merdiveni çit: yayın ortasında ve spiral tasarımları özel bir evde

merdiveni çit: yayın ortasında ve spiral tasarımları özel bir evde

12 October 2017Eğer özel muhafaza kullanabilirsiniz, bir merdiven güvenli ve rahat olunEğer çitler şık ve sıradışı tasarımı sanat sayesinde gerçek bir iş haline gelebilir metal veya ahşaptan özel ograzhdeniyaLestnitsa kullanabilirsiniz bir merdiven güvenli ve rahat olun. Muhafazaları merdivenler ve platformlar, tırabzan, bariyerinin yatay veya eğimli bir parçası olarak öğeleri içerir. artan veya korkulukları yüklenir dikey eleman, çit, erkek aittir seyir veya spiral merdivenler ve sabitleme korkuluk azalan zaman, güçlü olmalıdır. ek elemanlar çit yapısına bağlı olarak burada ya da tersine, bütün yapı tek korkuluk içerebilir yapılabilir.


Merdivenler için İşlevsellik çitler

İstatistiklere göre, yaralanmalar ve travmalar merdiveninde, uygunsuz davranışın sonucudur "kazanılmış". ayakkabı m çıkış ve iniş, yaş endeksi ve sorunların sırasında hatalı davranış olarak. P.

onlar düşme gelen korunmasına yardımcı olarak birçok insan korkuluk yüklemeyi tercihonlar düşme gelen korunmasına yardımcı olarak birçok insan korkuluk yüklemeyi tercih

Buna ek olarak, yaralanma% 20 yanlış durum merdiven neden meydana bu aşağıdakileri içerir:

 • Kaygan aşama;
 • Yanlış boyutları: genişlik, yükseklik, merdiven konum;
 • korkuluk arasındaki geçersiz hesaplama mesafe;
 • Korkuluk;
 • çit ve keskin köşeleri çıkıntıların mevcut;
 • Güvenilir değildir kaynak ve diğ.

maksimum güvenlik oluşturmak için, çit proje doğru merdivenlerde oluşturmak için gereklidir. Büyük bir yardım burada çit merdiveni düzenleyen normatif belgelere olurdu. GOST 25772 uygun olmalıdır elleri ile orijinal merdiven korkulukları oluşturun.


Uygun eskrim merdivenler: GOST 25772 83

inşaat ve bir metalden merdiven sömürüyü düzenleyen ana belgede, 25772 83 hareket standart Devlet çağrılabilir "Korumalar merdivenler, teras ve çelik çatılar." Bu belgeye göre, en fazla 3 adım vardır herhangi merdiven tasarımı, korkuluk bulunmalıdır.

Tabii ki, bu şartlara sahip özel bir binada mutlaka uymamaktadır. Ama bunların hepsi aynı düşünülmeye değer. Çitin sonra - bir güvenlik rehin yukarı ve aşağı her birey için giderken. Bahsedilen durum, standart aşağıda gösterilmiştir temel olan diğer faktörleri belirtmektedir.

Kural olarak, herhangi bir merdiven desteği için güvenilir ve pratik korkuluk içermelidirKural olarak, herhangi bir merdiven desteği için güvenilir ve pratik korkuluk içermelidirZaman kazanmak için, temel gereksinimleri ve standartları şunlardır:

 • 900 mm - en az merdiven genişliğine.
 • Maksimum adımlar 1 Mart - 18 adet. kapsamlarını ve daha yüksek yapabilir.
 • adım yüksekliği - 160-200 mm'dir.
 • 300 mm - uygun (optimum) adım genişliği.
 • Gerçek genişliği tırabzan merdiven - 55-85 mm.
 • 900-1200 mm - evde doğru yükseklikte merdiven korkuluk.
 • Evin çocukların yaşadığı eğer, ek bir tutamak düzenlemek mümkündür.
 • 100 mm - korkuluk arasında tavsiye edilen mesafe.
 • 300 mm - uç kavrama asmak için sınırı.
 • - 150 mm korkuluk arasındaki maksimum.
 • 100 kg - hesaplanan yük.

depozito - Bir okuryazarı hesaplamak için çok önemlidir. Bu yaygın bir gereksinimdir. Aşağıdaki makale bileşenleri ve malzemeleri merdivenin biraz yakından bakmak olmalıdır.

merdivenler ve diğer türlü Cam korkuluklar: kullanım talimatları

merdiven cihazı - önemli bir süreç, bu okul öncesi kurumlarda hazır yapılar ve endüstriyel merdiven ve diğer için de geçerlidir. Her bir tasarım, en az bir tırabzan ile donatılmıştır. Yükleme yapıldığında yeri belirlemek için tırabzan görüntüle.

Formun seçimi modern stil, klasik, farklı seçenekler yapılabilir kullanımı, karmaşıklık ve fiyat, hem de montaj seviyesinde, estetik, üslup yönü merdivenin konforunda küpeşte bağlıdır.

merdiven metal korkulukları herhangi resimlerle dekore edilebilir. ilgili belgelerin ve GOST kelepir her kullanımı için öneriler. taşınabilir metal ve ahşap üretimi için malzemeler arasında en popüler.

Şık ve sıradışı camdan yapılmış çitler bakacağızŞık ve sıradışı camdan yapılmış çitler bakacağız

tasarımı içerir; metal kaplama elemanları, aşağıdaki tipe ayrılabilir edilebilir:

 1. dövme. Ferforje parmaklıklar ve kirişler herhangi üslup yönde korkulukları merdiven için fırsat verir. Ancak, en iyi klasik tarzında oluşturulmuş geniş alanlarda bakın. Merdiven, çitler dövme, yüksek güvenilirlik, sıvılara direnci. Büyük bir seçenek sokakta yükleyin. Bu tür engellerin önemli bir dezavantajı aslında onların onu söyle. Montaj dövme korkuluk bir katı madde ağırlığı ve maliyeti olduğu gibi tahmin yapıldığı zaman bir proje oluşturma ve aşamasında düşünülmüş. dövme ile temas halinde dokunma hissinden için tutunma ahşaptan yapılmıştır imalat hoş. Aşırı durumlarda, bunlar birleştirilebilir. bir yerleşim alanı ve okul binalarda, diğer binaların, bütün parçalar, aksesuarlar, tasarım, stil önemlidir. Ayrıca, devreye sokmadan önce test etmek önemlidir. güvenliğini sağlamak denetleniyor.
 2. çelik, orjinal görünümünü kaybetmez, çünkü çitler için bir inşaat malzemesi, iyi olduğu gibi, bu, dayanıklı pas tabi değildir. paslanmaz çelik küpeşte, art deco tarzında ya da modern uygun kamu veya özel konutlara içeren özel yapı. Bu durumda, yüklemeye zor değildir ve bunların yapılandırma kolaylıkla değiştirilebilir.
 3. krom Ayrıca korkuluklar için idealdir. özel bir bileşik ile sadece kaplı bu çelik,. Krom yapısı iyi görünüyor, çatı, balkon ve diğerleri bitirme için kullanabilirsiniz.
 4. eloksal alüminyum. Güzel metal korkuluklar genellikle kereste kapattı.
 5. uygulama cam çit yapı malzemesi olarak, bu açıklığı gizlemek, merdiven çerçeve kapatır tasarlama olanağı sağlar. Görsel hafiflik - Bu mümkün bitirme merdiveninin ilk pozisyonlardan birinde bir bardak almaya kılan budur. Cam, dayanıklı bakım basit, nem ve pasa dayanıklı. Değiştir cam korkuluklar pleksiglas, çocukların olduğu bir ev için harika bir fikir olabilir. Bu tür tasarımlar güvenlidir.
 6. odunun ikinci katta İnşaat. ahşap bir merdivenle için korkuluk mümkün soğuk metal nötralize ve bu şekilde daha rahat hale getirir. herhangi bir tarzda olan bir odada bakmak organik olarak evrensel ve Ahşap korkuluk, bir stüdyo daire ya da özel ev olmak. Ahşap yapı her zaman daha rahat ve uyumlu.
 7. PVC seyrek Korkuluk imalat için kullanılmaz. ucuz yükleniyor. Hafif ve yıkamak için kolay korkulukta.

ahşap ve metal merdivenler çitler olmadan - Tabii ki, kuralın istisnaları vardır. İç modelleri ve dış merdiven için güvenli değil.


merdivenler çitler için aksesuarlar

Dikey Prefabrik merdivenler metal çit içerir.

En önemlisi, bağımsız olabilir eskrim yükleyin - önceden gerekli malzeme ve araçları hazırlamakEn önemlisi, bağımsız olabilir eskrim yükleyin - önceden gerekli malzeme ve araçları hazırlamak

Bu oluşur:

 • boru ve bağlantı elemanları;
 • Ağaçtan Korkuluk;
 • Bağlayıcılar aşamasına dirençlidir;
 • Kalıcı engeller;
 • doldurma bağlantısı;
 • tripod;
 • Saplama borusu;
 • konnektörleri;
 • cam Tespit;
 • bağlantı elemanları ve yapıştırıcı bağlar.

Bileşenler Bütün ipleri ve diğerlerini içerebilir inşaat elemanlarının türüne bağlıdır, farklı olabilir.


Bir merdiven korkulukları

SNP merdivenleri koşullardan birinde ev yapımı çitin yüksekliği olması gerektiğini göstermektedir - 900 mm. 1200 mm - haneler arasında çocuklar varsa, o zaman bu rakam olacaktır. Montaj boşluklar trabzanlara bebeği vermek olmamalıdır. Bu amaç için korkuluk arasındaki mesafe en az 10 cm olmalıdır, ve bunların arasında bunları yatay parça olmamalıdır. Belgeler bina işçilerinde kısıtlamalar ve merdivenleri bir dizi getirir. Burada, Korkuluk yüksekliği 1000 mm'den daha az değildir.

Buna ek olarak, bir metal çit güzel süs eşyaları ile dekore edilebilirBuna ek olarak, bir metal çit güzel süs eşyaları ile dekore edilebilir

tasarım tipi tasarımı ile sınıflandırılır:

 1. Katı. Tipik koruyucu, katı yapı çocuklu evler için idealdir.
 2. Süs.
 3. korkuluk ile.

En ilginç - fantezi. merdiveni de, stringers üzerinde, merdivenler, dayama yaslanmış o boruya almak gerektiğinde çatı kaplanana olabilir. ikinci bir kar durdurucu olarak hareket edebilir, ve her bir durumda yükseklik düzenlemeleri veya tek tek hesaplamalar ile belirlenir. Buna ek olarak, satış kullanıcı dostu modüler yapı çok sayıda görülebilir. seçim tat, amaç ve bütçe bağlıdır. taslak resim Dwg formatında yapmak daha iyidir.

Bir merdiven korkuluk nasıl yapılır

eylemlerin sırası çok önemlidir.

Eğer raylar yüklemeden önce, öncelikle doğru ve kesin hesapları yapmak gerekirEğer raylar yüklemeden önce, öncelikle doğru ve kesin hesapları yapmak gerekir

şöyle Ve öyle:

 1. balusters, korkuluklar uzunluğu, bağlantı elemanları sayısının sayısını hesaplamak için. Üst odasına döner merdiven, küpeşte için köşeyi dönen dikkate almak gereklidir.
 2. merdiven veya dize üzerinde korkuluk monte edin.
 3. korkuluk tarafından kapalı tırabzan olan tırmık ekli. küpeşte rayına değil monte edilebilir.
 4. Temizleme gerçekleştirilir.
 5. Bekletilen tasarım, dekorasyon ve aydınlatma.

Ne (video) merdiven korumaları vardır

Bu nedenle, ahşap ve metal merdivenleri çitler kurulumu ile güvenilirlik, güvenlik ve estetik tasarımını geliştirmek için kılan önemli bir elementtir.

Detaylar: Çit ve merdivenler (fotoğraf örnekler)

11 1lestn 1-steklyannyie-ograzhdeniya-i Perila-dlya-lestnits 10lestn 52 131 5021 2111 645473 426457

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 64 = 67

map