Mutfakta Modern döşeme: pratiklik ve güzellik bir arada

Mutfakta Modern döşeme: pratiklik ve güzellik bir arada

12 October 2017mutfakta yer kaplamasıdır, özelliği, aşınmaya dayanıklı, uzun ömürlü, doğal veya yapay malzeme maksimum yüke dayanıklı olmalıdırnem, su sıçramalarına ve yağ, mobilya çizikler, farklı kökenli lekeleri ve: en çok olumsuz etkenlere maruz daire, bir yer - mutfakta tabanlar maksimum nagruzkiKuhnya dayanacak, ses, doğal veya yapay madde, aşınmaya karşı dirençli olmaları zorunludur ark. Bu taban uğrar özellikle. Ama aynı zamanda mutfak - bu bütün aile kahvaltı ve akşam yemeği için bir araya alır favori yerlerden biridir. Bu nedenle, uzayın Süsleme malzemeleri pratiklik, aynı zamanda güzel bir tasarım sadece önemlidir. Mutfakta bir zemin seçerken, doğru renk, doğru malzemeyi, kompozit zeminler kullanımını seçmek gerekir, hem de değil kaideler unutmak.


Günümüzde, mutfakta zemin pratik bir yüzey olarak sadece kullanılan, aynı zamanda tasarım alanının parçasıdır. Dairenin sahiplerinin tatları bağlı olarak, mutfak zemini, bu tür mobilya, aksesuar olarak iç diğer kısımlarını, izole, veya büyük bir tasarım öğesi olarak işaretlemek için arka plan yapabilirsiniz.

Dokular ve materyaller

Çini - döşeme çevre dostu bir türü. Zararlı maddeler, serbest bırakmıyor aşınmaya dayanıklı, dirençliÇini - döşeme çevre dostu bir türü. Zararlı maddeler, serbest bırakmıyor aşınmaya dayanıklı, dirençli

Eğer bir mutfak yaptığınızda en yaygın olanları düşünün, çok çeşitli malzemelerin kullanabilirsiniz:

 • muşamba - En popüler zemin kaplamaları biri. Günümüzde, bu malzeme renk ve desen geniş bir yelpazede üretti. Odun, karo, taş taklit edebilir.
 • Çini veya fayans - Mutfak zemin kaplama için çok yönlü bir malzeme. Eğer tasarımın her türlü planlıyoruz zaman karo doğru renk, boyut veya yapıyı bulabilirsiniz.
 • odun - Klasik tarzda mutfak zemininde için mükemmel. Bu malzeme su ve lekeleri korkuyor çünkü pratik daha az olmakla birlikte, çok zengin ve asil görünüyor.
 • laminat - ucuz ve ahşaba göre daha pratik, "sıcak zemin" için çok uygundur. Tasarım yerine ahşap zemin kullanılabilir, hem de ahşap farklı simüle eder.
 • mantar - tüm doğal ve ekolojik ideal severler.

Ne mutfakta Kat renk olmalıdır

mutfak kat Renk sahiplerinin zevke dayalı değil sadece seçilmiş, aynı zamanda dikkate bazı diğer faktörleri dikkate alarak edilmelidir: oda büyüklüğü, güneş ışığı düşen, renk duvarlar ve mobilya. taban alanı rengine bağlı olarak aşağıda görsel olarak daha geniş yüksek veya daha düşük olabilir.


Bir kat mutfak için kaplaması olarak tartışılmaz avantajlar bir dizi nedeniyle, muşamba idealdirBir kat mutfak için kaplaması olarak tartışılmaz avantajlar bir dizi nedeniyle, muşamba idealdir

En yaygın renkleri göz önünde bulundurun:

 1. Koyu zeminli mutfak. Küçük mutfaklarda, boşluk sıkıştırmak gibiydi tür renkler kullanılması arzu değildir. bunu çok istiyorum eğer rağmen, açık renkli duvarlar, tavan ve mobilya ile bu zemin birleştirmek gerekmektedir. Karanlık zemin ile harika geniş bir mutfak görünüyor. parlak duvarlar kolaylığı Mobilya ve güvenilirlik koyu zemin kombinasyonu güven ve rahatlık belirli bir anlamda getiriyor. Bir mutfak özel bir çekicilik ve zerafet nerede zemin venge renkleri. Venge - bitter çikolata anımsatan güney Afrika'da yetişen bir ağaç, rengi. Koyu tonları pencereler uzun güneş ışığı sonbahar güneye doğru bulunduğu mutfak katında tam olarak uyar.
 2. Açık renkli döşeme ile mutfak. Bu renkler de yetersiz gün ışığı olduğu yerde, kuzeye bakan pencereli yanı sıra mutfak, küçük mekanlar için uygundur. Özellikle popüler beyaz zeminli mutfak geçenlerde olduğunu.
 3. gri zeminli mutfak. Ne zaman iç tasarım, sık sık onun ışık tonunu kullandı. Gri görsel alanı artırır, bu yüzden sık sık küçük boyutta mutfaklarda kullanılır. beyaz ve açık renklerin aksine, o kadar çok toz ve kir bir leke görmedim, bu yüzden daha pratiktir.
 4. Kombine rengi. Aynı anda birkaç renkleri birleştiren mutfak zemininde, bakmak ilginç. deneme için hazır olan insanlar, iki renk kombinasyonu ile mutfak siyah ve beyaz veya satrançta zemin yapabilirsiniz.Mutfakta Kombine zemin

Son zamanlarda çok popüler mutfakta döşeme birleştirilir. Bu, belirli fonksiyonel alanlarının mutfak veya mutfak stüdyosu tasarımını ayırmaya ihtiyacı için çok ilginç bir tasarım çözümüdür. kısmında Bölüm odaları sadece estetik bir rol oynar, ama aynı zamanda önemli pratik önemi vardır.

Eğer mutfak iç kullanmak istediğiniz malzeme, ancak böyle tesisler için düşük pratikliği var - örtmek için çalışma alanının zemini kullanılan daha sağlam malzemeler nem, yüksek sıcaklıklarda korkar ve kirliliğin ve mekan geri kalanı için de net değildir.

mutfak zeminin tasarım seçenekleri ilginç bir kombinasyonunu kullanır:

 • Mantar - ağaç;
 • Mantar - laminat;
 • Çini veya kiremit - ağaç;
 • Çini veya kiremit - laminat.

katta mutfak Süpürgelik: tamamlayarak bütünlüğü

Süpürgelik sadece odaya bitmiş bir görünüm vermek değil, aynı zamanda döşeme ve duvar arasında teknik boşluğu gizler olmazSüpürgelik sadece odaya bitmiş bir görünüm vermek değil, aynı zamanda döşeme ve duvar arasında teknik boşluğu gizler olmaz

Yani, zaten modern nezih kat vardır, ama mutfak tasarımı süpürgelik olmadan tam olmayacaktır.

Hatta en rafine ve güzel iç duvar ve zemin arasında unaesthetic çatlakların varlığı bakmayacağım. Buna ek olarak, kalıplar ve pratik bir rol oynayan - ısı yalıtımı ve oda ses yalıtımı artırır.

malzemeyi nasıl seçilir

katta mutfak Süpürgelik, sen malzemelerin herhangi birini seçebilirsiniz:

 • ahşap - bunlar, nem ve kir korkar olduğu için daha az pratik, bu döşeme malzemesi ile eşleşmelidir olmayan bir mutfak alanı, renk ve doku yerleştirilmesi tavsiye edilir;
 • katmerli, Ahşap kıyasla daha pratik, kolay kirden değil, aynı zamanda nem korku edilir;
 • poliüretan - mutfak modern katlar için son derece uygun olan farklı renklerde boyanabilir, çünkü, bunlar, nem, yüksek sıcaklıklar ve kirlenmeye karşı, herhangi bir tasarım için uygun pürüzlü çizgilerle nesneleri, çerçeve plastik kullanılır edilir;
 • plastik - aynı zamanda da nem transferi hem de bir mutfak uygun ve kolay bir şekilde kir temizlenir, dezavantajı kırılganlık olmakla birlikte, bu, düşük maliyet ve kolay kurulum tarafından dengelenir.

Mutfakta zemin tasarımı (video)


Sonuç olarak, biz mutfakta Modern döşeme güvenilir ve dayanıklı temel teşkil ve aynı zamanda iç önemli bir parçası olması gerektiğini söyleyebiliriz. Mutfakta çağdaş zemin seçerken, rahat ve aynı zamanda akılda zarif bütün bu makalede listelenen etkenleri ve tutmak, mutfak gururun olacak.

Mutfakta Modern döşeme (fotoğraf)

0-remont-Pola-na-kuxne 1 003a6df359286 000004 004fd1a3d690ac8eff76850d4c240d68 6 000013 157 57 203

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

54 − 52 =

map