The BlogAlçıpan soketleri yüklemeden önce elektrik tesisatı aksesuarları talimatları okumak gerekirhem konut ve konut dışı binalarda onarımında kullanılan en yaygın materyal - Alçıpan soketleri yüklemeden önce elektrik furniturySegodnya Alçıpan manuel kurulumunu okumak gerekir. Her karmaşıklığı Fonksiyonel ve dekoratif sıva tasarımları hemen hemen her yerde görülebilir: çok düzeyli tavan, dekoratif dekor, kemerler, iskele, kutular, bölmeler çeşitli vs. Paneller veya bölümleri montaj - GCR en sık kullanılması ve priz ve anahtarların montaj genellikle yapının ereksiyon önce erken bir aşamada planlanmaktadır. Ama bazen duvarda hazır bir çıkış yüklemek için bir ihtiyaç, hatta çoğu kesilmiş olduğunu olur. de olduğu gibi bu durumda olması? daha ayrıntılı olarak her iki alternatifleri düşünün.


Alçı levha duvarında Yuva

yüzünde alçıpan duvarlar avantajları: yangın ve çevre güvenliği ve ses, hem de makul maliyet ve yapıların ereksiyon hızıdır. sert kaplamalı aşamasında, bir kural olarak, duvar kablo monte edilebilir. Alçı levha duvar anahtar ve prizler montaj ilkesi beton yüklemeden biraz farklıdır. kendi özellikleri ve Alçıpan yılında herhangi bir iş yapmadan önce dikkate almak önemlidir.

kablolama cihazların iki yolu vardır:

 • Adım yapı tertibatında;
 • duvar dekorasyonu aşamasında.

Alçıpan tüm montaj yuva elektrik telleri kapalı olduğu zaman gerçekleştirilirAlçıpan tüm montaj yuva elektrik telleri kapalı olduğu zaman gerçekleştirilir

Teller oluklu boru kullanılarak, ya da özel olarak hazırlanmış Stroebe dış taraf duvarları olmak üzere, duvar içinde gizlenebilir.


Ahşap bir çerçeve varsa, kablolama güvenle yürütülen bir oluklu borunun altına gizlenmiş gerektiğini unutmayın.

Alçıpan satış yüklemek hazırlanıyor

Eğer güvenlik talimatlarını ve her şeyi doğru yaparsanız alçıpan duvar soket seti, yeni başlayanlar için bile zor olmayacaktır. Ancak, her iş bazı eğitim gerektirir. çıkış yüklemeye çalışmadan önce, bir şeyi dikkate almak önemlidir.

yani:

 • Bir yerde rozet kurulumu seçin;
 • Gerekli miktarda Escutcheon hesaplayın, prizler, kablo, anahtarlar, güvenlik elemanları, vb.,
 • Montaj aracı üzerinde karar vermek;
 • alet ve malzemeleri hazırlayın.

Escutcheon arkasındaki pratikte imkansız sabitleme hangi olmadan, özel ayak tutucu sahip standart betondan daha alçıpan için KutularEscutcheon arkasındaki pratikte imkansız sabitleme hangi olmadan, özel ayak tutucu sahip standart betondan daha alçıpan için Kutularilaveli Muhafaza ve prizler anahtarları ile, hem de teller macun hızla katılaşmasına ve sıradan macun karışımı gerekir.

alet, montaj türüne bağlı olarak, bir elektrikli matkap bıçağı (tepe çapı 7 cm), iplik kesici otbivochnogo bir işaretleyici ya da kalem ile gerekli olabilir.

Ve ayrıca:

 • Tornavida veya vidalama;
 • Oluşturucu düzeyi ve mezura;
 • göstergesi;
 • Phillips kafa tornavida.

tornavida veya tornavida üzerinde Kıvırcık baş kablolama ve montaj soketi için bölüm escutcheon monte etmek gereklidir.

Alçıpan soketleri nasıl yüklenir: yer seçimi

Nasıl doğru bir temas bağlantısının konumunu tanımlamak? çıkış için bir konum seçerken aletleri kurulacak yere göre önemlidir.

çıkış serbestçe kullanılabilir olması ve kullanımı kolay olmalıçıkış serbestçe kullanılabilir olması ve kullanımı kolay olmalı

çıkış yerinin yüksekliği herhangi biri, ama Avrupa normu vardır edebilirsiniz:

 • Zemin çıkış kaynaktan 30 cm bir yükseklikte monte edilmesi tavsiye edilir;
 • Soket mutfak çalışma alanı üzerine monte edilirse, kat 120 cm Avrupa standardına göre yüksekliği;
 • çamaşır makinesi veya 1 m bulaşık makinesi çıkış yüksekliği takarken;
 • Anahtarlar zeminden 80 cm bir yükseklikte yer almalıdır.

Herkes standartlarına dikkat etmek olsun ya da olmasın kendisi için karar verir. Örneğin, zemin çıkışının yanındaki tavan veya bir davlumbazın, bağlı bir TV için kesinlikle en iyi seçenek değildir.


Iki yolu: alçıpan içine soket koymak nasıl

Bir kez sayım yapılır malzemeler ve araçlar her komple hazırlanması, yükleme için hazırdır. tesisatın yöntemine bağlı olarak farklı ve operasyonların sırasıdır. teller duvara monte edildiği takdirde, sadece yuva ve fiş monte edilebilir. kesilir alçıpan kesme olukların dış yan bölüme elektriksel cihaz planlanan eğer, tel koydu ve hızlı bir şekilde (örneğin, - alçı) sertleştirilebilir bileşim donar edilir.

marj tellerini yapılandırmak düzgün alçıpan soketleri kurarken - 10 cm minimum marjı kabul ama daha bırakmak daha iyidir edilirmarj tellerini yapılandırmak düzgün alçıpan soketleri kurarken - 10 cm minimum marjı kabul ama daha bırakmak daha iyidir edilir

aşağıdaki gibi aşağıdaki yükleme adımları şunlardır:

 1. duvarda bir delik açın. istenen çapta elektrikli matkap için bu taç giyip koltuk çıkışı yönelik merkezi noktaya yönlendirmek için. Alçıpan malzemeyi kırmak için değil, böylece cihazı yavaşça iterek yavaşça delinmelidir. planlanan yükleme priz duvarında birbirinden aynı mesafede çok sayıda açıklıkların (merkezleri arasındaki 72 mm) ise.
 2. Amblemini takın. ayak tutucu ayarlamak için - Eğer vücut escutcheon dikkat takdirde fişi kendisi ve 2 düzeltmek için gerekli olan 2 tanesi 4 vidayı, bulunabilir. Birincisi, ve delikten onları podrozetnik aracılığıyla teller iplik. Sonraki cıvatalar vasıtasıyla baskı ayağının ters yanına sabitleme Alçıpan escutcheon gerekmektedir.
 3. macun tabakası uygulayın. Kural olarak, montaj escutcheon sonra ve sistemin performansını test, kalplerin ve sadece başlangıç ​​kurutma ve macun tabakası ayrıca montaj yuvalarını yapılır bittikten sonra bir sahne bitirmek geliyor.
 4. güç kaynağına çıkışını bağlayın. bağlamadan önce, hat (basit bir gösterge tarafından kontrol edilebilir çıplak telleri üzerindeki gerilimi) gücü kesildiğinde emin olun. Topraklama sıfır faz ve damarları sıkıştırın sıkıca yuva gövdesi üzerinde uygun terminallere bağlanmak ve sonunda kişiler zayıflamış ve plastik gövde erimeye başladı değildir için.
 5. podrozetnik içinde çıkışını takın. Soket podrozetnik yüklü ve burada ilgili vidaları tespit. Kredi plastik çerçeve ve dekoratif kapağı takın.

çıkışları, kutular ve anahtarların müteakip montaj alçı duvarlarını kaplama yaparken, alçıya pürüzlü yüzeyden uzaklığı az 4.5 cm olmamalı veya podrozetnik sadece uymaz unutmayın.


alçıpan duvar prizine aşama yükleme (video) Adım

Alçıpan Montaj çıkış Escutcheon montaj olmadan mümkün değildir. GCR ve kaba duvarı arasındaki boşluk çok küçükse gerekli yumruk yükleyin.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

63 − = 56