The BlogBugüne kadar, tavan bitirme için malzemelerin büyük bir seçim varBugüne kadar, ilk darbe bitirme için malzemelerin büyük bir seçim var, tavan sisteminin seçimi evinizdeki tasarım konsepti Abdülmecid türüne bağlıdır. Hiçbir açık tarzı varsa Ve yine tavan kaplaması seçilebilir bazı nedenleri, özellikleri vardır. yeni bir tavan yapma zamanı ise, çeşitli seçeneklere bakmak.


asma çerçeve: tavan nelerdir

Böyle tesisat kez de, yürütülen veya onarım becerileri kendi talimat başa yeterli olması durumunda tavan montajı kolayca ellerinizle yapılabilir.

"Asma" kelimesi tavan geleceği Taslak, temel tavana asılı bir tasarım olduğunu göstermektedir. Bu çerçeve üzerine asılır. Ve bu çerçeve ahşap veya metal bir olduğunu.

Asma tavan çerçevesi - En yaygın tasarım çözümüAsma tavan çerçevesi - En yaygın tasarım çözümü

ve tavan kılavuzları - Cihaz kullanılan metal çerçeve profilleri için. Onlar kınına bir iskele kurma, çevre üzerine monte edilir. Bu durumda biz Alçıpan konstrüksiyonların oluşturulması bahsediyoruz. Ama çerçeve ve süslü tavan ve raf, vb olduğunu Sadece çerçeveler onlar için farklı, hem de süspansiyonlar olabilir yoktur.

Metal çerçevenin temelinde çeşitli kademelerin tavan yapabilir. alçıpan kutularının tasarımı ile dekore tuval gergin Ve yapmanız ve kombine tavan olabilir.

Çeşitler tavanlar (video)


Seçenekler Tavan kapağı: badana veya boya

senin apartman tavanlar alçak diyelim, ve asma yapıların çeşitli tam olarak seçenek değildir, o zaman en uygun tavan kaplaması seçmek gerekir.

Çeşitler tavan dekorasyon:

 • Badana. Tavan tebeşir veya kireç bileşimi ile kaplıdır Eski sürümü. Ancak, böyle bir kompozisyonun bir hazırlıksız yüzeyinde, elbette, geçerli değildir. Beli sadece o Öncelikle, taban tavan, sıva, macun, astar hizalamak ve sonra işlemek ve. performans olarak (ortalama, her durumda) en iyi seçenek değildir, onun iki yıl aklamak zorunda olacak.
 • Boyama. durum neredeyse mürekkep bileşimini kullanmak aynı, sadece yerine tebeşir ve kireç olduğunu. , Daha pratik Boya ucuz ve onlarla çalışmak kolaydır. sonra tavan badana Özellikle çünkü sadece beyaz ve başka hiçbir çağdaş boya renk ve tonları birçok seçenek önceden varsayar.
 • Duvar Kağıdı. tavanın Böyle bir performans tasarımı da uzun bir geçmişi vardır, ama sürüm oldukça iyidir. Bir boyanabilir duvar kağıdı alırsak Öncelikle, hemen hemen her yıl sadece duvar kağıdı boyama, tavan güncellemek için olabilir. İkincisi, sadece, örneğin, gibi eko-tarzı konut alanı için mükemmel bir seçenek olacaktır bambu kağıt duvar alamaz.

Birçok ev sahipleri tavan için bir kaplama ile rahatsız etmek değil seç: basitçe rengi, çamaşır suyu veya DuvarBirçok ev sahipleri tavan için bir kaplama ile rahatsız etmek değil seç: basitçe rengi, çamaşır suyu veya DuvarAma artık modası geçmiş olarak muhteşem dekor tavan ilişkilendirilerek bugün çöp plastik dekoratif tabaklar, böyle bir kaplamadan.

Evde tavan Forms: Kaset tasarım

Kaset tavanlar ayrıca karkas yapısı için de geçerlidir. Onların prensibi özel paneller ile çerçeve doldurmak için ihtiyaç vardır. Bazen bir kaset tavan raster olarak anılacaktır.

Karakteristik süslü tavan:

 • Kasetler - mineral yün ya da kil ya da nişasta gibi dolgu maddeleri ile (sıkıştırılmış) bir cam yünü levha;
 • bunlar yanmaz ve insanlar için zararlı olduğu için levhalar, fenol-formaldehit reçineleri ve asbest olmadan yapılır;
 • Plakalar genellikle beyaz kendinden renkli olduğu;
 • En yaygın doku tablosu - kaba bir yüzeye sahip düz, ancak satın alınabilir levhalar;
 • Standart panellerine ek olarak kullanılabilir ve özel, örneğin, suya dayanıklı veya akustik bulunmaktadır.

Kaset tavan - asılı tasarım mükemmel herhangi odası süslemeleriKaset tavan - asılı tasarım mükemmel herhangi odası süslemeleri

Sistem şöyle TAVAN sabitleme: taşıyan ve ara bölümler, süspansiyonlar ve bordür (duvar profilleri). Bu tavan oldukça hızlı yüklenir ve aynı hızla da demonte edilebilir veya kısmen sökülmüş olduğu ortaya çıktı.

tavan tasarımları Forms: rafa çeşitli

Asma tavanlar genellikle yüksek nem veya korozif ortamlarda küçük alanlarda yüklenir. Hafif ve dayanıklı, çevre dostu tavan olduğunu. Onlar nem korkmuyoruz ve yanıcı değildir.

Tırmık - lake pişirme çok katman ile kaplıdır alüminyum ya da çelik bir ince levha.

tasarım gelince, o da şu:


 • Gümüş kaplama plakaları;
 • altın kaplama;
 • krom;
 • SLR;
 • mat;
 • Ile ya da delikler olmadan.

mutfak, tuvalet ve banyo: Raf tavan giderek gibi alanlardaki yapıyoruzmutfak, tuvalet ve banyo: Raf tavan giderek gibi alanlardaki yapıyoruz

Dağı böyle bir yapı da basittir: Temel bir tavan sadece prischelknutsya tarak için taşıyıcı profil, bir tarak ve paneller kendileri monte. tutucular klip sistemi vardır.

Tavan onarım için seçenekler: gergin tuval

Bu en popüler tavan yapılarından biridir. Sen PVC tuval veya kumaş polistirol çekin ya. İlk durumda, işçiler gelip bir ön ölçüm yapmak, ikinci ölçüm malzemesi fazladan bir parça sadece kesti, gerekli değildir.

Özellikler tavan germek:


 • Oldukça hızlı bir şekilde, sizin tavan içinde sadece birkaç saat tamamen pürüzsüz ve düz hale gelir;
 • Stretch tavan en karlı hediyeler sofistike ve özgün aydınlatma sistemidir;
 • en az 15 yıl boyunca itina ile olduğu gibi bu kaplama, dayanıklı olarak kabul edilebilir;
 • böylece bazen vakum yapabilme ve - - Ve sadece ona bakmak hafif sabunlu su ile bez silmek için;
 • Streç kumaş mat ve parlak olabilir;
 • asma tavan sel durumunda suyun adresinin mobilya ve zemin kazandıracak ve su daha sonra (çağrı uzmanları) drene edilebilir;
 • Tüm düzensizlikler temel tavan gizli.

Stretch tavan - Tavan kaplamaları bitirme en popüler ve yaygın türüStretch tavan - Tavan kaplamaları bitirme en popüler ve yaygın türü

Özellikle popüler tasarım olanakları artar tavana, neredeyse her yüksek kaliteli görüntü aktarımına olanak fotoğraf baskısı ile bugün tavanlar vardır.

düzensizlikler tavana görünür durumdaysa

Burada iki şekilde yapabilirsiniz. İlk - Tavan düzgün olmayacak kadar onların macun, sıva ve astar temizlemek için. Evet, size sonucu elde edecektir önce tesviye bileşik birden fazla katman uygulamak gerekebilir. Ama hiçbir şey yardımcı oldu.

macun, ikinci - - tavan bitirme için menteşeli tasarımı kullanan ilk: tavan herhangi bir düzensizlik varsa bir kural olarak, bunları düzeltmek için iki yol vardırmacun, ikinci - - tavan bitirme için menteşeli tasarımı kullanan ilk: tavan herhangi bir düzensizlik varsa bir kural olarak, bunları düzeltmek için iki yol vardır

İkincisi - sadece kusurları will hide süspansiyon yapısı donatır. sıva çökmesi tehdidi varsa, o zaman o çöktü ve asma tavana çok zarar yapamadı tutmak için çerçeve ve cilt oluşturulmasını kaldırmak için daha iyidir.

Stretch tavanlar da eşit olmayan bir taban yüzeyini gizleyebilirsiniz. Genellikle ikinci ve üçüncü sınıf, tavan küçük ama çirkin çatlaklar gidebilir yeni binalarda yapılır.

tavanda diken nasıl kaldırılır (video)

Bugün, tavan dekorasyon ve inşaat seçimi harika ve her zevke ve her fırsatta bir seçenek yoktur. üslup birliği, renk dengesinin dengesini gözlemleyin ve sadece kaliteli malzemeler satın alın.

tamir İyi şanslar!

tavan tipleri (Foto farklı malzemeler)

2-min 1 dakikalık 4-min 3 dk 5 dk 6 dakika 7 dakika 8-min 10 dakika 12 dakika

Leave a Comment

Your email address will not be published.

43 − = 37