küçük yatak 9 metrekare tasarlayın. m: fotoğraf ve 5 temel kuralları

küçük yatak 9 metrekare tasarlayın. m: fotoğraf ve 5 temel kuralları

12 October 2017Kayıt yatak odası için küçük boyutlu görsel tasarım teknikleri kullanan odanın alanını büyütmek için gereklidirKayıt yatak odası için küçük boyutlu görsel geçen yüzyılda inşa edilmiş evlerde uzay komnatyBolshinstvo daireler büyütmek için tasarım teknikleri kullanmak gerekir, büyük bir alan değildir. Kural olarak, Kruşçev yatak odası 9 m2 ve 10 m2. Bu boyutta tamiri yatak odası çok zaman alır, ama akıllıca ve güzel böyle küçük bir oda değil kolay bir iş düzenlemek. Yatak odası - çok samimi oda, ve iç tasarım de dikkate doğrudan görev almalıdır. uyku dolu ve neşeli uyanış oldu için, genel iç oda kolayca ve doğal olarak olması gerekir.


İç yatak odası 9 metrekare. m: fotoğrafı, ilginç fikirler

İyi bir rehber gerçek fotoğraflar zaten yatak odası tasarım dünyası odalar donatılmıştır olduğunu. Eğer genel eğilim görebilirsiniz binlerce kopyası arasında, yer ve ışık çok. İç küçük yatak odası görsel genişleme alanı ilkesi üzerine oluşturulur.

duvar ve mobilyaların doğru yerleşimine renklerin oyunun basit alımı sayesinde küçük bir alanda bir yatak odası, geniş büyük ve görünebilir.

çarşaf, battaniye, pelerinler şeklinde bir yatak odası iç Tekstil odanın görüntüsünü binada önemli bir unsurdurçarşaf, battaniye, pelerinler şeklinde bir yatak odası iç Tekstil odanın görüntüsünü binada önemli bir unsurdur

Ayrıca fotoğraflarda size ayrıntılı tekstil ürünleri ile önemli bir rol görebilirsiniz. Battaniye, yastık ve diğer aksesuarları odanın genel yolu ile birlikte olmalıdır. Bu tekstil oda sıcak ve rahat hale getirir. Rahat bir yatak ve iki komidin koymak için yeterli biraz görüntüleri ile odada mobilya. Çok almak aşırı mobilya alan kaplamak yerine, bu ruh hali sahiplerini etkileyen ağır bir atmosfer yaratır. Kendi yatak odası tasarımı boyutu küçük olan gelişebilir. Gerekli bilgi ile birlikte biraz hayal gücü uygulayarak, eski apartmanda bir oda yeni renklerle melodi up yapabiliyor.

Modern tasarım yatak odası 9 metrekare. m, fotoğraflar

küçük yatak odası modern tasarım minimalizm, hi-tech ve klasik tarzında sunulmaktadır. Tüm bu tarzı duvarlar, mobilya ve alanı bol minimum miktarda ışık, nötr renkler çok birleştirir. Tasarımcılar bir tarzda kesinlikle oda süslemeleri, ya da aralarındaki birbirine birkaç benzerlikleri bağlayın. Örneğin, yüksek teknoloji tarzı minimalizm uymaktadır.


oda gri nötr tonları ve mobilya düz çizgiler hakim olacaktır. mobilya sadece yatak, şifonyer ve küçük bir dolap olmak.

klasik tarzda yatak odasında daha rafine ve zengin görünüyor. klasik ve art deco tarzını birleştiren gerçekten enfes bir tasarım elde edebilirsiniz. Eh bu tasarımın küçük bir yatak odasında orijinal çerçeve içinde büyük bir resim asmak için parlak duvar bakacağız.

pencere küçük yatak odası, uygun ışık süslemeleri ve bunlar kompakt ve çok yer kaplar yok gibi zarif Roma tonları içinpencere küçük yatak odası, uygun ışık süslemeleri ve bunlar kompakt ve çok yer kaplar yok gibi zarif Roma tonları için

Yatakta yatak ana konusu olan ve tasarım seçilen stille tutarlı olmalıdır. küçük metrekare için yatak masif değildir seçmek en iyisidir. Minimalist tarzda yapılmış yatak, sığdır. Ayrıca, tasarımcılar dövme demir yatak öneriyoruz. Onların ince çizgiler yatak sevecek.pencereleri de modern tasarım odalarında çok önemlidir. küçük odalar roman güneşlikler kullanmak için çok iyi olur. Nedeniyle bu perdelerin tasarımı alanı artar ve bir pencere pervazına gerekli öğeleri saklamak için bir raf olarak kullanılabilir. Düzgün mobilya ve aksesuar minimum miktarda kullanmak m2 oda 9 düzenlemek. yatak odası dolaşmak için yeterli alan olmalıdır.

Bırakma yatak odası 9 metrekare. m:. fotoğraflar ve ipuçları

Ekstra görüntüleri ile Odalar kendi düzeninde farklılık. Bu tür bir yatak iki varyasyon kare ve dikdörtgen olabilir. Oda düzeni ürün tasarımında önemli bir rol oynar. Hesaba pencere ve kapıların konumları tüm nüansları almak gereklidir. Düzgün bitirme malzemeleri seçmek gereklidir.

Küçük bir yatak tasarımında En önemlisi, serbest dolaşım ve mekan fonksiyonel kullanım için yeterli alan ayrılacak.

Küçük bir yatak odası daha hacimli görünüyor için, yumuşak dağınık ışıkla lambalar veya zemin lambaları kullanmak gerekirKüçük bir yatak odası daha hacimli görünüyor için, yumuşak dağınık ışıkla lambalar veya zemin lambaları kullanmak gerekir

görsel olarak çok daha büyük görünüyor böylece oda düzenlemek için gereklidir. Bu kolay bir görev değildir. onun talepleri standart dışı çözümler ve akıllı renk seçenekleri yerine getirilmesi.

Bu zorluğu çözmek için şunları yapmalısınız:

  1. aydınlatma Uygun organizasyonu. Tasarımcılar merkezinde, her zamanki gibi, çevresine dağıtılmış küçük odalarda ışık tavsiye değil. Işık tavan düzgün dağılımı sayesinde daha yüksek görünecek ve uzay çok daha fazla olacaktır.
  2. Süsleme malzemeleri uygun kullanımı. alan miktarı alınmış ayarı yaparken oldukları gibi düşük tavanlı bir odada, tavanlar kullanmayın. Küçük bir alanda Asma tavanlar baskı oluşturacaktır. Bu iki katmanlı bir yapı oluşturabilir hangi malzemeler kullanmak en iyisidir. Böyle tavanlar daha fazla alan oluşturmak. Aşırı durumda, parlak bir boya kullanabilirsiniz.
  3. Uygun zemin. Küçük odalar için sıcak, karanlık tonların bir laminat kullanmak daha iyidir. Koyu zemin ve parlak duvarlar kombinasyonu her zaman oda daha üç boyutlu hale getirir. Fakat koyu halı kullanımı görsel olarak emerek alan azaltabilir.
  4. Duvarların rengi tüm pencerelerin konumuna bağlıdır, açık renkler sıcak veya soğuk seçmek daha iyidir. pencereler güneye bakan varsa, soğuk renkleri uygulamak gerekir. Bu teknik, sıcak yaz günlerinde daha soğuk hale odası yeniler.
  5. Düzgün oda düzenleme. Küçük bir yatak odası için mobilya kompakt ve işlevsel olmalıdır ve konumu hareketini engellememesi gerekir.

Kurnaz hileler alanını artırmak için

Birçok tasarımcı çoktan görsel küçük odaların alanı genişletmek için öğrendik.

görsel olarak ayrı bir ayna olarak kullanılabilir küçük yatak alanını artırmak ve ayna veya lamine panel tüm bir duvargörsel olarak ayrı bir ayna olarak kullanılabilir küçük yatak alanını artırmak ve ayna veya lamine panel tüm bir duvar


Teknikler herkese adil kullanımı basit ve kullanılabilir:

  1. uzay pencerelerden elde edilebilir arttırın. Eğer mimarisini koymazsanız, o büyük küçük pencereler değiştirmek mümkündür. Bugün pencere üreticileri çok daha oda yapma doğal ışık oda bol girmesine izin modellerin sunuyoruz.
  2. Parlak uzun odası ve yansıtıcı yüzeyler ekleyin. Bu teknik, ayna simetrisi olarak adlandırılır. oda yapma ters yönde tasarım öğeleri yansıtmak için yardımcı olur şık ve görsel olarak geniş.
  3. Parlak vurgular ekleme görsel yıkama odası sınırları yardımcı olur. Örneğin, parlak tekstil ve renkli desenli özgün mobilyalar oda çok daha ilginç hale getirecek.
  4. Pencere dekorasyon kendinden renkli perdeler oda yüksekliğini artırabilir. Bu durumda, perdeler tavan korniş üzerine monte edilir ve yere asılı. perdeler Dikey kıvrımlar yer uzanır.
  5. Ayrıca kalanından daha koyu renkte boyanmış bir duvar sona erebilir. Bu yöntem uzun oda daha toplu hale getirmeye yardımcı olur.

küçük bir oda için en iyi mobilya

küçük metre ile odasında gerekli tüm mobilya düzenlemek için çok zordur. Öncelikleri bu nedenle düzenlenmesi gerekmektedir. Mobilyanın ana parça yatağıdır. Üreticiler küçük odalara yatak transformatörleri sunuyoruz. Bu modern modeller oldukça rahat ve işlevseldir. Bunlar birkaç tipe ayrılır.

Küçük bir yatak odası için mobilya kompakt ve çok fonksiyonlu olmalıdır - Gereksiz dekoratif elemanlar olmaksızınKüçük bir yatak odası için mobilya kompakt ve çok fonksiyonlu olmalıdır - Gereksiz dekoratif elemanlar olmaksızın

Bazı yataklar uyumak için değil, aynı zamanda tüm öğeler depolanması için değil, sadece bir işlevi vardır.

Bu modeller özel bir kaldırma tertibatıyla donatılmıştır. Bu mekanizma niş inşa edildiği altında, temel bir platform yükseltmek için yatak sağlar. pull-out depolama sistemi de vardır. Yatağın ikinci tip hızlı toplama yatağı için tasarlanmıştır. Kaldırma mekanizmasının tasarımı yatak katlanmış ve boş alan gerektiğinde edilebildiği bir kabine bağlanmıştır.


Ayrıca, tasarımcılar oda dolaba yığılmayı için değil önerilir. zeminden tavana bulunan dar ve yüksek bir asma kat kullanabilir giysi ve keten saklamak için. Ayrıca, yer kazanmak için, oldukça özgün görünüyor askıları için özel bir raf yükleyebilirsiniz. Duvarlarında Eğer tahtadan yapılmış raflar çeşitli asmak veya gipsakortona onları kurmak.

Aydınlatma - Küçük bir yatak odası ana özellik

Yatak odası aydınlatma çeşitli türlerde olmalı. Biz parlak ışık, loş ve gün gerekir. Küçük odalar için tavan yanından projektörler monte edilmesi tercih edilir.

kurdeleyi LED Zakarniznaya tavan ışıkları uyum yatak odasında huzur ve konfor ortamı yaratmak, temel ışıklandırma tamamlayacakkurdeleyi LED Zakarniznaya tavan ışıkları uyum yatak odasında huzur ve konfor ortamı yaratmak, temel ışıklandırma tamamlayacak

Bu şekilde daha fazla ışık verir, ama aynı zamanda tavanın ortasında üzücü avize sahiplerini kaydeder etmek için sadece.

Bu ışık yoğunluğunun bir sensör kontrolü ile aydınlatma cihazları yüklemek en iyisidir. rekreasyon alanında duvar ışıkları lamba ya da iki raf takılabilir. Çocuklar için güç az miktarda tüketir ve bütün gece yakabilir lambası, ayarlayın. Bunun yerine, duvar lambaları ve zemin lambaları parlak desenli biri olacak güzel bir zemin lamba yerleştirilebilir.

Romantik bir ruh hali için, LED metre bandı kullanabilirsiniz. Hala yatağın üzerinde bulunduğu raflar, üzerine arka ışığını kullanabilirsiniz. tasarım mağazaları aydınlatma setleri satmak, bu aydınlatma armatürleri aynı tarzı için arama ortadan kaldırır.

Sonuç olarak, herhangi bir onarım oda dekorasyon aksesuarları gerektiriyordu. Özellikle küçük bir odada temizlemek yok, ama buna rağmen, küçük elementler hala mevcut olması gerekir. Bu bir resim, duvarlarda bir foto-çerçeveleri, çiçek güzel tencere olabilir. Ayrıca dekoratif yastıklar parlak renkler süslemek için kullanabilirsiniz.

Uyumlu dizayn küçük yatak odası (video)

her şeyin düzgün düşünülmüş ve planlanmış ise, küçük bir oda çok rahat bir his elde edebiliyor. ipuçları ve ünlü tasarımcıların hileler yararlanarak, bunu zaman uyku harcamak, ya da sadece dinlenmek hoş olacağı bir oda donatmak için ellerini sahip olabilirler.

küçük yatak 9 metrekare tasarlayın. m (iç fotoğraf)

01RGBcolor00001 2-z12-06fd6a70-1b3b-47bf-97f7-8b0902d55bfd 6-27 5 13 8-31 16-36 61 123-114 612611d3ddfc15ea5cea9537906517fc

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 5 =

map