The BlogSıva - tavan bitirme bir bütçe seçeneği, pahalı malzemeler ve özel ekipman satın gerektirmezSıva - tavan bitirme bir bütçe seçeneği, pahalı malzemeler ve özel oborudovaniyaS harcama bakış açısı sıvalı tavan satın gerektirmez, bu yöntem daha az pahalı oldukça ucuzdur olacaktır. Tabii ki, tavan tamir karışımı elde size bir yükü veya bir gerginlik yapısını kurmadan daha ucuz mal olacak.


teknoloji Tavan sıvası: Herhangi bir dezavantajı var mı

Alçı çevre dostu malzeme açısından mükemmeldir. Bu azaltmak, ve odanın yüksekliği ve dekor aslında kısmen uzay "yiyor" olmaz.

Yüzey düz sıvama varyasyonlar. 5 cm'den fazla olmamalıdır Aksi gerek kaplama, farklı bir türü seçmek içinYüzey düz sıvama varyasyonlar. 5 cm'den fazla olmamalıdır Aksi gerek kaplama, farklı bir türü seçmek için

Ama bir alçı tavan ve dezavantajları vardır:

 1. elleriyle alçı tavan, onarım maliyeti çok düşük olacak, ancak profesyoneller irtibata geçerseniz miktar önemli ölçüde artacaktır.
 2. sıva gizleyebilirsiniz tavan, sınırlı işareti 5 cm farklılıkları. Bu sadece çimento veya alçı karışımının tüketiminde, sıva böyle durumlarda yağmuruna olmadığından tabaka artık mümkün değildir ve yapmak, ama koparır ve çok mama, yaralanmaya neden olabilir tehlikeli.
 3. Bu bitiş birçok yeni gelenler eşit değildir olabilirsiniz Sıva hala bazı beceriler gerektirir.

Eğer sıva kendiniz karar Ama eğer, karışımların seçimi izle. Sen sıva Rotband veya daha fazla bütçe karışımını, ancak kaliteyi can. Amaca bağlı olarak kil, alçı, çimento sıva kullanılabilir.


Tavan için dekoratif sıva: karışımları türleri

ahşap esaslı veya çakıl hangi geleneksel dekoratif sıva farklı granül yapıda, Dan. Başka bir yapı oluşturan bir madde olabilir.

Dekoratif sıva yüzeyi desen kazandıran, çekirdekleştirme malzemesinin normal varlığı farklıdırDekoratif sıva yüzeyi desen kazandıran, çekirdekleştirme malzemesinin normal varlığı farklıdır

Aşağıdaki özelliklere Farklı dekoratif sıva: • dolgu türü;
 • Bağlayıcının sınıfı;
 • kapsamında;
 • temelinde (bu Çözücüler ve su olabilir).

dekoratif sıva nasıl seçilir, bu odaya, özellikle iç ve beklentilerinize genel tarzına bağlıdır. Basit işleme düz beyaz sıva, daha sonra dekoratif için gerekirse - özellikle bir tasarım alanı yaratmak.

sıva çeşitleri

Nedeniyle doğal ipek lifleri alçı kompozisyonundaki varlığına karakteristik parlaklık yüzey sağlarNedeniyle doğal ipek lifleri alçı kompozisyonundaki varlığına karakteristik parlaklık yüzey sağlar

 • Etkileyici. dolgu maddeleri görevinde ağaç lifleri, küçük taşlar, mineral agregalar, mika, vb olabilir
 • Venedik. Bu zarif bir iç mekan yaratır modern teknoloji, klasik sıva bir kombinasyonudur.
 • Yapısı. Bu tür bileşimler ile Yüzey eşit hazırlanır, bu ağaç kabuğu gibi görünüyor. Böyle bir yapısal sıva bazen sadece bu yüzden kabuğu böceği denir.
 • Alçı. plastik malzemenin, iyi yayılma özelliklerine özelliği, - Bu sıvalı yüzeylerinin temiz, alçı bulunmaktadır.
 • İpek. ipek elyaf kısmı ve saf selüloz ve ince katkı maddeleri olarak.
 • Cephe. Eğer küçük bebek ile çeşitli belirlerseniz bu tavanı Kendine uygun, dış sıva çalışmaları ifade eder, ancak.

Bu arada, çok hızlı bir şekilde tavan "alçı" Bir gerilim yapısının yardımıyla bu tür yanlış-sıva gibi Venedikli ile mümkündür dönüşümü.

cephelerinin için uzaklaştırma sıva kullanılmıştır. Farklı şekillerde Bu taşlar eklemleri, dikişleri çizgili ve Rust aradı.

tavana Dekoratif sıva: onunla çalışmak nasıl

açılış ve seyreltilmiş karışım önce, basit teorik dersleri anlamaya, hangisinin daha iyi tavan tüm kurallara sıvalı nasıl anlayacaksınız.

kullanıma hazır Alçı, kalın krem ​​kıvamında olmalıdırkullanıma hazır Alçı, kalın krem ​​kıvamında olmalıdır

sıva ile çalışmak Aşamaları:


 1. Hazırlık araç ve gereçler. Genellikle sadece kullanımdan önce seyreltilir kuru karışımları ile çalışır. Hala bir spatula şeklindeki yastık, merdiven ve tankları gerekir.
 2. Kendini ve odayı korumak gerekir. çalışma giysi, koruyucu gözlükler koyun. Bir bez bebek bezi ve gereksiz ya da sadece gazeteler ile zemin örtün.
 3. Eski kaplamanın kaldırılması. Eski alçı ya da kireç kaldırıldı, kireç zorunlu vasıtasıyla ortadan kaldırılır. Eski sıva tabakası zarar görürse, o da kaldırmak için gereklidir. Daha sonra, yüzey düzleştirilir ve buna astar tatbik edilir.
 4. Sonra çözüm almak gerekir. Toz talimatlarına göre seyreltilir, bileşim, kalın krem ​​gibi olmalıdır. Eğer bir kova hazır bir çözüm satın almışsanız, bu adım atlanır.
 5. Ardından, sıva uygulanabilir. , Fırça crisscross, biraz harç ve mala Dial yüzeye uygulayın. çözümleri ile kompozisyon çok çabuk sertleşir, çünkü çabuk çalışmak gerekir. duvarlar boyunca sıvalı sonra açı ve çalışmak için başlayın, ikinci sıra ters yönde gider.
 6. Nihai (finiş) işleme. Gün alçı manuel veya mekanik boyama işlemi veya sır ile kaplama, kurutulmalıdır.

Eğer en pürüzsüz yüzeyler için bekleyen bir sonucu olarak, sıvalı tavan küçük lekeler ile karıştırmak için gereklidir. Bir resim istiyorsanız, malzemeler büyük granüller ile olmalıdır.

Eğer enine olukların tavanda görmek istiyorsanız, oval lekeler ile Karışımı seçin. De, karışım içinde yuvarlak parçacıklar homojen bir kaba yüzey etkileyecektir.

bazı durumlarda, genellikle tavan pervaz süsleyen - dekoratif tuğla parçalarının kısmi yüklemesini.

Alçı tavan ızgara: nasıl

Alçı örgü - bir takviye malzemesi, yani maksimum sıvı tabakanın uygulanması, 30 mm ya da daha fazla ulaşabilir. 30 mm'ye kadar, hala net atıp düşünebiliriz ama bir 30 mm döşeme ızgara sonra kural olarak olmalıdır.

Net mutlaka yine küçültmek yeni binalarda koydu.


takviye edici ağ avantajları:

 • Bu önemli ölçüde sıva katmanı güçlendirir;
 • tavan yaşam artırır;
 • Kalın katmanların uygulanması ile uygun bir işlem yapar;
 • ızgara (ve demontaj) montajı çok basittir.

ızgaranın sonraki tamir da, daha hızlı iş yapacak.

özel ağlar birkaç çeşit kullanılarak tavan sıva üzerinde çalışmak içinözel ağlar birkaç çeşit kullanılarak tavan sıva üzerinde çalışmak için

Izgara cam kumaş, metal, zona, tel olabilir.

Odada tavana ızgara teknolojisi kurulum

 • maddesinin hazırlanması - ağ yükleme ve gözenekli metal kesme makası gibi diğer gerekli işlemleri gerçekleştirmek için önce, ıslak bir bezle silinmelidir.
 • örgü sonraki yüzeyine sabitlenebilir. ahşap zona montajı çok basittir - hücrelerin üstleri çivilenmiş. Metal veya cam bezi örgü dübel-çivi güçlendirmek gerekir.
 • Daha sonra, kılavuz, bir ya da iki kat halinde alçı karışımı yatırılır.
 • örgü sıva içine bastırılır. İlk olarak, tavan sonra biraz düzleştirmek ve kısmi yükleme olmadığı, böylece kılavuz koymak için gerekli olan, karışımın tatbik edilir ve bunun bütün yüzeyi kapsamaktadır. Komşu ağlar 10 cm üst üste yerleştirilir.

yumuşatılmış alçı karışımı Sol - Izgara alanının ortasında, kural bir yönde ilk ve daha sonra diğer için gerekli olan hareket eder.

tavana ızgara montajı (video)

alçı macun dolayı mı

Böyle sıva ve macun olarak bazen şaşkın malzemeler. Ama bu, elbette, farklı teknolojiler. Alçı yükseklik farklılıkları, seviyelerini yüzey ve macun kullanıma hazır ortadan kaldırır.

Beton hattı tavan ve bu tabaka için dolgu sıvalı tavan yüzeyi üzerinde yer alır. alçı yapı oluşmaktadır çok ince karışımları, shpaklyuyut tavan. Son tabakasının kalınlığı 3 mm den fazla değildir.

Banyoda sıvacı tavan ve duvarlar

bu malzemenin çok higroskopik olduğu Örneğin alçı karışımı, sen banyoda kullanamaz. Çimento dayalı Karışım banyoda beton tavan için iyi olacaktır.

Banyoda astar katlar için yumuşatıcı ve antiseptik eklenmesiyle sıva tercihBanyoda astar katlar için yumuşatıcı ve antiseptik eklenmesiyle sıva tercih

Bu durumda, hem sıva seçimi sıva içinde bir çatlak gibi tatsız sonuçlara riskini azaltmak özel yumuşatıcılar, olan bir banyo kompozisyonu, tercih vermek.

alçı tavan ve duvarlar Hijyenik kalıptan tuzların girişine karşı korumak için, leke çiçeklenmenin.

Boyama için tavan alçı

tüm çalışma yapıldığında, zaman ve sıva eski boyayı çıkarmak ve uygulamak ve macun ve tavan önemli bir aşama kalır astarlanmış - boyama.

bir polivinil asetat lateks boya olabilir tavan boya. Son söz edilen "su içinde yağ" tipi olan emülsiyonlardır.

boya öncesi sıva birikmesi eski tavan kaplamaları kaldırarak başlamalıdırboya öncesi sıva birikmesi eski tavan kaplamaları kaldırarak başlamalıdır

boyanın

 • Polivinil asetat emülsiyonu;
 • Renk pigmentleri;
 • stabilize ediciler;
 • Plastikleştiriciler.

Bir monolitik kaplama boyama olarak hiç daha önce bu arzusu, özellikle eğer büyük bir olay değil.

bağımsız bir çalışma öncesinde sıva katmanının kalınlığı da dahil olmak üzere, iç dekorasyon için tüm şartları gösteren SNP, bak.

elleriyle tavana Dekoratif sıva (video)

Nasıl çalışmak - Tek başına ya da profesyonellerin yardımıyla, gücünüzle ve yeteneklerine bağlı. Kullanılan eski ve geliştirilmiş mekanik sıva olarak çalışabilirler. , Yüksek kaliteli malzemeler alın doğru sırasını gözlemleyin.

Başarılı bir çalışma!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 23 = 27