merdiven ve belirlenmesi için 3 kriter optimum boyut

merdiven ve belirlenmesi için 3 kriter optimum boyut

12 October 2017Evde Merdiven sadece güzel değil, aynı zamanda güvenli olmalıdırEvde Merdiven sadece güzel değil, aynı zamanda olmalıdır tamamen bezopasnoyNa bugün merdiven herhangi yapılar, binalar ve hatta uçuş bazı gereksinimleri ve bir binaya girişinde yüklü veya uzun çalışma merdiveni olduğu olduğuna bakılmaksızın karşılamalıdır. SNIP, GOST ve Sanpin gibi kurallar kolaylık ve yaşam güvenliği için değil uyulması gereken unutulmamalıdır. uyumunu izlemek, tesislerin yapımında, standartlar ve bazı kuruluşlar vardır.


Hangi malzemeler merdiven 2,5 m için kullanılan

Ne bile hayal değil iyi mühendis olan uzun ve büyük bir merdiven, olmalıdır.

merdiven için malzeme seçimi, özellikle dikkat kalitesi ve özelliklerine dikkat edilmelidirmerdiven için malzeme seçimi, özellikle dikkat kalitesi ve özelliklerine dikkat edilmelidir

2700 2800 mm - Örneğin, uzunluğu 1200 arasında değişir

 • Güzel.
 • Masif.
 • Şık.

Her şeyden önce, sen yapının mukavemeti ve yapıldığı malzemeye dikkat etmelidir. İdeal merdiven beton elemanların üretiminde, hem de kanal ve proftruby kullanılan olanlar olarak kabul edilir. merdiven yapıları mümkün olduğunca uzun süre hizmet etmiş için malzemeler üstün kalite ve mükemmel performans olmalıdır. Birinci kata ve 4x4 m (444 mm) bir açıklık ile merdiven planlı ve ahşap ise, sopa sadece seçim için gerekli olduğunu ve yüksek bir teknik performans özellikleri vardır masif ahşap, yapılmış olmalıdır.


bu sadece standart talimatları kullanarak, çalışmaları yürütmek edebiliyoruz bir özel eğitimli insanlar vardır, ama aynı zamanda GOST standartlarına rehberliğinde beri ellerinizle merdiveni donatın, istenmeyen bir durumdur.

Yüksek merdiveni - onlar dayanıklı ve sert bir desteğe sahip olduğu odanın tasarımı ile birleşik bir bütündür, onun taşıyıcı duvarlarda ile, tam olarak. Amacıyla sonradan yapısını yeniden inşa etmek zorunda kaldı, ya da bu tür merdiven korkulukları düzenlenmesinde temel standartları kullanmalıdır açıklık boyutları kuralları olarak çünkü uyumsuzluğu bilgilerin tahammül yaptığı için.

Ne merdiven genişliği olabilir

merdiven yapımı sırasında, normlar Sanpin başvurmak gerekir.

Merdivene doğru adımların genişliğini belirlemek gereken tüm aile üyeleri için rahatMerdivene doğru adımların genişliğini belirlemek gereken tüm aile üyeleri için rahatBunlar gibi sorulara cevap yardımcı olacaktır:

 • merdiven uçuş genişliği mı;
 • Ne kadar alan yüksek katlı binalarda merdiven;
 • Nerede binada tahliye merdiven minimum genişliğine bulunabilir.

Başlangıçta, bir merdivende genişliği merdivenin giriş parametreleri daha dar olması gerçeğine dikkat etmelidir.

Daha net olmak gerekirse, sayım genişliği bant genişliği özellikleri, merdiven göre gerçekleştirilebilir, örneğin, bir aşamada üst üste yanyana sığabilecek sayısı. Ortalama olarak, yassı blok içinde merdiven genişliği 1 metre kadar ve 1.25-1.5 m. Bahçe ev 0,8 m optimum genişliği çağrılabilir üstün durumu olan binalarda. Bu örnekler, geleneksel merdivenleri sadece verilmektedir duvarda bulunan.

Çok büyük bir merdiven ve özellikleri

bu da daha büyük bir sertlik alt-tabaka, duba veya boru için gerekli olandan olarak, bu dahil edilecektir tam olarak nasıl bağlıdır çünkü merdiven boyutları çok önemlidir.

Güzel ve büyük ahşap merdiven ev dekorasyonu şık ve zarif hale getirecekGüzel ve büyük ahşap merdiven ev dekorasyonu şık ve zarif hale getirecek

Büyük Boy merdiven, geniş birkaç metre için gerekli olmalıdır:

 • dayanıklı;
 • sürdürülebilir;
 • güvenli;
 • Metal çerçeve ile;
 • aşınmaya dirençli;
 • sokakta altına veya binaların içinde, özellikle, şartlarda donatılmış.

Merdivenin ise ne olursa olsun onun derinliği, alan ve ağacın yüksekliği ve bina içindeki yüklü, yangın dayanıklı kompozisyon ile tedavi edilmelidir ve böcekler tarafından emprenye. Bu aksi takdirde saç diken diken, yangın önleme ve çürümeye ve anlamlı ömrünü uzatmaktır, saç modeli hiç saç kesimi sorunlara yardımcı kalmaması bozulabilir.

düzenleme her standardını takip edilmelidir anda, aksi takdirde gerek kamu gerekse özel bina çok önemli olduğu, merdiven rahat ve güvenli hale getirmek için imkansız olacaktır.

İkinci kat merdiven boyutları

ikinci kata çıkan merdiven genişliği ve yüksekliği izin verilen miktar nedir? Ve yapı daha katı hale getirmek için gerekli ek unsurlar yüklemeye o özel boyutlar seçim mümkün mü?


ikinci kata merdiven kurmadan önce, tasarımcılar öncelikle yerleştirilecektir tasarımını ve konumunu dikkate almak tavsiyeikinci kata merdiven kurmadan önce, tasarımcılar öncelikle yerleştirilecektir tasarımını ve konumunu dikkate almak tavsiye

Eğer, ikinci kata merdiven yüklemek istiyorsanız o zaman başlangıçta karar vermeniz gerekir:

 • boyutları,
 • konumları;
 • merdiven yüksekliği;
 • genişliği;
 • malzeme;
 • Tür, örneğin, zemine ya da bir metal çerçeve üzerinde içi boş tabanı ile bir merdiven yapmak.

basamak yüksekliği hatve genişliği (genel olarak temel bir formül ve) dörtte olması gerektiği gerçeği sayesinde, yaklaşık 20 cm olacaktır. tür bir yapı, rahat çağrılabilir mümkün değildir bu yüzden daha az, sens yapabilmesi için. Ve çok daha fazla çalışma gerektirecektir. sahnenin genişliği gelince, merdiven okulda yerleşmek bile dikkate yetişkin bir ayağın ortalama boyutunu almak gereklidir. Daha açık olmak gerekirse, esas olarak genişliği 30 cm'dir.

genişlik yanılmak daha az olasıdır ve sonra sakatlanıyordu ise merdiven güvensiz ve GOST gereksinimleri için bu nedenle uygun değildir yapar çok yüksek. derinliği ve genişliği, sırasıyla, bu farklılık, genellikle aynı değerdir.

ikinci kata merdiven sayesinde, orada arka kapıya gitmektir onun tesisatın sitesinde bir pencere olacak ve bir oda örneğin bir yatak odası, bir banyo ve hatta bütün bir zemin, yönlendirilecektir olup olmadığını dikkate almak gerekmektedir. Bu konuda tasarım ve ürünlerin tarzı türünü bağlıdır.


merdiven Standart boyutlar

apartmanlar, oteller, hastaneler ve benzeri kurumlarda merdiven yapımını yöneten merdivenler ve merdiven boşlukları standart boyutları vardır. Yeni bir merdiven için rahat, elverişli ve sadece iyi duygu ve tepkileri neden olabilir, optimum boyutunu hesaplamak için gereklidir.

Hızla yeterince kendi başlarına, basit ahşap merdiven standart genişliğini yükleyebilirsinizHızla yeterince kendi başlarına, basit ahşap merdiven standart genişliğini yükleyebilirsiniz

yani:

 • alt aşama;
 • lastik sırtının genişliği;
 • iniş adama merdiven Eğim uçuş tavanına başını isabet etmez.

Orada bazı düzenlemeler vardır ve bunun için biz döşenmiş merdiven boşluğu odaklanmalıdır.

Örneğin:

 • Yükseklik seviyesi yükselmesi 150-180 mm olmalıdır.
 • lastik sırtının derinliğine göre 280-320 mm takip edilmelidir.
 • 30-45ᵒ eğin.

merdiven eğimi 45 dereceden fazla ise, çok dik ve güvensiz.

Merdivenin izin verilen yükseklik

Merdiven olabilir ve Stabilo ve dünya 700 metre büyük genişlik olarak ölçer, ancak dikkatli tasarımına eğimin açısı çalışması için uygun olduğunu ve AB standartlarına tekabül seçmelidir yapabilirsiniz. kesinlikle kendi başlarına yüklemek yasaktır göstergeler, bir dizi her kriter öncekine bağlıdır ve olabildiğince ayrıntılı şekilde anladım zorundadır gibi, Niva 4x4, kimin yükseltici 3x10 sahibi olsalar bile vardır.

Özellikle dikkat yüksekliği ve merdiven eğimi hem de ödenmesi gerekmektedirÖzellikle dikkat yüksekliği ve merdiven eğimi hem de ödenmesi gerekmektedir

Çok önemli:

 • merdiven uçuş uzunluğu.
 • Boyutlar merdiven boşlukları.
 • Birinci temiz kat seviyesinde ve ikinci kat arasındaki mesafe.
 • asansörler sayısı.

Rahat hareket için merdiven eğimi belirlemek amacıyla, düz bir hat üzerinde insan adım uzunluğu dayalı olması gerektiğini belirtmekte fayda vardır. Ortalama adım uzunluğu 63 cm'dir.

Bu yana, üst yürüme, kısaltılmış yarı zift ile, yani, buna uygun olarak, yaklaşık 31.5 cm. En uygun açı, hem de standart GOST kurulmuş olarak eğim 45ᵒ kabul olacaktır. norm fazla kabul edilemez.

merdiven Genel boyutları

Şu anda, Rusya'da sağ merdiven yapısının zemin hazırlamaya eskisi gibi oldukça sık bulunabilir, izin almak gereklidir.

Bu bazında verilir:

 • Teknik planı;
 • bir kroki yapısı;
 • standartlara uygun inşaat denetimi.

Eğer ikinci kata orijinal merdiven yüklemeye karar verirseniz, o zaman aynı zamanda güvenlik inşaat, sadece çekici bir görünüm için özen emin olunEğer ikinci kata orijinal merdiven yüklemeye karar verirseniz, o zaman aynı zamanda güvenlik inşaat, sadece çekici bir görünüm için özen emin olun

Bu standartlara ek olarak, mutlaka dikkat etmelidir kriterler, bir dizi vardır.

yani:

 • Mart ve platformlar genişliği.
 • çit yüksekliği.
 • Üst ve alt kat tavan arasındaki mesafe.

açılış yürüyüşü ve her şeyin yüksekliği daha açıktır, biz çit hakkında ne diyebilirim? Ne bekçi korkuluk merdiven duruyor?

Standart malzeme demir veya paslanmaz çelik döküm olarak kabul edilir. Güvenli yükseklik 0.9 metre tırabzan tanıdı. Ancak bu seviye konut apartmanlar yalnızca tasarlanmıştır.

merdiven bir yerleşim bölgesinde kurulacak olursa, özellikle, parmaklıklar en az 1,20 m ve maksimum 1.40 m yapılmalıdır çocuk olduğu yerde. Buna ek olarak, korkuluk arasındaki boşluklar için belli şartlar geçmeyecek vardır uzay bu mesafeden daha fazla olması durumunda 0.15 m., güvenliğini artırmak için, ek kalkanlar monte edilmesi tavsiye edilir.

Standart merdiven ölçüleri (video)

tüm gereksinimleri veya yapıyı güçlendirmek için özel araçlar yokluğu ile, özellikle, uyumu sorunların çoğunu karşı karşıya kalabilir, uzmanlar bir merdiven düzenlemesi kendilerine pay çıkardı önermiyoruz. Niteliksel merdiven - bu güvenli, sağlam ve dayanıklıdır.

Detaylar: Boyut merdivenler (fotoğraf örnekler)

4-18 1slide1 0042 137 111157 28 1378 1859 23753554 12107

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

74 − 67 =

map