merdivenler ve bunların açıklamaları temel yapısı: 3 tür

merdivenler ve bunların açıklamaları temel yapısı: 3 tür

12 October 2017Hatta tasarım merdiveni en basit güzel bir odanın iç tamamlayabilirHatta tasarım merdiveni en basit güzelce iç komnatyLestnitsa sadece bu tırmanmak veya inerler, ama aynı zamanda, merdiven yanı sıra formların yapımı, birçok seçenek vardır için muktedir olduğunu tamamlayabilir. merdiven en uygun çeşidi seçmek için yetkin bir uzman olmalıdır.


merdiven Farklı tasarımları

Merdiven - sadece bir zorunluluk değil, aynı zamanda özgün bir tasarım, görsel çekiciliği ve bazı durumlarda, hatta dekorasyon bir tür olabilir olduğunu.

Bugüne kadar, odanın özellikleri ve boyutuna göre seçmeniz gerekir, farklı merdiven vardırBugüne kadar, odanın özellikleri ve boyutuna göre seçmeniz gerekir, farklı merdiven vardır

Bu durumda, farklı türleri ve merdiven tasarımları vardır:

 1. vb planlanmasına hizmet, irtibatı, girişlerinde merdivenler, merdiven çalışan, yanı sıra özel, in-house, İsveçli tasarım - randevu ile tüm merdiven birkaç ana gruba ayrılır Bu durumda, merdiven, ahşap, metal, kompozit malzemeler, beton, gereksinimlere bağlı olarak, üretilen genellikle malzemeleri bir arada kombine.
 2. yapı merdivenler Farklı, bu döner merdiven odnomarshevaya, mnogomarshevaya, katlanabilir, dairesel veya ara döner platformlar vb olabilir
 3. elemanları yapısına da merdiven ayırt, bunlar kapalı veya açık tip ve adımlar şeklinde değişiklik olabilir.

Merdivenler, basit yapılarından karmaşık mühendislik yapılarına kadar birçok çeşit ve türleri vardır. merdiven Karmaşık türleri örneğin arhikad için, tasarım ve özel araçları hesaplamak için en iyisidir.


yapıları merdiven Destekleyici: Genel açıklama

Hazır için merdiven başarıyla işletilmektedir ve kilonuzu hem de üzerinde insanları hareketli ağırlığını sadece tutulan, yükü hesaplamak için değil, aynı zamanda en optimum destek yapısını seçmek için de gereklidir.

Odada merdiveni yüklemeden önce, önceden azami yük hesaplanması gerekmektedir ve doğru tasarımı seçmek içinOdada merdiveni yüklemeden önce, önceden azami yük hesaplanması gerekmektedir ve doğru tasarımı seçmek için

buna karşılık, birkaç ana unsurdan oluşur, merdiven, farklı tasarımları: 1. merdivenin en güvenilir ve kolay bir yatak elemanlarından biri kirişleri olan, sahne dizilir bulunduğu taşıyıcı ışınıdır. Orada sahne ekli sonunda kiriş eleman bulunmakta, ancak operasyonun birkaç yıl sonra, adımlar gevşeyebilecektir ve gıcırtı edecektir.
 2. Metalik elemanlar Rulman - Bolz, bunlar birbirine bağlanır ve kademeli ana yatak elemanı vardır.
 3. yastıkları veya doğrudan döner kullanarak Enterkonnekte MERDİVEN, site montaj elemanları taşıyan, onun yolunda, aynı zamanda olduğunu söyleyebiliriz.

Bu uyarınca, destek öğesinin türünü seçin, inşaat evin veya merdiven yerleştirme gerekiyordu başka bir nesnenin altında hala o-ecek oluşturan eylemlerin neler olduğunu ve.

Modüler merdiven tasarım: tanımı ve özellikleri

O kadar ana inşaat aşamasından sonra, bir merdiven başka bir yerden gelen, ve merdiven uğruna evinde yapılan tüm çalışmaları yinelemek için değil yüklemeye ihtiyaç vardır, bu gerçekleşirse, en iyi seçenek takımını yüklemektir. Çoğu zaman, bu durumda, modüler sistem, tasarım ilkesine vasıtasıyla birbirine bağlıdır. Bu iki eleman oluşur metal parçalar vardır: Boru ve sabitleme adımları için hizmet eden bir metal levha bunlara kaynaklanmaktadır. Birbirine bağlı parçalar, sahne, çitler ve diğer yapıları taşıyan merdivenlerden, haklı çıkaramaz, merdiven gibi türleri bir araya getirmek en kolay ve herhangi bir özel bilgi ve beceri gerektirmez.

Onlar yüklemek pratik ve kolay gibi popüler, modüler tasarımlarıOnlar yüklemek pratik ve kolay gibi popüler, modüler tasarımları

Bu modüler yapılara ek olarak, diğer seçenek vardır:

 1. döner merdiven milli takım - varil, pul, fındık ve Çıtçıt oluşan metalik modülleri olduğunu. Sadece, ilk varil ayarlamak ve zemine sabitlenmiştir, bu damızlık sinirli sahne ve güvenli somun ve pul üzerinde damızlık dişli. sütununun üst bölümü de çakışma bağlanmıştır. Bir kez parmaklıklar yüklü.
 2. Metal Kosour ilgili Merdiven - bunlar kanal veya I-kiriş olabilir. Ve onlar yapıcı olarak da toplanabilir hafif prefabrike metal, yapılır.

destekler üzerinde bu takım merdiveni bile gerekli talimatları ve diyagramlar kullanarak, kendi ellerini toplayabilir. Ama bundan önce öncelikle bir proje şirketi Geliştirme ve ardından istenen büyüklükte yük taşıma elemanları üretiminde gerekir.

ikinci kata Akıllı tasarım merdiven

İki katlı evin inşaatı ile, katlar arasında hareket edebilmek için, merdiven yapmak gereklidir. Çoğu zaman, özel bir evde düz veya 90 veya 180 derece bir pikap ile olabilir ikinci katta, giden ahşap merdiven yapar ve en sık, tasarımın bir takım.

Orijinal ve güzel iç mekanlar ikinci kata ahşap merdiven bakacağızOrijinal ve güzel iç mekanlar ikinci kata ahşap merdiven bakacağız

Eğer merdiveni üzerlerinde yapılacak hassas ölçümler gerektiren koymak Ama önce farklı parçalar şunlardır:


 • ahşap merdiven yapımı, türüne bağlı olarak, birkaç temel unsurları oluşabilir, buna da siteler (varsa) ve diğer unsurların yanı zaten sahne monte edilir (stringerler, dize), destekler;
 • Daha ayrıntılı merdiven ilave tabii ki, korkuluk farklı sütun ve korkuluk yapılmış, yükselticiler, bacak ile donatılmıştır ve edilebilir.

tüm unsurları yapıldıktan sonra sonra herkes, onlar Montaj alanına sevk edilmeli ve ilk taşıyıcı elemanlarını bağlayan bir tasarımcı olarak, bir araya toplamak için ve.

Tüm parçalar ahşap tutkalı, vidalar, çiviler, vb vasıtasıyla bağlanır

yapıların ve açıklaması merdivenler türleri

merdivenler tipleri de birincil ve ikincil olabilir, farklıdır. çok merdiven eğimli marşları, platformlar, çitler ve korkulukları oluşmaktadır. kurallar SNIP ile büyük bir gökdelende bina merdiven uygun olarak inşa edilir.

merdiven tasarımcıların Görünüm monte edileceği alana göre boyutlandırılmış tavsiyemerdiven tasarımcıların Görünüm monte edileceği alana göre boyutlandırılmış tavsiye

Orada çok katlı binalarda inşa ediliyor merdivenleri diğer türleri vardır ve sadece:


 1. Yangın belli gerekleri karşılaması gerekmektedir kaçar - bunlar metalden yapılmış olmalıdır, eşikleri baz metal ve demir çubukların aşamaları. Uygun yangın merdiveni 150-200 metre birbirinden bir mesafede bulunan ve 10 metreden fazla yüksekliğe sahip genellikle binaları onları ayarlanır.
 2. çok katlı binaların genellikle oyun alanları bağlı betonarme merdiven yüklenir, bunlar hem doğal ve yapay aydınlatma, olması gerekir. yükseklik, genişlik ve açı ve bazı boyutlar kod snip yapı tarafından yönetilir.
 3. Gerekirse Yardımcı merdiven herhangi bir iş sitesi ile ya da herhangi bir ekipman taşımak için yapılmış iletişim kurmak için tasarlanmıştır, genellikle, aydınlatma bir çit var ve.

klasik, spiral, modüler, ve hatta farklı ve özgün konsol tasarımı - merdiven Diğer tür, örneğin, ahşap yaygın özel evlerde yapımında kullanılır, evler, onlar farklı tasarımlar olabilir.

Dış merdivenin Optimum tasarım

Bazen tasarruf alanı uzantısında veya böyle bir acil çıkış olarak diğer nedenlerle evin dışında bir merdiven yapmak gerekir. Bu tasarım, bazen yalnızca doğru biri olabilir.

İkinci kata asansör için tasarlanmıştır caddede Merdiven, pratik değil, aynı zamanda güvenli değil sadece olmalıİkinci kata asansör için tasarlanmıştır caddede Merdiven, pratik değil, aynı zamanda güvenli değil sadece olmalı

Dış merdiven yapımı sırasında, hesap tasarım özellikleri dikkate alınarak, merdiven türü için gereksinimleri dikkate almalıdır.

yani:

 1. Binaya bağlama yetkili olmalıdır böylece hareketin emniyet güvenilir ve dayanıklı olması için emin olun ve. Onlar odnomarshevye vb yarım ayak, yanı sıra doğrudan ve dönüm olabilir.
 2. Bunlar, profil cephe göre 90 derecelik bir açıda, cephe ön cephesine paralel olarak ayarlanabilir.

pedin şekli, dikdörtgen, kare ya da oval olabilir. Bu tipin en basit merdiven - bu eve girişidir.

Türleri ve merdiven yapımı (video)

Mümkün olduğunca az dış merdiven yağmura maruz olmasından dolayı, bir gölgelik üst donatmak, hatta tamamen kapalı tasarım yapmak en iyisidir. Bu iyileştirme güvenle sert havalarda merdiveni hareket sağlayacak ve bu merdiven kışın kar temizleme gerektirmez.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 5 =

map