nakış çapraz düzenleri maymunlar: 5 ilginç fikirler

nakış çapraz düzenleri maymunlar: 5 ilginç fikirler

12 October 2017Kanaviçe maymunların Şema sevilen bir şekilde daire veya hediye için güzel bir katkı olacakKanaviçe maymunların Şeması sevdikleriniz için evinizin ya da hediyeler için güzel bir katkı olacak chelovekuV 2017 En popüler çapraz dikiş biri needlewomen Maymun oldu - Yılın sembolüyle şemasını oynadığı ve şimdi her zevke bulunabilir: tropikal motiflerine Noel tema arasından. Elleriyle bir tılsımı oluşturursanız, o iyi şans getirmesi için emin olduğuna inanılmaktadır. Evinizi mutlu olmak için henüz mıknatıs değilse Ve, bir iğne ile iplik almak ve işe başlama zamanı.


acemi malzemeler ve araçlar

dikiş, deneyimli bir uzman onlar altın eller var demek. Ama gerçekten, bir iğne kullanarak olağanüstü becerilere sahip ve doku gerçek bir resmini oluşturmak için iplik gerekir. karmaşık bir kompozisyon oluşturulmuş çapraz zaman hemen nakış tanımaz.

Yetenekli nakışçılar kez tuval üzerine fikrini biçimlerin bir yardımcı devre olmadan bir çizim oluşturabilirsiniz. Ama iğne ile yeni gelenler hemen zor kompozisyon almaya gerek yoktur. İlk başta, daha eğlenceli, basit bir desen ile işlemeli küçük bez, alacaktır.

Ne ilk çapraz dikiş oluşturmak için bir acemi gerekir mi?

Çapraz dikiş için rahat ve kaliteli araçları seçmek için her zaman önemlidirÇapraz dikiş için rahat ve kaliteli araçları seçmek için her zaman önemlidir

Bunu yapmak için, üzerinde stok gerekir:


 1. bez;
 2. iplik;
 3. iğneler
 4. yüksük;
 5. gergef;
 6. makas;
 7. şeması;
 8. kalem;
 9. cetvel;
 10. Kağıt.

Kasnak - aracı zorunlu değildir, ama bir acemi için tavsiye edilir. rahat el nakış yardımı ile, kumaşın düzgün gerilmesi ve daha az kirli ve iğne kolay kullanmak.

özel kuvvetler kullanılmaksızın, ince bir kumaş üzerinde yapıldığı için, nakış için ekstra özellik - O kadar bir yüksük gibi görünebilir. Ancak, bir haç ile çalışan, dikiş yüzlerce birbirine çok yakın yapmak zorunda, bu nedenle bazı çabalar hala yapmak gerekir. Ve bu çalışmanın sonucu parmaklarını delindi vardır. Bu nedenle, yüksük ihmal etmeyin. Bir iğne başparmak ve işaret parmağı arasında düzenlenen ve ortalama bir yüksük koydu.

Çapraz Dikiş: maymun 2016 - Yılın sembolü

Geleneksel olarak birçok düzenleri satışında yeni yıl, zaten hayvanların dokulara uygulanan görünüyor doğu takvimde maskotudur. 2016 yılında bu bir maymunun sembolü haline geldi.Ancak, ücretsiz için böyle bir plan almak için birçok yol vardır:

 • Sen, ağ üzerinde favori devreyi tercih bilgisayarınıza kaydetmek ve gerekirse olabilir - hatta kağıt üzerinde baskı.
 • Bir dergi veya kitabın şirin ve basit çizim görseydin o nakış için net raschertiv üzerinde bir grafik dönüşme kolaydır.
 • Eğer bir yetenek ve çizim becerilerine sahip olduğunda hücreler görünür kaldı ki, bir maymun grafik kağıdı ve renk renkli kalemler kendinizi kroki olabilir.

kolaylık sağlamak için, bir ev yapımı devresinde dikey ve yatay hücrelerin sayılı ve gereken işlendikten parça kağıt üzerinde nakış işlemi işareti olarak.

kendi elleriyle İşlemeli çapraz maymun tasarımı için büyük bir katkı olacaktırkendi elleriyle İşlemeli çapraz maymun tasarımı için büyük bir katkı olacaktır

Eğer şeması için bir palet seçtiğinizde, 2016 yılında düşünün - maymun ateşli kırmızı yılı. Bu nedenle, renklerin bir maymun, uygun aralık süslemek için ihtiyaç - yıl kesinlikle sizin için en olacaksa!

Hiçbir grafik kağıt yoksa, bir kafes içinde sıradan bir egzersiz kitabı alabilir. kanaviçe çalışma sayfasındaki bir hücreye göre daha az yer kaplar gibi, ortaya çıkan şeması nakış uyum zorunda kalacaktır.

Bunu yapmak için, iki yol vardır:

 1. ilk - bir çekme yakın yapmak, ve 2 bir ölçekte kumaş taşıma dikiş: 1 arasındadır.
 2. ikinci - bir hücre içinde dört çapraz dikiş yerleştirilir ki, bir koşul olarak alır.

Hücre tabaka ile arzu edilen ölçeğinde kitabın bir görüntü aktarımı ve bir desen nakış hangi bir şemaya dönüştürmek. Bu kağıt için levhanın kenarı boyunca yatay olarak ve dikey olarak tam hücre boyunca numaralandırılmış. Dikey ve yatay çizgiler olarak Razlinovyvayut resmi. İstenilen hücrede her resim elemanı aktarmak sadece kalır.

Çapraz maymun oyalamak için bez almak için ne

İstenen Nakış Eğer herhangi bir doku olabilmektedir. Hala bir acemi bir tuval kullanmak daha iyidir. açık tuval ayırt edici hücreler üzerinde özel bir örgü formları ile işleme için bu baz, köşeler olan iğne doku delme için de görebilir deliklerdir.


Tuval en alacalı bir bileşime sahip olabilir:

 • pamuk;
 • Len;
 • yün;
 • keten Pamuk;
 • sentetik lifler ile pamuk.

materyal gelecekteki nakış uygulanacak gerekenleri için, aslında dayalı seçilmelidir. maymun dekoratif yastık süslemek için ise, yün alabilir. yaptığınızda size bez veya havlu, keten seçiminde nakış planlıyoruz. Pamuk paneller oluşturmak için uygundur.

çapraz dikiş için uygun olan çeşitli dokulardan vardırçapraz dikiş için uygun olan çeşitli dokulardan vardır

Tuval bileşim içinde, aynı zamanda hücrelerin boyutu üzerinde sadece farklıdır. beceri düzeyi yüksek, daha küçük kumaş yapısını seçebiliriz. Bu tuval üzerine resim işlemeli değil izlenimi verir ve sanatçının elini boya.


Iğne ve iplik seçerken tuvalin hücrelerin boyutuna dikkat etmek de önemlidir. Kumaşın daha ince yapısı - tiner bir araç ve bir iş parçacığı olmalıdır. Tipik olarak, çapraz dikiş, bir veya iki toplama kullanarak dikiş. İnce tuval üzerine de ipek kullanın. Ne zaman tuval daha büyük hücreler daha kalın bir iplik almak: yün veya akrilik.

nakış başlayan maymun kumaş ve iplik kalitesini notnakış başlayan maymun kumaş ve iplik kalitesini not

her on hücrelerini işaretlemek ek biçimlendirme dikey ve yatay çizgileri olan bir üretim ortamı fabrikası şekilde bazı doku. Onlar düzeni nakış altındaki hesapla rahatlığı için tasarlanmıştır. Onlar resmi bozan olacağını merak etmeyin. Bu çizgilerden, yıkama sonrası herhangi bir iz olacaktır.

Çalışmaya başlamadan önce, diş yıkama solacak olmadığını kontrol etmelidir. Bu amaç için, çeşitli renk bağlama parçaları ve sıcak su içinde 15 dakika için yerleştirilmiş. renk değişmeden kalır ve başka bir iş parçacığı geçirilen değilse - sırayla tüm ve gelecekte çamaşır operasyonu yağma olmaz.

Maymun çapraz işlemeli - bu kolay

acemi kolay şey iki eklemeler orta tuval iplik ipine benim ilk çizim oyalamak etmektir. dize optimal uzunluğu -. yaklaşık 50 cm demet çekin ve gevşeyip dolaşmayan işlemi sırasında sarmalı için dikey olarak tutmak için gereklidir.

aşağıdaki gibi işlemlerden dizisidir:

 1. nakış deseni merkezi tarafından başlayın.
 2. Sabit dize yanlış tarafında ve sonra hücrenin sol alt köşesindeki iğnenin önüne doğru çıkarır.
 3. iğnenin ön tarafında alt sağ üst köşesinde ve tekrar geri iplik delmek.
 4. Bir sonraki haç sağ alt köşesinde yapmanın yanlış tarafında başka delinme.
 5. Bir önceki manevranın ön tarafında bir ayna görüntüsünde tekrarlanır ve bir sonraki çapraz ilerler.

şemasını takip etmek ve temel kuralları dikkate almak - maymun çapraz Nakış bir çırpıda, ana şeyşemasını takip etmek ve temel kuralları dikkate almak - maymun çapraz Nakış bir çırpıda, ana şey

Böylece tüm seriyi dolum. Üst dikiş haç yönü aynı yönde olduklarını önemlidir.

Daha sonra, tek bir tarafa eğimli ilmek bir dizi etrafında yapma - - başka bir yolu dikiş çapraz ters yönde. Bu durumda, iplik biterse düzgünce ön tam olarak aynı bakacağız ters tarafı görüntü üzerinde, saklanmış.

Çapraz Dikiş: "Monkey" bir dizi (video)

Nakış - Bu yetişkinler hem de çocuklar memnun etmek olan bir çok heyecan verici bir süreç. dekoratif öğe amacı ile oluşturulan Özellikle tüm yıl için de şans olmayı. Bu zor bir iştir, ancak sonuç buna değer.

Şema nakış maymunlar (fotoğraf)

3 4 4a87b8430145992149965311e1q5 - podarki-k-prazdnikam-obezyanka-s-podarkom 5 845ad7c9-eea7-11e2-8be3-001d7d06433d 49f70017b7222cdae3fdb1a6e8e6f15a 4032 5675461 9404831 a36-566-16--165 --- 1000x1000

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

34 − = 26

map