Küçük bir oturma odası tasarımına Seçimi: 7 ana koşulları

Küçük bir oturma odası tasarımına Seçimi: 7 ana koşulları

12 October 2017birçok faktör küçük bir oturma odası tasarımına seçiminde dikkatebüyük miktarda olabilir hesaba birçok faktorovVariantov iç tasarım küçük bir oturma odası almalı, ancak bu tür bir oda, boyutlar, amaç oturma odası, muhtemelen tarzı şekline gibi farklı nüansları, dikkate değer belirli bir fikri seçmek için küçük bir oturma odası tasarımı seçeneği olarak.


Eğer çok iyi çalışırsanız odanın küçük ölçekli alanın iç, konforlu ve çekici hale getirilebilir. Doğal olarak ana zorluk - küçük odalarda durumunda 15 m2'ye kadar alanın rasyonel kullanımı olduğunu.

Küçük bir oturma odası, fotoğraf için Fikirler

apartmanda küçük bir oturma odası fikri başlangıçta kağıt uygulanacak ve sözde proje yapmak gerekir. o onarmak O tesislerinde yapılacaktır.

İyi bir aydınlatma görsel küçük bir oturma odası büyütmek içinİyi bir aydınlatma görsel küçük bir oturma odası büyütmek için

aşamalarında ve her koşulda hazırlanan planı:


 1. Küçük odalarda sorun her zaman aynıdır ve ihtiyaçtan ilk etapta kurtulmak için denemek için. Hatta aralarındaki en az 80 santimetre olacak şekilde ev mobilyalarını düzenlemelidir böyle çirkin özellik için izin. Bu dağınıklığı ve form kazık önler.
 2. Doğru renk düzenini seçmek için gereklidir ve duvarlar ve tavan için değil, aynı zamanda her şey için sadece. aksesuar, mobilya ve hatta perdeler için. Bundan daha parlak, daha geniş odalar dikkati çekiyor. Ayrıca odada ağırlıklı olarak beyaz yüzeyinde bulunması gerekir.
 3. oda ziyaretçilerin dikkatini alacak tür konular olmalıdır boyutu küçüktür. Bir örnek Böyle bir akvaryum, bir şömine, büyük bir heykel ve benzerleri gibi, her şey olabilir.
 4. Kesinlikle loş ışık varlığını izin verilmez. Ana ve muhtemel ek hem görsel hem de oda uzatmak için, burada bir ışık vasıtasıyla gereğidir.
 5. alanını artırmak için mükemmel tasarım çözümü, ya da iki veya üç seviyeli parlak bir görünüme sahip bir asma tavan kullanmaktır.
 6. Oturma odasında, büyüklüğü 16m2 aşmadığı, boş ortasına bırakmak arzu edilir. dekorasyon olarak masa ve sandalyeler olmadığı bir mini ped olabilir ama.
 7. oda artırmak için, yüksekliği yüksek aynayı ayarlayabilirsiniz. Temel olarak bu ayna dolaplar veya modül duvar asılı süslemeleri.

küçük bir oturma odası iç

Son yıllarda, tasarımcılar boyutu küçük bir bölgeye aktarmak tercih ve bu şekilde daha büyük odalar için idealdir ve taze ve şık hale getirmektir. İmar mümkün hiç hantal iç duvarını yüklemek veya gerek kalmadan birkaç parçaya oda bölmek için yapar. Oturma odasında her bölümü kendi belirli bir amaç için kullanılacaktır. Örneğin, ofis ve resepsiyon alanına odası veya oturma odası ve yatak odası bölmek mümkündür.

binanın İmar - küçük bir oturma odası için iyi bir tasarım yöntemibinanın İmar - küçük bir oturma odası için iyi bir tasarım yöntemi

Bunu yapmak için, belirli kurallar ve yönergeler kullanılmalıdır: 1. Odanın her parçası farklı renkler ya da bir rengin tonları kullanmak için gereklidir. Bu kuralın özelliği gerektiği gibi oda görsel olarak pek çok yerinde bölünecektir olmasıdır. renkler genel iç dekorasyonu ile mükemmel gitmeli ve seçilen stili ile çakışmaz.
 2. İzolasyon bölge vurgulayarak yapılabilir. ideal olarak her türlü iç için uygundur Esas olarak bu yöntem için kullanılan spot, bunlar geniş bir ürün yelpazesi ve oldukça uygun fiyatlarla satılıyor. aydınlatma cihazları boyutunda kompakt, hem de ışık fonksiyonu seçicinin parlaklığını seçmelidir.
 3. tavan alanı odanın ayrılması için iyi bir seçim, bir çok düzeyli ve arkadan aydınlatmalı kullanmaktır. Böylece, uzay bölünmüş ve aynı zamanda çekici ve şık kalır edilecektir.
 4. Arkadan görünüş salon perdeleri yağma yok. Bir örtü ve normal organza olarak dokuların çeşitli kullanabilir. Böyle bölümleme bir özelliği itmek ve gerekirse değiştirilmelidir mümkün olmasıdır. Gün boyunca, tercihen yarı perdeleri açık bırakın bir boşlukla gizli olarak değil, bu yüzden fazlalaştı.

küçük bir oturma odası için fikirler

Çok zorlu bir iş - oturma odasında duvar ve tavanların kaplama çekmektir. Küçük bir odada, sen çeşitli teknikler kullanabilirsiniz. Örneğin, düşey ve yatay çizgiler ile duvar kağıdı.

En ve çok rahat bakmak için hoş bir oda yapacak olan izleyerek birkaç tavsiyeler vardır:

 1. duvar ve tavan rengi hafif olmalıdır.
 2. Tavanlar tercihen parlak ile kaplanır.
 3. Tavan ışıkları vurguladı veya aydınlatma tarafından edebilirsiniz.
 4. duvarlar ve tavan yapma renkte çok farklı olabilir ve tonları ile imar tercih vermelidir.

oturma odası için küçük boyutlu parlak tavan seçmek daha iyidiroturma odası için küçük boyutlu parlak tavan seçmek daha iyidir

oturma odası gibi niş, projeksiyonlar ve benzeri yapılandırma olarak bazı özelliklere, planlama açıksa, onların dezavantajlarını ve odanın avantajlarını yapmamalı. işleminden geçmesine evde bir yaşam kurma kolay değildir. Ama oda iyileştirme yeteneğine, tasarımcıların mobilya, yanı sıra küçük ölçekli iç dikkat ve bunu daha da kötüleştirir değil gereklidir.

yeni ve alışılmadık belirli bir seçim doğru bir hareket olabilir, çünkü deneme korkmayın.

yanılsama etkisi

Böyle IKEA gibi ilginç gelişmeler, binlerce sunabilir mobilya üretimi için Modern Firma özgün ve modern bir iç üreten ünlü bir fabrikasıdır. Şimdi sıra tavan kaldırdı ve duvarları uzatılır hangi yanılsama etkisi yaratmak için küçük oturma odasında çok moda. Pürüzsüz, yumuşak ve parlak renklerin kullanımı mümkün mekanın çok genişlemesini sağlamak, hem de parlak bir yüzeye kullanarak kolaylaştırır.

kimse, hatta en küçük aksesuar iç algı müdahale etmeyecek şekilde odadaki nesnelerin hizalanması yapılmalıdır.

Tasarımcılar alan kalabalıklaştırmaz tavsiye edilir, ama çok rahat bir atmosfer ve kötü bir izlenim yaratmaz faaliyet bir tür olarak, çok boş bırakmayın. Böyle odalarda ufku, orman veya okyanus görüntüsü olacak perdeleri açık, hem de olası tutması gerektiğini duvar kağıtları, tutulmalıdır. Böyle bir resmin boyutu, pencerenin karşısındaki boyutu duvarında seçmek için arzu edilir.

İç (video) 'de küçük bir oturma odası tasarlayın


Olasılıklar deniz. Ama en önemli şey çok fazla yeşillik, aksesuar, hem de çerçeveler, figürinler ve diğer benzer öğeleri koymak için değil, oda aşırı değil.

Size iyi şanslar!

İç (fotoğrafın) 'de küçük bir oturma odası tasarlayın

Gostinaya-spalnya4 23-letnix-gostinyx-s-nezhnym-dizajnom-20 dizayn-kompaktnoy-gostinoy-09 heyecanlı daire-salon-iç-dekor-daire odalı CI-HGRM-vanessa-dina-kronik-şömine-şömine-oturma-rooms4x3jpgrendhgtvcom1280960 cbff88d6ecc0f892-1024x769 Gostinaya18kv78 oturma odası-dekor-fikirler-7 liviginroom2 002-e1435671960111

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 51

map