Nasıl duvara alçıpan altında bir sandık yapmak için: 3 giyen stilleri

Nasıl duvara alçıpan altında bir sandık yapmak için: 3 giyen stilleri

12 October 2017paneli düz alçıpan yardım yapmak için Hızlı ve ucuzHızlı ve ucuz duvar kaplamaları kıvrımlarını hizalamak için kolay yollarından paneli düz gipsokartonOdnim yardım alçı levha yapmak için. Takın alçıpan bir yapışkan karışımı ve kasanın olarak olabilir. Biz alçıpan için bir çerçeve oluşturmak için tam olarak nasıl konuşacak Bugün. alçıpan için galvaniz profilden yapılmış taban tahtası, ancak birçok sıklıkla kaydetmek ahşap çıtalar bir çerçeve yapmak, böylece her iki seçeneği göz önüne alabilmek için.


alçıpan duvarlar için kireç tabakası: yüklemeden önce dikkate almak önemlidir

tahta döşemeler (metal ya da ahşap) için malzeme seçimi, yüzey tipine bağlıdır. alçıpan ahşap duvarın (olur) bağlıysa, artık fit beton veya tuğla duvarlar metal düzenli çubukları veya yumuşak ağaç kaburgalar kullanabilirsiniz.

Ahşap - Metal levhaların mukavemeti çok daha aşağı olmayan bir çevre dostu doğal bir malzeme. Ama ahşap yapıların uygun tedavi ile yeterince uzun sürebilir.

Odunun kimyasal arıtma önemli ölçüde ömrünü uzatır edilir.

Nadiren zaten tam kullanmaya hazırlanan satış ahşap çıtalar bulunabilir: malzemenin tedavi genellikle bağımsızlık nedenidir.

çıtaları için Malzeme dikkate olacak tasarıma monte edilebilir, üzerine yüzeyini alarak seçilmelidirçıtaları için Malzeme dikkate olacak tasarıma monte edilebilir, üzerine yüzeyini alarak seçilmelidir


Ne var:

 • İşleme antiseptikler Küflenmeyi önler raylar;
 • Bu böceklerle etkilerine karşı yardımcı (odun kimyasal bileşimi haline yenmeyen emdirilir ve küçük sakinleri içindeki tüm ilgi kaybeder.)
 • Odada, rutubet ve yoğunlaşma doğabilecek, çürüyen önler.

maddeyi emdirmek nedir? Modern piyasa çeşitli üreticilerin antiseptik kompozisyonlar sunar. Genellikle bir markanın parçası henüz dünya pazarında kendini kurmayı başaramadı az bilinen yapımcı farksız olabilir gibi marka için bir ya da diğer bina malzemesi, temel fazladan ödeme alıyorsanız. Gelecekteki çerçeveyi korumak için en kolay yolu sodyum florür ile kurulumdan önce rayları ilgileniyor. Bu her şeyden önce özelliklere sahip olan ve ucuz olan derin bir penetrasyon, bir parçasıdır.

ahşap işlerken antiseptik kompozisyonlar sağlık için zararlı olabilir, bu nedenle bir maske ve koruyucu eldiven kullanabilirsiniz.

Ama nasıl metal sandıklar için malzeme seçiyorsunuz? Bir profili nedir ve özellikleri nelerdir? Bize daha ayrıntılı olarak bu noktayı ele alalım.Alçı levha duvara profili: Ana özellikleri arasında

alçı levha metal profil kolaylığı ve güvenilirliği ile tanınır. Onun kurulum çerçeve Kolu bile acemi ulağı yüklemeye nedenle zor değildir.

Duvar kaplaması için kullanılan profilin ikiye

 1. düzlem - alçıpan zaman muhafaza duvar ve tavan yüzeyleri için çerçeve yapımı için kullanılır.
 2. duvar - Ana yük düştüğü bir taşıyıcı kasalar oluşturmak için kullanılır. Bu nedenle GCR veya diğer tasarımlardan bir oda imar için iç duvarlar veya bölümleri inşaat, mobilya için kullanılan, sertliği artmıştır.

iş için kaliteli ve güvenilir araçları seçmek için - bağımsız, ana şey olabilir duvara profili ayarlayıniş için kaliteli ve güvenilir araçları seçmek için - bağımsız, ana şey olabilir duvara profili ayarlayın

Apart profillerinin bu iki türlerinden, kemerin bir tür yoktur. tavan katmanlı kemerler ve kavisli elemanlara ek olarak, bir profil aktif yuvarlak duvarları niş ve diğer dekoratif elemanlar için çerçevenin yapımında kullanılır.

Bu arada, kemerli profil kolayca geleneksel duvar örme yerine rayın tüm uzunluğu boyunca bir kesi yapmak.

Bize kendinizden emin satın alırken üzere alçıpan için duvar profilinin boyutu ne düşünelim.

Alçıpan için duvar Profil boyutları: Temel standart

profil, duvar ve tavan tipik boyutları enine kesit genişliği vardır. Sadece metal şeritlerin genişliği ve kalınlığı farklıdır.

Duvarlar için profili ve standart boyutlar alçı seçmek en iyisidirDuvarlar için profili ve standart boyutlar alçı seçmek en iyisidir


duvarlar için boyutları Profil:

 • kılavuz profili (UD). Gelecekteki tasarımları için bir yol üzerinde yer almaktadır. Yükseklik 27 mm genişlik - 28 mm. uzunluğu farklı olabilir: 3 m ve 4 m ve 0.4 ila 0.6 mm arasında bir kalınlığa sahiptir.
 • Destekleyici profili (CD). O kılavuzda yatırım ve yük yükünü çekerken, bir çerçeve kendisi (FCL yüklenmesi için esas) oluşturur. 60 mm, yüksekliği 27 mm genişliği. 3 ila 4 m uzunluğu.

Tahta sandık gelince, onlar da kereste farklı kullanılır. kılavuz çubuk 70x40 mm'lik bir asgari kesit ile birlikte kullanılır ve bir enine kesit 50x30 mm olan bir taşıyıcı ray olarak alınır zamanda.

Kurulum adımları: nasıl duvar alçı levha profil güçlendirmek için

yüklemeden önce, ilk olarak lata duvarların yüzey hazırlığı gerçekleştirilmiştir. İdeal tesviye macun duvarları mutlaka, ama eski bitirmek kalıntıları kurtulmak ve alçı değerinde ufalanan olsun. hasar sadece macun ev deliği karşılamak için yeterli, ancak desidua Korzh sıva durumunda biraz,, tamamen yıkmak için gereklidir.

alçıpan altında çerçeve için Planları - profesyonel yükleyici için zaman kaybı, zanaatkâr acemi ile buna dikkat edilmelidir.

taslak çizim

Önce duvarın uzunluğu ve yüksekliği kaplandığı ölçmek gerekir. Bu değerleri ekleme ve 2 ile çarpılması biz yüzeyinin çevresini olsun. duvar veya kapı açıklıkları pencereler varsa - aynı zamanda onların çevresini ölçmek ve projenin bir parçası koymak gerekir. Varsa, bir çizim derhal dikkate mobilya parçaları asılı eklenme alanını almalı derlerken.


Eğer profillerini yüklemeye başlamadan önce, ölçümleri yapmak ve bir taslak hazırlamak gerekirEğer profillerini yüklemeye başlamadan önce, ölçümleri yapmak ve bir taslak hazırlamak gerekir

varsa bir çizim acemi çerçeve malzeme için gerekli olan miktarını belirlemek ve çalışma aralığını değerlendirmek için çok daha kolay olacaktır.

hazırlık aracı

Çalışmaya başlamadan önce, gerekli araçları hazırlayın.

yani:

 • Delgeç;
 • tornavida;
 • Bina düzeyi ve bir çekül;
 • Çekiç veya tokmak;
 • bandı ölçme;
 • Testere veya yapboz (ahşap çerçeve durumda);
 • (Metal levhaların kesilmesi için) Bulgar veya metal makas;
 • Yapı ya da basit bir kalem (işaretleyici kullanılabilir);
 • Bağlayıcılar (dübeller, vidalar, köşebentler, timsah ve çekiş).

ahşap çerçeve ve metal için sabitleme elemanları önemli ölçüde farklıdır. metal profil sabit aparatı, ve vidalar ile ahşap ışınıdır.

dübel-çivi "hızlı kurulum" kullanmak daha uygun. Bunlar, çok yönlü ekonomik ve kullanımı kolaydır.

aracı hazır olduğunda, çerçevenin yükleme başlayabilirsiniz. İkimiz de ayrıntılı olarak düşünün.

Kurulum metal tornacılık

Gerekirse, birinci duvar ölçeğine çizim gelecek tasarım ve açık dikey / yatay (orada yapı katını ve bir süspansiyon ya da hemen berrak bir dikey sağlayan bir lazer seviyesi ve diyagonal bir ufuk gerekirse) aktarılır.

bir metal kasaya güçlü ve güvenilir olan, doğru monte etmek gerekirbir metal kasaya güçlü ve güvenilir olan, doğru monte etmek gerekir

Kurulum adımları:

 1. Montaj kapı ve pencere boşluklarının çevresi (varsa) bir yüzey üzerine montaj rayları ile başlar. Duvarın girinti olan düzensizlik göre belirlenir.
 2. kılavuzlar parantez, vida, dübel ve tahtakurusu kullanarak duvara dikey destekler döndü ve yapışacaktır. Optimum adım Montaj -. 60 cm Her bir raf üç yerde duvara monte edilir (en az).
 3. Duvar profili belirtilen maden yünü ya da diğer izolasyon arasında, deri sıcak önce planlanıyorsa.

Tahta sandık montajı

GCR için ahşap çerçeve, yukarıda tarif edilen talimatlara prensip benzer araç üzerindeki. Rafları 50x30 mm - kullanılan kılavuz çubuğu 70x40 mm olarak ve dikmeler için. dübel ile duvara bağlı malzeme, 50 Adım -. 60 cm dikey arasındaki yalıtım duvarı durumunda sabit mineral yün, köpük plastik ya da başka seçilmiş malzemesi.

Talimatlar: nasıl alçıpan duvarın altında bir sandık (video) yapmak

alçı levha pas - tüm önemli bir bileşeni duvarlarını tamir olduğunu. kalitesiyle itibaren gelecek cildin güç ve dayanıklılık bağlıdır. adım raf ayakları artırma veya bağlantı elemanları sayısının azaltılması, malzeme ve zaman konusundaki eksik etmeyin.

Başarılı yenileme!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 5 = 13

map