Merdiven altına alan inşaatı: 5 fikirler

Merdiven altına alan inşaatı: 5 fikirler

12 October 2017merdiven altında boşluk herhangi ihtiyaçları için ayarlayabilirmerdiven altında uzay planlama aşamasında ya da iki katlı ev maisonette sırasında herhangi ihtiyaçları için ayarlayabilir, merdiven altında çıkan boşluğu düzenlemek için nasıl dikkate almak gerekir. Bu bölgenin Advance düşünceli tasarımı sadece ev tasarımı aşamasında gerçekleştirilir kurulum olan iletişimleri, özetleme gerekli durumlarda gereklidir.


Nasıl doğru merdiven altında cihaz alanını gerçekleştirmek için

merdivenin altında kullanılabilir alan inşaatı iyi düşünülmüş olmalıdır.

Merdiven altına alan düzenlemenin Özellikleri özellikle gibi de birçok faktöre bağlıdır:

 • merdiven düzenlemesi yerleştirir;
 • boyutları,
 • iletişim olasılığı;
 • Genel iç dekorasyon.

ikinci kata merdiven altında alan düzenlemesi hakkında fikir bir çeşitlilik vardır. Eğer uyku veya çalışma yeri, depo odası, koridor ya da banyo organize etmek raflardan yapmak için mutfağa sağlayabilir. Bu şekilde, ortaya çıkan boşluğu kullanmak ve o kadar rasyonel hale getirmek için oldukça akılcı olacaktır çünkü oldukça ilginç bir seçenek giyinme odası vardır. Yetkili kuruluş boş alan için en uygun olanını seçin merdiven yapımı kendisinin özelliklerine dayalı olabilir.

merdiven mobilya altında boşluğu doldurmak maksimize etmek için farklı boyutlarda modeller seçilmelidirmerdiven mobilya altında boşluğu doldurmak maksimize etmek için farklı boyutlarda modeller seçilmelidir


Özellikle, bu gibi olabilir:

 • Doğrudan odnomarshevaya merdiven;
 • Birkaç marşlarla Merdivenler;
 • Döner kavisli merdiven;
 • Helisel yapısı.

Onlar yüklemek kolaydır ve herhangi bir odaya monte edilebilir olarak en yaygın tipi, doğrudan yapı odnomarshevye kabul edilir. Genellikle bu yapılar duvarına yakın monte ve tamamen herhangi bir seçeneği inşa etmek alanı bol olan. En kolay çözüm kanepe gömmek için olduğunu ve daha karmaşık, ama fonksiyonel - montaj raflar, depolama sistemi veya yerleşik bir dolap. Doğrudan merdiven küçük bir oda ya da ofis donatmak için izin verir.

Birkaç marşlarla merdiven, açıklık genişliği yeterince büyük olması ile karakterize edilir, nedenle herhangi bir amaçla tamamen alanı düzenlemek mümkündür. boş alan boyutu büyüktür, bu yüzden banyo bile yeri, oldukça mümkündür.

Kavisli tasarım yeterince küçük bir yer işgal eden ve pürüzsüz dönüşler var. Yer kazanmak için, bu tür ileri merdiven zabezhnymi adımlar donatılabilir. merdiven altında açılması yetkin düzenlemek ve bu tür bir dolap, banyo, koridor, kazan dairesi ve birçok diğer işlevsel bölgeler olarak, özellikle de farklı amaçlar için oda düzenleme için kullanılabilen bir yüzey kullanılabilir.Vidalı mevcut tüm en kompakt tasarımı, bu yüzden bile odanın ortasında takılabilir. boş alan kullanma dolapları veya raflar monte etmek düzenlenebilir. dolaplarının tasarımı merdiveni daha güvenilir hale getirecek ve ek bir destek olarak görev yapacak.

ikinci kata merdiven altında açılma boyutunu belirleme

Eğer elleriyle merdiven altında serbest alanı donatmak önce açılma boyutunu belirlemek için emin olun. Gerekli tüm hesaplamaları yapmak ve mevcut iç altında en uygun merdiven, tasarımını belirlemek için başlangıçta gereklidir.

Pencere boyutu dolabı çerçeve üzerine monte edildiği açıya bağlıdırPencere boyutu dolabı çerçeve üzerine monte edildiği açıya bağlıdır

Ayrıca hesaplamalarda dikkate gibi faktörleri olarak almalıdır:

 • aşamaların sayısı;
 • Merdivenin uzunluğu;
 • Merdiven genişliği.

elde edilen değere göre ve kendilerini ilginç bir şekilde alanı için en uygun donatmak. Ancak, özel evin her sahibinin alanı yeterince büyük olmadığı için, istediğiniz tasarımda mevcut tüm alanı üzerinde yükleme olanağı vardır değildir. sık sık mümkün olduğunca fazla yer açmak için eğimin diğer açısını merdiven tasarımını değiştirmek veya yapmak zorunda nedeni de budur.

Ne merdiven altında mobilya set

Evin yeterli alana sahip olmasaydı, birçok markanın herhangi bir bölümünü kullanmak için hazırız. birçok kişi ikinci kata çıkan merdivenlerin altında çıkan boşluk kullanmayı tercih nedeni budur.

uzay izin veriyorsa, o merdiven olabilir altında özellikle hatta bir tam banyo, çekebilir:


 • mutfak;
 • dolap;
 • banyo;
 • kiler;
 • Cubby.

Orijinal çözelti TV konumlandırılabilir merdiven, bir duvar, ve çeşitli konularda yüklemektirOrijinal çözelti TV konumlandırılabilir merdiven, bir duvar, ve çeşitli konularda yüklemektir

Bu alanın yenilenmesine doğru ekipman ve mobilya almak gerekir. Her oda kendi mobilya seçilmelidir. Çocukların oynayacak nerede Özellikle, ancak, bu durumda, düzgün açık alan tasarımı düşünün ve yeterli havalandırma uygulamak gerekir, küçük bir oda yapabilirsiniz. Banyo, mutfak ve banyo hep yapmak uygun olmayan bazı toplama iletişimi, gerekir.

Buna ek olarak, ancak, tam zamanlı iş donatmak kapıyı kurmayı düşünün ve bu alanda doğal ışık eksikliği olduğu için akıllıca, aydınlatma dikkate almak mümkündür. Ayrıca tam bir uyuyan donatmak için böylece bir kanepe veya yatak koymak ve olabilir.

Önemli! Bu çok tehlikeli ve yangına sebep olacağından, merdiven şömine altında organize etmek, hem de bir gaz sobası kurmak yasaktır.

ikinci kata merdiven altında Fonksiyonel dolap

Bütün evlerde, ikiden fazla katlı, en verimli ve özgün donatılabilir bir boş alan, orada merdiven ve bunun altında emin olun. Buna ek olarak, çok düzeyli daireler de bu alanı kullanmak çok uygun olabilir. Özellikle size çok şey koyabilirsiniz rahat ve işlevsel dolap, donatmak mümkündür.


merdiven altında Depolama odası bir daire ya da bir evde çok yer kaydedebilirsinizmerdiven altında Depolama odası bir daire ya da bir evde çok yer kaydedebilirsiniz

Birçok Ancak her zaman elverişli değildir, koridorda dolap olun. o ufak korkmadan tamamen herhangi bir şey bırakılabilir beri merdiven altında tutulması şeyler iyi seçeneği olarak kabul edilir. düzenleme kiler de kesinlikle düşünmek ve havalandırma yapmak, hem de aydınlatma bakmak gerekir. Ayrıca, gerek sıkıca vakıf yapmak, hem de bitirme malzemeleri seçmek için.

Kiler olabilir:

 • açmak;
 • kapalı;
 • Kısmen kapandı.

çok uygun şeyler gitmek olacak beri, kiler tamamen açık yapabilirsiniz, ancak durumda özel raf ve kutular yapmak gereklidir. Ayrıca odaya bitmiş raf koyabilirsiniz en işlevsel ve serbest bölge etkin bir şekilde kullanılabilir oldu. Böylece, küçük ama çok rahat dolaba alabilirsiniz.

Biz merdiven altında yer donatmak: Fikirler

Ne olursa olsun, özel veya MKD ev olmasına bakılmaksızın, bir konut birden fazla katı olabilir. elverişli katlar arasında hareket edebilmek için, bir merdiven yapmak gerekir. Ortaya çıkan boşluk düzenlemek çok kolay olabilir. merdiven uçuş oldukça güçlü ve dayanıklı olduğu için, kanal kullanmak gereklidir ve kuvvetli bir kalıp olduğunu. bazı ilginç inşaat projeleri hepsi kullanılır merdivenin türüne bağlıdır vardır.

merdiven altında sürgülü kapılar ardında gizleyerek, duvar büfeyi yerleştirmek mümkündürmerdiven altında sürgülü kapılar ardında gizleyerek, duvar büfeyi yerleştirmek mümkündür

Özellikle düzenlenebilir:

 • Televizyon;
 • Yapay şelale;
 • Akvaryum;
 • Obuvnitsa.

Oldukça ilginç bir seçenektir ve kendi küçük matbaa. Ancak mekanın yenilenmesi onlar sürekli odanın ortak boşluğuna düşen nesnelerin gölgeleri, sanki kalitenin tam kapsama dikkat çekmek gerekir, kötü bir alameti.

Herkes tam en ilginç projelerini gerçekleştirmek nerede bu bölgenin Tasarım tasarım programlarının çeşitli olabilir, arhikad içinde, özellikle, görselleştirme izledi.

merdiven altında Mutfak: tasarım özellikleri

merdiven altında Mutfak düzgün boşluk donatmak için, ancak, çok rahat ve işlevsel olabilir, hesap belli nüanslar içine almak gereklidir.

Ve aynı zamanda:

 • bir taban hazırlanması;
 • Süsleme malzemeleri seçmek için;
 • iletişimin iyileştirilmesi yoluyla düşünün.

Her şeyin başlamadan önce merdiven altında mutfak kağıt üzerinde bir çizim yapmak için önerilirHer şeyin başlamadan önce merdiven altında mutfak kağıt üzerinde bir çizim yapmak için önerilir

tasarım istikrarlı ve güvenilir olmak zorundadır gibi, çok güçlü bir çerçeve gerekir. Duvarda destek yapmak için emin olun ve gerekirse, biraz Döşeme seviyesi daha fazla yer açmak için.

vakıf kadar güçlü olmalıdır ve gerekirse daha da olumlu duyguların çok verdi mutfakta yemek ısıtılmış edilebilir. plakayı örtüşen tarafından askıya tavana bağlı ve iyi bir aydınlatma yapmak edilebilir.

oda daha konforlu ve rahat etmek için, duvar perdeleri asmak olabilir. Ayrıca, gerek doğru mutfak mobilyası almak ve plaka, tercihen elektrik, buzdolabı ve pek çok başka teknik koymak. Düşünmek önemlidir ve nasıl mutfaktan kokular tüm diğer odalarda nüfuz etmedi olarak çıktı yapmaktır.

merdiven altında alanı kullanarak seçenekleri (video)

Merdiven altına alan inşaatı oldukça önemli ve zaman alıcı gerçekleştirmek zordur görevi vardır, ancak bazı çaba ise, gayet mümkündür.

Detaylar: ikinci kata merdiven altında tuvalet (fotoğraf örnekler)

481 449 2016-dubleks ev-tasarım-1 225484-tualet-pod-lestnicey-foto 20110609-100919-pic-341511293 28730905 44680753 bodrum-under-merdiven-ideas09 23075127751082247195567f029bd6 f1335

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

37 + = 39

map