Ne iyi apartmanda tavan yapmak: seçeneklerin gözden

Ne iyi apartmanda tavan yapmak: seçeneklerin gözden

12 October 2017tavan çeşitleri mükemmel seçim eviniz için hakkını arayan sağlayacakapartmanda tavan yapmak daha iyidir Ne: tavan çeşitlerinin Büyük seçim sormak, bir apartman dairesinde onarım yapmaya karar verdik senin domaMnogie insanlar için hakkı bulmak için izin verecektir. Orada birçok seçenek vardır, ama hangisini seçmeli? Sonuçta, biz aynı zamanda güzellik, sadece kalite ve dayanıklılık üzerinde değil ilerlemesi gerekir.


apartmanda tavan ortalama yüksekliği ne kadar önemli

Tavan düşükse, tavan boyama kullanın. gerginlik - YüksekseTavan düşükse, tavan boyama kullanın. gerginlik - Yüksekse

apartmanda tavan yüksekliği ne kadar önemli? Weighty, (en üst katta geliyor iletişim ve döşeme yalıtımı alanında,) monte gerginlik ve 30 santimetre kadar sermayeden girinti zımni seviyesi olarak.

Standart yükseklik - 2,4-2,5 m. yeni binaların hepsi daha muhtemel olarak, bu rakam 3 metre yükseldi, ancak yaşam alanı metrekare başına maliyet etkiler.

Ama aynı zamanda Sovyetler Birliği (sözde "Kruşçev") günlerinde inşa edildi bu evler hakkında unutmamalıyız. kullanılmamış standart genellikle yoktur. Böylece, 220 ila 260 santimetre arasında orada tavan. Farklı dairelerde farklı - Ve vakalar bile sermayenin aynı evin tavan yüksekliği vardır. Ve bu gibi durumlarda, ayarlamayı gerekecektir.

O aşağıdaki nedenlerle gerçekleştirilen:


 • Gelecekte (örneğin, duvar kaplaması için) kesmeden karo monte etmek mümkün olacaktır;
 • geleneksel tasarım varyasyonları iç kullanım için;
 • tesislerinde daha fazla görsel çekiciliği sağlamak.

Ama birçok durumda, tavan fiili düzeyini değiştirmeden, görsel yukarıda yapılabilir gerçeğini unutmamak gerekir. Bu alternatif parlak film (gerilim tipi) olarak adlandırılan.

daire standardında tavan yüksekliği

Tavan optimum yükseklikleri ile ilgili olarak, 250-300 cm arasında değişir. o (- dubleks, daha önce ayrı ikisini birleştiren yapılır hariç) bir daire gerekmez için Ancak şimdi, aynı zamanda daha yüksek seçenek vardır.

Odanın geniş alanı, daha cesurca asma tavan yerleştirmekOdanın geniş alanı, daha cesurca asma tavan yerleştirmekmalzemeyi seçerken ne tavan yüksekliği etkiler? Bu buna bağlıdır:

 • Isı yalıtımı;
 • ses yalıtımı
 • iletişimin bir astar versiyonu;
 • titreşim yalıtım.

Unutmayın irtifa yüksek olduğu - yüksek hacim. Bu duruma göre, daireler yüksek tavanlı (prensipte bir ana kanalına bağlıdır, soğutucu, basit) cebri havalandırma olmadan.

apartmanda tavanların farklı türleri nelerdir

Tüm dairelerde Anketlere tavan sadece duvar kağıdı yama. Ucuz ve neşeli. Örneğin, tavan seviyesi (mesela hata Sovyet inşaatçılar sık ​​sık izin verilmiş ve paylaşılmamaktadır) Ama eğer böyle seçenekler çalışmaz. durumda menteşeli yapısı hizalama önceden belirlenmiş seviyeye monte etmek gerekir. Normal sürümü - alçıpan, metal profillerde yapılacaktır. Bununla birlikte, bu materyal ikame edilmiş olabilir ve ahşap, plastik.

Ayrıca bugün de tavanların astar için kullanıldığını unutmayın:

 • yapıştırma polistiren köpük (aka - köpük);
 • tirizler;
 • PVC paneller;
 • Sunta panelleri;
 • QSB'nin panel;
 • raster ve kaset tavanlar;
 • (Bütün geleneksel asma tavan gruplanır ve aynı zamanda film) kumaş işleme.

Ne çözümleri geleneksel olarak en iyi olarak kabul edilebilir? En çevre dostu - ahşaptan yapılmış. en güvenilir - bu astar ya da hatta seramik (kalınlığı duvarından daha az olan, yapının ağırlığı azaltmak için). En basit ve ucuz - alçıpan ve genişletilmiş polistiren bir asma tavan. Ve en "şık" - (- özel evlerde değil, daireler için ama bu kararı) bu aynı dosyalama astar veya tavan yalıtımı ile kombine dekor ışınına olduğunu. Ve bu seçeneklerin her biri kendi elleriyle montajı için uygundur.

Acaba: Ne şimdi moda tavanları

Tavan desenli gökyüzü bile küçük bir odada yer hissediyorum izinTavan desenli gökyüzü bile küçük bir odada yer hissediyorum izin

moda trendleri ile ilgili olarak, burada ek bitirme parlak kaplama için aynı alçıpan (eğer bir çivi veya bir film kullanabilirsiniz) ile çok düzeyli tavan açık favori. Ama böyle tavanlar bağımsız ve tecrübe olmadan - oldukça zor.


inşaat şirketleri zaten pratik çok düzeyli tavan icar, icabına almış olsa zaten ayarlanmış. Orada ikinci Profil düzeyinde koymasıyla işkence gerekmez, yani her şey kanalının yapılır.

Yani metal çevre üzerindeki profil yanı sıra çapraz açmak ve onları hazırlanan tavan yüklemek için yeterlidir.

Ayrıca popüler tavan altında bitirir:

 • Grafik (lambri veya kirişler);
 • Plastik (PVC paneli);
 • filmin (tavanlar);
 • kumaş.

Bununla birlikte, son iki adet gürültü (ses ekranlar) ek yalıtım gerektiren altında, bu sayede, kurulum maliyeti biraz artacaktır. Ve yine de, çok katmanlı tavan vardır. Görsel olarak, siding benzerler. Evet ve aynı şekilde monte. Bu ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve nem koruması ve dekoratif bir ön bölüm içerir.

apartmanda tavanlarda kapsama Seçimi

Dikkatli boya badana kullanın. Tavan tekse, sonra kusur badana ölçüde duracakDikkatli boya badana kullanın. Tavan tekse, sonra kusur badana ölçüde duracak


biz istemiyoruz sahte tavan oluşturmak ve sadece sermaye tabanını süslemek için bir plan varsa, o zaman eski güzel badana yararlanmak mümkündür. Bu tür bir değişimi işler, ancak kaplama kompresör vasıtasıyla uygulanır.

Yararları badana:

 • düşük maliyet;
 • dayanıklılık;
 • Tavan boyutları (alan bakımından) bir öneme sahiptir;
 • Çizim minimum karmaşıklık (bile mümkün püskürtücü kullanmak için).

Böyle bir tavan önemli bir dezavantajı, - direnç nem için. Bu banyoda yapılırsa, neredeyse her yıl değiştirmek gereklidir. Ve sızıntıdan, o da korumaz.

apartmanda Eko tavanlar

Çevresel tavan sadece güzellik ikincisidir. Diğer tüm açılardan odanıza için mükemmeldirÇevresel tavan sadece güzellik ikincisidir. Diğer tüm açılardan odanıza için mükemmeldir

tavanların Çevre dostu türleri Avrupa binalarda yaygın olarak bulunurlar. Çoğunlukla sunta ve yonga panellerinin kullanımı (QSB ve üst film veya bez kadar kapalı olacaktır esas olarak) gelir. Olarak, bu tür tavan örnekleri ahşap kaplama paneller, latalar atfedilebilir.

onlar astar pestisitler ile emprenye gibi Ancak, gerçekte onlar, temiz ve çevre koşulları değildir. Ve onlar 32-35 dereceye zaten malzeme ısıtılarak buharlaşmaya başlar. Rusya'nın birçok bölgesinde içindir - bir seçenek değil, sıcaklık yaz aylarında daha da yüksek arttıkça.

aslında şu durumlarda kullanılan Çevre dostu tavan:

 • Bütün bu boya dokulu boya üzerine;
 • Bu - tavan (tavan, zemin);
 • Her zamanki duvar kağıdı üzerine yapıştırılır.

Yani temelde, sadece görsel açıdan ikinci olmaları. güvenilirlik ile ilgili olarak - aynı Alçıpan veya plastik ile karşılaştırmak mümkündür. Sadece son seçim - ve daha ucuz ve daha kolay.

düzensizlikler ile apartmanda tavan Varyantlar

tavan eğri denkleştirme tabi değilse, sadece asma tavan kullanmaktavan eğri denkleştirme tabi değilse, sadece asma tavan kullanmak

tavanlar düzensiz olan daire tipleri de vardır. profilleri ve kemerler yapılacak montaj monte tasarım, işlemek için en kolay yolu bu seçenekler. Ama bitirmek kolay olmalıdır.

Bu amaçla, İdeal:

 • alçı;
 • Alçıpan;
 • köpük;
 • Mineral wadded plaka;
 • Sunta.

Hizalama Daire boyunca tek bir düzeyde yapılır. Ondan sonra Evet, sermaye tavandan mahsup edilecektir. ortalama yüksekliği - 10-20 cm - (bunlar ikame edilmesi durumunda), tüm iletişim kabloları, yeni boru koymak.

iyi ne apartmanda tavan (video) yapmak

Ancak, bez dahil tavan ve streç film, hizalayabilirsiniz unutmayın. Ama çevre üzerindeki lambrequins ile zarif çok düzeyli tavan oluşturmak daha var. Veya merkez parlak kapatın ve ona bir kaç ışıkları göndermek - Odanın görsel hacmi birkaç kat artacak! 

Ne iyi apartmanda tavan (fotoğraf) yapmak

0e53fa726b29255bc1f26d5e79208c7f 9 008ceiling1 9b6e7c0e84354b0cb5d2920c577bfbadw690h530 95 123 0623-1024x768 5845600 7287360 64.463-kaba yatak odası-ile-cam duvarlar ve ahşap-ceiling1440x900

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 30 = 33

map