Nasıl elleriyle raf tavan yükleme yapmak - talimatı

Nasıl elleriyle raf tavan yükleme yapmak – talimatı

12 October 2017Raf tavan - Tavan kapağı bitirme için çok yönlü ve pratik malzemeRaf tavan - pokrytiyaReechny tavan mesken olarak dekore edebilirsiniz tavan bitirme için çok yönlü ve pratik malzeme ve kamu. Bu mükemmel performans özelliklerine sayesinde yapmak için acele olduğu son dekorasyon, oldukça evrensel popüler.


raf tavana monte: Cihazı

Raf tavan asma tavanlar olarak sınıflandırılır. Tasarım panellerden oluşmaktadır - genellikle metal, çelik, plastik paneller yine başka bir türe aittir. Ayrıca kit rafları için süspansiyon sistemi dahildir.

Bugün raylı uzunluğu da tavanın tam boyutunu maç olacak bireysel sipariş, bir tavan ayarlamak için bir sorun değildir.

Doğru bir sayım yapmak - güçlü bir istek, raf tavan sahip olabilirler ana şey ayarlamakDoğru bir sayım yapmak - güçlü bir istek, raf tavan sahip olabilirler ana şey ayarlamak

Raf tavan duvar dekorasyonu, vb yapılıyor sonra geçen fırsatta ayarlanır

Reiki farklı olabilir: parlak veya mat, delikli bir yüzeyi ya da düz olan, aynı zamanda doku farklıdır. Örneğin, veya raylar "deri altında" reek yapısını kurmak mümkündür "ağacının altında."


kat boyunca ve zemin üzerinde ve çaprazlama - Sami latalar geleneksel olarak konumlandırılabilir.

Banyoda bir raf alüminyum tavan (video) nasıl yapılır

raf tavan kendisi nasıl yüklenir

Ilk şey yapmak - gerekli araçları toplamak.İhtiyacınız olacak çalışmak için:

 • matkap;
 • Delgeç;
 • dübel;
 • demir için makaslar;
 • rulet
 • işaretleyici;
 • cetvel;
 • Bina seviyesi;
 • Vidalar;
 • Keskin bir bıçak.

Mount teknolojisi

Nasıl tavan monte etmek? Öncelikle yeni bir tavan başlayacak yeri işaretlemek. mesafesi temel tavandan az 5 cm olmalıdır. Bu işaret sadece bina düzeyini kullanmak odanın çevresindeyse aktarılır.

Eğer bir tavan rafı kurmaya başlamadan önce şunları kontrol edin: hazırlanmış gerekli tüm araç ve gereçler misinizEğer bir tavan rafı kurmaya başlamadan önce şunları kontrol edin: hazırlanmış gerekli tüm araç ve gereçler misiniz

bir çizgi çizmek ve bir iz, duvar uzunluğunu ölçmek, açısal profilinin bir parçasını kesmek. Genellikle metal makasla kesilmiştir.

Daha sonra, duvarın çizdiği çizginin profili takılarak bir matkapla bir delik açın. bir takoz ile vidayı sıkın. 500 mm'lik artışlarla gerekli pekiştirmek Profil ve düzgünlüğü seviyesini kontrol edin. Ne profilin iç köşelerinde, önemli olan uç uca bağlanır ve 45 derece gerekli açının dış köşelerinde sahiptir.

monte edilmiş raf tavan olarak doğru bir şekilde

ölçme bandı kullanarak destek raylarının eklenme alanını belirtmek gerekir. İlk otmetochku paralel iken birbirine 300 duvardan mm ve 90 cm olarak daha sonra ihtiyaç mesafe bir hale getirir.

Süspansiyonlar bağlantının vidalar ve dübellerle sonucu tespit edilir, delikler bir matkap ile önceden delinmiş. düzeyine göre süspansiyonların pozisyonunu doğrulandı.

o destek raylarının eklenme alanını işaretlemek için önemlidir raf tavan monte ederken, bu düz raf tavan olacak ne kadar bağlı olacaktıro destek raylarının eklenme alanını işaretlemek için önemlidir raf tavan monte ederken, bu düz raf tavan olacak ne kadar bağlı olacaktır


Destek raylarını Montaj:

 • destek raylarının arasındaki aralık itibariyle dik olarak düzenlenmiş reechkam 1- 1,1 m. Lastikler aşmamalıdır ve bu çevre üzerine çivilenmiş olan profili ile aynı hizada, önemlidir.
 • süspansiyonlar tornavida cıvatalı Lastik. Tasarım tamamen düz olduğu için, hatayı asla itiraf özen gösterin.
 • açılı profil ve otobüs arasındaki süre bir santimetre eşittir. Bir lastik, örneğin, kısa olduğunu kanıtladı ise endişelenmeyin - sadece nadstavte. Bu amaçla, sadece bir sonraki otobüsün başında süspansiyon düzeltmek gerekir.

O zaman hemen yükleme raf yüzeyini başlar.

Kurulum Kılavuzu raylar

Reiki tavanınıza büyüklüğüne göre koruyucu film kurtulmuş ve kesilmelidir. Uzunluğu en az yarım santimetre Interwall mesafesi (ters) olmalıdır.

Eğer raylar yükledikten sonra sadece bir kaide takmak zorunda kalacakEğer raylar yükledikten sonra sadece bir kaide takmak zorunda kalacak


Sonra bunu:

 • Reiki dikkatlice kılavuzuna takılmasıyla ve lastik kilitleri de tüm uzunluğunu meşgul olmalıdır. Daha raf bir sonrakine monte.
 • Gerekirse, lastik yüksekliğinin ayarlanır ve vidaları vidalama derinliği değişiyor.
 • Geçen raf yaklaştı değil, sadece genişliği onun önünde kesti. raf, sürükleme bıçak uzunluğu boyunca mesafeyi not ve raf bozulmaması kadar bükün.
 • kesilmiş demiryolu yükleyin ve ahşap dikmeler ya açısal profilin parçaları ile sabitleyin.

Tavan montaj ve süpürgelik içerir. Bu önemli bir dekoratif unsur olduğunu ve bitmiş bir görünüm vermek için emin ve aynı zamanda duvar ve yapı arasındaki çirkin boşlukları gizler.

Orada bir şey daha olduğunu - duvarların usulsüzlük sıklıkla suçlu mutfak ve onlar görsel yapıyı hizalar bir kaide gerektirir.

Nasıl tavanlar dişli lambaları kablolama yapmak

Tipik olarak, spot asma tavan üzerine monte edilmiştir.

aydınlatma çalışması için iki yol Sağlanan şunlardır:

 • tüm ışıklar hemen dahil edildiğinde. Bu durumda, bir iki telli streç anahtarı. Ve zaten bu telden armatürün gelen kıvıran olun.
 • ışıklar gruplar tarafından açıldığında. Bu durumda merkez tel çok, seçtiğiniz kaç grup yaşamış olması gerekirdi. Genellikle iki ya da üç grup vardır. Mantıklı dvuhklavishny ve üç tuş olan kullanılır.

güzel asma tavan ve pratik bakış spot Açıkgüzel asma tavan ve pratik bakış spot Açık

Lambayı bağlamak için, 1.5 metrekarelik bir kesitli bir kablo gerekir. Ve bu standart lambalar için yeterlidir.

Aynı büyük güçle armatürler için özel bir ısıya dayanıklı tel gerekmektedir. 50 W aşan yüksek güç çıkışı, ima edilir.

elleriyle tamir raf tavan

koşullara, tabii ki, gerekli Bakınız, ancak genellikle tavan sökme onarılmasını içermektedir, yani, muhtemelen kısmen ortadan kaldırmak.

Eğer çatı raf onarmak gerekiyorsa, o zaman işlem kısmi sökme raylar ile başlayacakEğer çatı raf onarmak gerekiyorsa, o zaman işlem kısmi sökme raylar ile başlayacak

Döşeme köşe profili bıçağı takılmak istiyorum - Önce kenarları birini ayrıştırmak. güvenle çekin o raya sonunda mümkün olduğunu böylece Sonra kıvırın. Ultra modül kiriş kilitleri serbest ve yavaşça kaldırılır.

diğer tavan pervaz üzerinde ters işlemi gerçekleşir - bütün kilitlerini açan ve panelin serbest bırakma kenarına taşınır. Sonra genel tasarımından sorunsuz kaldırılır.

Tavan raf yükleme işlemi (video)

Herhangi bir oda - Raf tavan banyo, mutfak, balkon, ama aslında dekore edebilirsiniz. O süsleyen ve kare ve dikdörtgen tavan. Hata, "kurulum / kaldırma" hale getirdiğinden tüm talimatları yapın ve sonuç tadını çıkarın.

Başarılı yenileme!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 70 = 72

map