Mutfak ve oturma odası arasında bölme: 6 farklı versiyonları

Mutfak ve oturma odası arasında bölme: 6 farklı versiyonları

12 October 2017Sürgülü bölüm - imar mutfak ve oturma odası için harika bir yoldurbölüm Sürme - mutfak ve oturma odası arasında imar mutfak ve gostinoyPeregorodka için harika bir yol - hatta ayakta ya da kör, sıradan bir ekran olabilir. Önemli olan - kullanılabilir boş alan koruma. Zaten, bu temelde ve odalar arasında imar planlı.


Japon tarzı mutfak ve oturma odası arasında bölme kayar - shoji

imar gerçekleştirebilir kapının tanıdık ve geleneksel tip - Japon tarzı Shoji kapılar. O ahşap çerçeve ve papirüs resimlerinden yapılır, güzel ve minimum serbest alanı alır. Bu tür bir kayar bölüm, böylece uygun bir kullanmak, raylar üzerine yerleştirilir.

Ama bu bölünmenin eksiklikler şunlardır:

 • Resim ses yalıtımı;
 • mekanik hasarlara karşı hiçbir direnç;
 • Kumaş çok çabuk kaybolur.

tarzı shoji'lerin geri çekilebilir duvarının temel sakıncaları kötü ses yalıtımı ve kumaş hızlı solmatarzı shoji'lerin geri çekilebilir duvarının temel sakıncaları kötü ses yalıtımı ve kumaş hızlı solma

Ama mekanizma yalnızca bir kez yerleştirildiğini anlaşılmalıdır. Sonraki - sadece tuval değişen. İlle nedeniyle papirüs olmalıdır. Banyoda perde yapılmış bir polikarbonat film kullanırsanız, o zaman bu kapı bir yıl çok daha fazla hizmet edecektir. Ve o can ve tekstil firmaları ile baskı kitap yok. seçeneklerin son derece geniş seçilen bölümleri tasarımı. Bazı insanlar başkalarının soyutlama geleneksel imajını tercih edecektir, her zamanki "Japon" tarzı olmayı tercih ederim.


fotoğraf ve seçenekleri: mutfak ve oturma odası arasında bölmeler tasarımı

gönderilen fotoğraflar üzerinde hassas ve yaratıcı ritmi olarak imar mutfak ve oturma odası duvarları fikrini görülebilir. Örneğin, sahte bir duvar oluşturabilir ve tuğla bir parça bırakmak ve en yaygın akvaryumda monte edebilirsiniz (ve hiçbir gerçek balık, dekoratif olabilir). Tüm cam duvar ise projeksiyon yangın veya alev içine oluşturulabilir. Özellikle cazip bir çözüm kışın benzemesidir. Doğal olarak, projeksiyon beğeninize değiştirilebilir.

cam - bölme çeperi üretmek için kullanılan en yaygın malzeme o zaman bir ağaçtır, ve sonra, asma olduğucam - bölme çeperi üretmek için kullanılan en yaygın malzeme o zaman bir ağaçtır, ve sonra, asma olduğu

En popüler ve tasarım bölümleri açısından "taze" şunlardır: • Cam (cam blok);
 • Plastik (polikarbonat veya polivinil klorür);
 • alçı;
 • Tekstil.

Hangi seçenek belirli bir durumda daha cazip mi? tasarımcı belirlemeye yardımcı olur. Ve ayrıca gelecekteki iç simüle özel bir bilgisayar programı kullanabilirsiniz.

Alçıpan bölmeler: Fotoğraf mutfak-oturma odası ve bölge dağılımı

Prensip olarak, odalar arasındaki bölgeyi nasıl dağıtılacağına hiçbir fark yoktur. Bir bölge toplam kullanılabilir alan sadece 15-20 oranında tahsis edilir olduğunu bile mümkündür. Çoğu zaman birinci bölge (mutfak) daha yayarlar, ancak bu kuralın sıkı sıkıya bağlı kalması bölüm elle monte edilir, özellikle gerekli değildir. bu durumda daha önemlidir - nasıl dekore edilecek iç Seçenekler yanı sıra mobilya yer alacaktır. Aynı kabine veya büyük bir kanepe de bölüm olarak kullanılabilir söz etmek gerekiyor. Bu sadece onların arka duvar ayrılacak, ya da sadece en az tekstil veya duvar kağıdını dekore etmek gerekecektir var.

Mutfak ve oturma odası, düşük maliyet ve pratiklik tamamından en iyi şekilde imar alçıpan bölmeMutfak ve oturma odası, düşük maliyet ve pratiklik tamamından en iyi şekilde imar alçıpan bölme

Eğer alçıpan yapılmış dekoratif duvar kullanıyorsanız, o zaman her şey çok daha kolay olacaktır. Sadece iş parçacığı çalıştırmak için yeterlidir. Ustalar böyle işler pek sürer. Ve akıcı perde kim - eğer kendi başlarına her şeyi yapabilirsiniz. tartışma forumlarında ortaya koydu Fotoğraf ve video, küçük resim önizleme oluşturmak zor değildir.

Toplam, doğru bölgeye:

 • Önemli olan - evin sahibi rahat olduğunu. O geniş bir oturma odası ve küçük bir mutfak yapmak isterse - böyle olmasına izin. Bu fikrin kullanılan versiyonu onun arzularına bağlıdır olduğu;
 • En iyi seçenek - dağılımının alana eşit. Ama bu kuralı takip etmek gerekli değildir;
 • Eğer daha önce orada odalar arasında bir duvar vardı ve bunu kaldırmak için karar - izlemez tekrar kurmak. Aynı tekstil veya sürgülü kapılar yapılmış ince bir bölümü sınırlandırmak için daha iyidir.

mutfak ve oturma odası arasında Dekoratif bölümleri: Ayrı fotofiniş

Zonirovat serbest bölge sadece bölme gerektiği değil, aynı zamanda iç tasarım. Örneğin, kaplama farklı varyasyonlar kullanır. Mutfak - seramik karolar, ve oturma odası için - Alçıpan veya basit duvar kağıdı. Aydınlatma dikkat etmek gereklidir - bu biri olabilir ve aynı iç tanınmayacak dönüşümü. Nasıl düzgün diğer kısmı ile uyum içinde bölgelerinin her birinin tasarımına, salonun imha etme?

mutfak ve oturma odası imar harika bir yoldur iç mekanların farklı bir tasarıma ayıran bir bölme haline gelecekmutfak ve oturma odası imar harika bir yoldur iç mekanların farklı bir tasarıma ayıran bir bölme haline gelecek


En basit seçenekler

 • Uyumlu renkler kullanılarak (örneğin, beyaz, kahverengi, kırmızı ve siyah);
 • Bir araya getirilen tasarım kullanımı. Bu, farklı malzemeler kullanıldığında, ama stil - kimlik;
 • kemerli vasıtasıyla ayrılması. Bu geniş kapı ancak hiçbir kapıyı kendisi oluşturur. En çok rastlanan kemer olarak üst giriş (lambrequins) için ekran ya da perde monte edilebilir.

oturma odası ve mutfak arasında özgün duvarlarının tasarımı (video)

Eğer uzmanlar inanıyorsanız, en iyi yolu bir engel plastik olarak kullanmak için. Polikarbonat - Renk eğer - Eğer duvar, PVC temizlemek isterseniz. Bu malzeme, dayanıklı ve ucuz bir hasara karşı dayanıklıdır. Bir aile evcil ya da küçük çocuklar varsa özellikle önemlidir. Daha uygun fiyatlı bir seçenek - bir bariyer kağıdı veya ince saydam kumaş gibi davranan tekstil veya Japonca shoji kapıların kullanımı olduğunu. Ancak, bu oynayabilir! Eğer tavan ışıkları doğru biraz koyarsanız - oldukça özgün kompozisyon olsun. Böyle bir bölüm artık ucuz bakacağız.

Mutfak ve oturma odası arasında bölme (fotoğraf)

original-- 2-- 6ffd7db50eacfb3323a7fefea733-- 46-4-- 322-- 526original-- 1024x768-- 833860-- 1379067750gos-kuhnya-5-- dekorativnyeperegorodkidlyazonirovaniyaprostranstvavkomnate4--

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 57 = 61

map