mineral yün ile özel bir ev tavan ısı izolasyonu: adım kılavuz

mineral yün ile özel bir ev tavan ısı izolasyonu: adım kılavuz

12 October 2017oldukça kolay özel bir ev mineral yün ile tavan izole edin. Hatta acemi işleyebilir Bu çalışma ileoldukça kolay özel bir ev mineral yün ile tavan izole edin. Bu çalışmayla birlikte kolayca ellerinizle taşyünlü özel bir evde bile novichokUteplit tavan başa çıkabilir. Sen tavan tarafında montaj çalışması ve tavana doğrudan yalıtım malzemesini ekleyebilirsiniz. Her şey bireysel tercihlere bağlı olacaktır. Herhangi bir nedenle maden yünü kullanmak istemiyorsanız, size Eko pamuk veya cam yünü kullanabilirsiniz. Bu malzemeler de çok iyi ve uzun ömürlüdür.


tavan mineral yünü tavan İzolasyon: adım kılavuz

Mineral yün - benzersiz bir yalıtım. Bununla beraber kolayca odası ve dışarıdan içinden bir ahşap evde tavan izole edebilir.

Tavanın dış yalıtım tavan yapısının tüm dış ücretsiz erişim olduğu alanlarda arzu üretmek olduğunu belirtmek gerekir.

Çoğu uzman tavan arasından kaya yünü tabakası koymak daha iyi olduğuna inanıyoruzÇoğu uzman tavan arasından kaya yünü tabakası koymak daha iyi olduğuna inanıyoruz

tavan izolasyon çatı, tavan yan sekansı

 1. İlk buhar bariyeri malzemesi tabakası yatmaktadır. Tavan arası bir gecikme varsa, bu malzeme bunların altında konulmalıdır.
 2. Hiçbir farkı varsa, onlar kendi yapmak gerekir. Bunun için, şeritler ya da metal bir profil kullanın. Aşık yalıtıcı tabaka yüksekliği ve kalınlığı ile aynı olmalıdır.
 3. döşeme kirişleri arasındaki boşluk mineral yün bir tabaka yatmaktadır.
 4. döşeme sonra dübelleri vasıtasıyla tamamen güvenli izolasyonudur. kap büyük bir çapa sahip ürünlerini kullanın.
 5. Sonra iş su yalıtım tabakası yatıyordu.

Ne tavan mineral yün yalıtım kalınlığı olmalıdır

Mineral yün kalınlığı - çok önemli bir parametredir. Özellikle kalınlık tavan yapıldığı malzemeye bağlı olacaktır. Buna ek olarak, ev ısınma yöntemini dikkate alınması gerekmektedir.


bir mineral yün kalınlığı seçerken yalıtım yoğunluğuna dikkat etmek gereklidir. Bu 1 m³ 50 kg ise, kalın bir yalıtım kullanmak mümkündürbir mineral yün kalınlığı seçerken yalıtım yoğunluğuna dikkat etmek gereklidir. Bu 1 m³ 50 kg ise, kalın bir yalıtım kullanmak mümkündür

kalınlığa seçerken aşağıdaki talimatlara bakın:

 • ev beton plaka tavan ile izole ise, 10 santimetre kalınlığı en az pamuk yünü kullanmak gerekir.
 • Ev ısıtmalı tavan varsa, 8 santimetre bir kalınlık up ile yalıtım kullanabilirsiniz.
 • bir eğimli çatı tipi bir yapıya sahip ve kurulumu için yüksek ısı iletkenliği, mineral yün en uygun kalınlıkta bir malzeme kullanılmış ise - 30 santimetre.

içeride mineral yün ile tavan izole nasıl

tavana doğrudan olabilir mineral yün takın. izolasyon yöntemi, daha basittir. Birkaç katlı evler için rasyonel iç tavan izole edin.iç evde tavan mineral yünü için, daha rasyonel plakalar şeklinde bir ısıtıcı almakiç evde tavan mineral yünü için, daha rasyonel plakalar şeklinde bir ısıtıcı almak

Aşağıdaki sırayla gerekli işi üretir:

 1. Başlangıçta, bir sandık tavan yapmak gerekir. onun üretimi için, metal profillerin kullanılması arzu edilir. çivi ihtiyaç ile sandık yüzeyine takın.
 2. Eğer sandık yaptıktan sonra, su yalıtım tabakası sabitlemek gerekir.
 3. Ardından mineral yün döşeme başlamak gerekir. Bu özel bir yapıştırıcı çözeltisi ile tavana monte edilmelidir. Eğer yoksa, zımba tabancası kullanın.
 4. Daha sonra, bir su buharı bariyeri olarak kullanmak asfalt ya da diğer bir malzeme hazırlamak gerekir.

Eğer yapıştırıcı sıva kullanırsanız, o zaman dikkatli yüzeyini hazırlamak gerekir. Önceden hazırlık farklı bitirme malzemelerinin tavan temizliğini kapsayan. Bu uygulama, üzeri yapışkan bağlama mukavemetini arttırmak için gereklidir.

çatı kirişleri arasındaki tavanda yalıtım koydu gibi

Bazen çatı kirişleri arasına bir yalıtım katmanı döşemek için gereklidir. yeterince kolay olun. Bu yalıtım bu yöntem, bitişik kirişler arasındaki mesafeye tekabül genişliği mineral yün, seçilmesi gerektiğini belirtmek gerekir.

tavan kirişleri arasına Algoritma izolasyonu:

 • Önce maden yünü kesmek gerekir.
 • Bu tuval sonra çatı kirişleri arasındaki boşluğa dirsek için. Biraz eğilmez malzemenin kenarları unutmayın.
 • Bundan sonra, çatının müteakip bitirme geçin.

çatı kirişleri arasına tavan yalıtımı için kirişler arasındaki mesafeden daha genişliği küçük olmayan bir ısıtıcı satın almak için gerekençatı kirişleri arasına tavan yalıtımı için kirişler arasındaki mesafeden daha genişliği küçük olmayan bir ısıtıcı satın almak için gereken

çatı kirişleri arasında yalıtım döşerken düzgün havalandırma yüklemek unutmayın. Aksi takdirde, zararlı yoğuşma riski yüksek.

amyant tavan en iyisi nedir

amyant seçmek daha iyidir nedir? Her şeyden önce, ürünün yapıldığı malzemeye dikkat edin. mineral yün kullanılan cam veya taş imalatı için. Bu malzemelerin her biri avantaj ve dezavantajları bir numarası vardır.

Mineral yün kalıplanmış cam, cam kumu tarafından imal edilmektedir. Bu tür bir malzeme, açık sarı bir renge sahiptir. Mineral cam yünü, ahşap binaların tavan ve kat ısı yalıtımı için kullanılmalıdır.


cam avantajları şunlardır:

 1. Düşük ağırlıklı.
 2. Yüksek elastikiyet.
 3. Yangın direnci.

Bu mineral yün seçimi Almanya'da olduğu gibi, Alman ürünleri için tercih verilmelidir fazlalaştı, yalıtım malzemeleri ile ilgili gereklilikleri artarBu mineral yün seçimi Almanya'da olduğu gibi, Alman ürünleri için tercih verilmelidir fazlalaştı, yalıtım malzemeleri ile ilgili gereklilikleri artar

Taş yünü, ancak yaygın olduğu, daha kötü özelliklere sahiptir. Bu materyal, tavan izolasyon, hem de boru izolasyonu için kullanılır.

Taş yünü önemli bir avantajı, uzun hizmet ömrü olduğunu.

elleriyle Eko pamuk düşük tavan Isınıyor

Kurulum Eko pamuk başlamadan önce borik asit ile tedavi edilmelidir. Yangının materyalin riskini azaltmak için gereklidir.


tavan izolasyon algoritması Eko pamuk:

 • Önce ankraj için zemin hazırlamak gerekir. Bunu yapmak için, özel bir buhar geciktirici filmin çevresinin yüzeyi boyunca yaymak gerekir.
 • Sonra malzemeyi yoğurmak zorundayız.
 • Daha ekovaty gevreği, tüm yüzey üzerinde dağıtır. Bir kaplama ile malzemeyi tamp.
 • Sonra katta döşeme döşemek için gereklidir.

Eko pamuk yaygın tavan binaların izolasyonu için kullanılan doğal bir madde olanEko pamuk yaygın tavan binaların izolasyonu için kullanılan doğal bir madde olan

tavan izole Eko pamuk, özel şişmiş yükleme kullanabilirsiniz.

Bazen Eko pamuk yüzeyindeki suyun ön yağmurlama sağlar kullanarak uzay teknolojisi ısınma.

cam yünü tavan İzolasyon: adım kılavuz

Genellikle tavan cam yünü ısı yalıtımı için de kullanılır. Bu malzeme yangın, dayanıklı dayanıklı ve pratiktir. Bu malzemenin önemli bir dezavantajı çalışırken koruyucu giysi kullanımı ihtiyacıdır.

aşağıdaki sırayla cam yünü yardımıyla tavandan ısı izolasyonu:

 1. Önce tavana çivi tırnak gerekir.
 2. Sonra diş çivi çekin gerekir.
 3. Cam tabaka yerleştirin.
 4. Sonra, tavan karşıtı kondens filme eklemek gerekir.
 5. En şapka Çekiç çivi. Bu yalıtım tabakasının sıkı bir sabitlenmesini sağlayacaktır.

Mineral yün döşeme önce bir metal ya da ahşap sandık yapı malzemelerinin yüzeyini temizlemek ve yüklemek için unutmayınMineral yün döşeme önce bir metal ya da ahşap sandık yapı malzemelerinin yüzeyini temizlemek ve yüklemek için unutmayın

ısınmayla ilgili montaj çalışması için yaz aylarında arzu edilir. Bu aşırı nem yoğunlaşmasına kaldırmak için yardımcı olacaktır.

Mineral yün tavan izolasyon (video)

hem içeride hem dışarıdan olabilir evde tavan yalıtımı üretin. Önemli olan - bir dizi kurala uyması. Ayrıca sağ ısıtma malzemesi seçmek gerekir. Belirli bir modeli seçtiğinizde tavan ve çatı özelliklerine dikkat etmek gerekir.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 3

map