The BlogNakładanie - jest prowadzenie elementów budowlanych oddzielających wnętrze budynku do podłogiNakładanie - to elementy nośne budynku oddzielającej wnętrze budynku na etazhiPerekrytie jest strukturą poziomą, która dzieli pionowa wysokość pomieszczenia. Tradycyjnie, wszystkie podłogi są podzielone na ziemi, wielostronnej, dach i poddasze. Jako materiał na pokrycie betonowych można stosować metal, drewno. Schematy sufity podwieszane będzie zależeć od cech konstrukcyjnych pomieszczeń.


Sufit bez beamless pięter: Rodzaje i właściwości

Girderless nakładania stanowi konstrukcję, która jest wykonana z litego dachówki betonowej.

Odizolować 3 rodzaje beamless pięter:

 1. Monolityczny.
 2. zespół
 3. Prefabrykaty, monolityczny.

Aby zainstalować podłogi beamless trzeba dokonać pre-set deskowanie. Można to zrobić za pomocą sklejki wodoodpornej. Struktura jest zalecany do leczenia za pomocą specjalnego związku, które będą przeciwdziałać materiału przylepnego.

Elementy różnych rodzajów podłógElementy różnych rodzajów podłóg

Po zainstalowaniu deskowania do tyłu zachodzi na ramę i podłączenia wzmacniającej. Od góry do wylania betonowych.


Wybór nakładania na suficie w drewnianym domu

W trakcie naprawy drewnianych budynków zwykle użyciu belki stropowe. Zasady, takiej wykończenia są drewniane belki, które są podparte na konstrukcjach nośnych ścian.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z belki sufitu, poszukaj materiału drzewnego. Pożądane jest aby używać liściastych lub iglastych surowca. Materiał musi być dobrze wysuszony.

Przy mocowaniu belki w drewnianym domu pod uwagę takie niuanse:

 • Odległość od belki do komina powinna być większa niż 50 centymetrów.
 • Drewno do obróbki w specjalnym antyseptyczne zapobiec powstawaniu pleśni.
 • Każdy inny wiązki powinny być przymocowane do ściany za pomocą kotwy ze stali. Metoda ta zwiększa wytrzymałość konstrukcji.

Jazda drewnianej podłogi z oddzielnych belekJazda drewnianej podłogi z oddzielnych belekDrewniany dom do wykończenia odpowiednie podłogi wyłożone kafelkami. Są one używane znacznie rzadziej, ponieważ mają dużą wagę. Zalety pokrywania płytek należą trwałość, odporność na ogień i wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Jaka powinna być długość płyty sufitowej

W celu uzyskania struktury piętrze miał wysoką wytrzymałość, konieczne jest, aby dokonać wstępnej kalkulacji. Aby to zrobić, trzeba wziąć pod uwagę długość przęsła przy użyciu budowę ruletkę.

Jeśli dom jest wykonany z bloków, belki muszą zamknąć się w gnieździe na głębokości nie mniejszej niż 100-150 mm. W domach z ceglanych ścian obejmują długość podobne.

Jeśli dom wykonany jest z drewna, trzeba będzie położyć belki do głębokości 70 mm.

Montaż belek stropowych w drewnianym domu (wideo)

Z jakiego materiału jest używany do płyty sufitowej

Jeśli rozpoczął naprawę płyty sufitowej w domu, trzeba wybrać odpowiedni materiał. Odciąć sufitu, można użyć drewna, metalu i betonu.

Drewniane belki efektywne wykorzystanie w drewnianym domu, ponieważ nie obciąża struktury. Ponadto, taki materiał wymagająca i ma wysoką wytrzymałość. Zalety podłóg drewnianych może również zawierać małą koszt materiału i bez użycia specjalistycznego sprzętu budowlanego.

Sufity metalowe są wykorzystywane rzadziej, ponieważ są one podatne na korozję w warunkach wysokiej wilgotności pomieszczeń. Ten materiał jest trwały i łatwy w utrzymaniu. Zalety sufitów metal może także możliwość przeprowadzania napraw dużej przestrzeni zakresu.

Dzięki praktyczność i trwałość, betonowe płyty są najbardziej popularne sufit wykorzystywane w budowie budynków mieszkalnychDzięki praktyczność i trwałość, betonowe płyty są najbardziej popularne sufit wykorzystywane w budowie budynków mieszkalnych


Aby zainstalować metalową płytę, trzeba będzie:

 1. Kanał.
 2. belki metalowe.
 3. Tynk siatka.
 4. materiały hydroizolacyjne.
 5. Tynk.
 6. desek podłogowych.

Jak widać, do instalacji, będziesz potrzebował dużej ilości materiałów. To dlatego blokują sufit przez konstrukcji metalowych jest niepraktyczne, jeśli masz ograniczony budżet.

Stropy żelbetowe są wykorzystywane w domach prywatnych jest niezwykle rzadkie. Wynika to z faktu, że struktura ta ma duży udział. Ponadto, instalacja płyty betonowej wymaga specjalistycznego sprzętu budowlanego.

drewniane płyty sufitowe schemat instalacji

Przed rozpoczęciem instalacji należy przygotować materiały. Do wykonywania pracy będzie potrzebował wiertarki, piły, siekiery, młotek, gwoździe, łączniki poziomu. Przy wyborze drewna zwrócić uwagę na jego jakość. Powinno być dobrze osuszone i nie mają wad.


Schemat instalacji z belekSchemat instalacji z belek

Podczas instalowania drewnianej podłogi trzeba:

 • Drewno impregnowane roztworem antyseptycznym. Jeżeli belki są podparte na ścianie, która jest wykonana z betonu, owinąć w kilka warstw pokrycia dachowego.
 • Zrób gniazdo pod belką. Szczeliny klirensu wypełnić pianką.
 • Na ścianie belek ramy zainstalować dodatkowe stojaki.
 • W złożem stałym warstwę farbowy cieplnej materiału izolacyjnego. Idealne wełny mineralnej. Ten materiał jest trwały i ma niski koszt. Należy zauważyć, że pomiędzy belkami oraz izolatora nie powinno być nawet najmniejsze szczeliny.

Jeśli instalujesz podłogi, należy zrobić rolkę do przodu. W tym celu wzdłuż krawędzi bocznej belce jest konieczna do pokonania czaszkowych specjalnych barów.

Podłogi w budownictwie drewnianym domu (wideo)

Generowanie nakładania własnymi rękami Remont po prostu zgodnie z podstawowymi zasadami i przepisami. Jeśli chcesz, aby zakładki do drewnianego domu, należy dokonać odpowiednich obliczeń. Faworyzować projekty o niskim ciężarze właściwym. Jeśli planujesz zrobić nakładania na suficie między piętrami, upewnij się toczyć do przodu. W ten sposób chronią strukturę od szczepu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 25 = 31