Materiały budowlane Firma Knauf: 3 Rodzaje płyt gipsowo-kartonowych

Materiały budowlane Firma Knauf: 3 Rodzaje płyt gipsowo-kartonowych

12 October 2017Płyty gipsowo-kartonowe «Knauf» jest liderem na rynku budowlanym w naszym krajuPłyty gipsowo-kartonowe «Knauf» jest liderem na rynku budowlanym w naszym imieniu stranySvoe, firma Knauf otrzymał od nazw dwóch jego braci, założycieli, Karl i Alfons. Jego historia zaczyna się w 1932 roku, kiedy światło urodził «Reinisch Gipsindustri und Bergverksunternemen». Były to pierwsze miksy produkt, który opiera się na naturalnym gipsu. Kilka lat później otworzył fabrykę w miasteczku Iphofen, a zaczęły być produkowane płyty gipsowo-kartonowej od 1958 roku. W kolejnych latach rosła tylko Knauf, zamienia się w dużej rodziny z jej spółek zależnych na całym świecie, aw 1993 roku zaczęli swoją działalność w Rosji.


Rodzaje GCR Knauf

Z biegiem lat, firma Knauf kontynuuje swój rozwój. W swoim arsenale rosnącej liczby nowych materiałów.

Warto zauważyć, że rozszerzenie linii produkcyjnej nie ma wpływu na jakość produktów.

Jak wiadomo, GCR służy do dekoracji wnętrz. Co jest niewątpliwie bardzo wygodne.

Z różnymi rodzajami płyt kartonowo-gipsowych firmy Knauf «», można wyposażyć każde pomieszczenieZ różnymi rodzajami płyt kartonowo-gipsowych firmy Knauf «», można wyposażyć każde pomieszczenie

Płyt gipsowo-kartonowych może być sklasyfikowane według następujących właściwościach:


 1. Standardowy. Jest on stosowany do wykładania pomieszczeń, w których normalna temperatura jest utrzymywana. Nadaje się do pracy w biurach, domach, w przedsiębiorstwie. Standardowy arkusz szary kolor lub niebieski. Jest to najbardziej niedrogie i powszechnie stosowany typ GCR. Zaletą bezsporny jest bezpieczeństwo dla ludzi i przyrody.
 2. wodoodporny. Dostępne w kolorze zielonym. Jest on stosowany w miejscach o dużej wilgotności lub słabo wentylowanych pomieszczeniach (prysznice, basen, sauna, WC, urządzeń sanitarnych).
 3. Ognioodporne. Ta płyt kartonowo-gipsowych jest stosowany w razie potrzeby do przestrzegania przepisów przeciwpożarowych lub gorączki. Na przykład, podczas pracy w drewnie, z kotła kominkowego, w pobliżu wylotu ewakuacji. To ma różowawy kolor.

Knauf płyt gipsowo-kartonowych: Wymiary

Aby skutecznie pracować z płyty gipsowo-kartonowej konieczności poznać jego dokładną charakterystykę.

Firma Knauf wyróżnia się, co pozostawia swój ślad na produkcie. W GCR dla tych celów jest awersie arkusza. Wymiary arkusz płyty gipsowo-kartonowej, często mierzona w milimetrach i m.

Wielkość standardowego arkusza suchej zabudowy Knauf «» 1200 do 2000 mmWielkość standardowego arkusza suchej zabudowy Knauf «» 1200 do 2000 mm

Materiał gips jest wykorzystywany do różnych zadań. Wraz z nim w trakcie budowy ścian, kominki powstają, będą pokryte ściany, łuki są zbudowane. Ponadto materiał ten jest przydatny w zakończeniu pracy jako łatwy do interakcji i tapety i farby i płytki.GCR ma następujące wymiary:

 • Standardowy. Grubość 12,5 mm, długość - 2 M, 2,5 m, 2,7 m, 3 M, 3,3 m.
 • Ognioodporne. Grubość 12,5 m, a długość - 2 M, 2,5 m, 3,3 m.
 • odporne na wilgoć. 12,5 Grubość Długość - 2 m, 2,5 m i 3 m.

Najpowszechniej stosowanym obszar 3 arkuszach kwadratowych. m. Taki arkusz waga 29 kg. Opakowanie GCR składa się z 5 arkuszy.

Dane Knauf GCR: niezbędne narzędzia

Dla wysokiej jakości zaplecze produkcyjne płyt kartonowo-gipsowych, korzystać z różnych narzędzi.

Mimo swej pozornej prostoty, schemat uzyskuje się wrażenie. Oczywiście, większość z tych narzędzi używać tylko zawodowcy.

Przeanalizujmy ten zestaw i jego cechy.

Zaletą tarczy tnącej tego arkusza gk przed cięciem nie jest potrzebna w znacznikach i krawędzie pozostają gładkieZaletą tarczy tnącej tego arkusza gk przed cięciem nie jest potrzebna w znacznikach i krawędzie pozostają gładkie

Większość narzędzi prezentowane nie powinien absolutnie drogie, więc jest zalecane, aby uzyskać tę listę:

 1. Puncher będzie naprawdę niezbędnym narzędziem pracy.
 2. Wkrętarka-wiertarka. Dzięki utworzeniu pomoc segmencie perforowanej, do której śruby są wkręcone dalej. Innym sposobem, aby go użyć, jest poluzowanie śruby GCR.
 3. Prosekatel. Służy on do łączenia profili metalowych.
 4. Łożyska igiełkowe - narzędzie przeznaczone do nawet przebić GCR.
 5. Strug. Jest on stosowany, aby wyrównać końce, stripping i daje niezbędną formularz GCR.
 6. Frez dysk. Nadaje się do cięcia małych pasków z płyt gipsowo-kartonowych. 
 7. Widziałem pierścień - służy do wykonywania otworów dla oświetlenia i gniazd.
 8. Nóż piła. Używane do cięcia płyt kartonowo-gipsowych, wyciąć otwory na przełącznikach.
 9. Nóż. Można korzystać z biura.
 10. centymetrem i władcą. Wymagane do znakowania arkusz płyty gipsowo-kartonowe.
 11. Poziom. Służy do ustalenia nieprawidłowości.

Mocowanie płyt gipsowo-kartonowych Knauf Technologia

marka Knauf płyt gipsowo-kartonowych tak popularne również ze względu na technologię montażu jest dość prosta.


Punktem kulminacyjnym tego procesu jest brak pracy na mokro, co redukuje czas pracy i sprawia, że ​​łatwiej.

Względna taniość materiału również nie jest obojętny dla ludzi. GCR jest odpowiedni dla najbardziej ekstrawaganckich pomysłów. Producent zadbał Knauf do pracy z instalacją płyty gipsowo-kartonowej poradzić sobie nawet początkujący.

Powinieneś wiedzieć, że płyty gipsowo-kartonowe mogą być instalowane za pomocą jednego z następujących sposobów:

 1. Bez użycia ramy. W tym przykładzie wykonania, GCR po prostu przyklejone do ściany. Wadą tej metody instalacji - podłoże musi być idealnie płaska.
 2. Korzystanie z tuszy. System Tigi mocowania FCL może być zarówno metalu jak i drewna. Druga opcja jest bardzo łatwy w użyciu i będzie trwać o wiele mniej.

Urządzenia wykorzystujące metalowych profili jest uważane za bardziej wygodne. Opinie specjalistów o nim całkiem przyzwoity.

Należy pamiętać, że instalacja technologii suchej zabudowy Knauf «» nie zaleca stosowania kryty z niestabilną wilgotnościąNależy pamiętać, że instalacja technologii suchej zabudowy Knauf «» nie zaleca stosowania kryty z niestabilną wilgotnością


Omówmy je bardziej szczegółowo:

 1. Przygotowanie. Przed zainstalowaniem ramki i boazeria, trzeba podjąć niektóre prace na powierzchnię. Najpierw musimy oczyścić je ze starej okładziny, należy usunąć wszystkie niepotrzebne. Ponadto zaleca się kit powierzchni malowanej i traktować go z podkładu. 
 2. Instalacja. Najlepiej jest korzystać z profilu metalowego. Jego wydajność jest znacznie wyższa niż innych. Podczas prac montażowych należy stale monitorować budowę. Zacznij od znaczników. Najlepiej jest zrobić układ i na ścianie i na suficie i na podłodze. Na profilach zastosować uszczelniającą lub taśmę uszczelniającą. Śruba instrukcji. Odległość między nimi nie powinna być większa niż 100 cm, do ustawiania każdego profilu 3 do zalecanej zamocowania. Wieszaki przymocować do ściany za pomocą odpowiednich wtyczek. Instalowania profili i zamocować za pomocą śrub.
 3. Układania. GCR jest zamontowany na kątem. Odległość pomiędzy śrubami -2.5 cm. Tylko cała sieć. Pozostaje przykręcona na końcu. Jeśli wysokość jest mniejsza niż schować ścian płyt gipsowo-kartonowych, a następnie dodać przestrzeń angażuje profile prowadzące, a dopiero potem schować. Nie należy tworzyć spoin wokół okien lub drzwi. Zwiększy to prawdopodobieństwo pęknięcia. Śruby muszą utoplyat w GCR 0,1 cm od powierzchni.
 4. Zachodu. Płyty gipsowo-kartonowe doskonale współdziała z dowolnych materiałów wykończeniowych, a jednak konieczne jest, aby traktować go przed zakończeniem pracy. Jest to konieczne do budowy kit, koncentrując się na stawach arkusza.

Nie zaleca się stosowania kitów, prawdopodobnie najlepszy w użyciu. Wykończenie będzie zagruntować powierzchnię.

Memo przybysz: płyta gipsowo-kartonowa Knauf

Istnieje kilka zasad, które powinny być dostępne przed rozpoczęciem naprawy.

W przypadku korzystania z wodoodpornej płyty gipsowej «Knauf» jest niezbędne do pracy ze śrubami o ostry głowęW przypadku korzystania z wodoodpornej płyty gipsowej «Knauf» jest niezbędne do pracy ze śrubami o ostry głowę

przepisy:

 1. Wszystko montaż płyt gipsowo-kartonowych należy przeprowadzić zanim zostanie zainstalowana nowa podłoga.
 2. Zadana temperatura nie powinna być niższa od 10 Co. Jeśli naprawa zostanie przeprowadzona w okresie zimowym, należy poczekać na początku sezonu grzewczego.
 3. W przypadku, gdy stacja dokująca GCR z ramy lub ościeżnicy, arkusze płyt gipsowo-kartonowych może być zamknięty w obudowie dekoracyjnego.
 4. Co do pisania instrukcji muszą być przestrzegane. W przeciwnym razie wynik będzie nie ten sam poziom jakości, że można się spodziewać.

Nie zapomnij, że trzeba zostawić szczelinę podczas pracy z płyt gipsowo-kartonowych.

Opis i typy płyt gipsowo-kartonowych Knauf (wideo)

Wszystkie te zalecenia pomogą przeprowadzić naprawę, jak to możliwe jest nie tylko szybki, ale też jakościowo. Wybór płyty gipsowo-kartonowe Knauf i przestrzegając wszystkich zasad pracy z nimi, można stworzyć idealnie gładką, mocną i trwałą ścianę. Sukces w naprawie!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

88 − = 84

map