merdiven için şık ve fonksiyonel korkuluk Seçimi

merdiven için şık ve fonksiyonel korkuluk Seçimi

12 October 2017Herhangi merdivenler, konumundan bağımsız olarak b sağlar ray yardımıyla daha güvenli merdiveni yapılabilirBir merdiven daha güvenli pretensioners ve insanların rahat hareket yapabilir tutunma yerlerini kullanın. Bu nedenle tüm bileşenleri - vs. adımlar, platformlar, çitler, trabzan, yanı dayanıklı ve kullanımı rahat olarak, güvenlik şartlarına uymalıdır. Merdivenler için koltuklar, bu yapıların inşasında ayrılmaz bir bileşeni olarak, konfor ve hareket güvenliğini sağlamak.


Amaç ve türleri: Merdivenler için Küpeşte

merdivenler için küpeşte kısmı çitler (veya taşınabilir) merdiven ve tırmanma veya azalan zaman destek vermektedir vardır. Genellikle, korkuluklar merdiven korkuluk yüklü. sütunlar ve korkuluk - Bu durumda, küpeşte konumuna bağlı olarak, küpeşte tespit duvarına veya destekleyici merdiven dikey ya da gerçekleştirilir. korkuluk ve tırabzan merdiven arasındaki boşluğa ek olarak, yine bölünmüş ve özel dolgu elemanı parça işlevi yerine dolu.

Merdivenin türüne bağlı ve işlevselliği aşağıdaki malzemelerin korkuluk üretmek mümkündür:

 • ağaç;
 • cam;
 • metal;
 • PVC ve diğerleri.

Ayrıca rayların yana - bu destek elemanlarının, yapıldıkları malzeme, belirli özelliklere sahip olması gereken.

Korkuluk merdiven işlevi verir, aynı zamanda estetik özellikleri arttırıldıKorkuluk merdiven işlevi verir, aynı zamanda estetik özellikleri arttırıldı


yani:

 1. cilt travmatize olmayan şekilde rayın yüzeyi, oyuklar, çatlak, keskin kenarları olmayan, düz, katı, yumuşak veya hafifçe pürüzlü olması gerekir.
 2. tırabzan malzeme statik elektrik birikir olmamalıdır.
 3. Korkuluk dokunmatik hoş olmalıdır.

Genel olarak, tedavi edilir, uygun ahşap raylar bu özelliklere sahiptir ve taşınabilir üretimi için en uygun olan.

malzemenin imalatında ek olarak, taşınabilir, merdiven elemanı olarak hareket güvenliğinin sağlanması, düzenleyici bir dizi gereksinimi karşılamak zorundadır.

merdivenlerde küpeşte yüksekliği: yönetmelik

Böyle bina kodları ve konut çok aile ve tek aile konut evleri için yönetmelik gibi bazı düzenlemelere tabi rayının parçasıdır ve merdivenler için muhafazalar için Düzenleyici gereksinimleri.Korkuluk merdivenin ana kısmı ile uyum içinde olmalıdırKorkuluk merdivenin ana kısmı ile uyum içinde olmalıdır

SNIR ve GOST engellerin gereksinimlerine göre, bu tür boyut ve tasarıma sahip olmalıdır:

 • az m 1.2 den yüksekliği - konut apartmanlarda;
 • En az 0.9 m (spiral merdiven için çitler dahil) yüksekliği, müstakil konut evin ise;
 • Sürekli ve taşınabilir ile donatılmış olması;
 • En az 0.3 kN / m'den az yatay yüklere dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca, merdiven genişliği için daha büyük 1,25 m duvarları her iki tarafta monte edilmelidir. Kuralların envanter, merdivenler, vb merdiven bu tür için geçerli değildir unutulmamalıdır

Böylece, tırabzanlı merdiven korkulukları düzenleyici gereksinimlere uygun olmalıdır - bu onların güvenlik ve yola elverişliliklerini sağlar.

iç farklı tarzlarda tırabzanlı merdiven cihazı çitler

Çok düzeyli bir daire, ev veya apartman binasında Merdiven - zamanlarda iç ayrılmaz bir parçası, hatta onun özelliğidir. Tabii ki, merdivenin tüm unsurları - adımlar, korkuluk ve küpeşte olsun - aynı tarzda yapılmalıdır.

parlak bir yüzeye sahip ahşap korkuluk hi-tech tarzında tasarlanmış iç mükemmel uyumparlak bir yüzeye sahip ahşap korkuluk hi-tech tarzında tasarlanmış iç mükemmel uyum

Çoğu zaman, kapalı iç tasarımı için korumaların böyle türlü stilleri çeşitli kullanılır:

 1. Klasik, Viktorya, Akdeniz tarzı ve Provence stili için - ferforje parmaklıklar ve dolgu maddeleri ile metal merdiven.
 2. ülke tarzı, retro, loft, vs. - duvar dekorasyonları tamamlayan metal, sıkı basit formundan Parmaklıklar
 3. Paslanmaz çelik ve cam merdiven çitler mükemmel en avangart, modern tarza uygun. Buna ek olarak, paslanmaz çelik kullanımında dayanıklı ve pratiktir.
 4. altın dekor ile oyma ahşap çit organik Barok ve Rokoko tarzında ortam çevre ile birleştirilir.
 5. bunun yüzeyinin asgari işleme tabi tutulur Masif ahşap korkuluk, rustik tarzda harika görünüyorsun. Ama ince ahşap çitler Provence, ülke, deniz, vb tarzında oda tamamlayacak
 6. plastik çeşitli kupeşteler çok yönlüdür ve en tuhaf formları oluşturmak için izin verir ve nem ve sıcaklık değişimlerine duyarlı değildir. Nedenle, sokak merdiven plastik çitler monte edilmesi tavsiye edilir.

Tutamakları merdiven tasarımına uygun olmalıdır ve aynı zamanda destek olan ana fonksiyonunu yerine getirmektir. Optimum kombinasyon - Sağlam metal çit ve konforlu ahşap korkuluklar.


Orijinal merdivenler çit parmaklıklar

Çok katmanlı kapı veya daire iç vurgulamak genellikle merdiven hareket ettiklerini, unutulmamalıdır. merdiven yardımıyla iç belirli bir stilin temel özelliklerini vurgulamak mümkündür.

Orijinal çözüm ağaç köklerini taklit korkulukları kullanmaktırOrijinal çözüm ağaç köklerini taklit korkulukları kullanmaktır

Buna ek olarak, iç merdivenler aşağıdaki işlevleri gerçekleştirebilir:

 • Görsel olarak oda (özellikle plastik merdiven ya da cam merdiven) artış;
 • çekici dekor yoluyla görsel algı bir merkez haline;
 • tasarımında renklerin hoş bir çeşitlilik sağlayın vs.

merdiven tasarımında bu seçenekle uyumlu iç tesislerinde ile kombine olur tasarım yürütme seçmelisiniz.


Merdiven için ağaç korkuluk: yapmak ve kendi ellerini yükleme

birkaç aşamada gerçekleştirilen elleriyle ahşap korkuluk ve korkuluk yüklerken bir ahşap merdiven durumunda.

eğitim videoları izlemeye değer korkuluk montajı başlamadan önceeğitim videoları izlemeye değer korkuluk montajı başlamadan önce

yani:

 1. Başlangıçta eki mesajlar ve kirişler düzenledi. ters evre tarafına bağlı bir sütun bir aşamasında çıkarılır. vida kutup aşamaya çekilir 10 x 80 mm, ile sütun yükleyin. Bundan başka, birlikte bir yere monte edilmiştir, bu elemanlar, daha sonra kademeli vida ile tespit edilir. Su terazisi sonrası montaj verticality kontrol edilir. Bundan sonra korkuluk ayarlayın. korkuluk ve eskrim agrega arasındaki mesafe dikkate vb merdiveni küçük çocukların, çalışmasını almalıdır Böylece, bu değer küçük çocuğa yanlışlıkla yaralanmasını dışlamak gerekir.
 2. Tırabzan vidalar 6 x 80 mm bağlıdır. korkuluk kurarken pulları kullanıldı. dikmeleri tesisat kontrol seviyesi. kullanılan korkuluk rayı kelepçeleri üstüne geçici sabitleme için. Dikey montaj dikmeleri seviye kontrol etti. Sonraki bir kalem işaretli konumları ile raya monte motifli çubuklar, kendileri ile ilgili çubuklar korkuluk bir açıyla kesilecektir boyunca olan bir hattın oldu. Bundan sonra elementler demonte ve işaretleme kesilmiş uç testere kullanılarak yapılan. kullanmadan sadece zaman pürüzsüz bir kesim yüzeyi elde edebilirsiniz çünkü dikmeleri, testere ucu kullanmaktır iyi kırpmaya.
 3. korkuluk kırpma sonra tekrar vida ve korkuluk üst kısmına sabitlenmiş olan raf vasıtasıyla aşamasında monte edilir. Tekrar seviyesini kontrol dikey korkuluk montajı doğruluğu. Bundan başka podperilnaya monte kayış, burada ray yüklü için.
 4. Korkuluk vidalar vasıtasıyla arka tarafından bir dirsek podperilnoy vida bağlıdır. küpeşte ve bar arasındaki boşluk izin verilmez.

ahşap merdiven korkulukları kurulumu sırasında, özel dikkat dikey montaj elemanlarının düzenli kontrole ödenmesi gerekmektedir.

merdiven için uygun korkuluk (video)

Korkuluk merdiven - hareketinin güvenlik ve konfor sağlar merdiveni, ayrılmaz bir parçasıdır. Bunlar emniyet ve iç tasarım düzenleyici gereksinimlere uygun olmalıdır.

Detaylar: Ağaçtan merdiven için korkuluk (fotoğraf örnekler)

3 1lestn 4xrduxayiucwm7xf 6 191-191-IMG2446 971eb75ca7f2 1920x1080resizeportfolio1216831339142224 10991 98062-25296 20140423105424

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − 14 =

map