koridorda Optimum aydınlatma: 5 temel kurallar

koridorda Optimum aydınlatma: 5 temel kurallar

12 October 2017Eğer yüksek kaliteli aydınlatma kullanabilirsiniz, salon sıcak ve rahat ettirinEğer insana değil, aynı zamanda, kısmen, nitel osvescheniyaBytuyuschaya insanlar söyleyerek yardımıyla evine sadece uygulayabilirsiniz, salon sıcak ve rahat olun "başarı için elbise karşılanmaktadır." ev için "Giyim" ilk bakışları onun misafirlerine sunan olmasıdır: dış kaplama ek olarak, tabii ki, koridor vardır. modern tasarım hile ve küçücük bir sıradan küçük bir oda zevkle dekore odası açabilirsiniz ışık oyunu sayesinde görsel alanını genişletmek için çoğu bu odanın özel set tasarımı getirildi ve boşuna değildir.


koridor ve önemi içinde aydınlatmanın organizasyonu

Işık ve onun organizasyon ve sadece nedeniyle doğrudan amaç iç önemli bir rol oynar. koridor yanı sıra diğer odalarda aydınlatma montajı, aynı zamanda bir yetkili yaklaşım ve doğru tasarım kararları gerektirir. Aslında, koridor - bu bir portal var hangi aracılığıyla önemli şeylerden ve gürültüsünden dünyasına onun sakin sakin küçük dünyanın dışında gitmek her gün.

Onlar mükemmel iç koridor tamamlayacak şekilde, aydınlatma görünümüne dikkat etmek gereklidirOnlar mükemmel iç koridor tamamlayacak şekilde, aydınlatma görünümüne dikkat etmek gereklidir

Cihaz iç koridor sadece işlevselliği için dikkat değil, aynı zamanda estetik bir parçası önemlidir zaman.

Çoğu durumda, özellikle salon doğal ışık kaynaklarının tam olmaması. Ve birçok hatalı algı arasında o koridorda sadece küçük düşük güçlü lamba aydınlatıncaya. Bir kişinin aniden ışığa karanlık bir odadan değiştirir ve tersine Ancak, onun vizyonu bu kadar çabuk çalışmıyor ve kısa süreli şaşkınlık var. Bu sorun bol aydınlatma ile koridorda iyi planlanmış aydınlatma yardımcı ve konumlarını düzeltmek istiyorum kaçının.

koridorda ışığı: organizasyonun temel kuralları

demirbaşlar seçme ve konumlarını belirlerken, elle her şeyi yapıyor, en konforlu iç koridor sağlayacak bazı kurallara dikkat edilmelidir.


uzmanların yardımı olmadan, sahibi olabilir ışık koridor buluzmanların yardımı olmadan, sahibi olabilir ışık koridor bul

koridorun aydınlatma gereksinimlerine:

 1. odasında loş ışık yeterli olmayacaktır. oldukça zor küçük bir sayısı için koridorda istenen nesne bulmak veya ayna bakın.
 2. koridor küçük alan ve tavan yüksekliği küçükse, bu lambaları ve loft armatürleri belirli türdeki kurulumu olasılığını dışlamak gerekir. Aksi takdirde, ameliyathane sırasında hasar yüksek bir olasılık vardır.
 3. olumsuz karanlık bir odada girişinde şey çok güçlü kontrast için koridorda ışık Aşırı miktarda görmeyi etkileyebilir. Buna ek olarak, açıkça bitirmek en ufak kusurları görülebilir.
 4. aydınlatma koridor derecesi diğer odalardan çok farklı olmamalıdır. Böylece, tüm ışık değişiklik olmadan ahenkli bir alan oluşturulacaktır. günün farklı saatlerinde salonda ışık düzeyini ayarlamak için, birkaç lambaları olmalıdır.

salonda atmosfer rahat ve dinlenmek için izin vermelidir. koridor boyutu da küçükse Ve - Eğer detaylarda anlamıyla ihtiyacımız olan aydınlatma tasarımı sayesinde düşünüyorum.düzensiz şekilli küçük bir koridor ve koridor Aydınlatma

Geniş koridor özel çalışmıyor Aydınlatmak: optimum aydınlatma seçim yapın ve gerekli bölgeyi vurgulamak için önemlidir. küçük veya standart olmayan odalar için - biz oda eksikliklerini gizlemek yardımcı olacak özel bir yaklaşım, gerekir.

Uzun dar bir koridoru odanın tüm uzunluğu boyunca eşit mesafelerde yüklemeden, spot ile donatılmış olabilir.

bir yaklaşım görsel böylece görsel yüksekliğini azaltır alanı genişletmek için: yüksek tavanlı koridorları için en iyi duvar ışıkları kullanmak olacaktır. çok dar koridor duvarındaki aydınlatma armatürleri sadece duvarlardan birine yüklenebilir.

Küçük bir koridor sığdırmak için mükemmel tavana her yerinde yerleştirilebileceğini projektörlerKüçük bir koridor sığdırmak için mükemmel tavana her yerinde yerleştirilebileceğini projektörler

küçük bir koridor için uygun çözeltiler şunlardır:

 • Noktalar. çeşitli armatür çok yönlülüğü, istenen sonucu elde etmek için, farklı yönlere tavan gönderilmesine olanak tanır.
 • Spot. Tavan düzlem boyunca yerleştirilen ve düzgün tüm odayı aydınlatıyor. Parlaklık spot aydınlatma kendisi için konuşur floresan lambaların etkisiyle karşılaştırılabilir.
 • Duvar avizeler. ışık tavana gönderilirse, salon dolayı görsel sınırların azalmasına görsel daha geniş olacaktır.

O üniforma ışık odanın her köşesine vurur böylece küçük bir oda gelince, aydınlatma sistemini düzenlemek için önemlidir. Aksi takdirde, oda daha sıkışık görünecek.

Ben koridorda aplikler asmak mı

Dağınık ışık koridorda için en iyi biridir. O, birincil ışık yönü ile mat abajurlar yukarı akış kullanılarak elde. bitirmek yansıyan ışık, yeterli miktarda düzgün bir aydınlatma oluşturur. Bu yüzden bazı koridorlar sutyen içindir - en iyi çözüm.

koridorda ilginç bir iç Kompleman kolayca güzel ve pratik sutyenkoridorda ilginç bir iç Kompleman kolayca güzel ve pratik sutyen


yüksek tavanlı olması durumunda aplikler görsel olarak daha az hale alanını genişletmek kullanın.

Genellikle lambaları ana ışığa ek olarak ve sadece nadir durumlarda ışığın bağımsız kaynakları olabilir. Neredeyse çeşitli iç çözümler için çok yönlü ve uygundur. Dar bir koridorda Sütyen onlar bir adam daha uzun oldukları böylece düzeltmek için daha iyidir. Bu lambanın olası hasarı önlemek olacaktır.

koridorda zemin ışıkları nedir

Zemin aydınlatma rahatlık yaratır ve iç ince ayrıntıları vurgular. bir giriş odaları ayıran bir koridoru daireler, içinde, çok parlak dış mekan ışıklar yolu aydınlatan, gece ışık olarak hizmet verebilir. zemin aydınlatma çeşitli şekillerde yapılabilir.

koridor olarak, fonksiyonel ve pratik olacak özel bir zeminden aydınlatma, yapabilirkoridor olarak, fonksiyonel ve pratik olacak özel bir zeminden aydınlatma, yapabilir

Aydınlatma seçenekleri:


 • Esnek neon ışıkları;
 • Elektrik ampulü;
 • LED şerit;
 • Halat;
 • Halojen lambalar;
 • Esnek neon;
 • Hafif zemin cihazı.

İkinci tür döşeme parçası olan aydınlık modüllerdir. Onlar sevdim herhangi bir şekilde monte edilebilir. Onlar odada benzersiz tasarım oluşturmak ve iki yadsınamaz avantajları vardır, bu salon için önemlidir. Bu darbeye dayanıklı ve nem direncidir.

Küçük bir salonda aydınlatma montajı (video)

Ne yazık ki, herkes geniş koridor doğru formun gurur duyabilir. Büyük bölümü ama en azından kısmen, gizleyebilirsiniz düzgün organize aydınlatma yardımıyla kendi kusuru vardır. Güç tasarrufu için, iyi bir çözüm hareket sensörleri ve bitişik odalardan saydam kapıların (gün ışığı uzunluğu oldukça anlamlı yapay ışık kaydedin) ile donatılmış anahtarları, yüklemektir. yeniliklerin korkmayın, koridor olarak konutun tamir böyle önemli bir bölümünden önce mümkün olan tüm seçenekleri egzersiz yapın. Odada konforlu bir konaklama için anahtar - Sonuçta, aydınlatma iyi planlanmış.

apartmanda aydınlatma tasarımı koridor (fotoğraf iç)

1-163 58 09 411 414 568a86e4da5adBartoliDesignjpg57dd42b4039340d5d6e48ac1a0e40476 1116 2013-01-24yzkiykoridornygnogramotnopodobratosvechenie 2015-11-18-564c6498cba7e 25053098

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 4

map