Naprawa swoje ręce: przygotować ściany do tapetowania

Naprawa swoje ręce: przygotować ściany do tapetowania

12 October 2017Przygotowanie ścian na tapetę - dość trudny i skomplikowany proces, który zależy od tego jak długo będziesz tapetPrzygotowanie ścian na tapetę - dość trudny i skomplikowany proces, który zależy od tego, jak długo będzie trwać oboiPri przygotowania ściany do tapetowania, należy również wziąć pod uwagę, olej i inne plamy na ścianach, które mogą objawiać się w nowej tapety w przyszłości. Dlatego konieczne jest, aby przewidzieć wszystkie szczegóły przed rozpoczęciem pracy.


Tapetowanie jest zawód, który wymaga pewnego wysiłku i odpowiedniego podejścia. Przygotowanie do tapetowania ścian - jest to ważny punkt, który określa wynik końcowy. Aby to zrobić, nie masz wiedzy, może to zrobić każdą osobę, która nic nie wiedzieli o branży budowlanej. Po prostu trzeba mieć cierpliwość i chęć uzyskać świetny wynik.

Dlaczego muszę przykleić tapetę na podłodze r

Podczas wykonywania napraw, wielokrotnie pojawia się pytanie o to, co powinno być zrobione najpierw pastę lub tapety. Aby to zrobić, trzeba starannie radzić sobie z tej pracy.

Rzeczy do rozważenia:

 1. Po umieszczeniu w podłóg laminowanych, jest prawdopodobne, że w trakcie wykonywania tych prac już naklejane ściany tapetą zostanie przypadkowo porysowanych lub będą pewne zanieczyszczenia. Ale zazwyczaj nie po ułożeniu tapetowanie podłogi i brudne i zakurzone podłogi prace przygotowawcze, takie jak krawat, składa się tapetowanie ścian.
 2. W przeciwieństwie do linoleum i dywan, laminat tnie się w pobliżu miejsca przyłączy podłogowych i ściennych, unikając w ten sposób możliwość uszkodzenia tapetę.

Polecam klejenia tapety do wykończenia podłogi do odparowania kleju nie przynieść żadnej szkody dla podłogiPolecam klejenia tapety do wykończenia podłogi do odparowania kleju nie przynieść żadnej szkody dla podłogi


Ale każda metoda ma wadę. Jeśli nie są przyklejania tapety przed ułożeniem podłogi, a po niej, niektóre rodzaje wykładzin podłogowych może być zbyt wrażliwy na działanie pary wodnej, które są uwalniane podczas suszenia kleju tapety bez przeciągów i świeżego powietrza.

Innymi słowy, poziom wilgotności, zwiększając podczas suszenia z powodu odparowywania kleju będzie bardzo duża. Zatem, wilgotność może znacznie wpłynąć na powłokę pnapolnogo państwa.

Ale jeśli pokleit tapety przez długi czas i nie będzie przyklejony co roku nowe, negatywny wpływ oparów kleju nie będzie rosnąć.

Przygotowanie ścian do prac procedura tapety

Przed rozpoczęciem udziału w kleju do tapet niezbędne do przygotowania ściany. Aby zrobić to dobrze, trzeba się upewnić, że masz wszystkie niezbędne materiały.Tuż przed rozpoczęciem ze ścian jest niezbędne do przygotowania niezbędnych narzędziTuż przed rozpoczęciem ze ścian jest niezbędne do przygotowania niezbędnych narzędzi

Materiały i narzędzia do przygotowania ścian:

 • papier ścierny;
 • PVA kleju;
 • Szklanego lub gazy;
 • alabaster;
 • otynkowany;
 • startera;
 • Szpatułki z dwóch rodzajów;
 • Płaski pojemnik z małej obręczy;
 • Wąska i szeroka łopatka;
 • Malować nóż;
 • Szeroki pędzel lub wałek;
 • Wiadro z letniej wody;
 • Taśmy maskującej;
 • Film.

Najpierw trzeba usunąć starą farbę. A następnie wyrównać ściany, aby być idealnie gładka i sucha. Jeśli nie naklejane tapety za kilka dni zacznie odpadać.

W pierwszym etapie przygotowania ścian pod tapety jest usunięcie starej powłokiW pierwszym etapie przygotowania ścian pod tapety jest usunięcie starej powłoki

Procedura przygotowania ścian do tapetowania jest podzielona na 4 etapy:

 1. W pierwszym etapie, gdy ściany nie zostały poddane obróbce w nowym budynku, ściany są stosowane grubość zadrapanie warstwa 5 milimetrów. Wraz z nim wypełnione wszystkie nierówności i chropowatości
 2. Drugi etap - jest do mycia ścian. Średnia grubość warstwy powinna wynosić nie więcej niż 5-6 mm. Jeśli to konieczne, można zastosować kilka warstw podkładu.
 3. W trzecim etapie jest ona nakładana na okładzinę ściany warstwy tynku o grubości 2-4 mm. Odbywa się to tak, że brud na powierzchni utworzonej światła, cienkiej folii, która jest następnie zastępowane ostrożnością.
 4. Końcowy etap czwarty obejmuje mielenie ściany z papierem ściernym.

Na gładkich i suchych ścian, można użyć zakupione w sklepie z narzędziami tynku gipsowego.

Ściana osłona przed wklejeniem tapety

Zwykle przed zamontowaniem Twój podkład ściany pomazane własnymi rękami. Wcześniej, podczas wykonywania napraw, tapety przyklejony bezpośrednio na ścianie, nie biorąc pod uwagę, że w tym przypadku konieczne do pokrycia swojego podkładu. Tak więc, są one bardzo mocno tkwi.


Aby klej trwa dłużej swoje właściwości, konieczne jest przed wklejeniem ściany tapetą umieścić jednolitą warstwę podkładuAby klej trwa dłużej swoje właściwości, konieczne jest przed wklejeniem ściany tapetą umieścić jednolitą warstwę podkładu

Do tej pory, tapety zacząłem robić dużo cięższy i grubszy, z tego powodu, zaczęli domagać się bardziej rygorystyczne przygotowania powierzchni.

Ponieważ gleba jest formowana na ściankach powłoki, co zapobiega wchłanianiu wilgoci do gipsu. W ten sposób klej znacznie dłużej zachowuje swoje właściwości i zależy od siły tapetę.

Przed zamontowaniem korzystanie z takich powłok:

 • Uniwersalny zakres głębokiej penetracji;
 • Improwizowany pokrywa - jak rozcieńczony klej do tapet;
 • Powłoka przeciwgrzybiczym nie tylko poprawia adhezję kleju do ściany, a także do ochrony powierzchni formy i wilgotność;
 • Cegły i beton ściany lepsze pokrycie perhlorvinil suszenia powłoka zwykle około godziny;
 • Powłoka fenolowy stosuje się zagruntowane metalowe i drewna suchym przez kilka dni, to zaleca się stosowanie go tylko do pomieszczeń, w których nieco wilgoci;
 • Powłoka alkidowych stosuje się do przetwarzania na ścianie drewna suszy się nie więcej niż 15 godzin;
 • Powłoka akrylowa może być stosowana do leczenia wszystkich rodzajów ścian schnie około 5 godzin.

Aby tapeta wypadła najlepiej, polecam skleić je traktować ścian roztworem wybielaczaAby tapeta wypadła najlepiej, polecam skleić je traktować ścian roztworem wybielacza


Do tapety znajdujące się na mocno, przed nałożeniem ścianki może być pokryta roztworem wybielacza. Aby go przygotować, trzeba dodać 1 litr wody 200 g wybielacza.

Dlatego też, należy najpierw przygotować ścianę przed wklejeniem tapety

Istnieje wiele powodów, dla wstępnej obróbki ścian w prawo tapetowanie, policzyć je wszystkie jest niemożliwe.

Oto niektóre z nich:

 1. Jeśli chcesz dostać tapetę, jakość naklejane, przygotowanie ścian po prostu nieuniknione. Porowata powierzchnia ścian nie będzie w stanie utrzymać tapety na długi czas. Tam, gdzie jest następnie podstawą tapety są po prostu w stanie dobrze związana.
 2. Ściany nierówne koniecznie być przetwarzane. Nawet jeśli wybierzesz najbardziej gęste i grube nieprawidłowości powłok razowy będzie nadal widoczny.
 3. Grzyb i wilgoć zepsuje szybko naklejane nową tapetę.
 4. Przyczepność - zdolność do łączenia materiałów obcego charakteru substancji, więc tapeta szybko odpadnie od ściany.

Powody te wystarczą, aby nie ignorować ściany szkoleniowych. Wiele osób uważa, że ​​leczenie nie zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ wciąż klej do tapet co 4-5 lata. Ale oni nie wiedzą, że klej tapety z powodu niespełnionych ścianach treningowych.

Tapety będzie służył przez kilka lat dłużej, jeśli są prawidłowo przygotować ścianę przed ich klejemTapety będzie służył przez kilka lat dłużej, jeśli są prawidłowo przygotować ścianę przed ich klejem

Do tej pory, tapety mają niską jakość, a tym samym szybko tracą swój pierwotny urok. Tapety, które są drogie, jeśli prawidłowo trzymać, będzie służyć co najmniej 10 lat, dopóki nie znudzi.

Co zrobić z bardzo zakrzywionych ścian

Bardzo często zdarza się, że ściany w pokoju są bardzo krzywe. Z tego powodu, wszystkie materiały wykończeniowe będzie źle iść do łóżka, a potem nie będzie zauważalne wady. W takim przypadku, ścianki są wytwarzane w ten sam sposób, jak zwykle, lecz jedynie operacje robocze są wykonane bardziej dokładnie.

Co należy zwrócić uwagę:

 1. Wybrać tapetę trzeba winylu lub polaru. Ze względu na fakt, że są one gęste i wielowarstwowa, mogą częściowo lub całkowicie ukryć pewne wady.
 2. Na tapecie jest konieczne, aby kupić specjalny klej, który jest niezbędny, aby umieścić siebie jako tapetę, a na ścianie.

Jeśli pomieszczenie ma również nierówny sufit, nie budzą panikę. Można w pewnym stopniu ukryć wady i nieprawidłowości z użyciem listwy sufitowe.

Przygotowanie ścian do tapet własnymi rękami (wideo)

Przed przygotowaniem ścian do klejenia tapety Pokrycia trzeba bardzo starannie przeanalizować procedura działa, zanim zaczniesz je realizować. Proces ten wydaje się proste tylko na pierwszy rzut oka. Jeśli nie wykonać te proste zasady wykonania ścian szkoleniowych dla tapety klejenia, praca zostanie wykonana na marne, a później musiał ponownie wszystkie powtórki.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 9 =

map