Możemy dowiedzieć się nazwę ściegu haftu tkanina

Możemy dowiedzieć się nazwę ściegu haftu tkanina

12 October 2017Główne materiały do ​​haftu są HB, z tworzyw sztucznych, bielizna i matyGłówne materiały do ​​sztuki haftu są HB, z tworzyw sztucznych, pościel i robótki rogozhkaNovichkam w pytaniu nie jest zbędny znać nazwę krzyża haftu tkaniny. Jest produkowany różnego rodzaju, dostosowane do każdego rodzaju haftu sztuki. Len, plastik, HB - każdy z różnych właściwości fizycznych materiałów, więc przed zakupem należy dokładnie zapoznać. Dokładniejsze wybrany płótno, że mniej problemów będą w procesie bezpośredniego wysyłki.


Kryteria wyboru oparciu o wysokiej jakości za pracę

Len, bawełna baza, z tworzyw sztucznych i Gunny - pierwsze i najbardziej wspólne kryteria są podstawą rozdzielania haftem. Każdy materiał ma swoje własne wymagania dotyczące dopuszczalnej liczby kwiatów i ozdobnych elementów. CB jest najbardziej wymagający - nie więcej niż 2 kolory i bardziej wszechstronny - len. Jego solidna konstrukcja nadaje się do haftu krzyż wszystkich kształtach i kolorach. Kto większość składu powinni zwrócić uwagę na plastikowej wersji płótnie.

Jako zdobywanie doświadczenia, szwaczka w stanie bardziej precyzyjnie wybrać żądany materiał:

 1. Bellana - ma najbardziej miękki rodzaj splotu - 20 końców na 1 cal kwadratowy. Jest on używany do tworzenia obiektów wystrój domu;
 2. Murano - nadaje się nawet dla rodzaju tkania. Takie odpowiednie tkaniny na koszule;
 3. "Laguna" - waha się od №1 do №27 w zależności od stopnia twardości. W przeciwieństwie do innych wersji przekroju szwy potrzeba, bez konieczności podział na kwadraty;
 4. "Aida" - stosuje się, gdy jest to wyłącznie do liczenia haftem. Jest on wykonany z naturalnej bawełny. tkania wielkość waha się od 4x4 do 20x20. Im wyższa jest ta wartość, tym większa jest gęstość materiału. Jeśli produkcja gobeliny wykonane na płótnie z №25, serwetki - №1-3.

Każdy materiał do haftu ma swoje własne cechy fizyczne i wymaganiaKażdy materiał do haftu ma swoje własne cechy fizyczne i wymagania

Niezależnie od rodzaju wybrany płótnie, trzeba dokładnie zbadać jego właściwości. W odniesieniu do zdolności ten materiał do wytrzymywania zabiegi wodne. W pralce do wysłania haft nie jest konieczne, ale od czasu do czasu potrzebuje pranie. Jeśli materiał nie oddzielne wskazanie możliwości uzdatniania wody, a następnie zakup konieczne jest odmówić.


Haft tkanina ścieg: około lnu i jego siły

Dla kompozycji luzem we wszystkich aspektach konieczne wytrzymałego materiału. Taka jest właśnie len. Ze względu na naturalny materiał, struktura lnu wytrzymuje dowolną liczbę włókien. Można użyć różnych wariantach kolorystycznych. W zależności od rodzajów szwów, zidentyfikować kilka rodzajów podstaw do haftu. Freshman warto wiedzieć, że każdy gatunek nazywany jest w formacie cyfrowym.

Liczba oznacza liczbę nitek na 1 cal kwadratowy. Im wyższa jest ta wartość, tym większa jest gęstość materiału.

idealny len do haftu luzem - jest w stanie wytrzymać dużą liczbę włókienidealny len do haftu luzem - jest w stanie wytrzymać dużą liczbę włókien

Jest on używany do następujących celów: • №20-22 używane do tworzenia kompozycji do pojedynczej nici;
 • №23-25 ​​pozwala na zastosowanie do i 2 „Molyneux” gwint;
 • №26-29 charakteryzuje zróżnicowanej palecie;
 • №29-32 stosowane do wykończenia szyjki odzieży;
 • №40 i wyższe wytrzymać przedłużone do oczyszczania wody.

Jak uszyć krzyż na tkaninie: mieszany rodzaj materiału

Największą trudnością dla początkujących jest to mieszana z konieczności, z uwzględnieniem jego parametrów fizycznych. Na tej kanwie jest łatwo haftować gobeliny lub pościel. Główną rzeczą, podobnie jak w poprzednich przypadkach, aby wybrać odpowiedni rodzaj tkanki. Klasyczny schemat haftu musi koniecznie zawierać wskazanie, jaki typ jest lepszy w użyciu.

Otwiera listę mieszanego typu o najmniejszej gęstości - „Floba”. W przeciwieństwie do normalnych tkankach, składa się z 7/10 i 3/10 wiskozy bawełny. Dzięki jednolitym kolorem, efekt wizualny stworzony przez lekkie tarcie. Używany do obrusów oraz niektórych elementów odzieży.

W tym obrazie reprezentowane materiałów tekstury dla twórczego haftemW tym obrazie reprezentowane materiałów tekstury dla twórczego haftem

Inne rodzaje mieszanego typu płótna mają następujące cechy:

 • "Quaker" - wykonane z płótna i bawełny w równych proporcjach. Odpowiednie rozwiązania wielobarwnych kompozytowych;
 • „Fine len” - Umożliwia haftować wyjątkowy pod każdym względem, obrazy i gobeliny na białym tle;
 • „Pościel” - ze swoim delikatnym dotyku gładkiej powierzchni do spania na tych pościel będzie przyjemnością.

W uzupełnieniu do tych gatunków, z izolowanym płótna z twardej splotu, którymi jest łatwo stworzyć żadnego rozwiązania kompozycji. Haft idzie gładko i nie stracić swój kształt w czasie. Jeśli planujesz pracować na samodziałowych koralikami tkaniny, trzeba użyć „Quaker”.

Rodzaje tkanin ściegiem krzyżykowym (wideo)

Płótno - różnorodne tkaniny wykorzystywane jako podstawa do haftu. Dostępne na lnu, HB, w postaci mieszanej i ciężkiej splocie. Każda odmiana jest stosowana do konkretnych celów, więc przed rozpoczęciem pracy, pożądane jest, aby uzyskać instrukcje. Dotknięte służy jako potencjalny szerokości palety kolorów i liczby włókien.


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − 92 =

map