Ne ve Alçıpan 5 yollarını kesmek için nasıl

Ne ve Alçıpan 5 yollarını kesmek için nasıl

12 October 2017alçıpan paneli ile çalışmak için yüksek kaliteli ve pratik araçları seçmek için iyidiralçıpan paneli ile çalışmak için yüksek kaliteli ve giderek ... olabileceğini basit bir bölme veya her tür dekoratif unsur bizim evler, ofisler, okullar, mağazalar görünür instrumentyGipsokartonnye pratik tasarım seçmek daha iyidir. malzemesinin kesilmesi herhangi bir iç elemanının montajı sırasında gerekli GCR (hatta cihaz, basit bölme ve tavan). yolları vardır gibi ne kesim alçıpan ve bu ek araçlar ne gerektirir? Bu ve diğer soruları bu makalede cevap bulacak.


Kesme alçıpan ya da orada bu amaçla bazı aracı

Profesyonel bir yükleyici tek sayfa veya bunun kesim kısmında daha her zaman vardır. Aracın asıl amacı sürecinde bozuldu bile. Ama bunun dışında keskin nesneler, gerekli ve yardımcı araçtır.

Eğer alçı panoları ile çalışmaya başlamadan önce, gerekli tüm araç ve gereçler önceden hazırlanmalıdırEğer alçı panoları ile çalışmaya başlamadan önce, gerekli tüm araç ve gereçler önceden hazırlanmalıdır

Eğer kartonpiyer kesmek için gerekenler:

 1. Bir bıçak oluşturma. O (hem dıştan ve cihazın mekanizması tarafından) bıçak yazma çok benzer, ancak, daha dayanıklıdır. Uzun süreli kullanım başarısız sadece bir parçası ise - kolaydır bu bıçak, yerine. Bu araç ne olursa olsun, şirket ve üretici, çok yönlü, yani belli bir markanın bıçakları seçmek zorunda olmayacak. sadece bir kez gerekiyorsa GCR levha, kırtasiye bıçak kesip edilebilir.
 2. Alçıpan Testere. onun bıçak sapı içine lehimlenmiş Bunun nedeni, dar bıçak ve 18 cm'ye, bir mutfak bıçağı, testere gibi görünüyor kadar tırtıklı kenarları olan bir konudur. tuval yüksek mukavemetli çelikten yapılmıştır, bu yüzden bıçak zahmetsiz ve düz ve kıvırcık kesimler yapılabilir. Bu hafif, kompakt ve kullanımı çok kolaydır. GCR yanı sıra küçük ahşap boşlukları ile baş etmek kolaydır, çünkü bu bıçak, evrenseldir. Bıçak dişleri Alçıpan şekli firması bağlı olarak farklı olabilir. Ama bu anlamlı fiili malzeme kesme işlemini etkilemez. Evde, FCL kesilmiş ve basit demir testeresi, ancak oldukça zordur ve bu son derece dikkatli yapılmalıdır edilebilir.
 3. Testere. Bu araç, çoğunlukla, vb MDF, yonga, sunta, OSB odun kesmek için kullanılır, Ama metal bıçakları (küçük dişleri vardır ki) ayarlarsanız, bu başarılı olacaktır. ince karton tabaka tabaka yarılmaması diş ve fiş ile bir bıçak küçüktür. Jigsaw düz ve kıvırcık hem kesim yapabilir.
 4. Planya. Bu araç, son aşamada daha önce kesik yaprak veya bir yapı, belirli bir elemanı inşa kesilmiş ve kullanılıyor değildir. Basit bir işlem dilimleri çapak bir uçak pah kırma veya bir alçı yerleştirir. Bu eklemlerin daha fazla işlem için gereklidir.
 5. Bant ölçüsü, kalem, cetvel. amacıyla uygun ve düzgün bir şekilde levha, doğru bir ölçüm ve işaretleme kesmek. Özellikle kıvırcık dekor için ürünlere gelince. Pürüzsüz hattı için yerine cetvel ve kalem iplik otbivochnogo kullanılabilir, ancak şekilli işaretlerle çok çalışmak zorunda. Eğer mükemmel bir daire kesmek istiyorsanız, kalem tabakasının ortasında sabitlenir diğer ucu olan bir ip, bağlı ve cihaz bir pusula temelinde kullanılır. halat uzunluğu dairenin yarıçapına bağlı olan yarı-daire şekilli eğrileri sayım yapılır aynı şekilde, içinde.

Freze bıçağı ya da özel bir nozul ile elektrikli matkap alçıpan delik yapmak için kullanılır. Örneğin, satış, anahtarlar için ve böyle devam eder. Biz detaylı olarak aracın bu tip düşünün.


Kesici alçıpan için kullanıldığı gibi

herhangi bir geometrik formda ve oluklar delik yapmak ve de kullanılabilir alçıpan veya disk şeklinde bir freze bıçağının kenarlarını işlemek için. edebilen prodelyvat sadece olukların kesici bir disk öğütme, ancak ikinci düzenleme esnekliği nedeniyle daha iyi olduğu: yuvalarına ek olarak, herhangi bir geometrik form delik, aynı zamanda işlem tabakasının kenarı kesebilir.

hızla alçıpan bir delik yapmak için, özel bir yönlendirici kullanabilirsinizhızla alçıpan bir delik yapmak için, özel bir yönlendirici kullanabilirsiniz

Freze keserek herhangi bir malzemenin bir prosestir. Genellikle kesici (bir delik gereken amaca bağlı olarak) farklı çaplara sahip mukabil memeler ile, geleneksel elektrikli matkap yerini alır.

Mills bazı çeşitlilik var. V-şekilli kesiciler - eğik ve yuvarlatılmış yüzeyleri ihlal için, ve keskin köşeleri için bir U-şeklinde bir alet kullanır.Alçıpan duvar: Düzgün kesmek için nasıl

alçıpan her türlü özel bir yapıya sahiptir. Tipik olarak, bu sağlam bir karton ile her tarafta yapıştırılmış alçı göbeği ya da dolgu maddesidir. Malzeme, karton ve dolgunun çeşitli bağlı olarak farklı bir yapıya sahip olabilir, fakat kesme yöntemleri ile etkilenmez. Pürüzsüz kesim için kalp ve GCR bir değişiklik yapmak bıçakla levha üzerinde yürümek için yeterlidir.

Temiz bir kesim olun

Eğer alçıpan tabakasını kesip önce, doğru bir düzen yapmak bir çizgi çizmek gerekiyor. Sonra, birkaç kez herhangi bir düz bir nesne (bir cetvel, kural veya profil) tarafından çizilmiş hat boyunca takmak ve hatta bir bıçak tutun. Bu malzemedeki cips ve çizikleri kurulmadığını emin, mastürbasyon olmadan yapılmalıdır.

tabaka kesin işaretler uygun ve düzgün bir şekilde alçıpan kesecektabaka kesin işaretler uygun ve düzgün bir şekilde alçıpan kesecek

bir eğri olsun kesmek için, hat tam olarak aynı konumda tutulmalıdır.

Alçıpan Kesme yere yayılmış ve duvara yaslandı hem edebilirsiniz. Ana durum - kesmek için, aksi takdirde düzgün levha aşağı çekmek mümkün değildir, tamamen düz oldu. Nasıl doğru kalbin bir değişiklik yapmak? Bunu yapmak için, kağıdı çevirin ve kesim hattı boyunca ikiye katlayın ve sonra karton üzerinde bir viraj almak için bir bıçak kaydırın.

şekil kesme

gelecek tasarım elemanları akan çizgiler ve eğriler içeriyorsa, malzemesinin kesilmesi (önemli ölçüde daha karmaşıktır) taşınan yapboz veya testeresi olup. yuvarlak şekilli eleman kesmek için, tabaka masaya genişletilmelidir. tabakanın Kenar kat yukarıda asılı olmalıdır. düzenlenen Dekupaj çizdiği çizgi üzerinde kesin işaretler yapmış sonra, bu kendiniz yapılmalı ve kendi kendine, yaralanmaya neden olmaz aracına.

kartonpiyer kesmek için: delik açmak

alçıpan delikler nelerdir? iletişim kapaklar için nişler veya bağlantı kutularının ve Kutuları yüklemesiyle Duvarlar, tüm bu delikler GFC plakalarının her türlü ihlal içerir.

Make pürüzsüz delikler aynı zamanda bir matkap kullanarak olabilirMake pürüzsüz delikler aynı zamanda bir matkap kullanarak olabilir


kartonpiyer kesmek için:

 1. dikdörtgen ya da kare şekilli açıklıklar. Öncelikle kesim sağlar levha, üzerinde tam yerini belirlemek gerekir. Bir yol rakamlar oyulmuş bir elektrikli matkap delikleri sayesinde, büyük çaplı 4 matkap delinmiş. Daha sonra, bir açıklık açıklık yapboz doğrudan kesilir.
 2. Yuvarlak delik. En yaygın yolu - elektrikli matkap için özel kron kullanımı. işaretleme levha oldukça basittir: Uygun ölçümler yaparak, sadece ihtiyaç gelecekteki deliğin merkezini not edin. taç bir elektrik aynasındaki gerekli çap ile bağlı, bir etiket üzerinde yer alan matkap ucu ortalama hız ve düzgün yarıklı bir delik seçilir.

Taç malzemesi takılı kalmadığını dramatik için matkap basmamaya önemlidir.

Kullanışlı bir araç: evde kartonpiyer nasıl kesileceği

Hatta makas kullanabilir malzemenin düzgün kesme veya basit bir bıçak, ofis veya mutfak bıçağı için bıçak Alçıpan ilkesine göre uygulamadan. Şekli kesme sıradan Demir testeresi üretebilir. Onun ilke uygulama bir yapboz kullanmaya benzer, ama farklılıklar vardır. bir demir testeresi olabilen bir sayfanın tamamını kesmek için başlayın, ancak çekilme ve sadece bıçağı kesmeye devam etmek zorunda kalacağız tabakanın derinliği, kolu girer.

bağımsız, en önemlisi olabilir kartonpiyer Cut - sağ ve çok dikkatli yapmakbağımsız, en önemlisi olabilir kartonpiyer Cut - sağ ve çok dikkatli yapmak


Yuvarlak delik de sıradan bir bıçak nüfuz edebilir şunlar gereklidir:

 • Ön ve arka plaka kenarları ile konum yuvası işaretlemek için;
 • tabakanın her iki tarafına da döngü çizerek Çerçeve bir şekilde açıklık;
 • Her iki tarafta da bıçak kesme karton tabakası;
 • Hafifçe alçı tokmak dokunun.

yüklü alçıpan tabakası, bir yere seçilen kontur şekilleri ve ana hatlarıyla bir delik ve ikinci alçı demir testeresi için.

Aracı Genel Bakış: kesim alçıpan (video)

Her zaman alçıpan tabakası ilk kez mükemmeldir kesmek haline gelmek olmayabilir. Onların yeteneklerine güvenen değilseniz, atık malzeme üzerinde uygulama böylece tam bir sayfayı bozmamak için.

Başarılı yenileme!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 − 71 =

map