Nasıl çerçeve olmadan, Alçı duvarlarının uyum yapmak

Nasıl çerçeve olmadan, Alçı duvarlarının uyum yapmak

12 October 2017Alçıpan etkin bir duvar döngülerin veya usulsüzlüklerin ortadan kaldıracaktırAlçıpan etkili bir döngülerin veya düzensiz duvarların sorunuyla karşı karşıya, onların apartmanda bir yenileme alır Düzensizlikler stenPochti kimseyi ortadan kaldıracaktır. Gerçekten de, nasıl güzel bir odada gelecek düzensiz duvarlar olması olabilir? için yazmaç duvarlar için en uygun malzeme sıradan alçıpan olması. bir çerçeve kullanın ya da değil, kişisel tercihleri ​​ve duvarların başlangıç ​​durumuna bağlıdır, bu yüzden bakacağız ve o başka bir seçenektir.


Alçıpan taşıyıcı çerçeve ile uyum: Kılavuzu

basit ve etkili bir şekilde, duvar kullanılarak alçıpan çarşaf (FCL) Hizala: Alçıpan bir yaprak, bir beton duvarın birkaç metre gizlenebilir için. Bu rağmen alçı levha fiyatı bugün çok küçük olduğunu.

duvara alçı levhalar yüklemek için galvanize profili vasıtasıyla çerçeve oluşturmak için gerekli olanduvara alçı levhalar yüklemek için galvanize profili vasıtasıyla çerçeve oluşturmak için gerekli olan

alçıpan ile duvar hizalamak için iki yol vardır:

 1. Sabit GCR olan çerçeve Construct;
 2. yapıştırıcı kullanarak karkas kullanılmadan duvara alçıpan takmak için.

Çerçeveyi kullanmayı seçerseniz çerçeve duvardan en az beş santimetre alacağını olarak, odanızın çalışma alanının tamamlanmasından sonra, birkaç metrekareye kısalır.

bir çerçeve oluşturmak için:


 1. önceki kaplamaların somut duvarı temizleyin. Özellikle, sıva ve eski kat katmanları kurtulmak. Yeni astar tabakası zorunlu olarak uygulanmaz.
 2. Çerçeve herhangi bir donanım mağazasında satın alınabilir galvanizli profil UD kullanılarak inşa edilmektedir. Orada çerçeve sabıtleneceği yardımıyla, özel dübel satın almanız gerekir.
 3. duvara ve ters tarafı - - Şimdi CD profilleri, kenarları yan yerleştirmek odaya. Sen vidalarla ekleyebilirsiniz.
 4. birbirinden 6 metre mesafe ile - birinci profil duvarları ile yükseltilmiş ve daha sonra bir.
 5. Kullanım askılar tür delikli. Onlar bu tür işler için en güvenilir şunlardır: onların U şeklini eğmek ve sonra dikey profillerin altında bir arada tutmak için gereklidir.

Bundan sonra, çerçeve monte edilir. Gördüğünüz gibi, bu yapılabilir ve bir kişi inşaat mürettebat gerekmez işe.

Şimdi en basit kalır: çerçeve üzerinde alçıpan sayfaları düzeltin. Bunu yapmak için, 35 mm vida ve tornavida kullanmalıdır. çevre ve merkez hattı FCL zıt görüşlere 20 santimetre - Vidalar 15 de ekleyin. aksi takdirde işleri daha da önleyecektir, vidalar üzerinde kapak dışarı çıkmış olmadığından emin olun!

Bundan sonra, alçı levhalar güvenli hale getirilir ve dolayısıyla duvarlar hizalanmış ve sonraki bitirme için ilerleyebilir.Elleri alçıpan ile duvarların Hizalama: çerçevesiz

Örneğin, çerçeve yüklemek veya istemiyorsanız, daha fazla onun ek tasarımlar azaltmak için çok küçük bir oda var, duvar çerçevesiz şekilde uyumlu hale getirebilirsiniz. Bunu yapmak için, sadece yapıştırıcı ile FCL duvarları sopa.

Alçıpan levha özel bir çimento bazlı bir yapıştırıcı kullanılarak duvarlara yapıştırılabilirAlçıpan levha özel bir çimento bazlı bir yapıştırıcı kullanılarak duvarlara yapıştırılabilir

Nasıl çerçeve olmadan duvar alçı hizalamak için:

 1. çıplak beton duvarda bir astar tabakası uygulamak;
 2. duvar, matkap dübel delikleri çevresi boyunca;
 3. Kil onarımları için özel bir satın gerekir. Genel olarak, kuru halde satılan ve su ile seyreltilir.
 4. mümkün olan kir ve toz tabakaların yüzey temizleme;
 5. Tutkal yüzey avuç tabakalarına uygulanır. yaklaşık otuz cm - bir avuç yapıştırıcı arasındaki mesafe.
 6. duvara alçıpan tabakasının yerleştirin ve vidayla.

yapışkan grupları uygulanması gerektiğine dikkat ediniz yerine, tabaka yüzeyi boyunca düzleştirin.

Yükleme bittikten sonra, daha fazla çalışma başlamadan önce tutkal tamamen kuruyana kadar bir süre beklemek gerekir. Kuruma süresi kural olarak iki saat geçmediği, etiket yapışkanlı kapasitesine yazılı edilir ve.

Nasıl alçıpan altında banyo fayans duvarlar hizalamasını yapmak

alçıpan kullanılarak banyo duvar hizalanması, aynı zamanda (sıva yardımıyla hizalanmasını belirtir "ıslak") "kuru" hizalama denir.

Banyoda duvarlar hizalamak için, ihtiyacınız olacaktır:

 1. Alçıpan levhalar;
 2. dübel;
 3. vida;
 4. Kil;
 5. Suya dayanıklı primeri;
 6. Macun.

Yüksek nem ile odalarda duvarlara GFC yüklemeden önce, malzeme su yalıtım sakız işlenecekYüksek nem ile odalarda duvarlara GFC yüklemeden önce, malzeme su yalıtım sakız işlenecek


yöntem herhangi bir başka odada duvarları hizalanması çok farklı değildir. Önemli olan monte ön kablolama ve o onarım çalışmaları sırasında meydana gelebilir su üzerinde alamadım emin olun.

Ayrıca, banyo artan nem nedeniyle, yüklemeden sonra alçıpan suya dayanıklı özellikleri ile yapılması gerekir. Bir kez sadece macun duvarlar üretebilir ve dekorasyon başlayabilirsiniz.

Banyo, çünkü, tesviye duvarlarının çerçevesiz yöntemi kullanmak için tercih olduğuna dikkat edin Standart bir küvet ve çok küçük. Çerçeve banyo yeterince büyük olduğu zaman inşa edilmesi uygundur.

Alçıpan yapıştırıcı hizalama ne

çerçeve inşa olmayan edildiği bir yöntem, adı Hizalama alçı yapıştırıcı yerine alçıpan tabakalar yapışkan duvarlarına yapıştırılır. Bu yöntemin en önemli avantajı bu tür vb banyo, tuvalet, gibi küçük alanlarda, özellikle önemlidir tesisatın bir kaç metre kare kaydedebilirsiniz olmasıdır

Odanın banyo küçük boyutta duvarlar hizalamak için çerçevesiz alçıpan yükleme yöntemi kullanılması önerilirOdanın banyo küçük boyutta duvarlar hizalamak için çerçevesiz alçıpan yükleme yöntemi kullanılması önerilir


duvarsız hizalama çerçevesinin bir dezavantajı, işlemin görece karmaşıklığı: macunu her tabaka daha kolay bir çerçeve ve kilit vidaları GCR oluşturmak. Buna ek olarak, çerçeve yöntemi daha güvenilir olarak kabul edilir.

kendi elleriyle yapıyor: Alçı duvarlarının uyum çerçevesi olmadan (video)

Odanın özelliklerine bağlı olarak, bir çerçeve tarafından olduğu gibi, ve onsuz duvar hizalayabilirsiniz. Her yöntemin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle yöntemi seçimi çok dikkatli ele alınmalıdır. tutkal ile çalışırken, her zaman lastik eldiven giymek ve gözlerde almak ve kablolama ile dikkatli olmak izin vermeyin: Ve güvenlik önlemlerine riayet etmeyi unutmayın.

karkas olmayan örnekleri arasında hizalama alçıpan duvar (fotoğraf işlemi)

2e4fc36fc5909f02257f946b0edfe6b6 19 82059a077ce5512165c8d8878bc7c232 576d8a3d566a4 13006045 1307651686 22012011214 08093329994213 foto12 Gruntovka

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 + = 89

map