köpükle tavan yalıtmak için ipuçları

köpükle tavan yalıtmak için ipuçları

12 October 2017Köpük, bu havanın 85-98 yüzde oluşmasına rağmen mükemmel bir yalıtkandır. O soğuk hava, hiçbir gürültü kaçırmıyor. Ne zaman bu çok düşük bir ağırlığa sahiptir. Bu malzemenin tavan izolasyon bağımsız olarak gerçekleştirilebilir.


Ben yalnız tavan köpük izole Can

Standart köpük tabakası bağlantı şeması aşağıdaki gibidir:

 1. folyo su geçirmez.
 2. takviye katmanı (- ideal bazalt meş).
 3. Köpük (ya da takılması ile dübel, veya bir poliüretan katman).
 4. Sıva (üstten uygulamalı zararlılardan köpük korumak için). Gerekli zemin çözgü olduğunu.
 5. Dekoratif kaplama (alçı, plastik paneller, badana, monte edilmiş ya da asma tavan, boyama).

o kapalı nemi artar - yalıtım köpüğü tavana sonra ortaya çıkacak tek zorluk. kapalı nemi kontrol edebilen zorunlu havalandırma veya klima takılması - Sorun oldukça basit çözüldü.

Bunu yapmazsanız - köpük ve su geçirmezlik filmi arasındaki katmanda (- sıcak ve duvara kendisi - Serin kışın iç mekanları gibi) su yoğunlaşmasını birikmeye başlar. Doğal olarak, bu kalıp, küf ile sonuçlanacaktır. Zamanla, tavanda değil, aynı zamanda duvarlara sadece yayılacaktır. Bu gerçeği defalarca bu teknolojinin ihlali açmıştır olmuştur hepsi siyah olarak onarım, tamamen sadece 3-5 ay sonra duvar kağıdı tutkalı zorunda kaldı.

tavan köpük Isınıyor: güçlü ve zayıf

Köpük evin dış tarafında olduğu ile neden tavan yalıtmak gerekir? Çünkü bu durumda, tavan parçası donma olmaz. (Biz çatı katı, yani yerleşim tavan söz varsa) ve çatı kendisi - Buna paralel olarak, soğuk oda içinde, her iki yalıtım (polistiren bu durumda) malzemesinin korunması için. Çok düşük çevre sıcaklıklarında dış kaplama iç ısı yalıtım soğuk oda, sırasıyla donacak, yalnızca aynı köpük tabakası korur.

Ve neden köpük kullanılması önerilir?


Çünkü o:

 • mükemmel ses geçirmez ve ısı yalıtıcı kalitesi (10 cm tabaka kırmızı tuğla yaklaşık bir metre katmanına karşılık gelir);
 • düşük ağırlığı;
 • düşük maliyet;
 • Kolay kurulum.

köpüğe tek dezavantajı - bu neme karşı düşük dirençli olduğunu. materyal nemlendirilmiş ise, Yalıtım kalitesine neredeyse tüm kaybeder ama zaman geçtikçe ve kalıp ile kaplı olabilir.

 Bu nedenle aynı poliüretan yapıştırıcı üzerinde sıradan bağlama yalıtım köpük tarafından izin verilmez edilir.

onun içinde ele geçirilmiş ise soğuktan köpük tabakasını korumak yalıtım İster? Evet, ve oldukça etkili bir. Bu sadece daha önce o tavan dikkatle kalıp, çürüme, mantar oluşumunu engellemek pestisit malzemeyi işlemek gerektiğini bu.elleriyle tavanın içinden köpük ısınma

Bu özel bir ev içinde yalıtkan söz konusu olduğunda, size gereken ilk şey köpük tabakası odanın içinde ısı tutmaya yardımcı olup olmayacağını açıklığa kavuşturmak için. Sıcak (yüklü ise ısıtma) - Örneğin, üst ve böylece, zemin kat, iki katlı evin üzerine anlamsız olacaktır. Aslında, bu durumda köpük sadece gürültüden korunmuş olacaktır, ancak aynı akustik paneller ya da sadece birkaç santimetre sadece bir yastıklı mineral lif kalınlığına onun yerine çok daha kolaydır - yeterli olacaktır.

Orada ikinci bir kat, ve üstüne ise - ısıtmalı değil tavan, köpük tabakası önemlidir. Dış kısmı ile bunu daha da güçlendirmek arzu edilir, ancak bu mümkün değilse - (en yüksek katında yer almaktadır yüksek katlı apartman, geldiğinde, örneğin, ve sağ üst çatı) Bu içeriden yapılır.

İlk adım sermaye düzeyine bitiş tavan (beton döşemeler, tuğla, ahşap kirişler) temizlemektir. Daha da proseslenmesi pestisitler gerçekleştirilir. Bu amaç için geleneksel bir püskürtücü ve bir yüksek basınç ile doldurulur özel bir çözüm, substrat üzerine uygulanır. pestisitler toksisitesinin bir not ortalamasına sahip olarak böylece, kimyasal reaktif karşı korunma temel kurallarını unutmamalıyız.

Tedaviden sonra periyodik olarak oda havalandırma ederken, 2-3 gün onarım durdurmak için tavsiye edilir. Bu pestisit üreticisi insan vücuduna toksik hiçbir şekilde olduğunu iddia bile yapılmalıdır.

Hatta tüm bu olanlardan sonra tavan ısınmak için ellerinizle başlayabilirsiniz. İlk adım, su geçirmez bir film monte edilir. Bu, geleneksel polietilen, ve bir araya getirilen çok tabakalı nem koruma olabilmektedir. Tabii ki, ikinci düzenleme tercih edilecektir. çapa böyle panelleri bağlayın ve genellikle daha iyi böyle şapkalar olarak sahip ve seviye sonuna vidalı yok kılavuz vidayı, pire, kullanımı. Bunlar ileride köpük zarar vermeyecek parçaları çıkıntılı sol değildir.

su yalıtımı üzerine kendini köpük sabitlenebilir. bunların İzin verilen kalınlık - 5 ila 15 santimetre aralığındadır. Daha içeriden yaşam alanlarından ve hatta yalıtımı için, bu gerekli değildir. dübel veya poliüretan yapıştırıcı da bağlar. Uzmanlar bu yöntemlerin bir arada yapılmasını önermekteyiz. Bu tutkal güçlendirmek ve zaten tüm bu dübel güçlendirmek top, ilk.

Bundan başka, köpük takviye edici düzenek içine bastırılır. Bu en uygun bazalt kumaştır. bu herhangi bir inşaat stiplera vasıtasıyla tüm yüzeyi üzerinde olabilir takın. Önemli olan - zımba yedek değil.

Şimdi yalıtımlı tavan uygulanan astar bütün alandır.


Ona birkaç için seçenekler:

 • kir boya;
 • sıva tabakası (1-2 cm)
 • kaba alçı levha (yapışkanla bağlama);
 • Tavan için özel koruyucu emülsiyon.

Tercih edilen bir seçenek - bir toprak sıva. O en uzun tutan ve ucuz olduğunu ve yıllardır sürecektir. Artı Buna - bu tavanın mekanik koruma sağlar, ek takviye olarak görür.

Yukarıdan herhangi bir malzeme kullanılarak bitirme gerçekleştirmek mümkündür. Sen böyle devam (parlak kaplamalı) PVC film alçıpan asma tavan, basit badana, köpük tabak ve kullanabilirsiniz. Bu tasarım açısından cazip görünecek eğer Kaplama, hatta siding kullanılabilir.

tavan köpük Isınıyor: Zaten icra gelmiş olanların yorumlar

forumlarda yanıtları incelenmesi söylenebilir genel olarak tavan izolasyon köpüğü etkisi, - pozitif. Tabii ki, duvarlar ve hatta zemin izole önerilir, ama sonra mutlaka (aynı zamanda içeride gelen havayı ısıtmak, hangi soğutucu ve değiştirici ayarlamak için, yani zorlayıcı türü) Ek havalandırma sistemi monte etmek zorunda.

Bütün dikkate alınmamış tek ihtar - köpük ön kullanmak yani gerek yüksek bir yoğunluğa sahiptir (çoğunlukla gri yapılmıştır ve etiketleme "F" belirlenmiş, ancak tüm üreticilerin bu kurallara uymak).

testleri köpük tavan montajı gösterdi:


 • Yüzde 15 oranında yalıtım alanının artırır;
 • 3 kez gürültü miktarını azaltır;
 • görsel bakılmaksızın bevels, yüzeyini hizalar.

Köpük monte ve varsa enerji tasarrufu ile çift camlı pencereler ile duvarlar, zemin ve pencere açıklıkları kapatmak Modern PVC profilleri üzerinde, binanın yalıtım 60-80 oranında artırılacaktır.

Ama yine de daha da - Polistiren ve bazalt (rulolar halinde satılan ve aynı zamanda iyi bir ısı yalıtımı olarak kabul edilir)? teknik özellikleri için - yün, ancak maliyet ve etkinliği (harcanan para göz önünde bulundurarak) favori şüphesiz köpük yoktur. Ayrıca, düzenleme, yönetmek çok daha kolaydır. Ve hatta bir tabak değiştirin gerekecektir - sadece yap. Ama bir cam tabakası tamamen değiştirmek zorunda kalacaktır. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 − 71 =

map