nakış Cross için Tuval: 8 türler

nakış Cross için Tuval: 8 türler

12 October 2017Bitmiş resmin başarısını - Doğru nakış için tuvali seçilmişDoğru nakış için tuval seçildiğinde - bitmiş kartinyDazhe profesyonellerin başarı nakış haç için dikiş tuval gerekir. Bu sadece işin geleceği boyutunu ve diğer önemli bir dizi parametre seçin parçacığı türünü ve sayısını belirlemek için yardımcı olur. tüm çalışmaların nedenini altında yatan - nakış için doğal tuval nedeniyle seçimi, çok zaman alır nedeni budur. Düzgün işlem bütünlüğünü sağlamak sayımı seçilir.


Türleri nakış çapraz için tuval: analiz etmek ve karşılaştırmak

Evrensel olmaz tuvali oluşturur, bu nedenle satıcıların güzel sözler güvenmemelisiniz. Gelecekteki çalışma özelliklerine bağlı olarak, vakıf doğru seçilmiş. o bezin üzerine bile kanaviçe geldiğinde vakaların çoğunda kullanılır, - bir liste Aida açar. Bu bir 4x4 formatında dizeleri dokunmuş doğal pamuktan üretilmiştir.

27h10 cm cm 44h10, 55h10 cm cm 62h10, 72h10 cm, 10 cm başına 79 hücreleri: dokuma boyutuna bağlı olarak birkaç çeşit Aida salgılar.

Çapraz dikiş için, doğal pamuk tuval seçmekÇapraz dikiş için, doğal pamuk tuval seçmek

Ayrıca, tuval bu tür bir haç oyalamak:

 1. eşit hasır - Zaten el sanatları alanında yeterli deneyime sahip olanlar tarafından kullanılan. Arka planda bir sürü işin net bir bölünme olmaması göz önüne alındığında muhteşem bir görünüm kablolu değildir. Orada her tür aşağıdaki gibidir: Ariosa (düzgün örgü), bill Murano (karma bileşim ile karakterize edilir);
 2. Stramin - halı ve duvar halıları üretimi için kullanılır. sertliğin daha yüksek seviyede olmasıdır. Kırmızı ya da başka bir parlak iplik kullanımı sınırlama olmaksızın uzanır. lifler, çekme mukavemeti ile karakterize edilir. stramin kilim, çanta ve yastık oluşturmak için Yunanistan ve diğer ülkelerde giderek daha az kullanılan;
 3. keten - Materyal, gücü arttı olmasıdır. Yıkama ve daha ayrıntılı olarak, bileşimleri oluşturmak için kullanılan kolaydır. Kullanım keten dokuma numara ile gösterilen 1 inç başına 18, 25, 32, 36 ya da 40 konu olabilir. Çoğunlukla bir seviye yoğunluğu 18 iplik / inç ile uygulama teknolojisi malzeme beyazdır.

Yeni başlayanlar gücü 25/10 veya 28/10 inç başına iş parçacığı bir seviyesine sahip bir model seçmek için tavsiye edilir. Bu durumda, 2 ila 3 iplik renk kullanımı sağlar: mavi ve sarı;


Özel alttür tuval

kumaşın karışık tip - bu keten belirtir dış özelliklere göre, ölümcül kusurludur. Gerçek şu ki daha yakından incelenmesi için yardımcı olur öğrenin. Türünün ilk, "Floba" Daha iyi 14 Bu parametrelerle 25. arasında bir örgü olarak, peçete üretimi için kullanılmaktadır.

10 cm 'lik kare başına 112 parçacıkları ile karakterize edilen izole edilmiş bir model "Quaker", yanı sıra. bariz avantajları bunun arasında - renk yelpazesi. Örneğin, zaman planlı renk bileşimini seçmek için tavsiye edilir. Burada, renk seçimi açısından herhangi bir sınırlama olmaması.

Karışık kumaşla - tuval Özel tür nakış kullanışlı olabilir TecrübeliKarışık kumaşla - tuval Özel tür nakış kullanışlı olabilir Tecrübeli

Ayrı bir kategori olarak plastik tuval. Bir 3D nakış oluşturmak için gerekli olduğunda plastik yapıların kullanılması haklı. Büyük veya küçük kompozisyon doğal bakacağız. Sahip olduğu özellikleri sayesinde, kullanımı Noel süslemeleri ve hediyelik eşya için en iyisidir.Buna ek olarak, tuval çeşitli tahsis:

 • Fatura (silindi);
 • olarak kaplanmış bir desen ile;
 • Tasarımcı;
 • ipek;
 • Tuval besleme - 8 cm, ön işleme tabi tutulmuş bölgesine kadar bir genişliğe sahiptir.

Yeni başlayanlar için ipuçları: tuval üzerine çapraz dikiş gibi

Sihirli bir gerçeklik için, ön çalışma yapmak gerekir. Yeni başlayanlar onların ilginç düzeni indirebilirsiniz. bitmiş projelerin fotoğrafları inceleyen fikri rastlamak kullanılamaz hatta kaba fikirler edin. Tasarım onaylandıktan sonra, çalışmak başlayabilirsiniz. böyle bir insan çalışmamış olsaydı, tematik bir videoyu görmek için önerilir.

Sadece kanaviçe sürecine dalmak başlıyor ise, video eğitimi bakın veya internette talimatları okuyabilirSadece kanaviçe sürecine dalmak başlıyor ise, video eğitimi bakın veya internette talimatları okuyabilir

desen oluşturma esnasında basit öneriler Sahne yardımcı olan birçok sorunları önlemek olacaktır:

 • Gerekli malzemelerin koleksiyonu ile başlamak için;
 • İstenilen iplik renkleri seçin;
 • Nakış bileşimin ortasından başlar;
 • kesişen nodüllü sabit iplik;
 • Herhangi bir desen nakış, ancak renklerin aşırı miktarda desen dışbükey kılar.

Nasıl tuval üzerine çapraz dikiş yıkamak için: hatırlamanız gerekenler

Yeni başlayanlar için yararlı bitmiş iş için bakım nasıl öğreneceksiniz. Mikro kir, toz, lif, leke ve diğer artıkları yüzeyinden derhal kaldırılması gerekir. çizim çözülmeye değil neden nodüller, için, su arıtma önce bunları düzeltmeniz gerekir. Özellikle kırılgan tuval türleri dikkatli davranılması gerekir. Acımıyor uygulanan bileşimine kenarlarını düzeltmek için dikiş makinesini kullanmak gerekir.

çalışma tamamlandıktan sonra bitmiş desenli tuval yıkanacakçalışma tamamlandıktan sonra bitmiş desenli tuval yıkanacak

kirlilik türü yardımcı olacaktır yıkama seçmek ne karar verin. Örneğin, hafif çekme suyu altında küçük bir yıkama yardımcı olur yenileyin. Çok kuvvetli basınç olması, aksi takdirde sadece kirlenme alanı artacak gerekir.


diğer bazı ipuçları ayırın:

 • el için yalnızca sıvı deterjan kullanımı için izin verilmez;
 • Soda kalıp izlerini ortadan kaldırmak için kullanılır;
 • kozmetik izleri itibaren kurtulmak alkol yardımcı olacaktır.

Tuval üzerine çapraz dikiş gibi (video)

karmaşıklık değişen derecelerde ait kompozisyonlar için kullanılan bir doğru seçilmiş tuval nakış. seçim zanaat şeklinde, büyüklüğü ve renk istenen sayıda gelmelidir. Herhangi bir aşamada ya da herhangi bir sorunuz varsa, varolan düzenleri tavsiyesini alın en iyisidir. Er Bu yapıldığında, daha az hata çalışmalarında tolere edilecektir.

nakış dikiş tuval Örnekler (fotoğraf)

7f893f0fab5ade3a165e6f887600f846 1390672 2134113-1 2134126-1 2162684-1 2162685-1 2162686-1 2162693-1 2792351-1 2792390-1


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 − = 82

map