Lampy sufitowe: jak wybrać, połączyć,

Lampy sufitowe: jak wybrać, połączyć,

12 October 2017wstążka lampy sufitowe LED - alternatywna wersja dystrybucji światła w pomieszczeniuwstążka lampy sufitowe LED - alternatywną wersję rozkładu jasności w pomieszczeniu jest teraz lekki sufit - popularne rozwiązanie projektowe. Ponadto montaż sufitu w domu lub mieszkaniu LED elementy mogą być wykonane przez siebie. Ale jak to zrobić? I jakie są wszystkie warianty oświetlenia sufitowego tam?


Jaki powinien być używany do oświetlania dużych sufit

Musimy zacząć od prostego - duży pułap, około 100 metrów kwadratowych szerokie i więcej. I tu najważniejsze - rozważyć wysokość sufitu. Jeśli jest więcej niż 3 metry, zaleca się używać paneli oświetleniowych, które obejmują znacznie większy obszar i mają reflektor. Taka struktura może być sterowany za pomocą pilota zdalnego sterowania, ma wbudowany w przełącznik zasilania luminescencji (8 - 12 V).

W większości przypadków takie światła na suficie za pomocą elementów LED, które są jednocześnie ekonomiczny i o wysokim współczynniku sprawności.

W naszych czasach, staje się popularne zastosowanie paneli świetlnych we wnętrzu mieszkania, domy, a nawet biurW naszych czasach, staje się popularne zastosowanie paneli świetlnych we wnętrzu mieszkania, domy, a nawet biur

Ponadto, ich zalety:

 1. Wysoka częstotliwość emisji (ponad 10 tysięcy herców), jest szczególnie ważne, na przykład w pomieszczeniach biurowych.
 2. Oszczędności. LED element 10 watów pracy lampy żarowe 100 - 120 W, a nawet wyższych.
 3. Trwałość. Zasób LED oświetlenie sufitowe - około 30-60 tysięcy godzin (w dodatku, producent daje gwarancję).
 4. Bardzo szeroka gama opraw oświetleniowych. Są obrotowe, płaskie, specjalne dzieci, wiszące, kręconymi, kryształowe, lampy, które są objęte bańki i tak dalej. Ta lista nie ma końca.

Oraz w pomieszczeniach z wysokimi sufitami niekoniecznie uczynić główne źródło światła. Oznacza to, że można zrobić tylko lampy (w tym ukryte).


Lampy sufitowe: Opcje

Oprawy sufitowe mogą być wykorzystywane zarówno jako głównego i pomocniczego oświetlenia, niezależnie od powierzchni pomieszczenia, w którym są zainstalowane. Mogą być używane nawet jeżeli dwupoziomowy pokój sufity (np pudełko płyt gipsowo-kartonowych).

Odpowiednie oświetlenie pokoju - integralną częścią stylowej rezydencji, wpływając tym samym na nasze zdrowie i samopoczucieOdpowiednie oświetlenie pokoju - integralną częścią stylowej rezydencji, wpływając tym samym na nasze zdrowie i samopoczucie

Bardziej interesujące, i co można zrobić, aby korzystać z lamp ulicznych, na przykład, w przypadku sufitu, który znajduje się na otwartym strychu lub dużym balkonem. Tutaj, oświetlenie pod siatką zależy tylko od wyobraźni projektanta lub właściciela domu.lampy sufitowe, z kolei, są następujące:

 • kwadrat;
 • pionowa;
 • poziomo;
 • akryl;
 • Long (składa się z taśmy);
 • z tworzywa sztucznego;
 • szkło;
 • kryształów;
 • połączony;
 • ze zintegrowanym zasilaczem;
 • na skośne sufity;
 • z pilotem zdalnego sterowania;
 • prostokątnym;
 • z wielobarwnego podświetlenia;
 • Typ projektora (najlepszy na parkiecie).

A każdy z nich może być używany bez ograniczeń. Oznacza to, że kryształ nie może wisieć w salonie lub sypialni, ale również w kuchni, w przedpokoju, w pokoju dziecięcym - jeśli tylko wszystko to w zgodzie z już ustalonego wnętrza.

Lampy kryształowe będzie stworzyć świąteczną atmosferę w pomieszczeniuLampy kryształowe będzie stworzyć świąteczną atmosferę w pomieszczeniu

Chociaż standardowe zasady projektowania powinny nadal być brane pod uwagę. Na przykład, na białym suficie najlepiej wzmocnić punkt przewagi wpuszczone. Na multi-level - wielobarwne paski lub po prostu ukryte oświetlenie, dodając do tego wszystkiego główne światło (świecznik).

Opcja: świecący sufit

Świetlny sufit - odmianę lamp, które są zamontowane na ścianie i skierowane ku górze. Sama powierzchnia jest błyszcząca folia zamknięty i odzwierciedla dół spadają na nią światła. Uzyskaj dekoracyjne oświetlenie, które tworzy ten sam efekt świecące sufitowy rachunek. To samo można zrobić, jeśli to jest - wielopoziomowe, gdzie znajduje się „pływające” okno. W tym przypadku, światło jest ukryty w okapie specyficznych niszach. Belka jest skierowana dokładnie na suficie.

Taki efekt może być utworzone, gdy sufit jest zamknięty z następujących materiałów:

 • poliwęglan;
 • PVC;
 • błyszczący drukowanie zdjęć;
 • Płyty gipsowo-kartonowe;
 • GVL;
 • z tworzywa sztucznego;
 • Płyty z drewna lub tworzywa sztucznego;
 • Płyty sufitowe (w tym ceramiczne).

Warianty świetlne sufitów jest wiele, ale ich główną zaletą - maskowanie wszystkie wady sufitu w mieszkaniuWarianty świetlne sufitów jest wiele, ale ich główną zaletą - maskowanie wszystkie wady sufitu w mieszkaniu

Nawiasem mówiąc, gotowe do projektowania A „sufitów pływających” produkuje firma Česal. Mówimy o pełnym zestawie, które obejmują i gzymsu i oświetlenia i instalacji oraz wszystkich niezbędnych łączników montażowych. To prawda, że ​​warto to wszystko drogie.

Kolor podświetlenia sufitu: rola

Jaką rolę odgrywa kolor podświetlenia sufitu? Przy jego pomocy i stworzył tzw światła wnętrza, gdzie nacisk kładzie się na to, co niektóre elementy dekoracyjne, gdzie zaćmienie jest wykonywana (na przykład przy kominku, gdzie naturalne światło jest bardziej niż wystarczająco). Ale musimy wziąć pod uwagę przeznaczenie pomieszczenia.


Na przykład, brązowy i niebieski światło jest optymalnie nadaje się do biura, beż - najlepszy w sypialni, pokój dzienny, pokój dziecięcy. Jeśli sufit jest szara, że ​​optymalne oświetlenie kolor - ciepła pomarańczowy lub żółty. Proponowane rozwiązanie i opcje nie są wiążące i mogą ulec zmianie w zależności od decyzji projektanta.

Kolor i światło w pomieszczeniu odgrywa ważną rolę. Jest to konieczne, aby wszystkie kolory były dobrane w zgodzie z kolorem pomieszczeniaKolor i światło w pomieszczeniu odgrywa ważną rolę. Jest to konieczne, aby wszystkie kolory były dobrane w zgodzie z kolorem pomieszczenia

Aby móc całkowicie wyłączyć koloru światła, zaleca się umieścić specjalne oświetlenie LED. Presets takie, na drodze, sprzedaje wiele chińskich korporacji na dość niską cenę. Takie oświetlenie nie jest wystarczające do oświetlenia podstawowego, ale jako dodatkowy - tylko w prawo.

Przełączanie kolor podświetlenia może być wykonane:

 • jednostka pochodzi przełącznika;
 • Pilot zdalnego sterowania;
 • za pomocą inteligentnego telefonu (jeśli lampa jest wyposażona w odbiornik Bluetooth);
 • przez małe przełączniki na same (oprócz odpowiedniego domu) lamp.

Wnętrza i oświetlenie sufitowe

Oczywiście, wybór zależy od oświetlenia wnętrza. I pierwszą rzeczą jest, aby plan lub rysunek, elementy oświetleniowe będą znajdowały się w tej sprawie. Najważniejszą rzeczą - aby rozpowszechniać je w taki sposób, że cała powierzchnia pokoju otrzymali taką samą ilość światła. Nacisk może być z jednej strony, ale lepiej jest ją zamontować z dodatkową regulacją oświetlenia.


Sposoby być zainstalowany system oświetlenia, w zależności od wnętrza, w przeważającej części są uzależnione od mebli, a nie kończąc w pokoju.

Na przykład, jeśli znajdują się tam jakieś narożne lub krzesło profile, boczne proste półki, na których znajdują się cenne książki, najlepiej jest mieszać go dalej Oprawy i kinkiety lub nawet (i niekoniecznie jest na suficie).

Oświetlenie kmnaty nie powinny kolidować ze schematu kolorów w projektowaniuOświetlenie kmnaty nie powinny kolidować ze schematu kolorów w projektowaniu

Najważniejsze, aby trzymać się tylko, że:

 • jeśli tego pomieszczenia, oświetlenie nie powinno być zbyt jasny, z ciepłym odcieniem;
 • czy jest to biuro, oświetlenie powinno być jasne, ale chłodne białe;
 • jeśli chodzi o pokoju dziecięcego, tu trzeba zrobić lub regulowane oświetlenie z oddzielnym wyłączeniu.

Oznacza to, że bezpośrednio na wnętrze uwagi poświęca się ostatnio.

Oświetlenie: jasnoniebieski sufit

Na światło niebieskie sufitu idealny wybór - technologia nadjeżdżających słabym oświetleniu. Odbywa się to w następujący sposób: na obwodzie pomieszczenia lub po prostu po obu stronach zamontowane zmierzające światła, które świecą na siebie. W środku pomieszczenia można umieszczać projektora, który będzie sufitowi. Przy jego pomocy można stworzyć efekt fal, lub po prostu do projektu pewien obraz. Ta niezwykła zmienność oświetlenia będzie szczególnie istotne na przykład w przedszkolu.

Niebieski kolor sufitu powoduje przyjemne skojarzenia z jasnego nieba i bezgranicznym morzuNiebieski kolor sufitu powoduje przyjemne skojarzenia z jasnego nieba i bezgranicznym morzu

W ten sposób, światło niebieskie sufit światła:

 • słabe światło;
 • Jedynym jasnym białym wiązki;
 • pożądane dodanie podstawowych opraw oświetleniowych, ten sam typ projektora lub żyrandol.

Jakie są kwadratowych światła na suficie

Jeśli sufit pomieszczenia - płaski kwadratowy, lepiej oświetlać panel LED z dyfuzorem. I można użyć staroświecki świetlówki z kolb dekoracyjnych - tanio i skutecznie. Jednak należy pamiętać, że jeśli w centrum pomieszczenia podkreśla jakiś wielki żyrandol które uzupełniają wszystkie słabe oświetlenie nie jest konieczne.

I istnieje kilka kwadratowych reflektory. Częściej niż nie, każdy z tych elementów - gniazdo i optymalnie dopasowane do sufitu podwieszanego.

Lampy, w kształcie kwadratu, może oznaczać atom fluorowca, fluorescencyjne LED różnią się zdolnością, zużycie energii i kosztyLampy, w kształcie kwadratu, może oznaczać atom fluorowca, fluorescencyjne LED różnią się zdolnością, zużycie energii i koszty

Ich zasadnicza różnica:

 • Prosty projekt (odpowiednia do wnętrza z minimalistikoy);
 • wysoka skuteczność (minimum dekoracji);
 • Pozwoliło usytuowane w suficie.

Jeśli biały sufit, który jest najlepiej wybrać uchwyty

Ale w białych lamp sufitowych można zamontować praktycznie każdy rodzaj i moc. Lepiej dać pierwszeństwo LED, ale nawet tych, które używają żarówek - na bieżąco! Nie może i robi ukrytą oświetlenie karniszy sufitowych. W przeciwieństwie do pokoi, które wykorzystują kolorowe światła w taki sufit nie ma wpływu na projekt.

Fit piękne białe reflektory na suficie, można osiągnąć spektakularny rodzaju wielokrotnego odbicia światła na błyszczącej powierzchni wstęgiFit piękne białe reflektory na suficie, można osiągnąć spektakularny rodzaju wielokrotnego odbicia światła na błyszczącej powierzchni wstęgi

Należy pamiętać, że przy wyborze lampy na białym suficie:

 • zbyt dużo światła byłaby zbędna;
 • Umieszczenie elementów oświetleniowych może być dowolna;
 • Jeśli stosowane są lampy guide, najlepiej jest zrobić tak, aby światło padało na nich ze ścian, a nie na podłodze.

Od czego zależy oświetlenie technologia sufit

W rzeczywistości, istnieje szczególna technologia oświetlenie sufitowe. To zależy od wielu czynników, począwszy od dekoracji w pomieszczeniu, kończąc z wysokimi sufitami, kombinacji układu wielopoziomowego sufitach podwieszanych.

Kolor jest dobierana w zależności od rodzaju przeznaczenia pomieszczenia, chociaż zapomnieć o swoich gustach, także nie warto. Jeśli podoba Ci się niebieskie światło - nawet jeśli on jest w tej samej sypialni, niezależnie od innych parametrów.

Oświetlenie w pomieszczeniu powinna być w zgodzie z projektemOświetlenie w pomieszczeniu powinna być w zgodzie z projektem

Można je podsumować:

 • odmiany lamp i oświetlenia sufitowego - ogromnej ilości;
 • Oświetlenie LED - najlepszy;
 • Jeśli używasz błyszczące wykończenie sufitu - to zdecydowanie powinien pokonać w zasięgu;
 • należy kierować na swój smak.

Jeżeli układ zaufanie projektantów oświetlenia, należy sporządzić wstępny plan z góry, jak będzie jasne w każdym pokoju, a kto będzie tam mieszkać. 

sufitowa (wideo)

W naszych czasach, produkcja osadniki pędu. To nie jest trudne do zamontowania nowoczesnego, piękne oświetlenie. Istnieje szeroka gama opraw wpuszczanych w czarnym sufitem. Nawet w projekcie może być skłonny podnieść okrągły reflektor. Aby zainstalować, trzeba wiercić tak zwany punkt lub dokonać cięć w arkuszy płyt kartonowo-gipsowych. Cienka blacha wziąć do montowania tych urządzeń nie jest zalecane. 

lampy sufitowe we wnętrzu (zdjęcia)

0-natyazhnyie-potolki-wśród-2006 10-960x600 1820 36 43-e1412052178670 112 793793450 136033937241ab2a1fe079-1 2013071510470131098 563cf495bbfd6

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =

map