loft merdivenleri doğru seçimi: Yapım 3 tip

loft merdivenleri doğru seçimi: Yapım 3 tip

12 October 2017merdiven üzerinde tavan alanı rahat ve pratik olmalıdırTavan arası boşluğa Merdiven rahat olmalı ve praktichnoyLestnitsa çatı altında gizemli odası, iki dünyayı birbirine bağlayan bir köprü yol açar. köprü olabilir Ne, ve bunu nasıl seçileceği - okumaya devam edin!


inşaatta çatı katına merdiven toplayın

Kapalı veya açık havada: tavan giden bir merdiven yerleştirme 2 varyantları mevcuttur. bir ev inşa zaman dışında yerleştirilmesi genellikle geçici bir seçenek olarak kullanılmaktadır. (Örneğin merkez üssü Sibirya) soğuk bir iklime sahip ülkelerde kapalı en uygun yerleştirme merdivenler (veya yalıtılmış varyasyon) olacaktır. Bu işlemde uygun olan ve bir tavan alanı ısı kayıplarını azaltır, soğuk hava ile temas halinde değildir.

Evde ise diğer merdiven, tavan arasına merdiven iyi geri kalanıyla aynı tarzda yapılır. Bu aynı tarzda tüm odalar bağlantı yardımcı olacaktır.

Ne olursa olsun kurulum seçenekleri, tüm tasarımlar sabit veya katlanabilir ayrılır.

en pratik ve popüler bir seçenek tavan katlanır merdivenine yokuşuduren pratik ve popüler bir seçenek tavan katlanır merdivenine yokuşudur

merdiven tasarımları da farklı türü:


 • Monolitik merdiven (vidalı veya itme);
 • Katlanabilir veya merdiven katlanması;
 • Mobil (taşınabilir, yan, asılı).

Geleneksel seçenekleri direkt uçuş ve tutacaklı monolitik merdiven vardır, ama bu tür tasarımlar çok yer gerektiren ve bazen böyle bir yerleşim için basitçe hiçbir odasıdır. geleneksel merdiven için yer olmadığı durumlarda bu tür durumlarda, mükemmel bir çözüm gizli geri çekilebilir merdiven olurdu. Bu yapılar son derece kompakt, güvenilir ve çeşitli seçenekleri vardır. Küçük bir alan için harika bir çözüm.

istediğiniz seçeneği seçmek için, merdiven kullanmak kimin analiz edilmelidir. Evin yaşlı ise, merdiven sağlam parmaklıklar ile donatılmış olmalıdır ve bunun seviyesi çok yüksek olmamalıdır. Evde çocuk varsa, erişimi sınırlamak için iyidir ve merdiven ve tavan odasında burada ana şey, güvenlik için.

Tavan arası merdivenleri geleneksel ahşap ve alüminyumdan yapılmış. yapının ağırlığına bir yürüyüş yapmak için kullanılan ahşap az, ve metal bir sert bağlantı yapı sağlar. Ayrıca metal yaylar ve sabitleme mekanizmaları yapılmıştır.

hızar seçilen Ahşap merdiven. Kiriş az 2 cm kalınlıkta olmamalıdır. portatif merdiven kullanımı sabit ise, işlemin, metal yapı yaklaşmak için en iyisidir. sabit yük altında Ağacı çabuk yıpranacaktır.Standart tavan merdivenler: boyutu ve hesaplama

Doğru merdiveni seçmek amacıyla, bir çizim yapmak ve ölçüm yapmak daha iyidir.

Tavan arası merdivenleri kurmadan önce, tüm ölçümler yapmak için önemlidirTavan arası merdivenleri kurmadan önce, tüm ölçümler yapmak için önemlidir

Aşağıdaki parametreler dikkate almak, Tahminde tavan merdiven boyutunu olmalıdır alınıyor:

 1. yapının toplam yüksekliği. Uzmanlar en fazla 3 metre merdiven yüksekliğini yüklemeye tavsiye etmiyoruz. Bu yükseklikte, tasarım mukavemet ve dayanıklılık kaybedebilir, bu güvenli değildir ve damla çok tehlikeli olabilir.
 2. 65-80sm ilgili merdivenlerden optimum genişliği.
 3. (- merdiven kullanımda rahatsız edici değeri daha az ya da daha fazla ise) aşamaları arasındaki optimum mesafe 19.2 cm olarak kabul edilir.
 4. Adım 18-22 cm'lik bir kalınlığa sahip olmalıdır.
 5. Genellikle düz etap sayısı - 14 veya 15 adet.
 6. tavan merdiven, en az 150 kg yük ağırlığı.
 7. 60 ile 75 derece arasında Standart değer merdiven eğim açısı. eğimle Merdiven fazla 75 derece kullanmak tehlikeli olabilir. daldırma az ise - merdiven büyük bir alandır.
 8. Adımlar zemine paralel bulunduğu ve bunlar kayma kalmamak, onlar kayma çıkartmalar güvenli.

Eğer ambar kapağının ölçüsünü ayakta, standart katlama merdiven satın aldığınızda. merdivenin 70 cm, uzunluk - - Optimum ambar boyutu. Eğer açılış daha, bu artışın ve ısı kaybı ile yaparsanız 120 cm artışın güverte açılışının boyutunun rahatsız olacak ve ne zaman.

Çatı, daha sık ısıtmalı değil ve bu önemli iyi yalıtım olduğunu.

tavan tavan merdivenleri Katlanır: faydaları

düzgün ve tasarım kullanmak güvenli - en kompakt düzenleme, bir tavan katlanabilir veya geri çekilebilir merdiven olduğunu. Katlanabilir merdiven genellikle 3 ya da 4, birçok bölümden meydana gelir.

Kısım her bir üst üste gelmekte, ve bu da en kompakt elde edilir. İlk bölüm sıkıca ambar kapağına bağlanır. Kalan kısım ayrıştırılır ve düz yürüyüş oluştururlar. Hareketlilik bölümleri özel menteşeler ve bağlantılar sağlar.

katlanır merdiven tasarım herhangi bir oda için bunları kullanarak kolaylığını arttırır yılında yüksekliği, ayarlamanıza olanak tanır.

Odaya fazla yer almaz katlama tavan merdiven avantajıOdaya fazla yer almaz katlama tavan merdiven avantajı


Geri çekilebilir merdiven bir çok avantajı, ana olanları şunlardır:

 • Uzayabilir merdiven 3 ya da 4 katlama ise, bu da küçük bir boşluk Katlar merdiveni yer sağlar, iki bölümden oluşur;
 • Düşük maliyetli;
 • kolaylığı ve tasarım güvenilirlik.

Ama belki bir geri çekilebilir merdiven seçiminde en önemli kriter flep tavan gizli beri kendi tasarımı, üslup alanı kırmamaya izin vermesidir.

Önemli! Güvenli yalıtmak için tavan ihtiyaca Çık yumurtadan çok Velenje aracılığıyla çünkü ısı kaybı. kimse tavan içine veya evde nüfuz edebildi böylece güvenli bir anahtar veya kilit bakmak yanlış olmayın.

Geri çekilebilir merdiven çeşitli türevleri vardır. Örneğin, merdiven veya merdiven makas - akordeon. Bu yapı, tamamen metalden yapılmış olması, bu küçük alanlar için kompakt bir çözümdür. bir dezavantajı vardır: tasarımı tamamen metalden yapılmış olduğu için, daha sonra, uzun süreli kullanımı, merdiven gıcırtı başlar. Bu yağ mekanizması işlenmesiyle önlenebilir.

Teleskopik merdiven - tek tek konur çekmeceli bir dizi oluşur. Çoğu zaman, bu tür merdivenler bütün yapısı çok kolaylaştırır alüminyumdan yapılmış. Modern iç pazar nadir alüminyum teleskopik merdiven sunar ve geniş popülerlik henüz ulaşamaması.


Ayrıca modern üreticileri insanın yardımı olmadan açmak otomatik mekanizmaları sunuyoruz.

Güvenilir tavan kolaylık Umman merdivenleri

Umman Şirket uzun kendisini tavan arasına merdiven güvenilir üreticisi kurmuştur. Umman Üretimin ana özelliklerinden biri tasarım tavan ambardaki gizlidir ve odada yer almaz olmasıdır.

Modeller çok yelpazesi vardır: ahşap ve metal katlanır. boşluk korurken ürünleri satın Umman, rahat ve güvenli kaldırma sorununu çözer. Umman ev için harika bir şirket, sabit bir yapı kurmak değil uzaydan Çatı merdivenleri.

Bugün birçok kolaylığı ile karakterizedir tavan merdiven Umman, kullanmayı tercihBugün birçok kolaylığı ile karakterizedir tavan merdiven Umman, kullanmayı tercih

Çalışma sırasında, ürün başka ayarlamalar gerektirmez ve merdiven zengin aralığında ebat ve boyutlarda sunar.

Tavan popüler modelleri bazıları Umman merdivenleri:

 1. Termo. Standart boyutlu 2800x1200x600 yapısı. Yalıtımlı uzay kapak. çam ağacının ve bütün yapıdan Luc sadece çevre dostu malzemelerden yapılmıştır. 150-160 kg maksimum yükleme ağırlığı ve 25 ila 35 kg arasında yapının kendisinin ağırlığı. Merdiven kendiniz yüklemek kolaydır.
 2. Kısa. 50x60, 60x80, 60x90 standart boyutu. Dörtlü tasarımı. İzole kapak. Tüm metal raylar, ahşap merdivenler. grubu ahşap açılması için bir çubuk içerir. tavan arasına merdiven kompakt sürümü. Hatta sadece 265 cm, tüm yapının, maksimum yükseklikte alçak tavanlar, odalar için uygundur.
 3. Prima. Standart boyut 60x120x280. Üç parçalı yapılandırması. Malzeme çam. Luc 140 cm çene yüksekliği, sıkıştırılmış. Maksimum ağırlık yükü 150-160 kg. Kit ahşap çubuk takviye.

dayanıklı ve güvenli Omanimeet farklı konfigürasyonlar kullanmak Polonyalı firmasından ürünler. Prestige, düşük maliyetle birlikte, birçok hitap edecek.

Popüler tavan Standart Umman Güzellik merdivenleri

Umman en popüler modeli dikkat etmelidir.

Merdiven Umman pratik ve konforlu değil, aynı zamanda güzel değil sadeceMerdiven Umman pratik ve konforlu değil, aynı zamanda güzel değil sadece

Ahşap merdiven Standart:

 • Katlanır Tripleks, geleneksel olarak çam ağacından yapılmış.
 • Rögar her iki tarafta yalıtılmış ısı yalıtımı 30 mm kapsamaktadır.
 • kapak contası, yükseklik 140 mm kutusunda.
 • ambar boyutu 120x60 120x70.
 • Adımlar kaymaz çentikler ile donatılmıştır.
 • 150 kg maksimum yükleme ağırlığı.
 • Kit ahşap çubuk takviye.

Tüm özellikleri de diğer modellerde doğasında var olduğu göze çarpar (örneğin Velta, Bronz, Nozycowe, Dikey, Dolle, Dolly, Velux). Bu özel popülerlik nedir? Çok basit - o fiyata olduğunu. Bu model akrabaları çok farklı fiyat kategorileri olduğunu. özellikleri ve aksesuarları Roto (Roto) standart bir set olması, bu model için fiyat diğer yandan daha düşüktür.

İlave tavan fanı LWT merdivenleri

Tavan arası merdivenleri Hafif Sıklet Süper Termo - Polonya şirketi Fakro bir modeli. şirket piyasada ürünlerini sunan edilmiş, üretim olan en yüksek kalite standartlarını karşılamaktadır. Genişlik yapı 600 veya 700 mm, yükseklik 1200 ve 1300 mm. Bu sıcak Farko şirketin doğrultusunda modeli ve soğuk bir iklime sahip ülke için en uygun olanıdır. 80 mm - İyi ısı tutma tavan kapağının kalınlığı ile elde edilmektedir. sabit katlama merdiveni, 3 ya da 4 bölüm yumurtadan için. Ahşap merdivenler katı ladin yapılmıştır.

ahşaptan yapılmıştır tavan için katlanır merdiven, az popüler ve kır evlerinde talepahşaptan yapılmıştır tavan için katlanır merdiven, az popüler ve kır evlerinde talep

yapının temel özellikleri:

 • Üç ilmek (yüksek geçirgenlik tarafından sağlanır) sızdırmaz kılınması;
 • Metal korkulukları içerir;
 • çizilmelere karşı korumak için yardımcı plastik LXS ait Uçları;
 • Galvanizli metal bağlantı elemanları;
 • Ayrıca, yükleme içerir: yakın gaz montaj için Ltk köşeler.

Polonyalı şirket Fakro geniş bir yelpazeye sahiptir: Lws Plus Smart; LWK Komfort. Tüm tasarımlar, yüksek mukavemetli, iyi ısı yalıtımı ve yük taşıma kapasitesi ile karakterize edilir.

Çeşitli tavan merdivenler: metal ve ahşap

Özel bir evde tavan arasına iyi durağan ahşap merdiven bakacağız. Özellikle tavan sadece unutulan şeyleri bir depo ve bir başka oda değil.

Artıları ahşap yapılar:

 • Doğal malzemeler;
 • Yüksek dayanımlı;
 • Dekoratif bileşeni.

Metal katlanabilir karakterize dayanım ve dayanıklılıkMetal katlanabilir karakterize dayanım ve dayanıklılık

Ama az popüler değil metal tavan merdiven sıkın.

Metal merdivenler:

 • yangın tüm ihtiyaçlarını karşılamak;
 • operasyonda Güvenilir;
 • tasarımda Güzel;
 • Sarmal merdiven daima fabulousness oda ele veriyor.

Ama sabit merdiven modeli olmaz, ne o hep alana ihtiyacı vardır. Değilse Ama ne seçilir? Sen tavan metal merdiven seçmelidir. Minka (Vizon), Umman, FAKRO: Piyasada bugün tür yapılar her üreticinin cephanelik olduğunu.

Optimal tavan merdiven 120h70 cm

Örneğin metal tavan büyük işlevselliğe sahip, boyut olarak küçük, Polonya'da üretilen Fakro LMS, merdiven. Bu model tüm dünyada iyi bir müşteri geri bildirim aldık. merdivenler sağlam, güvenilir ve estetik tasarımı. merdiven kolay monte ve çok zaman almaz. Minimalizm merdiven tasarım önemli ölçüde yer kazandırır.

Bu şirketin modeli aralığının geri kalanı gibi, merdiven yalıtılmış bir ambar, entegre kilit ve kaymaz çentikler ile donatılmıştır.

çatı merdiven dikkate iç binayı alarak gereken toplayın, bu kurulacağı yerdeçatı merdiven dikkate iç binayı alarak gereken toplayın, bu kurulacağı yerde

alanı bile kompakt merdiveni kurmaz Ama eğer açık metal yapılar yükleyebilir. Dacha, bir merdiven ayarlayabilirsiniz bu seçeneklerden biri. Tasarım sokaklarda veya garaj, ekonomik ekinde doğrudan monte edilebilir. merdivenlerde kaymasını önlemek için kış, merdiven sağlam küpeşte veya tırabzanlı donatılmalıdır. Bu tür dış yapı evde yer kaplamaz ve biçimsel bir bileşim kırmak için değil.

Çatı merdivenleri (video)

Tasarım sokakta bulunmaktadır ve bu nedenle kamu malı olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu giriş güvenliği özen ve merdiven erişimi kısıtlamak ve sonra hayır, suçlu değildir diyebilirim.

tavan Tasarım merdiven (iç fotoğraf)

1 3 33 140 240 1510 1220868 59292big 1438684288foto-raskladnyh-lestnic-V-interere03 cherdachnaja-lestnisa-nozhnichnaja

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 1 =

map