Küçük bir evin ikinci kata Kompakt merdivenler: 4 türler

Küçük bir evin ikinci kata Kompakt merdivenler: 4 türler

12 October 2017Kapalı hacimlerde ikinci kata merdiven en kompakt, henüz kullanmak için yeterince rahat gereklidirKapalı hacimlerde ikinci kata merdiven en kompakt, henüz oda sayısında ispolzovaniyaChasto artış için yeterince rahat, özellikle evler çok yakın durmak yoğun nüfuslu banliyölerinde, ikinci katın üst yapı nedeniyle ve genişletmek için hiçbir yerde olduğunu gereklidir. Ve böyle bir evde onu ikinci kata merdiven kullanışlı ve güvenli değil sadece, ama aynı zamanda çok fazla yer aldığını çok önemlidir. küçük bir evde Tam büyük merdiven hepsini takılmaları olacağı gerçeği yol açacaktır ve o kıymetli bir yer çalar. Nasıl bunu önlemek için? küçük yapıların yardımıyla.


küçük bir alanda ikinci kata Merdiven

küçük bir ev ya da iki seviyeli dairede bir merdiven kurarken merdiveni sadece stil ile kombine değil, aynı zamanda belirli şartları karşılaması olmadığı çok önemlidir.

yani:

 • Küçük boyutu;
 • kolaylık;
 • Güvenlik.

merdivenler çok dik yapmayın - tasarım çocuklar ve yaşlılar tarafından kullanılabilecek şekilde eğim açısı hesaplanmalıdırmerdivenler çok dik yapmayın - tasarım çocuklar ve yaşlılar tarafından kullanılabilecek şekilde eğim açısı hesaplanmalıdır

Hesaba belirli kiracı almak önemlidir. Her şeyden önce, merdiven dik olmamalıdır. Kim dikkatsiz sürüş aşağı düşmek ister? Merdiven korkulukları donatmak için arzu edilir. Bir diğer önemli faktör - adımların yüksekliği. Yaşlı ya da küçük çocukların daha yüksek tırmanmaya çok zor olacaktır.


merdiven kaplaması kaygan olmamalıdır. o yapılırsa, örneğin, taş cilalı, halı sunmaktır arzu edilir, ve çok iyi bir düzeltme o.

ihtiyaç yer kazanmak için maalesef, merdiven çok dik yapmak zorunda: 45-75 derece, ve çok büyük değil aynı zamanda adımların derinliğini. Bu nedenle, güvenlik ve rahatlık için, bu rahatlıkla yukarı veya aşağı kalmak hangi için korkuluk ve hatta kolları kurulumunu önerilir.

ikinci kata Küçük merdivenler

Yani ne seçerim? Gelecekteki adımlar için doğru tasarımı seçmek önemlidir.

Küçük merdivenleri için şunlardır: • katlama;
 • Özel odnomarshevye;
 • Ancak platformları ile yürüyen;
 • Vidalı.

İkinci katta böyle bir çatı veya depo olarak, zaman zaman kullanılırsa, o zaman bu merdiven koymak ille tam değildir. Uzun tavandan veya kapağa asılabilir katlanabilir tasarım izlemiştir. Kat kolaydır, bu yüzden kimseyi rahatsız olmaz.

Spiral merdiven - yerden tasarruf açısından en iyi seçenekSpiral merdiven - yerden tasarruf açısından en iyi seçenek

Uzatma merdivenler de farklı türleri vardır:

 1. uzatılabilir;
 2. katlama;
 3. kesit;
 4. Teleskopik.

Tür yapılar bir küpeşte varlığı için vermeyin, ama çoğu zaman onlar korkuluklar ile donatılmış olduğu açıktır.

En büyük merdivenlerden Odnomarshevye. Yer kazanmak için hâlâ, tasarımcılar ve geliştiriciler, örneğin her iki tarafta bir anda lastik sırtını daraltmak, alışılmamış hamle çeşitli kullanın. Bu merdiven alt yapar, ama onu rahat ve güvenli bırakır.

İdeal - iniş ve marş merdiven köşeleri 90 ve / ya da 180 derece. Bu site, uzatılabilir üyesi olarak burada hizmet vermektedir. Bir köşede ya da sadece odada duvara karşı böyle bir yapıyı koymak için uygundur. En popüler bir spiral merdiven olduğunu. Onlar eksenel yayına eklendi bir spiral, adımların neredeyse dikey konuma sayesinde daha az yer kaplar. Sarmal merdivenler rahat korkuluk kurmak için izin ancak alışkanlık adamı onu aşağı inip zor olabilir.

küçük bir evde rahat merdiven

Kompakt merdiven artılar bir yeri vardır.

Bunlar:


 • Hatta kendi elleriyle Hızlı ve kolay kurulum;
 • Geleneksel inşaat daha düşük büyüklükte bir düzen olup Makul fiyat;
 • küçük boyutlu her yerde, bir merdiven ayarlamanızı sağlar;
 • İlginç tasarım iç değiştirecek.

Uzun sürpriz düzeyli katlı daire veya özel evler olmuştur, bu tür evlerin yapımı veya satın alma için para olmazdı. Normal merdiven daima örneğin, vurgu maksimum boş alan üzerinde stüdyo dairede, içinde, bu daire stil için uygun daha uygun döner merdiven olduğunu, noktaya olmayacaktır.

Kompakt merdivenler iki seviyeli stüdyo daireler için en uygunKompakt merdivenler iki seviyeli stüdyo daireler için en uygun

Kompakt merdivenler biri hiç bir artış anlamına gelmez evin tasarımında ise gerçekten sahipleri yardım ve ardından ikinci kat var tamamlandı. Bir apartmanda merdiven ilginç bir özelliği dikkati çekiyor - apartman girişinde adım ve aynı yükseklikte olmayacak, eğer ev sakinleri ev tasarımı alışmak çok zor olacak edilmektedir. Bacaklar ağrısı olabilir ve merdivenlerden yukarı taşımak için zor olacaktır.

Bu nedenle, eğer mümkünse, girişinde olduğu kadar yakın sahne arzu edilir. Vida tasarımı iyi bunu göze olabilir.

Türleri ve küçük merdiven tasarım

Bazen ev veya apartman merdiven mevcuttur olur, ancak ev sahiplerinin belirli gereksinimleri karşılamıyor.


Örneğin:

 • Yüksek çözünürlüklü;
 • Yerin uygun;
 • yapının kendisinin Yanlış montaj.

anıtsal merdiven o kadar kolay değildir Yeniden dik, ama böyle küçük boyutlu mükemmel bir yedek olacaktır. Varolan açılması veya yeni bir yapım içine konabilir. Ancak o zaman eski mühür unutmamak gerekli olacaktır: Bazı açıklıklar çok ihtiyacım? cahil kişi de düşebilir. Mükemmel bir çözümün odnomarshevye merdivenler burada olacak. Onların önyargı çok büyük olabilir. İkinci katta bir açılış tahammül ve yavaşça başka bir yerden ona bir merdiven getirmeyecek.

Sen yanında sözde sarım ekleyebilirsiniz - buna ortam ve çok ilginç görünüyor.

Tabii ki, bir merdiven ana fonksiyonu - küçük bir alanda zemin ve yer tasarrufu arasındaki geçişi için kolay ve güvenli bir bağlantı sağlamaktır. Ama yine de merdiven estetik görünüyordu için çok önemli, ama aynı zamanda daire veya evin genel tarzı uyması.

En iyi çözüm - kısıtlı uzay odnomarshevaya merdiven bağlamındaEn iyi çözüm - kısıtlı uzay odnomarshevaya merdiven bağlamında

Genellikle, küçük merdivenler üretimi için kullanılır:

 • taş;
 • metal;
 • Ağaç;
 • Cam.

Doğal ve yapay hem nadir taşlarla örülü Küçük merdivenler. şey taş bir kapsam ve yer gerekir olmasıdır. Evet ve bu tasarım ciddi bir chur olacaktır. Metal merdiven en dayanıklı ve estetik - sanatsal dövme gördü o anlayacaktır. Bu merdiven romantik Provence yüksek teknoloji gelen hemen her iç mükemmel uyacaktır.

Cam merdivenler de oldukça popülerdir. Bu tür bir yapı için bir cam belirgin kırılganlık rağmen temperli olarak, çok güçlüdür.

Ve tabii ki, tahta. muhafazakarlar ve konfor isteyenlerin tercihi. Ahşap merdiven çok pahalı etkileyici ve saygın görünüyor. Odun koruma için çeşitli vernikler vardır dikkati çekiyor - Bu kaygan aşamaya yapar. Bu nedenle, rahat bir hareket için, ahşap merdiven korkulukları güçlendirmek.

Şık ve kompakt, ikinci kata merdiven (video)

Kural olarak, tüm malzemeler mükemmel korkuluk sadece herhangi bir odaya teklik ekleyin tasarım inanılmaz güzel ve ilginç ve sıradışı hale getiren birbirleriyle kombine. Ne duruyorsunuz!

Detaylar: ikinci kata Kompakt merdiven (fotoğraf örnekler)

3c97a7b889320217dbc084ce8416f4ef 119 133 319 372 800x6005495 13572cca80139d3468b93a79735d5bd152 542625842 adbf8857f8134f76e2854da3220bd527 ae142af12e1fcb1c8c460b2cb0d23a83

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − = 33

map