The BlogArt Nouveau çiçek motifleri ile karakterize stil içinArt Nouveau çiçek motivovFrantsiya ile karakterizedir Modern gibi ilginç ve zarif stilinin doğum temelidir. Karakteristik özelliği - düz hatların varlığı, kavisli desen ve resimlerin yanı sıra çiçek motifleri ihtiva eder.


Oturma Nouveau: Belirli tarzı

Teknolojik ilerleme atılım sonra, çoğu kentsel sakinleri oturma odasında rahat bir köşe oluşturarak bulabilirsiniz doğal motifler, rahatlama ve huzur istedi.

Kahverengi yaygın modern tarzda oturma odasında tasarımında kullanılanKahverengi yaygın modern tarzda oturma odasında tasarımında kullanılan

Bu tarzda kullanılan malzemelerin ana özellikleri şunlardır:

 • Mobilyanın hacimli malzemelerin Eliminasyon;
 • Genellikle kullanılan taş, toprak, cam, ahşap,
 • doğal malzemelere ek olarak, yarı-değerli taş kullanımı küçük miktarlarda izin verilir;
 • Renk düzeni ve koyu kahverengi açık bej arasında değişir.

Ayrıca, uzmanlar mobilya yerleşimi sıkı hatlarına bağlı kalmak değil tavsiye ve diyagonal olarak konumlandırma ve ilginç kompozisyonlar oluşturun. Gerekli yuvarlak dikdörtgen kutu ardından perdelik perde veya panjur çeşitli kullanırsanız Kapılar ve pencereler genellikle kemerin transfer ve edilir. Onlar oda genel tonu tamamlayacak ve tasarım vurgulamak.


koyu ahşap rengi dekoratif duvarlar uygulanır Çoğu zaman, bazı kontrast yaratmak ve odanın pastel paletle uyum karışır.

Art Nouveau için tavan o oda dağınıklığı ve uyum eklemez, alçı beyaz veya renkli kapsayacak şekilde en iyisidir. İlginç şekilde, mermer döşeme, döşeme - - Cinsiyet modern malzemeler kullanarak çeşitli ayrılabilir onun dezavantajı kaygan yüzey ve yüksek maliyetidir. Ayrıca boyama uygulanır nashivochny malzemeyi kullanmasına izin verilir.

Kapsama tarzı diğer elemanlar daha az olmayan önem verilmiştir - bu ayrılmıştır amaçları için gerekli olan doğrudan ve dekoratif olan fonksiyonel - tek tek öğeleri aydınlatmak için öncelikle kullanılan ve ilginç bir etki yaratır. Her iki amaçlar için kolye lambaları, spot lambalar çeşitli uyacak. aydınlatma seçerken Uzmanlar belirli kurallar kullanılmasını da tavsiye edilir - onlar keskin çizgileri olmadan, yuvarlanacak ve geçişleri difüzörler buzlu olması gerekir. İzin ilaveli parlak ve sahte metal bileşenleri.

o tablolar, bölmeler, kapılar için kullanılır ve bunların resim çerçeveleri tamamlayacak - Cam kolayca Art Nouveau belirli öğelerini vurgulamak için kullanılabilir. Tekstil oturma odası konfor ve sıcaklık katar, yüzden dekoratif unsurlar olarak kullanmak daha iyidir - mobilya üzerine minderler, kavisli perde ve dikdörtgen şekiller, döşeme.Salon Art Nouveau mobilya: Özellikler

döşenmiştir oturma odası, modern bir tasarıma sahiptir ve zamanın gereksinimleri karşılamalıdır.

Modern yaşamın içinde oda dövme genellikle Art Nouveau tarzında bulunurlarModern yaşamın içinde oda dövme genellikle Art Nouveau tarzında bulunurlar

Modern stili modernist özellikler:

 • iplik;
 • dövme;
 • değerli taşlar ve metaller kullanılması.

ahşap Karanlık ve açık renkler pastel duvarlara sahip parlak kontrast yaratmak için kullanılır ve yatak başlıkları korkuluk ve döşeme için kullanılır. bir metal dövme veya deri ile kereste cesur kombinasyonunu yaşamak için kullanılabilir. benzer üslup kararı ile mobilya odasında öne ve oda genel ruh halini vurgulamak yararlı olacaktır.

Çizgiler, ya katı olabilir, ancak keskin köşeleri olmayan veya yumuşak bir geçiş varlığı gerekir. renk düzeni de çeşitlidir, ancak hesap tekrarı önünde ve akıllıca birbirleriyle birleştirmek daha iyidir.

mobilya satın almadan önce, onun boyutunu kontrol edilmeli ve standart dışı tesislerinin varlığı, bireysel düzenin hizmetlerini kullanmak daha iyidir. o dikkate alınır ve zaman sahibi ve dekoratif unsurların varlığı ve mobilya dilek istenilen parametrelerin uygun.

mobilya üretimi sırasında norm bile hafif bir sapma, çocuklarda hem de erişkinlerde sadece sağlık sorunlarına yol açabilir, çünkü ürün kalitesi belgesi olması zorunludur. Dikkatlice, mobilya tüm sabitleme ve açma mekanizmalarının doğru çalışmasını köşeleri, eklemleri ve bağlantı kontrol etmek için gereklidir. Mobilya yeniden satın almak zorunda kalmamak için, belli öğelerin yedek hasarlı hakkında bilmek de önemlidir.

Modern tarzda Oturma odası iç

Odada Art Nouveau tarzı vurgulamak için, tasarımda daldırma derinliğini karakterize eden üç ilkelerinden biri kullanırlar.


Bunlar:

 1. Radikal - Tamamen mobilya, sofra ve aksesuarların düzenlemenin tüm kurallara uymak zorundadır kullanılan tasarımcı. Bu yöntem önerdi tarzı tam bir kopyası olmalıdır.
 2. Ölçek ve dekoratif - Odaya kullanmak iç karakterize bir kaç temel unsurları hakim olmalıdır. Onlar odaya zarif bir dokunuş eklemek ve sorunsuz bir taraftan diğerine doğru akar.
 3. Yüzey - bu odanın vurgulamak olan bir odak, kapalı ayarlar.

Ana modernist tarzı aksesuarlarından biri oturma odasında zemin vazolar vardırAna modernist tarzı aksesuarlarından biri oturma odasında zemin vazolar vardır

Herhangi bir stil vurgulamak aksesuarları bulunmaktadır. Art Nouveau - büyük zemin vazolar ve pahalı küçük boyutu, toplam renk düzeni ile uyum içinde, çeşitli yemekler, vitray çeşitli bileşim boyalı. Kompleman ve ilginç heykeller, kıymetli taş ve metal, özel takvimler tarafından desteklenmiş ünlü resimlerin, takı, reprodüksiyon zarif tasarımını vurgulamaktadır.

Uzmanlar kendinizi bir tasarım oluşturmak, bunun hatalarından sakınmak deneyimli ve bilgili insanlarla danışmak ve hiçbir şey için para harcamak daha iyi değil, öneririz.

Art Nouveau belirli özelliklerle inceliklerini varlığıyla, karmaşıktır, nedenle önceden boyut, tasarım mobilya ve aksesuarları, renk düzenini düşünmek gerekir.


İtalya: Oturma ve modernist tarzı kuralları

lüks, zarafet ve modern tasarımı ile uyumlu bağlantı Aşıklar, gerçek İtalyan Art Nouveau özellikler takdir edecektir.

Bir İtalyan aksanıyla modern bir tarzda yaşamak - lüks ve sadelikBir İtalyan aksanıyla modern bir tarzda yaşamak - lüks ve sadelik

İtalya modernlik konseptini sunar ve bir kural oluşturun:

 • Burada modüler veya dolap mobilya hakimdir;
 • Bazen ağırlıklı mutfakta geçer yüksek teknoloji tarzı, not izin;
 • çekmece sandık altın iplikle veya pahalı süslenmiş edilmelidir;
 • büyük çaplı bir odun hamuru vardır tane satın almak Mobilya ihtiyacı en iyi renk wenge ve farklı pürüzsüz hatları olarak kabul edilir;
 • Cam kırığı varlığı ile yüksek parlaklık - İtalyan Art Nouveau mutfak özel bir yüzeye sahiptir.

Eğer bir İtalyan aksanıyla bir oturma odası oluştururken, sahipleri basit tarafından hazırlanır, ancak aynı zamanda lüks, şık çizgilere ve yüksek bir maliyetle hakim olduğu mekan, iyi bütçeli.

deri, cam, metal, çevre dostu plastik - mobilya kullanılan kalite malzemeler için.

İtalyan modernist tarzı renk şeması Fransız tarzı benzer: bej, pastel, kahverengi ve siyah tonlarında hakim. Düzgün-kombine renkler sonucu adanmış karanlık çalışma alanları içeren geniş ve aydınlık oda, olduğunu edinmesini sağlayacak.

Modern bir tarzda modern oturma odası (video)

İster profesyonel hizmetlerini kullanırsanız, her gün bir tatil yapma modern bir iç idealini gerçekleştirmek ve bir sonuç konfor olsun, hafifletmek ve rahatlık mümkündür.

Art Nouveau tarzında oturma odası tasarımı (iç fotoğraf)

gostinayamodernremontkvartiti008-b görüntü 205694 görüntü 205688 görüntü 205682 görüntü 205670 görüntü 205667 görüntü 205658 görüntü 205646 görüntü 205640 görüntü 205634

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + = 13