The Blogrysunek schody można znaleźć w Internecie lub zrób to samSchody do rysowania można znaleźć w Internecie lub zrobić to samemu oczywiście schody - to doskonała okazja, aby uzyskać dostęp do piętra znajdujące się powyżej pierwszego, a ponadto właściwy symulacja tej konstrukcji pozwala na doskonałe wnętrze myślowy-out. Przed zamontowaniem struktury, konieczne jest, aby tworzą rysunki drabinie, w celu uniknięcia błędów w montażu i zakupu materiałów.


Rysunki schodach na drugie piętro z rękami

Jest to możliwe do przeprowadzenia produkcję schodów rysunkowych swoje ręce? To znaczy, jeśli wzór pokaże wszystkie niezbędne parametry.

Pożądane jest, aby narysować w programie AutoCAD, każdy węzeł w formacie dwg z plugin SketchUp, Googlepomozhet znaleźć program.

Nie można określić warunkową wartość maksymalną parametru dla każdego węzła (na przykład projektowania Niwa, gdy wielkość przedmiotów 6x6). Początkowo jest ustalenie wymiarów schodów na piętrze, a także z uwagi na strukturę.

Rysunek pozwala obliczyć nachylenie schody prowadzące na drugie piętroRysunek pozwala obliczyć nachylenie schody prowadzące na drugie piętro

Istnieją dwa typy schodów, z których każdy ma swoje charakterystyczne cechy:


 1. Marsz. Taka klatka schodowa, zwykle opierając się o ścianę domu i okolicy. Takie konstrukcje niezawodne, mocne i trwałe. Warto zauważyć, że model jest dość prosty i dobrze nadaje się na dom dwukondygnacyjny. Ta drabina może być wykonane ręcznie, ale jedynie z zastrzeżeniem zasad i norm GOST.
 2. Spirala. Schody tego typu powinien być zainstalowany przez profesjonalnego, gdyż wymaga nie tylko właściwego planowania, ale także dokładne obliczenia dla każdego parametru, dla których nie można wykorzystać standardowe dane. W takiej konstrukcji ma swoje zalety, a składają się one w kompaktowej obudowie.

Nie zajmie zbyt wiele miejsca dla lokalizacji struktury i sprawi, że każde rozwiązanie projekt jest bardziej interesujące i niezwykłe.

Figury schody na planie

Rysunek drabiny muszą być obecne w domu samolotem, aw jej dokładny rozmiar, ale skalowane w dół. W jakichkolwiek skrótów budowlanych, na przykład, Technonikol można zobaczyć nie tylko obrazy, ale cały układ, który zawiera wszystkie parametry i oryginalny biznes plan budowy drabiny.

Trzeba być tak dokładne jak układ z domu może mieć wpływ: • szerokość;
 • wysokość;
 • Głębokość schodów.

Sporządzony, należy kierować się standardami, takimi jak GOST, nie tylko do reprezentowania drabinę poprawnie, ale także zbudować go według zasad.

Na planie widać każdy element drabiny i miejsce, w którym powinno byćNa planie widać każdy element drabiny i miejsce, w którym powinno być

Wygodne drabiny nie powinno być jak drabiny, a optymalny kąt nachylenia jest uważany 35-40 stopni.

Należy wziąć pod uwagę szerokość schodów poprawnie. Idealnym rozwiązaniem jest utworzenie szerokość 30-35 cm. Minimalna ilość uważa się za 25 centymetrów. Nie mniej ważne jest, aby prawidłowo zidentyfikować obszar, w którym zostanie zainstalowany schody.

Układ regeneracji, należy użyć niektórych znaków, jako nazwy konkretnych wartości:

 1. Obraz musi zawierać odległość między podłogą. Jest list zostać wyznaczony dystans. Aby obliczyć konieczność oparcia wysokość od pierwszej do drugiej podłogi i wysokości około każdym etapie, na przykład 20 cm. Średnio potrzeba do 14,5 stopni. Naturalnie, liczba musi być liczbą całkowitą, odpowiednio, powinna ona być zaokrąglona w wielkim stylu. Wielkość każdego etapu powinna być taka sama.
 2. Szerokość schodów nie powinna być mniejsza niż 700 mm. Najlepszym rozwiązaniem jest uważany za 1 m jest do prywatnych domów, ale dla budynków użyteczności publicznej mogą marsz do 1,5-2 m, w zależności od pokoju i jego celu.

Pod względem każdej platformy schodowej powinno być wyświetlane zarówno pierwszym i drugim piętrze. Łatwe do wykonania rysunku, na tyle wstępnie określić wymiary całej konstrukcji, jak zostało powiedziane wcześniej.

Schody na planie

Narysować regularnego planu lub konieczne jest szczegółowy plan pomieszczeń, aby zobaczyć dokładną lokalizację obiektu w budynku lub na zewnątrz. Ołówek trzeba pokazać wszelkiego rodzaju szczegóły, które zostaną ustawione w czasie rzeczywistym w konstrukcji schodów.

Na planie wypisanym rozmiary wszystkich elementów drabinyNa planie wypisanym rozmiary wszystkich elementów drabiny


I musi uwzględniać:

 1. W celu ustalenia szerokości schodów, trzeba wziąć pod uwagę pierwotną zdolność projektowania. Aby być bardziej precyzyjne, aby zwrócić uwagę na to, co przeciętna liczba osób przeniesie się na niej codziennie.
 2. Dodatkowo, szerokość schodów, który wpływa na to, co obszar przeznaczono na budowę, a także wziąć pod uwagę układ budynku.
 3. Eksperci nie polecam mieszka w domach prywatnych zbyt szerokich schodach, jak będzie to wymagać dodatkowych środków ostrożności, aby w pełni chronić konstrukcję.
 4. Jednak schody w prywatnym domu powinny być mocne i stabilne, jak to jest całkiem możliwe, że to pójdzie w górę materiałów budowlanych i mebli do naprawy drugie piętro i poddasze.

W ogóle, rodzaj drabiny zależy od osobistych preferencji właścicieli budynku, ponieważ wpływa na styl wnętrza i wnętrza. Oprócz bezpieczeństwa, drabina powinna być wolna, aby pominąć osób bez przeszkód i innych trudności. Jeśli wystarczy schodach było swobodnie przejść dwie osoby, szerokość nie powinna więcej niż 1,2 m.

schody nacięć

W konstrukcji schodów do prywatnego domu własnymi rękami, konieczne jest, aby cięcie na jej chodzi, i bez względu na to, dokąd prowadzi, czy na górze pokój z dziećmi lub łazience. Przez tworzenie schematu podziału należy podchodzić ostrożnie, jak to możliwe, a najlepiej nie w ostatniej chwili.

Postać sekcji muszą być oznakowane:


 • oś;
 • ścianie;
 • Paul;
 • sufitu;
 • Elementy schodów;
 • Wymiary struktury.

Wszystkie wymiary w rysunku powinna być określona w milimetrachWszystkie wymiary w rysunku powinna być określona w milimetrach

Drabinka sekcja rysunek powinno odbywać się etapami. Po pierwsze jest to pożądane rysowane w standardowych szerokościach schody.

następnie:

 1. Zauważa długość pad na parterze.
 2. Cholera odwrotny platformy.
 3. Rysowanie rzutu poziomego schodów.
 4. Od wolnego brzegu miejscu szerokości przestępstwa w kierunku ściany.

Odwzorowywanie nie jest wykonywana z góry, lecz z boku, który jest w przekroju.

Produkcja schodów z rękami: Rysunki

Nawet jeśli się rysunek rysunek, projektowanie i budowa zostanie przeprowadzona precyzyjnie własnymi rękami, to jest surowo zabronione naruszają instrukcje, normy GOST oraz, oczywiście, wykluczyć elementów.

To musi być obecne:

 • bieżnika;
 • piony;
 • Marsh;
 • plac zabaw dla dzieci;
 • tralki;
 • Balustrady.

Rysunek wykonany na komputerze, można wydrukować na drukarceRysunek wykonany na komputerze, można wydrukować na drukarce

Poręcze są także wprowadzane do rysunku, przy czym dokładne wymiary, wysokość i szerokość również wymiary lumenów. Na każdej klatce schodowej, a dokładniej mówiąc, typ i jego lokalizacja, istnieją pewne wytyczne i zasady, które należy stosować. Mianowicie, w obszarach o dużych stężeniach dzieci, poręcze muszą być wysokie, a w połowie ich wysokości muszą przejść dodatkowe poręcze.

Jeśli odstępy między tralkami są zbyt duże, są one zamknięte ekrany w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wyeliminowania nagłych przypadkach.

Średnia wysokość poręczy wynosi 0,9 m, ale lepiej jest wybrać 1,20 m, w całkowicie wszystkich dziedzinach, a nawet prywatnym domu.

Dyspozycja schodów w domu

Bardzo często właściciele prywatnych domów są zainteresowani w takim czasie jak budowa schodów, i, odpowiednio, na drugim piętrze, a także to, co można zrobić bez pomocy wykwalifikowanego specjalistę. Odpowiedź jest jednoznaczna - tak. Ale na osiedlenie się, jedno pragnienie nie wystarczy, jak potrzeba przynajmniej minimalna wiedza podstawowa geometrii i pożądane jest, aby kształcenie inżyniera. Ponadto można korzystać z nowoczesnej technologii komputerowej, która nie jest tak trudne do znalezienia.

Prawidłowe obliczenie parametrów drabiny są prowadzone:

 • Parametry pomieszczenia;
 • Preferencje właściciela lokalu;
 • Standardy ciach.

Planowanie drabinę, jego szerokość nie powinna to zrobić do niej swobodnie ominąć kilka osóbPlanowanie drabinę, jego szerokość nie powinna to zrobić do niej swobodnie ominąć kilka osób

Każde z tych kryteriów może mieć wpływ na wybór lokalizacji schodów, jak również jego wielkość, montażu, a nawet wygląd, w szczególności, czy jest to proste lub skręcone.

Zwykle, w przypadku oryginalnego obliczania drabiny za pomocą parametrów, takich jak:

 • Wysokość od podłogi;
 • Całkowity obszar pomieszczenia;
 • Umiejscowienie łożysk ściany i wewnętrznej;
 • Obecność i rozmieszczenie otworów drzwiowych i okiennych.

Tak więc, jest możliwe dokładne określenie maksymalnego rozmiaru schodów, jak i budowy.

modelowanie projekt jest bardzo ważny, ponieważ na tym etapie wybranego stylu pomieszczenia, rodzaju materiału wykończeniowego tralki, balustrady, a nawet wystrój. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy wolą, aby wyposażyć swojego domu wyłącznie estetyczne i eleganckie wnętrze.

Skomponuj rysunki schody (wideo)

Najważniejszą rzeczą - nie popełnić błąd w obliczeniach, a nie naruszać zalecenia ekspertów. Tylko w ten sposób w domu lub budynku użyteczności publicznej będzie wysokiej jakości drabiny, bezpieczeństwo i przydatność do użycia. Do budowy takiego obiektu nie jest łatwe, ale jest możliwe. Produkt będzie przez dłuższy czas, aby zadowolić ich wygląd i doskonałą wydajność.

Szczegóły: schody i rysunek (przykłady zdjęcia)

1-1 1-2 1-3 1 15f441cbf1ea18c7d8d25783677864a8 1103-110101a01lestnicastranica01-1 298157-VMS-12 1277810 346,082-4-VMS balus3b

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =