Korytarz Wykonanie: Forma jest wszystko

Korytarz Wykonanie: Forma jest wszystko

12 October 2017Często, konstrukcja hali nie jest wypłacane wystarczająco dużo uwagi, w wyniku tej części mieszkania wygląda całkiem niepozornyCzęsto, konstrukcja hali nie jest wypłacane wystarczająco dużo uwagi, w wyniku tej części mieszkania wygląda całkiem nevzrachnoyChasche tylko Omawiając perspektywy naprawy mieszkania, zwracamy uwagę na projektowanie kuchni, sypialni, salonu, łazienki, ale nie myśli o możliwości wewnętrznego korytarza. I to jest wielki błąd! Po tym wszystkim, korytarz - miejsce, w którym gość po raz pierwszy zaczyna się zapoznać ze swoim mieszkaniu i psychicznie przygotowany na spotkanie z osób siedzących z tyłu mieszkania. Dlatego ten fragment w samym sercu domu nie zasługuje na mniej wyrafinowane wzornictwo niż innych pomieszczeń. Jak wybrać sytuację korytarz, w zależności od jego kształtu - czytaj dalej.


Projekty korytarze w mieszkaniu: rodzaje pokoi w zależności od ich formy

Do swojej przedsionku po zrobisz zmian, nie stają się zbyt ciasne i niewygodne, myśląc, poprzez projekt, wziąć pod uwagę wielkość i kształt korytarza. Wszakże od modelu korytarzu zależy od rodzaju emisji.

Główne rodzaje korytarzy w formie:

 • Długi, wąski korytarz. Ten korytarz biegnie wokół domu, a często prowadzi do kuchni, po bokach znajdują się zwykle w drzwiach pokoju. Wąski korytarz hol wejściowy tego typu są zazwyczaj ciemne i wymaga dodatkowego oświetlenia.
 • Otwarty korytarz przechodzi bezpośrednio do głównego pokojowej i ma wizualnego odróżnienia go. Ta forma korytarzach typowych dla prywatnych domów lub nowych mieszkań.
 • mały przedsionek Jest to najbardziej popularny rodzaj hali w domach prywatnych. Nie są one bardzo wygodne i wystarczająco blisko, ale jeśli plan wyboru, prawo, wolna przestrzeń będzie więcej.
 • Korytarz nieregularny kształt To może być w kształcie litery L, w kształcie litery T lub inne nietypowe postaci. Zazwyczaj te hale są wystarczająco duże, a ich konstrukcja może naprawdę dać upust swojej wyobraźni.

Myślenie poprzez szczegółów naprawy, należy zacząć od wielkości i kształtu korytarzaMyślenie poprzez szczegółów naprawy, należy zacząć od wielkości i kształtu korytarza

Jeżeli nie jesteś zadowolony z wielkości pokoju przylegającym do sali o nieregularnym kształcie, można zburzyć ścianę pokoju i zbudować nowy, uczestnicząc korytarza.

Istnieją różne rodzaje korytarzach opiszemy najważniejsze z nich. Dziś będziemy omawiać projekt, opisaliśmy, gatunek korytarzy.


Otwarty korytarz

Otwarta hol wejściowy jest często dość duże. To może być początkowo pomyślany przez architektów, rozwija się układ z domu, lub wykonane przez najemców na własną rękę poprzez wyburzenie ścian rozłożenia jej z dowolnego pomieszczenia.

Przed dokonaniem otwarty korytarz w domu, upewnij się, że ściana, na której masz zamiar się pozbyć, nie jest nosicielem.

Sala ta musi być sformułowane w tej samej mocy do pomieszczenia, w którym idzie gładko.

Otwarta przedpokój charakteryzuje, co do zasady, domach prywatnych, i jest wykonana w tym samym stylu z resztą pokojuOtwarta przedpokój charakteryzuje, co do zasady, domach prywatnych, i jest wykonana w tym samym stylu z resztą pokojuOto kilka wskazówek, aby zaprojektować korytarz tak:

 • Jako otwarte korytarze są zazwyczaj dość duży odsetek ich rejestracji nie masz do wyboru do koloru tapety, która będzie zwiększyć przestrzeń. Wręcz przeciwnie, można wyróżnić obszar jasny soczysty odcień ścian.
 • Jeśli w domu jest urządzony w klasycznym i stylu angielskim, włącz korytarzem do salonu, która wydała jego ściany delikatne dźwięki pościel i tralki sufitowe, profile i zamontowany żyrandol.
 • Sufity podwieszane - jest najlepszym sposobem do strefy przestrzeń. Technika ta oddziela wielki obszar przedsionek od reszty domu.
 • W tej sali, idealne na duże lustro w ścianie lub szafę z lustrzanymi drzwiami.
 • Jeśli jesteś fanem przestrzeni nie zaśmiecać tego obszaru, wystarczy umieścić kilka tafty i wąską szafkę przy drzwiach.
 • Na tak dużej przestrzeni odpowiedniego masową okrągłego urządzenia z wieloma żarówek.
 • Jeśli nie otworzyć salę, aby zwiększyć wielkość pomieszczenia, spróbuj zrobić minimalny zestaw mebli, na przykład, umieścić niskim stołku na buty i dołączyć kilka wieszaków w pobliżu drzwi, lub umieścić wąską szafkę z pełnej długości lustro.

Wewnętrzne korytarze projektowe otworzyć wszystkie ograniczenia zależą od funkcji, które, Twoim zdaniem, powinien on wykonywać.

Korytarz przedsionek lub wąski korytarz

Długie, wąskie korytarze często dość ciemny i ponury pokój. Z pokoi, hod wzdłuż wąskich pomieszczeń przejście, oddzielonych drzwiami korytarza. Ten rodzaj powierzchni hali jest typowa dla większości Chruszczowa.

Ważne jest, aby wiedzieć, że wybór opcji dla podłogi w korytarzu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że przestrzeń ta wymaga stałej mokro, więc dać pierwszeństwo materiałów wodoodpornych, takich jak dachówki.

Przy odpowiednim podejściu do projektowania wnętrz, wąskich i długich korytarzu dość łatwe do zrobienia wizualnie bardziej przestronnePrzy odpowiednim podejściu do projektowania wnętrz, wąskich i długich korytarzu dość łatwe do zrobienia wizualnie bardziej przestronne

Oto kilka wskazówek, aby zaprojektować wąski korytarz miejsca:

 • Na ścianach, taki korytarz, najlepiej jest użyć tapety lub farby w jasnych kolorach. Powierzchnia wybranego materiału musi być całkowicie gładka.
 • Podłoga powinna być wykonana w kolorze ciemniejszym niż ściany, ale jest lepiej wybrać jasny lub jasnych kolorów.
 • Rozciągnąć błyszczące sufity są najlepiej pasuje do wnętrza wąskim korytarzu co odzwierciedla żarówek, będą dodać światło i przestrzeń wzrośnie.
 • Jeśli chcesz, aby twój korytarz lżejsze, ustawić reflektory.
 • Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń, wybrać meble ze szkła lub z lustrzanymi drzwiami.
 • Podłoga, wykładzina, także idealny dla takiej opcji, ale w tym przypadku opuszczenia obszaru dla pereobuvaniya otwartych.
 • Oczywiście, szafki standardowe mogą nie pasować do wąskiej przestrzeni, ale w tej chwili producenci oferują katalogi, które prezentuje szafy we wszystkich kształtach i rozmiarach, a wbudowane meble.
 • Doskonały postęp na rozbudowę przestrzeni korytarza, będzie duża szyba w salonie.

Jak widać, główna zasada rejestracji wąskim korytarzu, to wizualne rozszerzenie przestrzeni, więc włączyć wyobraźnię, biorąc pod uwagę ten stan.

Opcje dla małych rozmiarów hali

Niewielki przedpokój - jest prawdopodobnie najbardziej popularnym rozwiązaniem dla standardowych mieszkań. Najczęściej ma kształt kwadratu więc pomimo niewielkich rozmiarów, można zmieścić w niej wszystko, czego potrzebujesz z odpowiednim wzorem.


Aby dać komfort korytarz, powiesić na ścianie kilka zdjęć, które są odpowiednie do stylu wnętrza.

Mała sala cechą bezwzględną większością apartamentów standardowy układMała sala cechą bezwzględną większością apartamentów standardowy układ

Wskazówki do wykańczania małych korytarze:

 • Ponieważ głównym problemem jest brak takiego lobby przestrzeni nie powinny być wykorzystywane do jego projektowania dużych ilości mebli. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, spróbuj przyciąć słuchawki zaprojektowane specjalnie do przedpokoju.
 • To idealnie pasuje do małej garderoby z lustrzanymi drzwiami przesuwanymi lub upiornym lub Radius jednostki narożną z zamkniętymi niższych półek, szuflad i haczyki na płaszcze.
 • Aby zwiększyć przestrzeń funkcjonalną na ścianie, należy dołączyć kilka półek na klucze, telefon, portfel i inne drobiazgi.
 • Aby uczynić swój mały korytarz bardziej wygodne miejsce ławę lub otomana dla pereobuvaniya.
 • Dokonaj ściany i podłogi w ciepłych kolorach i lekkich materiałów.

Przy wyborze mebli i projektowania do dekoracji małej przestrzeni, trzeba zrozumieć, że nie można specjalnie, aby ją zwiększyć, więc ważne jest, aby to samo funkcjonalne i wygodne, jednocześnie pozostawiając miejsce dla ruchu.

Nowoczesne formy korytarzy (wideo)


Istnieje wiele sposobów, aby zaprojektować różne rodzaje korytarzach opiszemy podstawowe zasady najczęstszych opcji. Na korytarzach o nieregularnym kształcie, wybrać typ projektu, w zależności od jego wielkości, w oparciu o powyższe rady.

Zaufaj Twojego gustu i wyobraźni i będzie sukces!

Przykłady bimini przedpokojów (zdjęcia)

0ae154d931d0ea119d5ff2d44666183f 01 6f62ff070ddf138f9d1f08ac9eccd56e 2f8f48236a3964c3424e8ba695fb67ac 18 prihosh 165 213 5603d93e6d7b8 5603d940d1385 530742

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

98 − = 96

map