macun alçıpan seçtiğiniz için 5 ipucu

macun alçıpan seçtiğiniz için 5 ipucu

12 October 2017duvarlar ve tavanlar puttying onarım çalışmalarını yürüten önemli bir adımdırduvarlar ve tavanlar puttying yüksek kaliteli bitirme ihtiyacı kendi elleriyle inşa onarım rabotGipsokartonnye tasarımında önemli bir adım, vardır. dekoratif bir bitirme katmanı bırakmaya sipariş mükemmeldir içinde Ve, dolgu olarak bu süreç, iptal edilmemiştir. Bu terbiye GCR yanı sıra iletken dikişleri, eklem, açılar ile bağlı gerekli adımı hazırlanması gerekli bir zamandır.


Özellikler Malzeme: macun alçı nasıl seçileceği

DIY mağazalarında Bugün hazır bir dolgu olarak kullanabilir, herhangi karışımını bulunabilir ve henüz harman, yetiştirilen edilecek. Eğer bunu almış hemen macun duvar kaçmak var eminseniz Hazır karışım iyidir. onarımlar geciktirmek veya ölçülü karışımını kullanmak zorunda olacak Ama eğer ürün çalışmaz - bu hızla yağma edecektir.

Seç yüksek kaliteli dolgu bir özel deposunda olabilirSeç yüksek kaliteli dolgu bir özel deposunda olabilir

eleman macun karışımları bağlayıcı tipine göre şunlardır:

 • alçı;
 • çimento;
 • Polimer.

Her üç macun için uygun formülasyonların tipleri, ancak sürecin koşullarını bilmek çok önemlidir - hangi koşullar vb altında, macun olduğunu Örneğin, bazı alanlarda sadece bir suya dayanıklı kat gerekir. Tabii ki, çok mali olanakları bağlıdır. söylemek gerekmez kaliteli olan tanınmış markalar (örneğin Knauf gibi) markalar vardır. seçim daha da karmaşık olacak şekilde Fakat aynı zamanda daha az bilinen markalar, iyi bir seviyede olabilir.


Ne dolgu macunu alçıpan: alçı karışımı

Bu sıva karışımıdır - Uzmanlar alçı iyi dolgu söylemek. Karışımın özelliklerini iyileştirmek bu doğal malzeme bileşenleri ve dolgu maddeleri, temelini oluşturur. Bu alıcıya "dost", tabiri caizse, kesinlikle zararsız ve doğal bir projedir.

alçı mükemmel karışımı için alçıpan macunalçı mükemmel karışımı için alçıpan macun

alçı sıva avantajları arasında: • O küçültmek değildir;
 • Malzeme dengeleme, kendini, formül
 • Oldukça hızlı bir şekilde, bu ceket kurur;
 • Kolay goztimtin - sadece doğru miktarda suya alçı ekleyin.

Görüldüğü üzere, özellikleri kendileri için konuşmak ve bu onların lehine bir seçim yapmak ustaları yapar.

Alçı sıva yüksek nemli ortamlara kullanılması tavsiye edilmez.

her şeyden önce, kötü bir su direnci ve - Ama bir alçı kaplama ve sınırlamalar olduğunu. sıva çabuk nemi emer gerçeği. Ve tekrar kurutma kaplama ile kırılır.

Çimento sıva ve özellikleri

Bu ticari olarak temin edilebilen bir dizi arasında suya en çok dirençli macunudur. Uygun bir şekilde, bu tür dolgular de sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklı olan. Bu dolgu maddeleri de mutfak ya da banyo alçıpan kaplama için uygundur olması.

Çimento neme direnç ile karakterize, bu nedenle mutfak ve banyo duvarlar için uygundurÇimento neme direnç ile karakterize, bu nedenle mutfak ve banyo duvarlar için uygundur

Çimento macun karışımları eksikliği - kurutma sırasında güçlü çekme, ve mikro-çatlakların oluşumu. Bu nedenle gerekli birkaç kez macunudur. Eğer kendileri karar yoksa, shpaklyuyut çimento kompozisyonu uzmanları izin - onlar hala bu malzemenin tüm nüansları biliyorum.

Polimer karışımları macun

Ancak polimer harmanları performansında yukarıdaki bileşimin her ikisi de çok daha üstündür. Onlar oturma odası ve yatak, vb banyo ve mutfak, salon ve koridor ve herhangi bir odada kullanılabilir. Bu bileşikler onlar mükemmel düz ve pürüzsüz bir yüzey alçıpan kaplama sağlayacaktır, çekmez çünkü bu tür karışımların ile çok gerçek.

Günümüzde en popüler ve talep polimerik macun karışımı olanGünümüzde en popüler ve talep polimerik macun karışımı olan


Modern Polimer formülasyonları sunulmuştur:

 • macun Lateks. Bu karışım yalnızca iç işler için uygundur.
 • Akrilik mühürleyen. ve odanın duvarları ve cephe bilgisine - Evrensel kompozisyon var. Ancak, akrilik, tüm takılar için, çok çabuk sertleşir.

Bu farklı kaplama süneklik, yüksek mukavemetli, koku olmaması, ve en önemlisi, dayanıklılık. bahsedilen kapak yapısı ve negatif deformasyon proseslerinin yokluğunu muhafaza edilmesi için bu tür karışımların pratik kullanımı.

Alçıpan için uygun bir dolgu, Ne iyi

işin her aşaması için bazı işlevsel özelliklere sahip bir karışım olarak seçilmelidir. çatlak ve kalafat ve çoğunlukla yüzey tesviyesi için bir başka uygun ortadan kaldırmak için kullanılan bileşiklerin bazıları, iyi ve yine diğerleri dekoratif duvar, tavan, bölme için kullanılırlar.

Düzgün yerlerinin kapatılması ve bir alçı duvar pürüzsüz hale getirmek için, sıva kaliteli seçilmelidirDüzgün yerlerinin kapatılması ve bir alçı duvar pürüzsüz hale getirmek için, sıva kaliteli seçilmelidir


dolgu maddeleri aşağıdaki türleri:

 • Başlatın. dikişleri ve görünür depresyonlar, büyük çatlaklar ve diğer görülebilir kusurlar Need. kaba ilk işlem için gerekli olan bu kaba karışım.
 • Bitiş. Amacı - bitirme katmanı koyarak, bu geri kalan eksiklikleri giderir ve duvar kağıdı ve boya altında maksimum düzeyde yüzey elde etmek yardımcı olur. Bu, beyaz bir ince taneli karışımıdır.
 • Evrensel. Bu hedef ve başlangıç ​​ve bitirme macun taşır. Bu derzlerin yalıtımı için ve tesviye etmek için kullanılır ve vb kusurları ortadan kaldırmak için Karışım mukavemeti arttırılmıştır.

işin türüne bağlı olarak doğru dolguyu seçmek gerekir.

take kompozisyonu nedir - paketin ilgili talimatlar hakkında fiyat, rehberlik.

, Mağaza görevlisi ile konuşmak için emin olun çalışma, eğitim düzeyi amacını göstermektedir pratik öneriler olsun.

alçı olarak kullanılan dolgu maddesi (video)

Kalafat - alçıpan ile onarım önemli bir süreçtir. zaman ve parayı al ve ardından bir sonraki onarım yakında olacak. Her zaman ürün sertifikalı olduğundan emin olun.

Başarılı bir çalışma!

 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + = 19

map