Montaż sufitu ogrzewanym z rękami

Montaż sufitu ogrzewanym z rękami

12 October 2017Instalacja ciepłej sufitu - to nie jest najłatwiejsze, ale wykonać zadanie bardziej realistyczneInstalacja ciepłej sufitu - to nie jest najłatwiejsze, ale wykonać pracę na własnych ludzi bardzo realnoMnogie zaizolowane ściany i podłogi za pomocą paneli na podczerwień. Jednak w ostatnich latach coraz częściej urządzenia grzewczego jest zamontowany na suficie. Montaż paneli sufitowych są zasadniczo podobny sposób. Scenografia swoje ręce może być tak długo, jak prawidłowo traktować powierzchnię i wybrać najlepsze materiały.


Ciepły strop: Zasada działania i wykańczanie

Gdy zasilanie Panel rozpocznie się rozgrzać i uwalnia ciepło do otoczenia. Po pewnym czasie zaczyna ogrzewać powietrze.

Podczas instalacji sufit cieplejsze konieczne jest użycie termostatu. On będzie automatycznie regulować temperaturę w pomieszczeniu. Ponadto, termostat zapobiec system przed przegrzaniem.

Suficie folia elektrycznej działa w taki sam sposób, jak ogrzewanie podłogoweSuficie folia elektrycznej działa w taki sam sposób, jak ogrzewanie podłogowe

Ciepłe sufity składa się z:


 1. Materiały mocujące. Wybór konkretnego produktu będzie zależeć od wielu czynników. Jeżeli na przykład jako panele ścienne i sufitowe Armstrong, to lepiej jest stosować w kształcie litery U lub wieszaki bagietki.
 2. Panele IR.
 3. Kasety.
 4. Termicznie warstwa odblaskowa.

Po zamontowaniu płyt IR należy użyć materiału na obróbkę wykańczającą. Zaleca się, aby dać pierwszeństwo do materiałów na bazie gipsu. Idealnie nadaje się płyt gipsowo-kartonowych. Należy zauważyć, że konieczne jest obowiązkowo pokrywa ogrzewanie utrwalacza specjalnego materiału niepalnego. Jeśli nie chcesz korzystać z mieszaniny gipsu, a następnie trzeba zmniejszyć wydajność systemu grzewczego.

Ciepła woda sufitu: korzyści i cechy

Ciepłe podczerwieni sufity są dziś aktualne. Ta metoda izolacji jest bardzo praktyczne i trwałe. Woda elektryczne dekoracja nadaje się do prywatnych domów od belki, a do dekoracji mieszkań sufit. Jednak nie zaleca się stosowanie takiego systemu w pomieszczeniach małych wymiarach.

Korzystanie z takiego systemu w domu będzie ciepło, ale nie duszno.

W przeciwieństwie do innych grzejników, promienników sufity nie wysusza powietrze. Funkcja ta pozwala na wybór optymalnej temperatury powietrza w pomieszczeniuW przeciwieństwie do innych grzejników, promienników sufity nie wysusza powietrze. Funkcja ta pozwala na wybór optymalnej temperatury powietrza w pomieszczeniuKorzyści ciepłej sufitu wody można również wziąć pod uwagę:

 • Łatwa instalacja. Instalacja może być wykonana w ciągu kilku godzin. Najważniejsze - Nie zaniedbuj urządzeń bezpieczeństwa pożarowego i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 • Cichy. Ogrzewaniem wody sufitowe są lepsze od innych, ponieważ nie powodują hałas i wibracje podczas pracy urządzenia.
 • Materiały do ​​ciepłej wody sufity są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku.
 • sufity wody nie są w stanie zaszkodzić zdrowiu, ponieważ nie emitują szkodliwego promieniowania.
 • Sufity wodne nie są narażone na działanie ognia.

Ustaw ciepłe sufitu elektryczny

Montaż należy rozpocząć wybór odpowiednich materiałów i systemu sufitowego obliczania. Podczas obliczeń chude od wymiarów pomieszczenia. Pamiętaj, że pobór mocy filmów IR nie może przekraczać mocy zużywanej przez termostat.

W celu rozproszenia ciepła, musimy prawidłowo zaizolować pokój. Jako materiał termoizolacyjny zaleca się stosować spieniony polistyren, która jest pokryta z obu stron folii.

Aby rozwiązać ten film na suficie, najlepiej jest użyć kotew ogniotrwałychAby rozwiązać ten film na suficie, najlepiej jest użyć kotew ogniotrwałych

Montaż przeprowadza się w następującej kolejności:

 1. Najpierw trzeba ustalić bułki izolacyjne. Muszą wzmocnić wspólne do stawu. Użyj kołki do mocowania materiału. Zaleca się, aby dać pierwszeństwo plastikowych kotew ogniotrwałych.
 2. Wyeliminować lukę folią taśmę.
 3. Dołączyć warstwy powłoki z materiału termoizolacyjnego.
 4. Podłączyć thermofilm ściśle równolegle. Aby to zrobić, trzeba podłączyć do magistrali miedzi barów specjalne terminale, które z kolei mocno ścisnąć szczypce.
 5. W miejscu, do którego podłączony jest termostat, wykonaj Stroebe ściany.
 6. Umieszczenie drutu rury falistej.
 7. Umieścić czujnik w rurze falistej. To musi być ustalona tuż poniżej folii grzewczej. Do mocowania za pomocą taśmy klejącej.
 8. Sprawdzić działanie konstrukcji.

Co jest lepsze zainstalować: ciepłą podłogę lub sufit

Lepiej zainstalować ciepłe ciepłą podłogę lub sufit? Aby odpowiedzieć na to pytanie z pewnością nie może być, ponieważ istnieje wiele niuansów. Korzyści z ciepłym sufitu można przypisać możliwość montażu elementów grzejnych na określonej części pomieszczenia. Wykonaj tę samą metodę z podłogi nie zadziała. 

Istotną zaletą ciepłej podłogi jest jednolity rozkład masy cieplny.

Aby system grzewczy działa dobrze na suficie, trzeba zadbać o izolację cieplną o wysokiej jakościAby system grzewczy działa dobrze na suficie, trzeba zadbać o izolację cieplną o wysokiej jakości

Na przykład, jest możliwe ogrzewanie podłogi w określonej temperaturze przez 20-30 minut, a następnie zwolnić przełącznik mocy i tańsze.


Wadą ogrzewania podłogowego należą:

 • Złożoność instalacji.
 • hydroizolacji potrzeba.
 • Zwiększone zużycie energii elektrycznej.

Ciepły sufitu lub podłogowego przeciwnie (film)

Ciepły sufit ma wiele zalet. System ten jest doskonałą alternatywą dla wszystkich rodzajów grzejników. Ciepłe sufity wodne oferują wysoką wydajność i są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi, więc mogą być instalowane nawet w przedszkolu. Jeśli zdecydujesz się korzystać z tego systemu ogrzewania, wstępnie wyrównać powierzchnię sufitu i zainstalować warstwę izolacji termicznej. W przeciwnym razie, ciepło będzie rozpraszana.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

95 − 89 =

map