malowanie sufit: przygotowanie powierzchni i techniki wykończeniowe

malowanie sufit: przygotowanie powierzchni i techniki wykończeniowe

12 October 2017Obraz jest jednym z najpowszechniejszych sposobów rejestracji powierzchni sufituMalarstwo jest jedną z najbardziej popularnych metod przetwarzania napowietrznych poverhnostiNaryadu z nowoczesnych sposobów dekoracji sufitu w domu, malarstwo pozostaje jednym z najbardziej popularnych metod rejestracji powierzchni sufitu. Jest to dość ekonomiczny rodzaj wykończenia, ale to wymaga odpowiedzialnego podejścia do wszystkich etapach. Idealny malowany sufit będzie mieć płaską powierzchnię, bez plam i smug. Wykonywanie napraw, ważne jest, aby wiedzieć, jakie rodzaje narzędzi do wykorzystania jest najlepsze, co farby wybrać, jak przygotować powierzchnię do malowania.


Nowoczesne metody malowania sufitów

Nowoczesny sposób malowania wymaga użycia farby na bazie wody, który ma wiele pozytywnych cech.

Każdy z rodzajów malarstwa prezentowana jest w szerokiej palecie kolorów, dzięki czemu można wymyślić oryginalny projekt i układ do sufituKażdy z rodzajów malarstwa prezentowana jest w szerokiej palecie kolorów, dzięki czemu można wymyślić oryginalny projekt i układ do sufitu

Rodzaje farb lateksowych:

 • Akryl. Najbardziej popularne dekoracyjne farby charakteryzują się wysoką jakością i rozsądną cenę. Stosowanie tylko dwóch warstw farby zapewniają doskonałe wykończenie. Akrylowy wrażliwy na działanie wilgoci i par.
 • Krzemu. Wysokiej jakości farby za wysoką cenę. Posiada najlepsze właściwości: odporne na parowanie, odporny na plamy, elastyczna. Farba jest idealny, aby przejść do powierzchni, jest w stanie maskować duże pęknięcia.
 • Krzemian. Ta farba wysokiej jakości. Zasadniczo jest ona wykorzystywana do malowania obiektów przemysłowych. nadaje się również do wykończenia kuchni i łazienki. Farba zapobiega tworzeniu się pleśni. Materiał ten jest odporny na parę. Jest możliwe, aby z powodzeniem malować wycieku.

Każdy z gatunków reprezentowanych w szerokiej palecie kolorów, co pozwala wymyślić oryginalnego wzornictwa i dekoracji na suficie. Może to być wykorzystywane matryce, kojarzenia, jeśli kawałki tapet zostały odnowione. Z tych materiałów oryginalne wykończenia sufitu, który uzupełnia ogólny styl wnętrza mogą być wykonywane. Opcje rejestracji można zmieniać.


Ważnym aspektem przy wyborze kolorów jest badanie wskaźników na opakowaniu. Aby określić przepływ atramentu należy zwrócić uwagę nie na ilość je w banku, a na wskaźniku zużycia farby na metr kwadratowy.

Po wybraniu kolorów, jego skład, aby określić obszar malarstwa, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wybór instrumentu. Na tym zależy gładką powierzchnię malowanego sufitu.

Narzędzie do rysowania

 • wałek;
 • szczotka;
 • Elektryczny pistolet natryskowy.

Do malowania sufitu za pomocą pędzla, wałka lub porażenie krasnopultDo malowania sufitu za pomocą pędzla, wałka lub porażenie krasnopult

Malowania sufitu zależy od wyboru sposobu nakładania farby oraz jej jakość. Ważnym aspektem jest kwalifikacja mistrzów, wykonując prace wykończeniowe.Jak pomalować sufit: technologia wykańczania powierzchni idealny

malowanie sufitu składa się z kilku etapów pracy. Pierwszy etap jest bardzo ważny, to wyznacza kolejny etap, a nawet całe powodzenie zdobienia.

Po dokładnym przygotowaniu powierzchni, dobór narzędzi i farba może przejść do etapu barwieniaPo dokładnym przygotowaniu powierzchni, dobór narzędzi i farba może przejść do etapu barwienia

Stopniowe przygotowanie suficie:

 • Wyrównanie powierzchni. Proces jest taki sam dla wszystkich sufitu jest to beton lub płyta pilśniowa. Jest to konieczne, aby oczyścić stare wykończenie. Wady, które muszą korzystać z metod szpachli i gipsu. Jeśli ubytek jest bardzo duża dla wyeliminowania tego zespołu z wykorzystaniem piany.
 • Maksymalna wyrównanie. W zależności od stanu powierzchni płyty kitu stosowany jest w jednym albo kilku etapach. Przy stosowaniu kilku warstw ważne jest, aby monitorować jakość każdego suszenia.
 • Stosowanie ostatniej warstwy szpachli. W tym celu satengips. Stosuje się go za pomocą papieru ściernego, która pomaga doprowadzić do powierzchni, co stanie płaskim. Ostatnia warstwa powinna być dobrze wysuszone, zagruntować i odczekać do wyschnięcia.

Po starannym doborze powierzchni oraz narzędzi do malowania preparat może przejść do etapu barwienia.

 Stopniowego barwienia:

 • Prawidłowy kierunek malarstwa - od rogu do środka, najlepiej od otworu okiennego.
 • Gładkie ruchy do nakładania farby na instrumencie bez naciskając zbyt mocno - może to prowadzić do powstawania plam.
 • pas farby stosowane równolegle, nie pozostawiając żadnych przerw pomiędzy nimi.

W malarstwie wiele zależy od użytego narzędzia. W praktyce, proces malowania staje się bardziej skuteczne.

Ważne jest, aby wiedzieć, że często jest to warstwa farby jest prawie niemożliwe do zrobienia. Dla najpiękniejszej efekcie, eksperci radzą, aby zastosować kilka warstw. Warunkiem jest suszenie każda warstwa przed naniesieniem następnej.

Każda warstwa jest lepiej umieścić nowe narzędzia w celu uniknięcia ryzyka mieszania farb i innych problemów.


Czy malowanie sufitu jest możliwe na starej farby

Tych, którzy mają nadzieję ozdobić starą farbę będą rozczarowani. Specjaliści radzą, aby zastosować farbę tylko na przygotowaną powierzchnię. W przeciwnym razie, stare farby, że płatki z głów, nie dałoby nową jakość do pokrycia powierzchni. Zwłaszcza kwestia wad będą białe.

Specjaliści radzą, aby zastosować farbę tylko na przygotowaną powierzchnięSpecjaliści radzą, aby zastosować farbę tylko na przygotowaną powierzchnię

Proces czyszczenia sufitu starej farby jest łatwiejszy do jeżeli stary powierzchnia ma grzyby, pleśń i gipsu, natomiast pozostaje w dobrym stanie.

Przygotowanie powierzchni do malowania będzie go oczyścić ze starego wykończenia.


etapów oczyszczania:

 • Przy użyciu szpachelki stalowej do gładkich powierzchni, uwalniając go od grubszych warstw starej farby.
 • Za pomocą pędzla, aby rozpocząć gruntowania powierzchni.
 • Po pozostawieniu do wyschnięcia podkładu warstwy wypełnienia nierówności.

Zazwyczaj płaszcz schnie w ciągu 6 godzin. Następnie konieczne jest przetwarzanie specjalnej pacy siatkę, po sufit należy zastosować dodatkową warstwę podkładu.

Pomalować sufit z rękami: porady specjalistów

Emalia pomalować sufit z możliwości jego ręce. Przed malowaniem koniecznością zbadania sekwencji instrukcji malowania i profesjonalnych porad dla tych, którzy ośmielili się przeprowadzić do mety na własną rękę.

Z własnym malowania sufitu jest ważne, aby zwrócić uwagę na powierzchni kituZ własnym malowania sufitu jest ważne, aby zwrócić uwagę na powierzchni kitu

Tips and Tricks:

 • Trzeba szybko pomalować.
 • Podczas malowania kilka poziomów dla każdego musi korzystać ze swoich narzędzi.
 • Używać barierę tworzywa sztucznego, który chroni ściany przed odpryskami.
 • Taśma maskująca i pajęczyna przydatne do precyzyjnego barwienia powierzchni stawowych.
 • Daj równomiernie farbę do wyschnięcia w ciemnym pomieszczeniu bez przeciągów.

Z własnym malowania sufitu jest ważne, aby zwrócić uwagę na powierzchni kitu.

Ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego źle przygotowana powierzchnia może zepsuć wszystko, i na jakim etapie malowany sufit może wydać małżeństwo po malowaniu. Farba spadnie nierównomiernie, to plami i dół, i można zauważyć, że pojawiła się na powierzchni pęcherzyków. Zaradzenia tej sytuacji będzie trudne. Aby tego uniknąć, trzeba dbać o tworzeniu najbardziej płaskiej powierzchni.

Farba może być nakładana na mokro reguły krawędzi. Warstwy farby musi być stosowany wyłącznie po całkowitym wyschnięciu poprzedniej warstwy. Dla wyników wysokiej jakości, można pomalować sufit „Śnieżką” - farbę, która zdobyła zaufanie do jakości i rozsądnych cenach.

Jak pomalować sufit (wideo)

malowanie sufitu mieszkanie rozwiązanie jest opłacalne i sposób wysokiej jakości wykończenia. jakości konstrukcja zależy od wielu czynników: jakości wybranych kolorach, jego cech i właściwości typu narzędzi malarskich i profesjonalnego barwienia. W malowania sufitu są dwa główne etapy: przygotowanie powierzchni i nakładania farby. Każdy etap wymaga odpowiedzialnego podejścia, ścisłe przestrzeganie zasad szpachli, podkładu i farby. Po jakości robót, malowany sufit będzie wyglądać pięknie i stylowo, możliwe jest zastosowanie dekoracyjny wzór, które dadzą oryginalność i urok.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 + = 61

map