The BlogAlçıpan derz kalafatlama yüzeylerinin daha fazla arıtma oldukça önemlidirKalafat eklemler alçıpan oldukça ileri bitirme poverhnosteyGipsokartonnye tasarımlarda önemli giderek daha popüler hale gelmektedir olduğunu. Bu, çok yönlü yumuşak ve dayanıklı malzeme mümkün dairesinin duvarlarında gerçek şaheserler oluşturmayı kolaylaştırır. raflar, nişler, portallar falshkaminov, çeşitli mobilya, kıvırcık tavan ve duvar dekor dekoratif bölümleri - bu bu malzemenin olanakları sınır değildir.


alçıpan eklemlerin ceket nedir

Herhangi bir alçı yapı yaprak GCR ve dekoratif yüzey ile kaplı taşıyıcı bir gövdeden meydana gelmektedir. Bazen bu sınırlı ve alçı pano üzerinde herhangi dekoratif kaplama macun ve astar kompozisyon kaba katmanın gelmelidir bilmiyorum. bitirme katmanda zaten başlangıç ​​ve bitiş ve - - Macun iki tabaka halinde genellikle uygulanan astar yüzeyi papering hazırlanır eğer. Puttying alçıpan duvarlar veya diğer birimlerinden herhangi bir küçük bir kusur fark edilir olsa bile boya yüzeyi, bitirme malzeme tüketimini azaltmak müteakip onarım basitleştirmek ve pürüzsüz olabilir.

Kalafat eklemler mükemmel yüzey pürüzsüz ve kurulumdan sonra fark alçı levhaların ortadan kaldırır sağlarKalafat eklemler mükemmel yüzey pürüzsüz ve kurulumdan sonra fark alçı levhaların ortadan kaldırır sağlar

plakalarının yerleri - ek yerlerinin sahip olan herhangi bir tabaka malzemesi. Alçı levha halinde -, onlar da özel dikkat gerektiren (ve istisna değildir).

serpyanka - Alçıpan levhalar, özel takviye bandı bağlantı noktalarında Shpaklevanii. Bu birleşme yaprak yaş kaçınılmaz olan çatlakların meydana gelmesini önler güçlendirir.

eklemler macun Alçıpan: eğitim materyali ve araçları

Shpatlevanie koltuklar bileşik yaprak özel araçlar ve malzemeler gerektirir. sürecinde değil avunmak ki onlar önceden elde edilmelidir. Alçıpan dikişleri, hem de yüzeyinin tümü için, özel olarak dolgular iki çeşit gerekir.


yani:

 • macun başlatılıyor. Bir kaba yapı (geleneksel alçı daha ince) vardır kusurlar (çatlaklar, çukurlar, mafsallar) seviyesine ve ortadan kaldırılması sapan sert yüzeyler, hizalamak için kullanılır. Uygulama katmanı - 1,5 cm'dir.
 • bileşimin tamamlanması. Bu bir un benzer bir ince taneli yapı, bir şey vardır. yüzeyi tesviye mükemmel tür için tasarlanan - bu (primerler dahil değil) alçıpan bitirme taslağın son tabakasıdır. Başlangıç ​​malzemesi olarak 1 ila 3 mm arasında bir katman üzerine uygulanır.

Kurutma ve bitiş dolgular yüzey yapısı sıyırma (ya da duvar) sonra düz ve pürüzsüz hale gelir.

evrensel - dolgu başka türlü var. Onun yapısı bitirmek daha başlangıçtan daha küçük, ancak daha büyüktür. GCR bitirmek duvar altında yapacak olsam, çok yönlü bir malzeme kullanmak mümkündür. 

tek bir tabaka halinde uygulanır olarak evrensel macun ile çalışma, oldukça basittirtek bir tabaka halinde uygulanır olarak evrensel macun ile çalışma, oldukça basittirAyrıca eklem kullanmak takviye bant lazım - serpyanka. Bu fiberglas temelinde bir bina şebekesidir. bunun bir yan yüzeyine bant yakalayan bir yapıştırıcı madde kompozisyonu ile muamele edilir. Genişlik farklı serpyanku - 4 ila 23 cm, uzunluk 2 ila 18 m.

aracı gerekecektir:

 • (Dar ve geniş) spatula 2 çeşit;
 • Planya bıçak veya keskin;
 • bina karıştırıcı
 • üreme dolguları kapasitesi.

Gerekli tüm hazırlayın, ana probleme ilerleyebilir. o adım kılavuz adım açıklanacaktır Aşağıda geçtiği bir acemi çalışma ile başa çıkmak için.

nasıl eklemler kartonpiyer macun için: Talimatlar adım adım

çerçeveye adımda daha fazla asma dikiş yaprak (45 derecelik bir açı ile her iki tabakanın, kaldırılan kenar) bir düzlem genişler. Bu yapılmadığı takdirde - bu monte edilmiş yapıda zaten skived Pah keskin bıçak olabilir.

Paket talimatına göre her bir firma kendi özellikleri ile dolgu maddesi üretmektedir, bu yüzden karışım su ile seyreltilir önerilirPaket talimatına göre her bir firma kendi özellikleri ile dolgu maddesi üretmektedir, bu yüzden karışım su ile seyreltilir önerilir

Daha sonra, aşağıdaki işlemler gerçekleştirilir:

 1. Toz alma yüzeyi. Yani eklemler sol Eğim temizlemek için nemli bir bez ile temizlenmelidir vardır.
 2. kaynak astarı. Birkaç kişi, bu aşamada primer kullanarak, fakat toprağın bileşimi olup, antiseptik özelliklere ek olarak, aynı zamanda iyi bir yapışma özelliğine sahip olduğunu belirtmek gerekir. dikişleri Astarlı, alçı tabakası düşmek dair hiçbir korku yoktur.
 3. macun Yoğurma. Astar kuruduktan ederken, baz malzemesini hazırlamaya başlayın. o uygulama öncesi seyreltilmelidir kadar hızlı, kuruyor - O macun dikkati çekiyor. Bunun için bina mikser, konteyner ve suya ihtiyaç duyar. 
 4. macun uygulanması. Astar kuruduktan sonra, spatula almak ve eklem yeri alanı boşluk doldurma tabakası (başlangıç ​​veya evrensel) koymak. Karışım olmayan tabaka ara-yüz tek yer değil, aynı zamanda çevredeki (yaklaşık serpyanku genişlik) doldurulur.
 5. bandı Döşeme. yer eklemde donmuş macun serpyanka yapıştırılmış kadar. o alçıpan doğrudan arabirim yeri yaprak ortasına denk böylece bandı koymak için tavsiye edilir.

sıvalı eklemlerde Sonra - Tüm yüzeyi bitirmek için hazır. apre bileşimi (odanın özelliklerine bağlı olarak, 12 ila 24 saat sürebilir) tam bir kuruma başlamasından sonra uygulanmalıdır.


eklemleri alçıpan sıva nasıl seçilir

Küresel inşaat piyasası macun karışımları dahil olmak üzere farklı otelochnyh malzemelerin çeşitli doludur. bütün yüzeyi olarak kullanılan bir materyal ve - bir özel terkibin alçıpan dikişleri hizalamak için gerekli değildir.

Hedef, macun bağlı yukarıda da belirtildiği gibi, bitirme ve çok yönlü başlangıç ​​olduğunu. alçı, çimento ve polimerin - bileşim açısından. Kumlama bitirme alçıpan yüzeyler her üç seçenek uyacak, ama çok da ayrıntılı olarak üzerlerinde durmak neden odanızın özelliklerine bağlıdır.

Polimer sıva çok esnek ve rahat tüketimini azaltan malzemeyi, hem de işçilik maliyetlerini olduğunuPolimer sıva çok esnek ve rahat tüketimini azaltan malzemeyi, hem de işçilik maliyetlerini olduğunu

Bize kompozisyonun macun karışımları türlerini düşünelim:


 • macun Çimento. suya en çok dirençli her türlü, genellikle bir mutfak ya da bir banyo bitirme için kullanılan aşırı ısı, dayanabilir. çimento dolguları eksikliği - kuruma büzülmesi ve mikro-çatlakların oluşumu olasılığı. Bunu önlemek için, sana bir kez daha malzeme daha koymak öneriyoruz.
 • Alçı bileşimi. Uzmanlara göre en iyi seçenek (alçı dayalı yapıldığı) dekorasyon alçıpan içindir. Dayanak alçı macun - alçı bileşiminin özelliklerini geliştirmek dolgu maddeleri. Macun büzülme hızla kurur ve uygulamak kolaydır. Bununla birlikte, malzeme kurutma üzerine çatlamaya neden nemi emer. Islak veya nemli yerlerde bir dolgu maddesi kullanılması tavsiye edilmez.
 • polimer mahfazası. Büyük ölçüde bileşimin evrenselliği nedeniyle önceki iki tür aşmaktadır. Nem, aşırı sıcaklıklar, nem - tüm bu malzemeyi etkilemez. Polimer bileşimler genellikle bir bitirme yüzeyi olarak kullanılır. kusurlarından biri, yüksek maliyet tanımlanır, ancak dolgu maddesi pahasına diğer türlerde çok daha düşüktür edilebilir.

mali olanakları, oda özellikleri ve önümüzdeki eserlerin hacmi ve seçilen dolgu bağlı.

iki modeli satılan Dolgu:

 • Çözüm. Bu seyreltme gerektirmez, çünkü sızdırmaz kaplar içinde satılır, başlayanlar için çok yararlıdır.
 • Kuru karışım. , Deneyimli profesyoneller tarafından en sık uzun raf ömrü kullanılır Has.

Uzun inşaat piyasasında kendilerini kanıtlamış, ancak bu kompozisyon özelliklerine aşağı hiçbir şekilde almak varken sık sık, zaman adı için fazladan ödeme olduğunu hatırlamakta yarar var olan birçok markanın üreticileri arasında az bilinen markadan daha ucuz.

Talimatlar: eklemler kartonpiyer macun nasıl (video)

Macun alçıpan eklemler - inşaat bitirme önemli bir aşama. Eğer doğru, para ve zamandan tasarruf etmeyin, problemler kendinizi kurtulmak yaparsanız genellikle son yenilendikten sonra ortaya çıkar.

İyi şanslar!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 1