kurtulmak için nasıl banyoda tavana Mantar, nasıl ortaya çıkmasını önlemek için

kurtulmak için nasıl banyoda tavana Mantar, nasıl ortaya çıkmasını önlemek için

12 October 2017Nem - mantar büyümesi için uygun bir ortamNem - banyoda tavana büyüme gribkovGribok için uygun bir ortam, bu odada patojenin çimlenme konusunda olumlu oluşturulduğu olmasından kaynaklanır. Bu bir bitki, bir bakteri, bir mantar değildir. Beton veya bitirme tabakası gizli şeyin köküdür - Bu bunun toplu anlamına gelir. Ve işte aşırı nem, kötü provetrivaemosti tesislerinde veya teknoloji bitirme ihlali nedeniyle.


oldukça zor Ondan kurtulmak. seramik tabakası ile kaplı büyük bir tavan, hatta mantar temizlemek Örneğin, - yine ve hızlı bir şekilde görünecektir. Ve tüm çünkü mekanik olarak kaldırmaktır kök, - (tamamen tavan döşemeleri yerine sürece, ancak apartmanlarda neredeyse imkansızdır) çalışmaz.

apartmanda tavanda Kalıp

Kalıp - bir mantar spor oluşturan. sporlar akciğer üzerine biriktirilir. Kolayca kirlenmiş - hastalıklarının ortaya çıkmasınıKalıp - bir mantar spor oluşturan. sporlar akciğer üzerine biriktirilir. Kolayca kirlenmiş - hastalıklarının ortaya çıkmasını

Ne apartmanda tavana kalıp karşı yardımcı olur? mantar pestisit ürünlerinin tedavi Çok iyi etki. Kök ortadan kaldırılması olanlardan sonra duvara nüfuz ek pestisit tedavisini yürütmek için tavsiye edilir. Bütün bu Üstüne üstlük topraklı veya sıva tabakası ile kaplı. Mantar şey, ama sadece sıva onun dağılımının yerini, daha sonra çok yakında ve vermezse o astarın üstünde görünecektir.

En kolay yolu mantar başa - onun önlenmesi.

Bunu yapmak için, onarım sonrası her daire önerilir:


 • ; - (çok toksik ve tehlikeli olarak ucuz kurtarmak için değil kendileri için daha iyi) pestisitler tavan işlemek
 • ; Balkon (üfleme üzerinde çalışacak) üzerinde ve mutfakta - hatta banyoda zorla havalandırma yüklemek, ama daha iyi
 • Yılda mantarın belirtileri için tüm Döşeme inceleriz.

Banyoda tavana Kalıp: nasıl mücadele

Genel kanının rağmen apartmanda kalıp neredeyse mantar ile ilgisi yoktur. Evet, onlar aynı koşullar altında görünür, ancak kalıp ile kat kolaylaştıracak başa. (Kullanılıyorsa) seramik fayans derzleri ile iyice çamaşır suyu ve bodur bir çözüm ile tedavi etmek Onun oldukça kolay. Onun neredeyse hiçbiri hiçbir "kök" yoktur. Orada artık mikroplar, ancak derin duvar (ama sıva üzerine - kolay) gitmez.

Kalıp fazla bakır sülfat ile başa çıkmak için teklif, ama çok zararlı (Solundugunda) madde, ancak ucuz. Hiç kimse kalmak planlayan bir apartmanda eğer geçici olarak uygulayabilirsiniz. Ama her likenlerin örneğin "mantar önleyici" tedavi yardımcı olmayacaktır. geçici - Üst "haşere" top gerçekten ortadan fakat edilecektir.

Ayrıca kalıp tarafından ele alınabilir: • sitrik asit çözeltisi;
 • beyaz;
 • sıhhi temizlik için araç;
 • hidrojen peroksit;
 • sirke (tercihen - en az yüzde 20 konsantrasyon);
 • Teknik alkol (denatüre).

Bu araçların tümü, çok etkilidir onlar aktif maddeyi değiştirerek, birkaç kez işleme kombine veya gerçekleştirmek edilebilir.

Mantarın tavan işleme: how

Tavan küf veya mantar kaplı asla için, yapım aşamasında olmalıdır veya üst dönük olup bittiğine bakmak ödemeden, tüm pestisitler odası (sadece tavan) işlenmesini gerçekleştirmek onarmak.

En kısa sürede duvarların köşelerinde koyulaşması fark - işleme başladıktan sonra tüm oda sprey değil kalıbaEn kısa sürede duvarların köşelerinde koyulaşması fark - işleme başladıktan sonra tüm oda sprey değil kalıba

daha iyidir Handling profesyonelleri güven ve yalnızca ve kendi yapmak, toksik maddelerle çalışırken koruma ilköğretim kurallarını gözlemleyerek emin olun.

Ne pestisitler işin ne zaman veri türleri popüler? Örneğin, "Kaptan Amerika". Oldukça ucuz ama etkili bir yöntemdir. 2-3 günlük bir süre ile, tavan üç kez tedavi önerilir. Bütün bu üstüne (Alçı olabilir ve hatta badana) emülsiyonu boya astar ve ancak o zaman alçıpan, plastik veya tahta olsun, malzeme ile karşı karşıya yerleştirilir. Onlar, tesadüfen, aynı zamanda mantarlara karşı tedavi edilmelidir edilir. Plastik - ille. Alçıpan - onun işleme üreticisi tarafından halledilir değil yalnızca. Ahşap (dosyalama) - Çok güzel değil, cilâlı ve kullanıma hazır değilse. Bu arada, ikinci bir yaklaşım da PVA tutkal çözeltisi ve saf su için. Bunun üzerine verniklenmeyebilir gerekecektir. havalandırma yüksek kaliteli bitirmek ekleme - artık tabi mantar (daha önce olduğu bile) görünümü dert.

Özellikle aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

 • Beton levhalar arasında eklemler (prefabrik evlerde);
 • Tavan (duvarlarda) de tuğla dikişler.

Bu parçalar, açılır Gerekirse, işlenmiş yeniden çimento harcı ile kapatılmıştır. Tek yolu tamamen mantar kaldırın.

İpuçları sızıntı sonucu tavana daha işlemek için

yıpranmış oda kuru duvar işleme önce. Ancak o zaman duvar ve tavan işlemeye başlamakyıpranmış oda kuru duvar işleme önce. Ancak o zaman duvar ve tavan işlemeye başlamak


küf veya mantar yukarıdaki komşularından sızıntı sonra ortaya (veya hasarlı çatı kaplaması özel bir ev ise,), ilk iyice tavan kurutmak gerekir. su buharlaşması edemez ve sadece en likenlerin büyümesine yol açacaktır çünkü, imkansız her durumda ıslak beton katmanı kapatın.

büzülme yapılır? Sadece mekanik olarak (termofenom yüksek sıcaklıkta maruz kalma), ancak su ile temas ve (özet uzaklıkta) emer kimyasal reaktifler kullanılması.

Sızıntı nedeniyle yükselticinin mekanik hasar oluşabilir. Doğal olarak, bu durumda, derhal sıhhi tesisat onarımları için alınmalıdır. Ve sonra - tavan işleme girme. Daha sonra poliakrelit kullanır. Bu aynı zamanda artık çocuk bezi yaratıyor hangi şeyler. maddenin kendisinin 10 kat büyük olan suyun hacmi emebilmektedir Bu küçük kristaller. poliakrilat yeteneğine sahiptir ederken beton su "çekme". Ancak süreç hızlı değildir. Ve sonra işleme tavan mantar basit kaldırılması ile aynı şekilde yapılır.

Yani sel veya sızıntı halinde gerekli şöyledir:

 • Tamamen kaba tavan tahliye;
 • kaplama malzemesi yerine;
 • Mantar sermaye tavan ve duvarlara karşı tedavi tutun (önerilir).

Banyo kalıp tavan süreci: Yolları

kalıp etmek için dezenfekte ürünleri kullanarakkalıp etmek için dezenfekte ürünleri kullanarak


Banyoda kalıp ile çok basit tutun. Prensip olarak, hatta hafif bir sabun çözüm için yardımcı olur. bunun içinde asetik asit (yaklaşık yüzde 20 konsantrasyon) ekleyin, bu tür bir bileşimin sporlarının ve bu kalıp çarpar vasıtasıyla yok edecektir. Ancak, bu tedaviler birkaç gerektiğini hazırlanmış olmalıdır.

Daha "saldırgan" ve aynı zamanda etkili bir seçenek de - amonyak işleme, daire korkunç bir pis koku değer sonra. Ama önümüzdeki 3-5 yıl içinde kalıp, tıpkı endişelenmenize gerek yok.

Amonyak (- teknik ruhu özü aka) denatüre alkol ile değiştirilebilir. Bu sadece hemen al - nasıl bir sorun.

Ayrıca pestisitler oluşan toprak yol, bahsetmek gerekir. O tüm basit - sadece bitirme monte yapabileceklerinizle birkaç kat kapalı Badana tavan.

Eğer kaldırdığınızda kalıp unutulmamalıdır:

 • O oluşun (fazla 24 derece, kötü havalandırma miktarı sıcaklıkla yüksek nem) nedenini ortadan kaldırmak için gerekli olan;
 • çıkarılmasından sonra - 3 ay içinde en az profilaktik tedaviye devam;
 • denge de ve küflere karşı muamele edilir.

Banyoda tavana Mantar kurtulmak için (video)

Ve bu arada, kalıp daima ekipman onarım havalandırma ihlali ya da başarısızlık bir sonucudur. Tavan önceden tedavi edilmiş ve evde zorla havalandırma nem 80 kadar yüksek yüzde bile çalışıyorsa - herhangi mantar veya küf neden olmaz. Ve çoğu durumda panelleri veya karoların eklemlerde görünmesini başlar. Bu nedenle, eklemler bir alkol veya sirke solüsyonu ile yılda birkaç kez tedavi edilmelidir. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 − 48 =

map