merdivenin hesaplama adımları, kendi tasarımına bağlı

merdivenin hesaplama adımları, kendi tasarımına bağlı

12 October 2017Herhangi merdivenin hesaplanmasında, sakinlerinin güvenliği için birinci derecede sorumlu olan bazı nüanslar vardırHerhangi merdivenin hesaplanmasında, zhiteleyLestnitsa güvenliğinden birinci derecede sorumlu olan bazı nüanslar vardır - konut ve işyerlerinde katlar arasında hareket için vazgeçilmez bir araçtır. Kural olarak, çok katlı özel evlerde ve evler sahipleri merdiven dönüm tercih ediyoruz. Bu tasarım, apartmanda bir metrekare kaydeder etkileyici görünüyor ve tam olarak temel işlevi yerine - kaldırma ve indirme. Nasıl kendi türüne bağlı merdiveni hesaplamak için - makaleyi okuyun.


ikinci kata kademelerin hesaplanması: aşamalarının uygun yükseklik ve genişlik

özel bir ev veya daire ikinci kata çıkan kademelerin hesaplanması yapısının tipine bağlıdır esas - Normal (düz) ya da eğri (T-, U-şekilli, vida). merdiven hesaplamak için genel formüller, merdivenin tipine bağlı olarak değişir bu grubun ana değerleri vardır.

Merdivenin bütün boyutlarının hesaplamak için, tek bir ana hesaplanan kalan parametrelere dayalı, (genişlik veya yükseklik seviyesi olarak) değeri ve seçilenMerdivenin bütün boyutlarının hesaplamak için, tek bir ana hesaplanan kalan parametrelere dayalı, (genişlik veya yükseklik seviyesi olarak) değeri ve seçilen

2 + x yükseklik taban yüzü yükseltici yükseklik = 60 cm Çoğu durumda, adım uzunluğuna göre formül hesaplamak için kullanılır.

hesaplamalarda öncelikle aile yapısı (çocukların varlığı, yaşlılar) odaklanmalıdır. Yani, çocuklar da şişirilmiş yükselticiler alamadım ve yaşlılar için sığ sırt için merdivenleri kullanmak zor olacaktır.

Nasıl yapının uzunluğunu ve yüksekliğini bilerek merdiven basamağını hesaplamak

merdiven rahatlık ve konfor ana göstergelerinden biri etap bir sayıdır. merdiven bir uçuş için optimum Küçük bir sayı açma olasılığını artırır 3 ila 16 aralığında adım sayısı olarak kabul ve daha edilir - tırmanırken yorulmaya. 


Merdivenin her tür hesaplanması için standart adımları yükselticinin yapı uzunluğu ve yüksekliği bilerek yapılabilirMerdivenin her tür hesaplanması için standart adımları yükselticinin yapı uzunluğu ve yüksekliği bilerek yapılabilir

merdiven şunları yapmalısınız uzunluğunu hesaplamak için:

 • birinci ve ikinci katlar arasında katları arasındaki mesafeyi ölçmek (ortak bir merdiven uzunluğu girmelidir tavan kalınlığı, unutma);
 • yükselticinin yüksekliği ile sonucu bölün.

GOST göre yükselticinin yüksekliği, yapı tipine ve kullanım amacına göre olan 12-20 cm. Olacak, ve seçilmiş olmalıdır.hesaplama merdivene: Bir merdiven "ördek adımı" Construct

"Ördek adım" - bu küçük boyutlu oda mükemmeldi tasarımı: bu organizasyon için merdiven uzunluğu 2.5 metre ve genişliği 80 cm için yeterli olacaktır .. Sıkılık merdiven adım karşılık gelen pozisyonlarda, lastik sırtının genişliğini artırır özel tasarım aşamaları ile elde edilir.

Merdiven Merdiven "ördek adımı" ve yapı malzemelerinin maliyeti kurtarmak yapabiliyor

"Ördek adımı" rahat ve güvenli gibi tasarlamak için, aşağıdaki tavsiyelere uymalısınız:

 • doğrudan uygun tasarımlar yer aşamasında taban yüzü adımları genişliği olacak için - 300 mm.;
 • Adım yüksekliği 15 cm minimum artırılmalıdır .;
 • Rıhtlar sadece ahşap merdiven için kullanılmalıdır;
 • aşamasında dar kısmına geniş geçiş pürüzsüz olmalı, metal yapılar bir parçaya sahip olmadan pedallar adımlarının kullanımı izin verdi;
 • l = 2πr: 360 derecelik bir dönme açısı ile yapının uzunluğunu hesaplamak için eğri, spiral merdiven uygulanacak Formül uzunluğunu hesaplamak için.

basamak yüksekliği basamak genişliği = 65 cm + squared: Formül adım uzunluğu "ördek" hesaplanması için uygundur.

adımlarda 90 ile 180 derece ile merdiven bir hesaplama nasıl yapılır

iki katlı evler ve daireler meydana merdivenin en popüler türü, - T-şekilli - zabezhnymi, 90 derece duvarlarının bitişik açı oluşturduğu adımlar veya döner platform ile bir şekilde sunar.

Özellik tasarım döner merdiven olduğu farklı açı alanlarında farklı tasarım adım genişliği en: merdiven dış kenarında daha büyük bir iç az - daha az.

oran metot - en kolay yolu, L şeklinde bir yapı hesaplamak için kullanılır. Bu grafik planlama numarası ve köşe bölümünün adımların genişlik ve geriye kalan, temel öğelere göre düzgün bir yapıya yerleştirme dayanır. Bu yöntem, matematiksel problemleri ve geometrik olarak kompleks şekillere ağır yapı çözme gerektirmez. Bir yürüyüş ve boyut devlet standartları ve merdiven aşamaları belirleyen "standartlara ve inşaat kuralları."

Genişlik merdiven basamağı Sırtı GOST uygun olarak 250-350 mm olmalıdırGenişlik merdiven basamağı Sırtı GOST uygun olarak 250-350 mm olmalıdır


Bir simülasyon üretmek için, ihtiyacınız olacak:

 1. Kağıdın boş bir sayfa alın ve bu iki dik çizgi çizin. 100: tabakanın dış köşesine çizgilerin kesişim noktası Uzaklık 1 arasında bir oranda Mart planlanan genişliğine eşit olması gerekir. Biz mesafe segmenti O belirtmek - O1. GOST genişliği merdiven göre, en az 80 cm bağlı yürüyüşü. Aksi hesaplamalar bir hassasiyet ile elde edilir, şekil ve kalınlık withs olarak not edin ve merdiven kolay olmayacak bir araya getirin.
 2. inşaat ve daire sahiplerinin kişisel tercihlerine uzunluğuna bağlı olarak, merdiven basamaklarının sınırlarını tanımlar. Worth dönüşe alt adımlar iki daha az olmamalıdır hatırlamak.
 3. mart hattının orta çizin. L-şeklindeki yapı için, sırayla, satır iç köşesine doğru eğilimli küçük olmalıdır.
 4. sancılar sayısını belirlemek ve çizim ortalama belirtir. Bu amaç için, Mart genişliği (orta hatta, en az 14 cm olmamalıdır dar alanda adım sırt genişliğinin. - az 20 cm.), iki bölünmesiyle sırt genişliğinin her iki tarafında ertelenmelidir. veri noktaları sayesinde - kenarda merkezi sarıcı merdivenlerden geçirirler.
 5. mart merkez hattı üzerinde Mark, kalan adımların konumu.

oranı yöntem adımları ve bir platform ile L şeklinde bir merdiven olarak hesaplanabilir. 180 derecelik bir açı ile bir döner etap tasarımı için hesaplamalar benzer bir şekilde gerçekleşir.

Özellikle odanın koşulları altında döner merdiven Hesaplama böyle "Stolyarych" Şirket web sitesinde tasarımcı olarak online programlar ile yapılabilir.

zabezhnymi hesap makinesi kullanarak merdiven basamaklarının hesaplanması

Bugün, şantiyelerde çoğunluğu orijinal değerlerine getirilmesi dayanan prensip olan hesap makineleri, teklif ve önerileri veya görüntü-çizimle metin olarak sonuç veren.

Öneriler ve çizimler GOST belirleyen parametrelere uygun olarak sağlanmaktadır.

için hızlı ve doğru bir çevrimiçi hesap makinesi yardımıyla dönüm merdivenlerden hesaplamakiçin hızlı ve doğru bir çevrimiçi hesap makinesi yardımıyla dönüm merdivenlerden hesaplamak


merdiven açısını hesaplamak için, yapının (spiral, düz veya 180 derecelik açı) türünü seçmek ve belirli parametreleri girmelisiniz.

yani:

 • Yükseklik ve tavan açıklığının;
 • genişlik merdiven yürüyüşü tahmini;
 • aşamaların toplam sayısı;
 • adımları dönüm tahmini sayısı;
 • düşük düzeyde sayısı.

Çoğu hesap makineleri teklifler yanı katta adımların yüksekliğini belirlemek için.

açısal merdivenler yardım ve hesaplamaları gerçekleştirmek için bir Internet bağlantısı gerektirir ve dönen yapının hem iki boyutlu ve üç boyutlu bir model sağlayabilir olmayan bir bilgisayar programını hesaplayın.

merdivenin hesaplama aşamaları (video)

Bugün, rahat ve güvenli bir döner merdiven tasarlamak amacıyla, inşaat şirketlerinin hizmetlerini aramaya gerek yoktur. Bunu yapmak için, çevrimiçi veya çevrimdışı tam tercihleri ​​ve güvenlik standartlarına hem uyacaktır merdiven, modelini oluşturmak programları basit formüller, hesap makinesi kullanabilir. Sen mükemmel dairenin iç uyması o rahat ve merdiven oluşturmak için en kolay ve uygun bir yol seçmek zorunda!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 1 =

map