Nasıl yapmak için tuval hesaplama Çapraz Dikiş: 2 yolu

Nasıl yapmak için tuval hesaplama Çapraz Dikiş: 2 yolu

12 October 2017tuvalin doğru hesaplama mükemmel nakış oluşturmanıza olanak sağlartuvalin doğru hesaplama arası dikiş hesaplanması için bir taslak yapımında yanıldı mükemmel nakış oluşturmanızı sağlar çok kolaydır ve çoğu ne yazık ki, hemen tanımlayamaz. Sonuç olarak, iş yine yeniden yapmak zorunda başladı. Başka - Ve en azından birisini tadını pek olası değildir.


yöntem ve bunların özellikleri: haç sayısına göre tuval hesaplanması

İstenilen sayısını elde etmek için, özel bir hesaplama yapmak gerekir.

Bunu iki şekilde yapabilirsiniz:

 • el ile;
 • Özel bir hesap makinesi ile.

Birinci yöntem, ne kadar 10 cm içerdiği çarpılar dikişçi ilk olarak hesaplar. Bundan başka, hesaplanabilir bir resim boyutu ve melezlerin gerekli sayıda önünde olan. Prensip olarak, bu işlemi herhangi tuzaklar kendisini dahil değildir. Ayrıca, hatta eğlenceli olabilir. Hesaplamanın tamamen farklı bir yöntemi - hepsini kendisi yapacak özel bir elektronik hesap makinesi. Tüm bu dikişçi gelen gereklidir - basitçe programın uygun penceresinde bulunan verileri girin.

dokunun büyüklüğü hesaplanırken, her zaman yanlış olmayacaktır için tablo kullanmakdokunun büyüklüğü hesaplanırken, her zaman yanlış olmayacaktır için tablo kullanmak


Tabii ki, elektronik hesap makineleri bazı kusurları olabilir, fakat güvenilir olabilir oldukça güvenilir kaynaklar vardır. gerekli olduğunu Hepsi - tuval türünü belirlemek ve ürünün nihai boyutlarını bulmaktır. kullanmayı öğrenmek için bir ihtiyaç vardır Ve eğer tematik videonun kullanabilirsiniz.

seçmek için hangi yolu - her dikişçi kendileri için tanımlar. Birçoğu, alışkanlıktan, tuval kendiniz boyutunu hesaplamak için deneyin. Ve bazı durumlarda daha da çabuk çıkıyor.

Hesaplama nakış çapraz için tuval: avantajları ve dezavantajları

Hesaplamalar nakış internet üzerinden boyutları - yerli needlewomen nispeten yakın zamanda hayat hesap makineleri parçası, ancak bunların çoğu çekici yenilik eskiden yoktu.

Hesap makinelerinin yararları arasında: • yerleşim Verimliliği;
 • olasılık aynı anda birkaç işlemleri yürütmek;
 • Yanılmazlık hesaplamaları;
 • Etkileyici kütüphane tuval en yaygın markaları parametreler.

  Tablo özel bir tuval hücre sayısını değil, aynı zamanda özelliklerini de gösterirTablo özel bir tuval hücre sayısını değil, aynı zamanda özelliklerini de gösterir

Bu ideal bir çözüm gibi görünüyor, neden tamamen kullanılan dikişçi hala öyle değil? Ve bu sorunun cevabı tek ciddi eksikleri yatıyor. haçlar sayısının hesaplama yürütmek amacıyla, PC en az bir temel bilgiye almak gerekir. Ne yazık ki, ama bu nedenle tüm vasıflı işçiler değil eğilimindedir yapmak.

Tabii ki, veri bulunmaması kritik değildir, fakat birçoğu için o bir engel haline gelir kim oldu. elle çok fazla sorun neden olmaz olduğunu varsayarsak, favori manipülasyon yapmaya devam edebilirsiniz. Sonuçta, internete erişim her zaman ve her yerde değil can.

nakış çapraz için bir tuval boyutları: ana tip

tuvalin türünü ve boyutunu mu? Tabii ki, bunun nedeni bu resmin son şeklini bağlıdır. Yani, yeni başlayanlar için en uygun Aida №14 olduğunu. Oldukça büyük ve gözlerinizi yormadan ve herhangi bir çaba yapmadan çalışmalarını gerçekleştirmek için vasıflı işçi sağlayacaktır. Sonuçta nakış bir çok doğru verir, ama biraz-ışınları taslağı - parçacığı altında. Buna ek olarak, resim çok farklı tuval üzerine işlemeli eğer daha büyük bir büyüklük sırasında olacaktır.

Tuval №16 - iyi vizyona sahip deneyimli kalifiye işçi seçimdir. Haçlar yoğun olacak ve kumaş tamamen görünmez olacaktır. Ancak tecrübeli ustaları ikiye ayrılmaktadır: bu tuval üzerine nakış öneriyoruz.

Tuval №18 ölçüde resmin boyutunu azaltır, ancak çok yüksek bir kalitede, sanatsal bir kompozisyon sağlar. Ama, tam da böyle bir temel çünkü en gerçekçi resim üretmek mümkündür.

Bu sınıflandırmaya dayanarak, tuval boyutunu belirlemek mümkündür:

 • 11-10 cm başına 44 hücreleri;
 • 14-10 cm başına 55 hücreleri;
 • 16-10 cm başına 60 hücreleri;
 • 18-10 cm başına 72 hücreleri.

ihtiyaç çevresinin her tarafta mesafe alanlarını dikkate almakihtiyaç çevresinin her tarafta mesafe alanlarını dikkate almak

Değil az popüler malzeme ve keten, oldukça uygun olduğu nakış. Bazı durumlarda, hatta çamaşır üzerinde bulunan örgü türünü seçebilirsiniz.

adlandırılan plastik tuval sıkıca iç içe ipliklerle sentetik ağdan yapılmıştır. Kendiniz için Genellikle nakış ortada minimum deneyime sahip yeni gelenleri seçilir. Bununla birlikte, malzeme, hatıralık üretimi yapan deneyimli kalifiye işçi ilgili olması mümkündür.


tuval Çapraz Dikiş İpuçları raschertit nasıl

Seçilen resmi nakış başlamadan önce, tuval kenarları ve işin ana hatlarını ortaya koyan, raschertit gerekir. genellikle ne yapılır? kalem ise, giderek vasıflı işçiler işlerini özel yıkanabilir işaretleyici bölüm tercih eder. O oldukça net bir şekilde çizer ve üretici vaat olarak, hızlı bir şekilde suyla temas edince kapalı yıkadı. Ama her zaman olmuyor. uygunsuz yıkama, etiket sıkıca kumaşın içine yiyor ve yıkama Bazen öncelikle mümkün değildir. Kalem hemen her zaman kaldırılır.

çalışmalarını organize çalışıyor, tespit etmek arzu edilir:

 • Sınır çalışma;
 • Büyük nesnelerin ana hatları;
 • "Şüpheli" anlar.

her durumda olduğu için, gerekli işaretleme fazla koymak korkmayın iz bırakmadan kaybolur. Önemli olan rahat çalışmaktır. O zaman tüm süreç olursa olsun sürmedi ne kadar, sadece bir zevk getirecektir.

tekdüze tuval İşaretleme (video)


Çapraz dikiş için tuval hesaplanması çok az zaman alır. Ancak, tuval sayısını ve türünü bilerek daha da kolay olabilir. bir hesap makinesi - İstenen veya gerekirse Veya, internet kullanmayı. Sonuç aynı derecede iyi olacaktır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

map