Nasıl evin bir odasında donatmak için: 3 temel kural

Nasıl evin bir odasında donatmak için: 3 temel kural

12 October 2017Mükemmel bir oturma odası oluşturmak için, küçük detaylarla rahatsız olmadan, salonun tasarımı hakkında düşünmek gerekirsonuna olur değil budur - mükemmel bir oturma odası oluşturmak için, salonun küçük detaliOkonchatelnaya tasarım konsepti ile rahatsız olmadan, salonun tasarımı hakkında düşünmek gerekir. Hatta tamir birinci adımdan önce, zaten ne olur biliyor zaman biz net bir plan gerekiyor. Bunu ayrıntılarda değil sadece, salon oluşturacak hayal gerekiyor. biliyorum heykel duracak - Bu genellikle bir hatadır. Ve sonra her şey resmin gönderilmesi etrafında dönmektedir, ana şey hakkında unutmadan, küçük şeyler dikkat çekiyor.


apartmanda salonun bir başka isim - oturma odası

Ancak bu, yetkili odasının tanımı başka adıdır değildir. alımı için Called oturma odası, tüm aile üyeleri için tasarlanmıştır oda. Genellikle, daha büyük bir alana sahip bir odadır.

Oturma odası sadece güzel olmalı, ama aynı zamanda rahat ve fonksiyonelOturma odası sadece güzel olmalı, ama aynı zamanda rahat ve fonksiyonel

Salon - kaba bir isim. Eğer "oturma odası" söyleyebiliriz sonra, daha sonra bir odaya dönüştürüldü. Bugün bile, etimolojik sözlükte, zorlanmadan notasyonu kelimesini "oda" keşfedeceksiniz. O misafir kabul için özel bir ev veya ön odada ferah bir ön oda olduğunu söylüyor.

Oda Özellikleri: Tasarım-through tesisleri

Ve burada konfor ve tasarım işlevsellik özellikle denemek gerekir. Değil çünkü koşullar görüntüleri tüm etkili kullanabilir, düzeni hakkında iyi bir düşünmek çünkü.


koridor koltuğu gibi çok açı, kullanılamaz. o süs için mi. köşede bir zemin lambası (masif değil) yükleyebilirsiniz Yani, büyük bir vazo koymak bir resim asmak. Bir kez bir TV ile küçük bir masa köşesine yerleştirdi. Bu seçeneğin ortaya çıkması plazma TV'ler Meclisi'nde kabul edilmez ile Ama sadece bazı durumlarda uygun oldu.

geçiş odasında mobilya ve dekor elementlerin çok sayıda terk etmelidirgeçiş odasında mobilya ve dekor elementlerin çok sayıda terk etmelidir

odalar iletişim avantajı - büyük pencere. Bu bulunduğu duvarın büyük bir kısmını kaplar. Yarı saydam malzemeden yapılmış ışık perdeleri, vurgulamak mümkündür. Böylece nazikçe bu oda için mükemmel bir seçenek olarak kabul edilir ışığı, dağılacaktır.

Ama bu odada mobilya hacminin kullanılması terk etmektir, boyut alçak gönüllüdür. Döşemeli mobilya da katı olmalıdır. Büyük avizeler ayrıca görsel olarak oda azaltacaktır, gerekmez.apartmanda Tesisler: Ne duvar kağıdı elbise

Tabii ki, duvar kağıdı seçimi çok büyük. Ve yine, mağaza hazır tercihlerine gidin çalışın, artı - duvar kağıdı için ödemek istediğiniz ne kadar para önceden karar.

oturma odası için duvar kağıdı renk veya tasarım mobilyalar için ayarlanıroturma odası için duvar kağıdı renk veya tasarım mobilyalar için ayarlanır

seçim kuralları

seçim etkilenir:

 • duvar maliyeti;
 • Moda trendleri;
 • Oda büyüklüğü;
 • Duvar kağıdı malzemesi.

duvar kağıdının rengini ve dokusunu seçerken, tersine, gizlemeye, seçmek istediğiniz ışık ve salonun parametrelerini ve hatta yerleri düşünün ya. İç parlak ve büyükse, kendinizi parlak renklerle oynamak için izin verebilirsiniz. Ama kötüye parlak renkler değmez, renk ılımlı olmalıdır.

Evde Tesisler: ve takılar presmuschestva

Odaların Açıklaması konut varyasyonları farklıdır. Burada, tasarım evin moda, önemli estetik ve atmosfere daha az bağımlıdır. Burada oturma alanı vurgulamak için gelemez. Böyle geniş bir oturma odasında bile birden fazla yatak olabilir.

Bir sehpa gerekirse çay için rahat bir tabloya dönüşecek olan büyük olabilir. Genellikle kanepeler birinde bir masa koymak ve bu çok uygundur. Sen hanede insanlarla iletişim dağılmasına olmadan, bilgisayar başında oturabilir.

Evin Eğer kendi tercihleri ​​ve isteklerine göre ayarlayabilir oturma odasıEvin Eğer kendi tercihleri ​​ve isteklerine göre ayarlayabilir oturma odası

Evet ve gerçek şömine görüntüde ise, güvenli bir şekilde bir oturma odasında yalnızca koyabilirsiniz - en az 20 kareler. Bu durumda, ev çok ağır inşaat dayanacak edecek sağlam bir zemin olacaktır. Bir düşünün ve onu revaç nasıl görüneceğini. şömine kurulumu ile gitmez Ama eğer dekoratif memnun olabilir. Ve bu çok kötü.


Avantajları yanlış şömineler

 • Bunlar estetik vardır;
 • Tamamen güvenli;
 • Kullanımı kolay;
 • Sıcaklığını kontrol etmek mümkündür.

dekor ek eleman sahte şömine ayarlanabilir gibidekor ek eleman sahte şömine ayarlanabilir gibi

Şömine tasarımı mevcut oda konseptinin dışında düşmemelidir. Sadece şömineli klasik iç odanın bir varyantı üzerinde durabilirsiniz. Sadece tatsız görünüyor şöminenin üzerinde TV takılmam. Çekmeceler, aile fotoğrafları, heykelcikler, güzel saatin bir göğüs olarak, ateşe koymak daha iyidir.

Yeni dairelerin Salon: kuralları özetlemek

Bazı aksesuarlar, kendi elleri yapabilirsiniz el sanatları ilgili ve iddialı olmamalıdır. Bugün, daha önce olduğu gibi, ancak, elle yaratıcılık moda, ama yaklaşmaya profesyonel olarak gerek. Sadelik ve doğal malzemelerin kullanımı odaklanın.

salonun üzerinde çalışmak için üç yasa tasarımcı:


 1. İşlevsellik. Hep yanı sıra konfor olarak, estetik önceliklidir. İhtiyacınız odası ve dinlenme ve alımı etrafında serbestçe hareket eşit derecede mümkün olmalıdır.
 2. Boyutlar. Hantal iç kaçının. Onlar alanı emilimi özelliği vardır. Mobilya sadece uygunsuz büyük olmamalı değil özniteliği, aynı zamanda üslup uygunluk zorunludur.
 3. Stil. tüm evin tasarımına hakim hiçbir çelişkiler yönü olmalı.

Kendi oturma odası yapma, hesap büyüklüğü ve işlevselliği göz önünde unutmayınKendi oturma odası yapma, hesap büyüklüğü ve işlevselliği göz önünde unutmayın

Klasik stil - muhafazakarların sürü Avrupa tarzı bölümleri gibi ve bir boşluğa birkaç oda dönüşümünü gerektiriyor. İskandinav tarzında doğal malzemeler hakimdir ve avangard yaratıcı düşünme ve cesaret korkmuyoruz olanlara doğasında mesafesindedir.

Kendi (video) ile salon donatmak için nasıl

Salonun Dekorasyon - ilginç ama zahmetli şey. Fikirleriniz başarılı olacak edelim ve çok fazla zorluk çekmeden ihtiyaç her şey var. Hiç acele, hiçbir gerginlik, hayallerinizdeki iç için her şeyi yapmak!

Evde orijinal oturma odalarında (fotoğraf)

19min6 6full-Min2 66 205 225 0467 831 532 1632-1 78753

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 + = 71

map