koridorda bir avize seçimi: 4 Çok Önemli İpuçları

koridorda bir avize seçimi: 4 Çok Önemli İpuçları

12 October 2017koridorda lambaların doğru seçim İçişleri açısından önemlidirGeleneksel tonundan ve zarif avizeler ile biten: koridorda avizeler doğru seçim intereraSovremenny iç piyasaya önemlidir müşteriye aydınlatma modelleri, geniş bir çeşitlilik sunmaktadır. Her bir lamba tasarımı başlangıçta herhangi bir oda için tasarlanmıştır ve bu nedenle oturma odası için tasarlanmış avize, sizin koridorda pek uygun olduğunu unutmayın.


Salonda avize: nasıl seçilir

Kural olarak, koridorlar ve odalar, farklı özel lütuf koridorlar için avizeler. Çoğu model gizlice aydınlatma nötr olan tasarım, cam boncuk ve diğer süs eşyaları olmadan.

Çoğu durumda, salon kısıcı ve süslemeleri olmadan lambaları seçilenÇoğu durumda, salon kısıcı ve süslemeleri olmadan lambaları seçilen

Ancak bu lambalar iki ana tipe ayrılır:

  1. Tavan;
  2. Duvar.

başka bir seçenek lamba ayrı bir birim, katta bulunan ve elektrik prizine takın olduğunda yoktur. Bununla birlikte, böyle bir lamba ek yerine ana ışık kaynağı olarak ayarlanır.

İlk iki seçenek için, çoğu insan tavan seçeneği tercih ederler. Çoğu iç standart ve uygun sayılır.


Duvar modeli aynı zamanda alçak tavanlı koridorları sahipleri iyi bir seçim olacaktır. duvar lambaları sadece tavanda gerçekleşecek, ama akıllıca lamba (soğuk ya da sıcak aydınlatma) seçerseniz aynı zamanda görsel, odadaki alanını artırabilir gerçeği.

giriş holü ve koridor için bir avize seçerken nelere bakmak

Hala bir avize seçerken dikkate alınmalıdır birkaç Özellik odanızın iç geri kalanı ile uyum içinde mümkün olduğu kadar orada gerektiğini tasarım, ek olarak.

Seçilen armatür iç alanı ile kombine edilmelidirSeçilen armatür iç alanı ile kombine edilmelidirgiriş salonunda bir avize seçerken nelere bakmak:

  1. aydınlatma modları. Onların sayısı ve özelliklerine bir göz atın.
  2. Güç tüketimi. Aynı zamanda önemli bir teknik özellikleri olduğunu. Eğer koridorda büyük iç katılacak birkaç avizeler, isterseniz, o zaman en az elektrikle tüketir birini alabilir.
  3. Kullanılan kartuşlar. kendilerini imalat malzemesinin çapı değil aynı zamanda ayrılır Kartuşları: Bir seramik modeli karbolitovye ve diğer daha az popüler.
  4. Kullanılan ampullerin sayısını gösterir. o büyük parıltı, daha o lambalar kullanıldığını inanılsa da, bu her zaman böyle değildir. Ne zaman bir avize seçmenin koridor boyutlarda çıkması gerekir. Buna göre, boyut daha büyük - rahat bir aydınlatma lambaları için daha gerekli.

Koridor Şekli da önemlidir. dar ama uzun uzay olacak lambaların mükemmel dikdörtgen modelleri ve meydanda - ortasında bir avize ve iki tarafta birkaç ekstra ışıkları, gerekirse.

koridorda Duvar avizeler

Salon oda tasarımında modern bir fikir tavan ışıkları yerine duvara satın alacak. Doğru yaklaşım ile, hesaba odanın tüm özelliklerini alarak, benzersiz iç, aynı zamanda ışığın ilginç bir oyun sadece alabilirsiniz. maksimum uyum ve özgünlük elde etmek istiyorsanız bunu profesyonel tasarımcıların hizmetleri kiralama aydınlatma gelince, bu daha iyidir.

Salonun iç oldukça popüler avizeler asılı olanSalonun iç oldukça popüler avizeler asılı olan

Ancak, kendi başlarına, çok ilginç sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin, onların sırlarını paylaşarak, tasarımcıların farklı yüksekliklerde duvar lambaları yerleştirerek, radikal odanın nihai tasarımı değiştirebilirsiniz söylüyorlar.

Eğer koridor aynaya ayakta, o zaman duvar ışıkları aynanın karşı taraflarında edildi emin olmak ve böylece mümkün olan en iyi kapsama sağlamak.

Malzemeler aplikler:

  1. Kristal. Billur lambalar odasında en canlı ve yoğun bir aydınlatma sağlarlar.
  2. Yivli camı. kesim cam, yivli cam aracılığıyla ışık geçen olduğu gibi, en yoğun olacaktır.
  3. Mat plastik. buzlu ışık yukarı koridor yapılmış lambaların ilk iki modelin aksine yoğun ve sessiz ışık değil.
  4. Tekstil. plastikler durumunda olduğu gibi, hafif, yumuşak, hafif ve sakin lamba tekstil kaynaklanan.

Her malzeme beğeninize olmak ve iç koridora uyacak bir ucuz, ancak kalite modelini bulabilirsiniz.

Nasıl salonun şekli ve boyutu üzerinde armatürleri seçimini yapar

Çoğu zaman koridorda penceresiz ve doğal ışık dolayısıyla bol. Sadece onların tüm tavan yığılmayı için değil nedenle, küçük lambalar hep bu odada uymaz.


Çeşitli küçük lambalar salonu aydınlık ve ferah hale gelmesine yardımcı olacaktırÇeşitli küçük lambalar salonu aydınlık ve ferah hale gelmesine yardımcı olacaktır

Uzun bir ama dar koridor varsa, en iyi seçenek iki veya üç küçük boyutlu avizeler kurmak olacaktır. senin koridor dikdörtgen ise, standart bir oda gibi, iyi bir seçenek aplikler olacaktır. Ama en sık koridorları bulunan alçak tavan, büyük avizeler yüklemek için, onu popüler şimdi düz model seçmek daha iyidir, gerekli değildir.

tam ayna karşısında görünümünü takdir ayrılmadan önce koridorda aydınlatma sizin için yeterince parlak olmalıdır.

koridorda avizeler doğru seçim (video)

Gördüğünüz gibi koridor için bir avize seçmek - böyle basit bir görev görünmek başlangıçta edebileceğiniz gibi. Dikkate tavan yüksekliğinin, oda boyutları, şekli, hem de genel bir iç tasarım almak gereklidir.

 


giriş holünde Tasarım avize (iç fotoğraf)

7 8a7c4800-9e36-d828-ff34-596ae7656c26 1652f908f9b837f 23-26 07b4d6f5229df9XXLjpg 139970 1573-7 1602-1648 1733-1738 2011-1024x768

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

70 + = 71

map