Ne tür oturma odasında duvarların rengini tercih: 7 önerileri

Ne tür oturma odasında duvarların rengini tercih: 7 önerileri

12 October 2017oturma odasının iç tasarımında önemli bir rol oynar renk uyumugarmoniyaPravilno rengi oynarken oturma odasının iç tasarımında önemli bir rol oturma odasında duvarların rengi binanın dışını oluşturan ve rahat bir psikolojik atmosfer sağlar eşleşti. Tasarımcılar sonuca başlayarak renk düzeni oda dikkate alması önerilir. kırmızılar Şiddetli elemanları ve aktif yaşam tarzları üzerinde duruldu varsa, pastel renkler - gevşeme üzerinde durulacak. Bir hatayı yapmamaya için, birkaç şeyi göz önüne almalıyız.


Pratik ipuçları: oturma odasının duvarları için seçim ne renk

oda yaptığı görüşmede de samimiyet ihlal etmediği duvarları renklendirmek amacıyla, aşırı değil tavsiye etti. renk lekeler bolluğu, hem de haksız yoksulluk tonları değil iyi yolu mekan algısını etkiler. o onarım gelince, renkler mevcut mobilya ile tutarlıdır ve yeni bina dönüşümü planlıyorsanız - güvenle deneme yapabilirsiniz.

görsel alanı azaltmak parlak ve sıcak renklerde duvarlar Boya, soğuk renkler ise ana paleti ile büyük bir kontrast yapmak ve kullanılabilir alanı artırmakgörsel alanı azaltmak parlak ve sıcak renklerde duvarlar Boya, soğuk renkler ise ana paleti ile büyük bir kontrast yapmak ve kullanılabilir alanı artırmak

Belirtildiği gibi, oturma odası tasarımı sadece iki kritere göre seçilir: rahatlama veya heyecan. İlk durumda, vurgu serin gölgeler üzerinde, ikincisi - ısınmak için.

konut sahibi kendilerini "altın ortalama" hayranları düşünüyorsanız, yeşilimsi-sarı renk tonu veya sarısının rengi yakın bir şey seçebilirsiniz.

Buna ek olarak, dikkat aşağıdakilere dikkat edilmelidir:


 1. malzemenin Doku - başlayanlar için malzemenin görünümü büyük ölçüde odanın iç renk doyma derecesini tespit keşfi olacaktır. lake ve parlak yüzey tonu bir rahatlama daha yoğun görünüyor değil.
 2. Sıcak renklerin kullanımı görsel alanı azalır ve soğuk kullanımı - Odaya birkaç ekstra görsel santimetre bulmanızı sağlar.
 3. Değişim zemin alanı doygunluk kullanım tonları derecesini yardımcı olacaktır. Özellikle zengin seçenekler birbirlerine daha yakın, seçilmiş.

salonda duvarların Profesyonel tasarım

Ayrı bir kategori biz standart olmayan konumlara bahsediyoruz tasarım projeleri, göze çarpıyor. Örneğin, evin güney tarafında bir yüksek tavanlı bir odada koyu bir gölge yardımcı olacaktır. Sesi mevcut oda renkleri ile çok uyumsuz olmaması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Önemli bir rol gündüzleri odaya giren doğal ışık miktarına göre oynanır.

oturma odası mobilya iç dekorasyon duvar zaman tesislerinde ve çevresinin amacıyla çelişkiler renk çözümleri ortadan kaldırmak hitap gerekiroturma odası mobilya iç dekorasyon duvar zaman tesislerinde ve çevresinin amacıyla çelişkiler renk çözümleri ortadan kaldırmak hitap gerekir

Tasarımcılar karşıtların ilkesinden bu konuda bir başlangıç ​​yapmak tavsiye: 1. Yeni gelenler güneş ışığı bile nötr gölge tahsis etmek mümkün olduğunu hatırlamak gerekir. Bu bağlamda, göz birkaç kez verilmelidir;
 2. pencereler kuzey tarafında yer eğer, sıcak tonlarda duvarları süslemek için tavsiye edilir, rahat bir atmosfer yaratacaktır çıkan kontrast;
 3. daire pastel ve hatta koyu tonlar gerektirmektedir, güney karşı karşıya bir salon pencereleri vardır;
 4. Sadece engel batı tarafında olacaktır.

Odada duvar renkleri ve zemin uyumlu kombinasyonu

Odada duvar ve zemin renkleri doğru kombinasyonu aynı anda fonksiyonel ve çekici bir tasarıma yapmanızı sağlar. Önemli olan - renk hakkını seçin. Örneğin, siyah veya koyu kahverengi renkteki farklı tipte oda sıcak olur ve görsel tavan yükseltmek. Görev hafifçe azaltmak ise, döşeme çakmak yapılmalıdır.

çekici ve işlevsel bir tasarıma yaratmada Özel bir yer oturma odasında zeminin renk ve duvarların klasik kombinasyonu verilirçekici ve işlevsel bir tasarıma yaratmada Özel bir yer oturma odasında zeminin renk ve duvarların klasik kombinasyonu verilir

Genel olarak, aşağıdaki kurallara uymaya yardımcı olacak doğru döşeme seç:

 • zıt renklerin kullanımı kaplama bitirme için tavsiye edilmez;
 • onlar da dayanıklı ve çevre dostu boyalar kullanılmasına izin bu durumda, yaşlı veya çocukları yaşadıkları evin, gelince;
 • Ellerinde ile, aralama fonksiyonel alanlar olarak hareket küçük aksan ekleyebilir;
 • 4: 2 oranında bir açık ve koyu parçaları kullanmak mümkün

oturma odasında duvarları dekore: bitirir

resim veya minimalist bir sürü Doku veya çizimler, - Eğer kalp arzularını, oturma odasında her şeyi yapabilirsiniz. Önemli olan - hesaba odanın mimari ve üslup özelliklerini almaya. Kafa henüz nihai sonucun net bir vizyonu oluşmuş değilse, gerekli fikirler arkadaşları ve tanıdıkları ile vurgulanabilir. Tasarım adanmış uzman dergileri terk etmek gerekli değildir.

küçük dekoratif unsurların iç kullanım minimalizm tarzında bir tasarım oluşturmak için. tekniklerden biri - soyut tarz resimler yerleştirerekküçük dekoratif unsurların iç kullanım minimalizm tarzında bir tasarım oluşturmak için. tekniklerden biri - soyut tarz resimler yerleştirerek

Belli bir şüphe ile tespit uyarılarını önerilir. Her resim belirli bir salon bakmak iyi bulunacaktır değil.

Buna ek olarak, hesaba yapıştırmak veya boya planlanan duvarlar geometrisini almak gereklidir. Sadece kapsamlı bir yaklaşım odasında bir anahtar özellikleri olacaktır.

içerecektir Bunu başarmak:


 1. bol dikkate tavan renkleriyle uyum içinde olmalıdır duvarlar, özelliklerini alarak gerektirir oturma odasında asma veya yalancı tavan kullanımı. Aksi takdirde unnaturalness oda boyutlarda bir duygu olacaktır.
 2. o onarım yapılması planlanmaktadır burada "Kruşçev," özel bir yaklaşım gerektirir. konut sahibi tür değişikliklerin advisability ilgili şüpheler varsa, stand-up tasarıma ziyaret etmek mümkündür. Birçok ilde düzenlenen benzer olaylar. İşte küçük odanın duvarlarının tasarımına yeni bir yaklaşım pastel tonları dayandığını söylemek.
 3. her bakımdan iyi klasik iç kısmında karar biçimsel özelliklerine bağlı olarak, bej veya gri bir pastel gölge olur. Böyle renklendirme sıkıştırmak veya alanı genişletmek için çok fazla değildir.
 4. Minimalist tasarımı küçük dekoratif öğeler kullanımını içerir. Sen resim asmak veya soyut basitçe hiçbir özgüven varsa o zaman, bir çizgi çizin önceden hazırlanmış görüntü ile yardım için şablona gelir.

oturma odasında Parlak moda renkler (video)

canlı renkler büyüklüğü, aydınlatma derecesi, mobilya baskın doku ve ek bir dizi faktöre bağlıdır. daha doğrusu onlar dikkate alınacaktır, daha rahat benzer bir yerde olacaktır. Önemli olan - çok ileri gitmez. Tasarımcılar örtü alandan daha belirli bir elementin bir dereceye kadar çöp tavsiye edilir. Bu durumda, hatta doğru renk tüm oda çapa altındaki bir çizim dönüştü zalim bir şaka oynar.

oturma odasında duvarların rengi örnekleri (fotoğraf iç)

1 Bluewallinthelivingroom091173 1-1024x819 2c0e3daaeb5202310fe57260f557 8-23 133508 20-yarkix-idej-dlya-gostinoj-5 53a1e81d18324a3b6e19ca70ffc8568af24c9355 6095dcc1fcd676ad05258f94f2d4 635491432250430814IMG1623

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 − 54 =

map