Krok po kroku: jak pokleit tapety na ścianach malowane

Krok po kroku: jak pokleit tapety na ścianach malowane

12 October 2017Cierpliwość i ciężka praca - klucz do sukcesuCierpliwość i ciężka praca - klucz do udanego rabotyNekotorye myślę, że jeśli ściany są pomalowane, należy pozbyć się farby. Niewątpliwie przygotować ściana nie jest trudne, ale to zajmie trochę czasu. Zanim zaczniesz, musisz cierpliwość i przejść, aby znaleźć wszystkie niezbędne materiały budowlane.


Nie wszyscy od razu przychodzi na myśl do przeprowadzenia napraw. Ale nawet przy tej decyzji, staramy się opóźnić jego realizację w końcu, kiedy zaczyna malować slazit i wykańczanie wszystkich powierzchni odpadać i zanikać. Z tego powodu naprawa „w pośpiechu” będzie miał wystarczająco dużo do zrobienia, aby zaktualizować mieszkanie lub dom. A potem kwestia jest przed nami, któremi do dekoracji pokoju. Na dzień dzisiejszy, coraz więcej osób woli tapetę, ponieważ materiał ten jest dość tani i nie wymaga żadnego dodatkowego wysiłku. Ale jeśli ściany nadal pozostawała przez długi czas nanoszenia farby oraz pokleit tapety na nich? Zrób to możliwe, przestrzegając pewnych zasad.

Czy to możliwe, aby malować klej do tapet: możliwe problemy

Przed rozpoczęciem powiesić tapety, poszukaj okładzin ściennychPrzed rozpoczęciem powiesić tapety, poszukaj okładzin ściennych

Przed przystąpieniem do przyklejania nowej powłoki na ścianach malowane, należy dokładnie zrozumieć wszystko i dowiedzieć się dokładnie, czy mogę powiesić tapety w farbie. Ponieważ w przeciwnym wypadku mogą występować pewne problemy, takie jak pęknięcia ostrza od podstawy, występowanie nieprawidłowości i pęcherzyków na tapetę lub arkuszy całkowicie odłączony od ścianki. Efekty te mogą prowadzić do powtarzających się napraw i dodatkowych funduszy inwestycyjnych. Oczywiście, kompletne oczyszczenie ścian materiałów wykończeniowych nie jest łatwym zadaniem, ponieważ w tym przypadku będą musiały zainwestować tu dużo czasu i wysiłku.

Dla jakości rafinowania i ścianach, a przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, jaki rodzaj pokrycia jest stosowany na ścianach.

Rodzaje farby pokrywające ściany

 • Akrylowy (lateks);
 • Olej.

Oczyścić ściany z łopatką przed montowanieOczyścić ściany z łopatką przed montowanie


W celu zrozumienia tego, czy do malowania tapet, musisz spróbować, aby usunąć niewielką część łopatki powlekania. Farba akrylowa jest bardzo dobrze utrzymywane i usunąć tylko niewielką część, ale olej nie jest już kawałki. Jeśli trudno jest określić rodzaj pokrycia, bo to jest sprawdzone metody, które są odpowiednie dla każdej powłoki. Jednym z nich jest to niezbędne do podjęcia wysokiej jakości, świeży klej i każdą tapetę, ale nie winylowych. Ściana przed wklejeniem tylko czyszczone.

Jako kleju do tapet na ścianach malowane z różnymi rodzajami powłok

Przed rozpoczęciem klejenia tapety na pomalowane ściany, trzeba przygotować wszystkie narzędzia, które są powszechnie stosowane do tego celu.

Do tapetowania na ścianach malowane powinny: • Klej do tapet;
 • Sucha czystą szmatką;
 • Każdy tapety, nie tylko winylu;
 • startera;
 • szpatułka;
 • szczotka;
 • Ostry nóż lub nożyczki budynek;
 • Dwie rolki;
 • Papier ścierny.

Ustalenie rodzaju pokrycia ścian to bardzo ważny krok, który prowadzi do dobrego wyniku. Pozwoli to ustalić, jak jest to konieczne do przygotowania powierzchni do wklejenia.

Jeśli ściana pokryta jest farbą na bazie wody, musi spełniać następujące wymagania. Na początku sprawdzamy stabilność farby. Aby to zrobić, należy zwilżyć niewielką powierzchnię wody.

Należy wysuszyć siebie, potem jeszcze raz powtórzyć tę samą czynność. Jeśli farba bardzo dobrze, a to nie jest wysadzony lub puścić, można rozpocząć owijanie ścian z tapetą w zwykły sposób. Przed konieczności stosowania warstwy wstępnie rozcieńczonego kleju do tapet lub podkładu i wysuszyć, że powierzchnia montażowa. Aby być całkowicie pewny pozytywnego wyniku, to lepiej, aby powtórzyć czynność dwukrotnie.

Zazwyczaj przy użyciu farby olejnej można malować ściany w kuchni w, ponieważ są one najbardziej zanieczyszczające smar i sadzę. Dlatego ściany wytwarzania będą w ich odtłuszczania. Aby to zrobić, trzeba umyć ściany konwencjonalnego mydła lub detergentem z tłuszczu, a następnie przemyć wodą i wysuszyć. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności jest wykonywana zwykle tapetowanie.

Czy to możliwe, aby przykleić nową tapetę na starym malowane tapety

Często wielu pytanie, czy możliwe jest, aby powiesić tapety na malowane tapety. Jest tylko jedno rozwiązanie - stare tapety należy bezwarunkowo usuwane.

Pokleit tapety na stary nowy, istnieje ryzyko utraty nie tylko wiele wysiłku, ale też stracić swoje pieniądzePokleit tapety na stary nowy, istnieje ryzyko utraty nie tylko wiele wysiłku, ale też stracić swoje pieniądze

Jest to konieczne z kilku powodów:


 • Jeśli stary malowane tapety pokleit okrążenie na nowym tapetę może stać się widoczne spoiny;
 • Jeśli stare tapety został zastosowany ornament, na powierzchni bieżnika wklejony tapety plamy i plamy farby.

Jest to niemożliwe, aby być całkowicie pewni siły starej tapety. Kiedy wchłaniają wilgoć po naniesieniu kleju, wygrzewania. Tak więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą one odkleić w najbardziej nieoczekiwanych miejscu. Następnie ta nowa powłoka także pogarszać. Dlatego nie jest wskazane, aby powiesić tapety na starym malowane tapety. Wybierając tę ​​drogę, to bardzo duże ryzyko.

Masters udział w budowaniu rzeczy, mówią: aby osiągnąć dobry wynik w wklejania tapetę, trzeba całkowicie oczyścić ścianę starego pokrycia, wyrównać go z podkładu i odtłuszczona.

Do usuwania starego malowane tapety doskonałej wody lub specjalnie przeznaczone do tego celu, klej do tapet rozpuszczalnika. Korzystanie płyta powodować narzędzie lub wody na tapecie i usunąć szpachelką.

Ale jeśli na czyszczonych powierzchniach nie mają czasu i chęci, konieczne jest, aby ocenić jakość starych malowane tapety. Jeśli powłoka jest silny i raczej cienki, można spróbować pokleit tapety kolorowe tapety. Dużym plusem jest to znaczne oszczędności czasu spędzonego na nim, aby przygotować powierzchnię.

Czy możliwe jest zastosowanie tapety do malowania: Jakie zasady muszą być przestrzegane

Przed naklejki tapety, czyste i suche ściany. Więc tapety odbędzie się mocnoPrzed naklejki tapety, czyste i suche ściany. Więc tapety odbędzie się mocno


W żadnym wypadku nie może być tapet na malowane i surowego grzyba infekcji ściany. Nawet jeśli dane są suche plamy na ścianach, albo traktować je specjalnie zaprojektowany dla to znaczy do usuwania pleśni, to nie będzie wystarczające.

Jeśli ściany nie ma żadnych uszkodzeń, nie będzie tylko zamontować izolator. jest przyklejona na siatce, po czym nakłada się na dostatecznie dużą warstwę tynku lub ściany się z wykorzystaniem płyt gipsowych.

Wskazówki i sztuczki

Aby osiągnąć najlepszy możliwy rezultat do tapetowania na ścianach malowane potrzebne:

 • Kupić odpowiednią ilość tapet, zaleca się, aby dokonać dodatkowej rolki 1;
 • Ściereczki zadokowany na ornamentem lub rysunku;
 • Tapeta najlepiej jest trzymać w oknach;
 • Pasta na ściennymi oraz niezbędne - jedna osoba wciska płótno góry, druga - z dołu;
 • Zmierz się i zerwał klejenie pas tapety umieszcza złą stroną do góry;
 • spread klej specjalnie zaprojektowane do tego pędzla, trzeba będzie go rozprowadzać, tak aby była ona stosowana równomiernie na całej powierzchni wstęgi;
 • Po nałożeniu kleju na ściany i tapety, trzeba zacząć przyklejanie góry;
 • Przyklejony do wygładzania tkaniny lepiej od środka w kierunku krawędzi gęstą z tkaniny lub walca;
 • Nadmiar roztworu natychmiast czyste i suchą tkaniną kleju;
 • Poniższy tapety przyklejone taśmy nie pokrywających się i szynkę;
 • Dzięki specjalnym konstrukcja noża dokładnie cięte części na tapecie i do gniazd przełączników;
 • Wklej na ścianie tylko potrzebne w domu, aby uniknąć przeciągów.

Jak pokleit tapety na ścianach malowane (wideo)

Okazało się, że klej do tapet pomalowana powierzchnia może być. Ale jeśli zdecydujesz się używać dość drogie tapetę, tu już konieczne jest rozważenie, czy podjąć ryzyko. Po chwilowej korzyści może prowadzić do poważnych wydatków nieplanowanych. W tym przypadku zaleca się czyszczenie ścian farbą. A potem nie można się martwić, że wkrótce tapeta może ulec pogorszeniu.

Jak pokleit tapety na pomalowane ściany (zdjęcia)

2bcaa1ca73cb74a50cd4046b5ab7cbb7 000083 94f194480137e7e43846-W500-H400-B0-P0 - tranzisyon-gostinaya 162-harlequin-Lucido-6-tapety 3073 114851-1 893014 161924871 a69b3da694b6f918fbdae27609d8a491 agressivnyy-risunok-na-oboyah

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =

map