merdiven için Bowstring: imalat ve montaj

merdiven için Bowstring: imalat ve montaj

12 October 2017merdiven Bowstring bu tür metal ya da ahşap gibi çeşitli malzemelerden imal edilebilirböyle kendini taşıyan ahşap merdiven dizesi olmadan metal ya da düşünülemez ahşap gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir merdivenlere Bowstring. dize sabit bir merdiven tüm unsurları: adımlar, yükselticiler, korkuluklar. Kiriş merdivenler çeşitli modeller için ahşap ve metal çerçeve için ana parçasıdır. İçinde dize şaşırtıcı. Nedenle, merdivenlerde bir kişinin güvenli hareketini sağlamak için güvenilir ve kaliteli olmalıdır. bulunan yan yapısı Bowstring. Bu merdivenin modeline ve montaj yöntemine bağlı olarak, bir veya her iki tarafına monte edilebilir.


ipte bir ahşap merdiven: Eyer merdiven aksine

Bir bütün olarak ipte merdiven tasarım prensibi Kosour üzerinde yüklemesinden farklı değildir. Yaylı üst ve alt kiriş üzerinde durmaktadır, ve bunların diğer kısımların önceden merdiven. stringers kendi yapısında var ahşap merdiven, inşaatı aynı prensip. Ama ahşap merdiven basamakları başka bir şekilde dize dayanmaktadır. Bu dize Eyer merdivenlerde merdiven farklıdır.

ipte bir ahşap merdiven uzun bir servis ömrüne sahip ve montaj kolaylığıipte bir ahşap merdiven uzun bir servis ömrüne sahip ve montaj kolaylığı

ipte ahşap merdiven Özellikleri:

 • Adım kirişler yatak yuvalarına sokulur;
 • yapısı, bir ya da iki dizge sahip olabilir;
 • açık ya da kapalı olabilir.

Eyer merdivenler: adımlar stringers üst dayanmaktadır. iki levha arasında bulunan ipteki bir merdiven - withs. Zaman dikey yük taban yüzü hafifçe aşağı doğru bükülür. Sonra düzeltir. aşamalarının ucunda bir yük momenti, itme görünür. merdiven için yapı uzun süre hizmet vermiştir ve dize metal bir çubuk kullanmak, yanına "maliyetler" değildir. Bu bir bağlantı elemanı olarak görev yapar. Bu boyutu çapı 8 ila 12 milimetre arasında değişir. ucunda bir bağlantı ipliği ve fındık var.


ipte metal merdiven: kurallar ve dize formunun seçim ayarı

Metal merdiven, çeşitli türlerde olabilir. Spiral, dize, raylar, Kosour tarih: merdivenler bulunmaktadır. Metal genellikle merdivenler veya tek tek elemanların üretimi için kullanılır. O ağır yükleri dayanabilir dayanıklı ve güvenilir bir malzemedir. Bu nedenle şerit üzerinde merdiven üretimi için uygun bir metal. Yapın ve kendi elleri olabilir bir metal merdiven için basit bir tasarım yükleyin. dize olarak bir metal kanal olabilir. To o sahneyi sabittir.

merdiven geçişi en büyük genişliği rayına seviyesinde ve kalça yüksekliğinde olmalıdır.

ayağa anda, daha küçük bir genişlik dize düzeyinde gereklidir. Merdiven uçuş arasındaki açıklığı arttırmak için kullanılır ve adımlar uzunluğunu azaltabilir.

Metal yay genellikle ahşap veya cam zemin hazırlayacakMetal yay genellikle ahşap veya cam zemin hazırlayacakBaşarılı konum dize ve tırabzan elde edildiğinde MERDİVEN oniki duyguları arasındaki boşluk. Ancak bu durumda demiryolu hafifçe merdiven eksenine ofset.

Metal merdivenleri Bowstring herhangi bir şekle sahip olabilir:

 • direkt;
 • zikzak;
 • spiral;
 • Dalgalanan.

dize şekli ve boyutları merdiven yapısı, amacına ve genel tasarımına bağlıdır. destek elemanları metalden yapılmış ve ahşap veya başka dayanıklı malzemeden aşamaları olabilir. Tüm merdivenler metalden yapılmış olabilir.

Adımlar dize çeşitli şekillerde eklenebilir. Bu amaçla, kaynak (metal merdiven yapı) ya da daha fazla sabitleme elemanları (cıvata, somun, köşeler, parantez, cıvatalar) aşamaları ahşap (ve metal destek elemanları) yapılır ise.

Bu durumda, aynı zamanda etkinliğini dizede merdiven elemanları sabitleme yürütülen, ancak hangi yolla sadece önemlidir.

merdiven için Bowstring: ne olduğunu

Bowstring ana taşıyıcı merdiveni üyesidir. kiriş aşamasını bağlamak için. String ahşap yapı ya da bir metal bir çerçeveye sahip bir merdiven merdiven olabilir. Kiriş merdiveninde bir yandan bulunur, sahnenin diğer yan duvara monte edilebilir. Ya dize merdiven iki yüzü vardır.

Eğer bir merdiven satın almadan önce, herhangi bir hasar dizesi inceleyinEğer bir merdiven satın almadan önce, herhangi bir hasar dizesi inceleyin

Yaylı farklı malzemelerden imal edilebilir:


 • ağaç;
 • metal;
 • Plastik.

Bunların şekli farklı olabilir. Belirli boyutların ve standartlar için dize olun. Güvenilir, kaliteli, uzun ömürlü olmalıdır. Katı veya değiştirilmiş kurulu bir dize olun. Kalınlığı 60-80 mm, ve 220-240 mm genişliğidir.

kiriş tüm merdiveni ona bağlı olan unsurlar, aynı zamanda ağır yükleri sadece dayanmalıdır.

Biz elleriyle dize merdivenlerden montaj yapmak

Merdiven dize bir tarafı ya da her ikisi üzerinde olabilir. Sonra bir merdiven yalnızca bir dize varsa, ikinci aşama yan duvara eklenecektir. Yan duvarda Bolza ayarlayın.

Evde, Tahtadan bir dizi dahil olmak üzere tüm merdiven yapısı yapabilirsiniz. Bu malzeme, diğerlerine göre daha az pahalıdır. Metal merdiven çok pahalı değildir, ancak süreç içinde değil herkesin sahip özel ekipman imalatı (kaynak makinesi), gerekecektir. Ve kolay olacaktır kata ahşap bir yay düzeltin.

Dize iki şekilde zemine eklenebilir:


 • şap bir delik ve destek ayağı içine takılı olup olmadığına:
 • Tutturucu kiriş çelik çapa ile bir rafa yapılır.

merdiven tasarım artikülasyon düğümleri sağlıyorsa, o zaman doğrama deneyime sahip olmalıdır.

dize uygundur metal köşeler eki olarakdize uygundur metal köşeler eki olarak

özel bağları kullanmak - kolay yolu kirişler destekleyen düğümleri yapmak. zaman, zıvana alanı içinde, gevşek hale gelebilir bir yapıştırıcı kullanılarak yaptı. Bu merdivenin de gıcırtı düzenlenmeye başlanacaktır. Buna olmadı - kaliteli bağları kullanın.

dize hiçbir kesim içinde kosoura aksine. Tüm bağlantı elemanları düzleminin tarafına monte edilmiştir. adımlar bağlar ne tür var mı? metal köşeler, yarıklar, bar, deliklerin: ekleri vardır.

dize merdiveni montajı: kilometre taşları

merdiveni montajı süre içinde yükleme dize, veya ana direklerden ile başlar. Bir destek direği - merdiven birkaç yürüyüşleri oluşuyorsa, o zaman ek bir eleman yüklemeniz gerekir. Bir bowstring bir sütunun üst kısmı eklemek için. eleman bağlayıcı bir döner merdiven kurulumu ise destek yazıdır.

Başlangıçta, tutkal tüm yapıyı yapıştırmak gerekir. seviye katlara kirişler montajından sonra özel bağlantı elemanları vasıtasıyla tüm öğeleri birleştirmek için.

Eğer dize yüklemesinin deneyime sahip değilseniz, profesyonellere bırakmak için tavsiye edilirEğer dize yüklemesinin deneyime sahip değilseniz, profesyonellere bırakmak için tavsiye edilir

merdiven dize montajı birkaç aşamada gerçekleşir:

 • Ana kiriş uzunluğunu (çeperine sabitlenen) ölçmek üzere gerekli olan;
 • Doğru boyut olun (aşırı kapalı testere);
 • merdiven elemanları işaretlemeyi uygula;
 • açıklığın üst direğin üzerine tutturmak;
 • Alt kata ışını takmak için.

ipte merdiven montajı: nasıl dize üst kısmını uyacak şekilde

duvarın, zorluklar bir dizi dize yüklerken. düz ve merdiven yapısı güvenilir olduğunu Yani, üstünde dize ayarlamak için gereklidir. en çok zaman ve çaba verilmelidir zor ve sorumlu anı, - dize sığdır.

aşağıdaki gibi dize üstündeki Kırpma geçerli:

 • mart merdivenlerden toplayın;
 • yan yürüyüşe koyun (addl dize katta durmalıdır);
 • Yükseltici içinde ve üst adımına kadar bir çizgi çizmek için gerekli olan;
 • Daha sonra, kaide seviyesine, taban yüzünün (ön pano) bitiş kenarından bir çizgi çizmek;
 • Üst yükselticisini çıkarın;
 • Üst destek sonrası oyuk avans yapmak;
 • İmplant ve destek yayında bitmiş tasarıma takılarak.

dize üst kısmı özel armatürleri yardımıyla güvenceye alınmalıdırdize üst kısmı özel armatürleri yardımıyla güvenceye alınmalıdır

raflar üzerinde dübel delikleri yapmak gerekir. Marsh destek ayakları duvar ile birbirine daha sonra kabloya vida bağlanmış, ve. Böyle montaj ile merdiven tasarımı, güvenilir ve kullanımı güvenli olacaktır.

elleriyle merdiven için Bowstring: nasıl yapmak

birinci katın zemin ve tavan ya da ikinci kat yarısına bitişik - iki düzlemde güvenli bir biçimde sabitlenmiş kiriş. ipte Merdiven statik bir tasarıma sahiptir. Karşılıklı paralel kirişler iki mesnet üzerine monte edilmiştir.

Merdivenler için dize kendi elleriyle olabilir yapmak.

bowstring imalatı için aşağıdaki gerekir:

 • Makineyi Freze;
 • Dekupaj;
 • matkap;
 • rulet
 • dirsek;
 • Bina seviyesi;
 • Lastik tokmak.

Önce bir dize olarak kullanmak için tahta hazırlamak gerekir. Sen, onun yüzeyini hizalamak için, ondan çapakları kaldırmak için gereken antiseptik ile tedavi edin. tahta daha koymak boyutu ise - fazlalığı uğurladı.

Yükleme adımları için dize hazırlamak gerekir. dize olarak ahşap düz uzun tahta olabilir. Bunu yapmak için, doğru hesaplama, etiket yapmak ve yuvaları kesti.

kiriş üretimi için malzemeler Hırdavatçılardan satın alınabilirkiriş üretimi için malzemeler Hırdavatçılardan satın alınabilir

Sen açık veya kapalı yuvası olukları kesebilir. Alternatif olarak, bağlantı elemanları düzenini ayarlayabilirsiniz.

Bu ikinci durumda, bağlantı elemanları olarak hareket metal köşeler kullanın. Bunlar önceden gerçekleştirilir referans çizgisi, tüm uzunluğu boyunca sabittir.

Biz ipe hesaplanan merdivenlerden üretmek

Hesaplamalara göre yapılan merdiven imalatı. Bunu yapmak için, yapıldıkları bir formül yoktur. Sen bir merdivende tüm öğelerin boyutunu hesaplamak gerekir.

Hesaplamalar belirli kurallara göre yapılan ve aşağıdaki düşünülmesi gerektiğini vurguladı gibidir:

 • merdiven uçuş 30-40 derece olmalıdır Yatırma;
 • Adım derinliği ayakkabı numarası 45 (28-30 cm) altında yapılmalıdır;
 • aşama uzunluğu 60-66 cm olmalıdır.

merdiven kullanımının güvenli olduğu için sahne derinliği optimum olmalıdır.

Eğer dize boyutuna 28 cm nedeniyle adım derinliğini sağlayamazsa, daha iyi, daha geniş sahne olun. Sonra merdiveni herhangi bir kusurları yoktur.

kavisli withs ile Merdiven: Yükleme işlemi

Eğer kendiniz yapmak durumunda kavisli withs ile merdiven çok zor üretin. Bir bükülmüş dize ve taşınabilir - spiral merdivenler çoğu modeller kendi yapısında kavisli bir şekle sahiptir. merdiven Koruma üç düzlemde bükülebilir.

kavisli withs ile Merdiven, böylece büyük ölçüde iç görünümü görünümünü iyileştirmek, estetik özellikler sahipkavisli withs ile Merdiven, böylece büyük ölçüde iç görünümü görünümünü iyileştirmek, estetik özellikler sahip

Belirli bir boyutta bir bükülmüş dize olun. Hatta hazır baskılı kalıpları kullanarak Bunu yapmak için. Bunlar 1 bir boyut vardır: 1. ipte Üretilen kesin işaretler. Doğru montaj aşamaları, kalkanlar ve çitler için gereklidir.

Bir bükülmüş dize takma birkaç aşamada gerçekleşir:

 • Kaplama kızak (kaplama sıvı yapışkan) kullanılarak bağlanmış
 • slipway preslenmiş kaplama katmanları üzerinde;
 • Bazı yerlerde elle dize kesilmiş ve belirli bir boyutunu özelleştirmek;
 • yüzeyini Seviye;
 • yay desen işaretleme Dayatabileceğini;
 • oluklar veya adımları ve yükselticiler altında gr srebenku olun;
 • Parlak ürün;
 • tüm yapıyı toplamak;
 • Boya veya vernik.

Kavisli withs kendi merdiven çok zor yapmak. Bunu yapmak için, marangozluk deneyimi olması gerekir. Eğer yoksa, profesyonel yardım almalısınız.

dize merdivenleri bağlı olarak (video)

İmalat ve bağımsız olabilir ipte bir merdiven yükleyin. Bunu yapmak için, merdiven öğelerin boyutunu düşünün tesisatın tüm kuralları takip gerekli tüm malzeme ve araçları olmalıdır. Önceden gelecekteki inşaat ve merdiven diyagram bir çizim hazırlamak. dizeyi yaptıktan sonra: boyalı, onun adımlarını ve raylar düzeltebilir ya da tüm yapıyı vernikli ve merdivenleri kullanmaya başlayın.

ipte Güzel merdiven (fotoğraf örnekler)

4 3-1 19 20-3 21f2ef9f7f75b02534fb12258823125d 30-3 31-3 46-3 047-1 49-3

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3

map