The Blogonlar güzel ama aynı zamanda dayanıklı değil sadece, çünkü metal merdiven oldukça popülerdirOnlar sadece güzel olduğu için metal merdiven oldukça popüler olan, ama aynı zamanda dolgovechnyeMetallicheskie merdivenler pratik ve dayanıklı yapı vardır. Şu anda, onlar yüzünden dayanıklılığı, uzun ömürlü ve güzelliğinize karşı çok popülerdir. Metal merdiven imalatı bağımsız süreç ve profesyonellerin yardımıyla da olabilir, ama her zaman iyi bir nihai ürünü elde etmek için olduğunu hatırlamakta yarar var, ciddi hazırlamak gerekir.


Tasarım ve metal merdiven imalat

bir yapı malzemesi olarak merdiven metal üretiminde uygun taşıma kapasitesi ve uzun süreli çalışmasını tahsis diğer seçenekleri ile karşılaştırıldığında. Bununla beraber kesinlikle bir konfigürasyona sahip olan, küçük ve hafif bir yapı yapılmış ve bir iç bileşimler elde sonucu yazma edilebilir.

yapmak veya bir metal merdiven seçmek için kurulacağı odanın görünümünde gereklidiryapmak veya bir metal merdiven seçmek için kurulacağı odanın görünümünde gereklidir

tasarlarken dikkate değer olduğunu:

 1. Oda olan bir merdiven yüklenir;
 2. merdiven amacı (o olabilir girdi, iç, alternatif, dış katman) mı;
 3. (A güvertesi, bölmeler, rampalar ve tırabzanın varlığı olabilir) yapısı güvenlik elemanlarının doldurulması;
 4. içinde ve merdivenlerde inşa edilecek binaların, dış mekan;
 5. Nesne inşa edilecek olan oda için tasarım olanakları kullanımı yeteneği içine sığacak şekilde.

tasarım merdiven seçimi, bunun için ayrılmıştır alana dikkat edilmelidir. En popüler merdiven olduğunu. Basit bir kurulum vardır ve kaldırma için uygundur.


Çerçeve üretmek için en basit için merdiven kapı. Bu görünmüyorsa, bu nedenle görünümü neredeyse hiçbiri için gereksinimler.

Bütün yapının önemli bir unsuru - ahşap, mermer, suni veya doğal taş, cam ve diğer çeşitli malzemelerden yapılabilir adımlar. Bunların şekli farklı olabilir: bir dikdörtgen benzeri ya da bir üçgeni içerir.

Dış kaynaklı merdiven

Basit metal kaynaklı merdiven bağımsız üretim ve biraz tecrübe ve beceri sahibi olmak için de zor değil, gerçekten özel bir model yapabilirsiniz.

Metal dış merdiven rahat ve pratik oldu için, uzmanlar tasarımı önceden düşünmek ve doğru raya seçmek tavsiyeMetal dış merdiven rahat ve pratik oldu için, uzmanlar tasarımı önceden düşünmek ve doğru raya seçmek tavsiyeBir modeli seçmeden önce, gelecekteki merdiven manzaralı karar vermeniz gerekir:

 1. gölgelik demiryolu olmadan İnşaat ve iki kiriş oluşmaktadır. Bu aşamada eklenen iskeleler üzerine kaynak yapılmaktadır, yine dikdörtgen veya kare alanı vardır. Onların maliyeti Artıları böyle merdiven: karkasın üretim aşamaları herhangi malzemelerden inşa ediliyor, sadece birkaç köşeleri kullanın.
 2. döken olması. kesin hesaplamalar ve çizimler ihtiyaç Oldukça büyük yapılar. Normalde, kaynak profil borulardan imal edilmiştir, bu tasarım ucuz olmasını sağlar. gölgelik yaz aylarında nemden adımlarla bir sundurma kapsayan koruyucu bir işlevi vardır ve buz kışın.
 3. tırabzanlı açın. Bu tasarımlarda dış eşik kesim altındaki adımları ekler Kosour olan bir destek gibi bir metal çıkıntı yapacak. Kirişler dizisinin her bir ucu üzerine kaynak edilir, daha sonra bir boru veya köşe üzerinden birbirine bağlı olmalıdır - bu taşınabilir olduğu.
 4. Kapalıdır. Benzer tasarımlar, hantal artık küçük verandalar çünkü onlar, özel bir tasarım veya düzeni gerekir. Bu sundurma İçinde kolayca rahatlatacaktır köşe yerleştirilir.

Liste boltsevymi merdiven tasarımları veya vida desteklenebilir. boltsevyh basamakları olarak duvar ucuna girintili.

Bir yüksek zemin kat vardır ev için uygun vida tasarım. Uzman kolaylıkla böyle bir görev ile baş edecek, ancak meslekten korkuluk ve siperliği olan sundurma ile başlamalıdır.

beton, tuğla veya kaplama döşemeler - kaynaklı merdivenler giriş öz-Temeli yapı kendi gibi ağır seçilecektir düşündürmektedir.

Kendi elleriyle evinde metal merdiven: adım adım kılavuzun

demir talebinin sertliği, dayanıklılığı ve çekiciliği merdivenin çünkü. Eğer metal ile çalışma deneyimi varsa, kendinizi ilk tasarım yapmaya deneyebilirsiniz.

Onlar güzel bir görünüm ve güvenilirlik gibi temel özellikleri nedeniyle metal merdivenler çok popülerdirOnlar güzel bir görünüm ve güvenilirlik gibi temel özellikleri nedeniyle metal merdivenler çok popülerdir

Ürün olacaktır:

 1. dayanıklı ve güvenilir olmak;
 2. Rahat ve tüm güvenlik gereksinimlerini karşılamak;
 3. Yıllardır hizmet verebilecek olan;
 4. çekici bir görünüme sahip.

edebiyat öğrenmek için gerekli çalışmaların uygulanması öncesinde gerekli araç ve malzemelerin stok. Çerçeve bir kanal bar alanı gerekecektir yapmak için. Adı geçen başlangıç ​​aşaması çerçeve ve kaynak yapılmış köşelerin üretimini kapsar.


Onların sac kesme için kullanıldığı zaman adım gücü yüksek olacağı takdir edilecektir.

çalışma tamamlandığında, dosya işleme dikiş gerektirmez. Bu metal üzerinde oluşturulmuş çapakları kaldırmak için yardımcı olacaktır. Primer tasarımı, aşınmaya karşı koruyan özel çözeltisi ile gerçekleştikten sonra. Son aşama boyama yüzeydir. Sonraki bir tırabzan imalat sürecini takip eder. Elde edilen ürün, çerçeve üzerine konur.

Bir merdivenin kaynak metali köşesinde şöyle

Hemen hemen her özel evde bir merdiven gerekir. Eğer kaynak işlerinde deneyiminiz varsa elleriyle bir metal merdiven inşa etmek oldukça basittir. Bu merdiven için köşeleri ihtiyaç olacaktır ve bunların her birinin arasında bir metal levha kaynak.

Birincil hesaplama o adımların yükseklikte gerçeğine dikkat çekmek için önemli olduğunda aynıdır. Ayrıca, daha nazik bir üründür, malzemenin büyük miktarda satın almak zorunda kalacaktır.

Kendi merdiven yapmaya karar verirseniz, o zaman kullanışlı metal köşede gelecekKendi merdiven yapmaya karar verirseniz, o zaman kullanışlı metal köşede gelecek

preform 45x45 mm çeşitli köşelerinde ve birkaç U bölümleri 150x200 mm mi, onların kalınlığı 8 mm olmalıdır. Paslanmaz çelik veya alüminyum bazı bölgelerinde temeli varsa, bunlar boyamak gerekir.


aşağıdaki gibi daha fazla çalışma gerçekleşecek:

 1. Bütün iş parçası köşeleri doğru boyutta parçaların üretiminde söz konusudur. Ayrıca, bir sağ ve sol düzenlemelerini sahip T harfi şeklini almak üzere onları pişirmek için. Her bir dar açı kumlanmalıdır.
 2. Her kademenin altında fikstür kesilip çıkarıldı ki, daha uzun kısrak biraz pişirin.
 3. Hem Kosour işaretleme düzenledi. Sonra etap kanal çelik dize eyer yapısına yüklenir.
 4. kirişin yüklemesinde.
 5. Gerçekleştirilen kaynak adımlar, ilk çekirge, ardından destek birimleri.
 6. yatay ve dikey düzeyde izleyerek, kaynak işlem yoktur.
 7. Her bir diğer köşelere bağlı kirişler bir adım genişliği ile aynı olmalıdır boyutu.
 8. şasi adımlar ve yükseltici Kaynaklı.
 9. Her ray ayarlayın. Köşeler stringers dışına kaynaklanır.
 10. merdiven astar kuruduktan kaplıdır. Tüm bileşenler boyanır.

Ev yapımı merdiven - değil yaratıcılık tezahürünün en kolay örneği, ancak yeteneklerinizi test etmek için harika bir yoldur. sahipleri yazlık memnun ya da yeni yararlı öğeleri ev sahipliği yapacak sonucunda tüm kurallara Yetkili hesaplama ve uyum.

Profil tasarım: elleriyle metal merdiven

çelik yapıların Bağımsız üretici aile üyeleri arasında onur ve saygı sağlayabilir. ana ve bütün ailesini memnun edecek önümüzdeki yıllarda evde işlerinde Gurur.

yazlık ev dekorasyon için mükemmel bir seçim metal profillerin pratik bir merdiven olduğunuyazlık ev dekorasyon için mükemmel bir seçim metal profillerin pratik bir merdiven olduğunu

metal levhaların İnşaat onların önemli avantajları vardır:

 1. Onlar çok dayanıklı ve güvenilir;
 2. Onlar oldukça iyi bir işletme performansı ve uzun vadeli kullanımı var;
 3. zaman ve emek azaltır yılda kanıtlanmış teknolojisini kullanarak;
 4. Yapılandırma merdiven yayılma değişebilir;
 5. Güzel fiyatı.

Profil teknolojisi oluştururken kullanılır toz kaplama ile herhangi bir renkte boya izin verilir. Sen odanın iç uygundur boya seçebilirsiniz.

Şimdi müşteriye göre en popüler gümüş, altın ve siyah renkleri.

Bu tip tasarım birkaç kat vardır evde merdiven uçuş, aynı zamanda binanın Sundurmanın üs olarak sadece inşa ediliyor. Bu kayda değer kendinden kaynak ekipman ve idare yeteneği ihtiyacı olduğunu.

nasıl çatıya demir merdiven yapmak için elverişli kaldırma veya

Metal merdiven - bu bir lüks değil, 2 katlı evde bir zorunluluk değildir. Ama çoğu zaman metal çatıya, örneğin, sadece içeride değil, aynı zamanda dış gereklidir.

Çatıyı kaldırılması için iyi bir seçenek, bir metal merdiven olabilirÇatıyı kaldırılması için iyi bir seçenek, bir metal merdiven olabilir

çatı için seçebilirsiniz:

 1. Taşınabilir merdiven kaplama düzenlemesi;
 2. sabit Çevre;
 3. sabit Eğimli.

metal Çatıya montaj için metal ve parçalar yapılmış bir merdiven içeren tek bir komple bir paket kabul eder. Çatının yüksekliği kolayca birbirine bağlanabilir set sayısını etkiler.

Metal için malzemenin imalatı için bir merdiven olarak ağaç uygun değildir. Böyle bir yapı yamaçta sabit konumlandırılmış ise, iyi görünmek için çatıyı önleyecektir.

Sen metalden yapılmış bir karo olarak yükleme sırasında sabitlemeyi yapıştırır gibi ek set satın alarak tasarım aşağı uzatmak ve tuğla, ahşap veya beton olabilir.

elleri ile Demir merdiveni: adım adım talimatları (video)

Tabii ki, usta ile bir anlaşma sonuçlandırmak maliyet tahminlerinin hazırlanması anlamına gelir ve bitmiş ürün elde etmek mümkündür. Bu tür hizmetler herhangi bir şehirde yetenekli ustalar tarafından sağlanmaktadır: hatta Moskova'da olsa Cherepovets. Ve kendi "üretim" organize edebilir, tüm hane yeni merdiven ve güzel şeyler oluşturma yeteneği kendi ediniz. Bitmiş sonuç yıllardır kalır ve birden fazla nesil memnun edecektir.

Örnekler kaynaklı merdivenler (verilmedi)

2k 3 043 063 312 7 91 113 0238 01006

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 41 = 44