 • Długość występ drabiny kwadratu i dodaje się wartość odległości pomiędzy poziomem podłogi;
 • Z uzyskanych wartości pierwiastka kwadratowego.

Wykonywania obliczeń na schodach na peron, należy wziąć pod uwagę to, co długość podkładka powinna być większa niż 14 cm i szerokości równej szerokości marszu.

obliczeniowej drabinkowy: określenia kąta nachylenia

Obliczyć optymalny kąt krzywizny drabina może się według wzoru: 2c + d = 580/660, gdzie A - oznacza wysokość i d - szerokość sceny. Przy obliczaniu krzywiznę schodów ze stopniami wysokości mniejszej niż 14 cm, odpowiednia wzorze: A + D.

Kąt nachylenia konstrukcji zależy przede wszystkim od szerokości i wysokości kroku pionuKąt nachylenia konstrukcji zależy przede wszystkim od szerokości i wysokości kroku pionu


Dla typowych schodów istnieje „parametry stolików”, który zawiera wartości nachylenia march w zależności od szerokości i wysokości etapie, docelowy schodów.

Kąt krzywizny poszczególnych marszów oblicza się na podstawie liczby i wysokości stopni.

Jak obliczyć ze schodów z rękami: porady na temat projektowania struktury spiralnej

Spiralne schody - to ergonomiczny i praktyczny sposób przenieść z piętra na piętro. Ponadto, konstrukcja ta może służyć jako element dekoracyjny do wnętrza high-tech, minimalistyczne i poddaszem.

W celu obliczenia średnicy kręta szerokość należy pomnożyć przez dwa i marszu krotności wartości otrzymanej przy średnicy podłoża. Aby obliczyć promień dźwigu powinny być podzielone na dwie szerokości marszu i do otrzymanej wartości, aby dodać promień wsparcia.

Główne cechy wymiarowe schodami są obliczane na podstawie średnicy rurek podtrzymujących i szerokości marszuGłówne cechy wymiarowe schodami są obliczane na podstawie średnicy rurek podtrzymujących i szerokości marszu


Aby drabina była komfortowa, jego szerokość nie powinna być mniejsza niż 800 mm: będzie wygodnie poruszać się po schodach dwie osoby.

Liczba i wysokość stopni dla śrubowych schodów jest obliczana zgodnie z jedną cewkę konstrukcja zapewnia wygodne przemieszczanie człowieka wystarczająco dużej (liczby kroków, w pętli jest równy długości drogi przepływu podzielonej przez szerokość sceny).

Aby obliczyć wysokość wznoszenia, muszą być dodane do zwiększenie przeciętnego dorosłego człowieka (1 m 80 cm) Średnia głębokość bieżnika (20 cm) i podzielenie otrzymanej wartości przez liczbę etapów w jednym kroku. Z uzyskanej wartości należy podzielić i wysokość drabiny. Ta wartość będzie równa liczbie etapów w spiralne schody.

Co trzeba zrobić, aby dostać się po drabinie na piętro

Z drugiej podłogi może prowadzić jako zakrzywiony (spirali, prosty, etc.) schodów złożony z metalu, a linią prostą (III) z litego drewna. Najczęściej do domków i domów prywatnych używać schodów z zakrętów. Główną zaletą takiej konstrukcji jest to, że oszczędza miejsce.

Obliczanie konstrukcji, prowadzące na drugie piętro do pokoju zależy od właściwości i stylu jego wnętrza funkcjiObliczanie konstrukcji, prowadzące na drugie piętro do pokoju zależy od właściwości i stylu jego wnętrza funkcji

Aby obliczyć drabinę INTERFLOOR następujące wartości trzeba wiedzieć:

 • Wysokość i długość od otworu w suficie;
 • Szerokość schodów;
 • Całkowita liczba etapów;
 • Ilość toczenia i niższych szczeblach;
 • Pożądane etapy konfiguracji;
 • Lokalizacja przednie drzwiczki.

Co więcej, konieczne będzie, aby określić położenie górnej fazy na pierwszym piętrze (poniżej podłogi lub przepłukać).

Oblicz drabiny w prywatnym domu może być, zarówno samodzielnie, jak i za pomocą kalkulatora online.

Kalkulator dla schodów

Kalkulator - program, który pozwala obliczyć najważniejsze wartości dla projektowania bezpiecznych i wygodnych schodów.

Wynikiem pracy z kalkulatora online jest rysunek ilustracyjny, który można następnie drukujWynikiem pracy z kalkulatora online jest rysunek ilustracyjny, który można następnie drukuj

Dziś, wiele stron związanych z budową, oferuje swoją wersję kalkulatora on-line, z których każdy posiada cechy, które odnoszą się przede wszystkim do interfejsu i sposobu wyników demonstracyjnych. Na przykład, niektóre kalkulatory, po wykonaniu obliczeń stanowi schemat gotowy zestawienie ze wszystkich koniecznych ilościach. Ten rysunek może być łatwo przechowywane na komputerze i wydrukować. Istnieją programy online, które pozwalają obliczyć koszt czyszczenia schodów (etap prania, słupy) dla zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych, w zależności od ustawień. Można korzystać z programów na urządzeniach z platformą Android, iOS, Windows.

Jak działa kalkulator drabiny Internecie

Aby skorzystać z kalkulatora jest dość prosta: do wyrobu precyzyjnych obliczeń, należy wybrać rodzaj schodów (prosta, w kształcie litery U, w kształcie litery L, itd.) I wprowadzić oryginalne cechy lokalu.

Aby obliczyć należy określić następujące wymagane parametry:

 • Wysokość i głębokość otworu;
 • Liczbę stopni;
 • Pożądanej konfiguracji z etapów (szerokości bieżnika, przy czym wielkość zwisu wysokość pionowego).

Po wprowadzeniu do prawidłowych wartości początkowych kalkulatora, można uzyskać dokładne obliczenia pożądanego modelu drabinyPo wprowadzeniu do prawidłowych wartości początkowych kalkulatora, można uzyskać dokładne obliczenia pożądanego modelu drabiny

Ponadto, w zależności od rodzaju drabiny, a może trzeba wprowadzić dodatkowe informacje. Na przykład, w przypadku spiralnych schodach wyznacza kąt obrotu, przy czym średnica zewnętrzna i wewnętrzna drabiny i wzorów z obrotem o 180 stopni - szerokości schodów, a całkowita ilość niższych etapach. Niektóre kalkulatory można obliczyć wartości z uwzględnieniem charakterystyki różnych materiałów (drewno, kamień, beton, itp). Na przykład, kalkulator konstrukcja Zhitova.

Większość kalkulatorów online mają wzrokowych-zdjęcia z oznaczeniem wartości, które muszą być wprowadzone.

Obliczanie schodów: program do modelowania 3D

rozwój techniczny nie stoi: dziś mamy okazję, aby uzyskać 2 i model 3D dowolnego obiektu. 

Sposób na bazie komputera sprawia, że ​​jest możliwe, aby uzyskać dokładny dwu- lub trójwymiarowy model przyszłego schody, sposoby schodowe zidentyfikować wierzchowca (system ciach, spawanie, itp), odpowiednie do budżetów alokacji, pomoże Ci zrozumieć, jak to będzie wyglądać we wnętrzu klatki schodowej. Metody obliczania wszystkich programów opiera się na przestrzeganiu standardów i norm państwowych.

Dostać 2 lub modele 3D drabin może być przy pomocy specjalistycznego oprogramowania do modelowaniaDostać 2 lub modele 3D drabin może być przy pomocy specjalistycznego oprogramowania do modelowania

Programy różnią się języka interfejsu, dostępność narzędzi do wprowadzania danych i elementów schodowych (niektóre programy mogą obejmować model typu pionu, kosour, łuk, balustrady, filary nośne, etc.), możliwość modelowania schody wykonane z różnych materiałów (drewno, kamień, beton, itd.).

Niektóre usługi zapewniają możliwości symulacji internetowe: na przykład Lesenka.ru.

Obliczanie schodów (wideo)

Projektowanie schodów jest ważne dla każdego budynku: zarówno mieszkalnych i komercyjnych. Schodki materiału, długość schodów, rozmiar etapów zależy komfort i bezpieczeństwo jego funkcjonowania. Wielkość etapami, długości i stopnia wymiarów schodów wpływa pomieszczeń, budowę schodów. Prawidłowo rozliczyć swoje ręce, dzisiaj mogą absolutnie wszyscy. Można korzystać z programów komputerowych, zasoby internetowe, formuły budowlanych. Każda metoda zapewni dokładne dane. Musisz tylko wybrać najbardziej wygodne! A „tabela zalecanych ustawieniach” pomoże Ci porównać otrzymane wartości z optymalnym i, jeśli to konieczne, skorygować obliczenia.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + = 18

map