konut binaları ses yalıtımında Akustik tavanları

konut binaları ses yalıtımında Akustik tavanları

12 October 2017Akustik tavan yeni nesil daha az köpük tartmak olduğunu övünebiliryeni nesil bir ses geçirmez sistem - akustik tavan yeni nesil daha az penoplastaAkusticheskie tavanlar tartmak olduğunu övünebilir. Aynı köpük veya mineralnovatnogo fiberlerin aksine bu, daha az ağırlığa sahip delikli bir iç kısma sahiptir, ve bu ses dalgalarının emilmesine katkıda bulunur.


akustik ses tavan ne

Akustik zayıflama uyumsuzluk ile ısı içine bir emme hava (ses nedeniyle meydana) dalgalar ve titreşimleri çalışır. Bu durumda, ortaya çıkan enerji ısıya dönüşür. Biz millidegrees meselesi ısıtma bahsediyoruz beri Hayır, oda genel sıcaklığını etkilemez.

Akustik tavanları geniş bir ürün yelpazesine ve makul fiyatlarla dahilAkustik tavanları geniş bir ürün yelpazesine ve makul fiyatlarla dahil

Bu tür panellerin dış kaplama - süs. Normal bir dokuya ve parlak film aynı köpük, badana ve hatta seramik gibi taklit edebilir.

Onların önemli avantajı:


 • Kolay kurulum;
 • Nihai yapı çok düşük ağırlığı (asma tavan daha az);
 • Yüksek verim (akustik ses köpük 10 cm'lik tabaka hem de panelin emici);
 • Sonlu tavan kaplamasının tamamen düz ve statik yüklere karşı dayanıklı elde edilmiştir.

Ama kaba tavan için CLIPSO ve daha dikkat çekici ve nem koruma fonksiyonunun gibi sistemler. onlar apartmanlarda yüklü zaman da önemli olacaktır.

tavan için Akustik paneller: faydaları

onlar monte etmek son derece elverişli olduğu sözde akustik paneller benzersizdir. Bir ısıtıcı, gidroplenki, ses yalıtımı oluşur, hem de bir ön panel çerçevesi, çok katmanlıdır. Tasarım - katlanabilir değil, kolay kurulum. Bu paneller, örneğin, işletme Knauf üretir. Bunlar yaygın olarak kayıt stüdyoları, sinemalar, örneğin, akustik oda düzenlemede kullanılır. Bir sahte tavan gibi geleneksel bir profil çerçeve üzerine monte edilir (tek fark kesitlerinin konumu).

paneller, ses ve ısı izolasyon alanı iyi bir düzeyde olmasıpaneller, ses ve ısı izolasyon alanı iyi bir düzeyde olması

akustik paneller avantajları: • Statik yük daha yüksek direnç;
 • Kolay kurulum;
 • En iyi ses yalıtımı sağlar sandviç yapı;
 • Nispeten düşük maliyetli.

I akustik tavan ECOPHON kullanabilir nerede

ECOPHON dan Akustik tavan, üreticinin deyişle, kapsama agresif çevreye karşı optimum direnç sağlamak için gerekli olan endüstriyel alanlarda dekorasyon yalıtımı için idealdir.

Ecophon akustik tavanlar, bir tasarım açısından, dünya lideri ARE-Ecophon akustik tavanlar, bir tasarım açısından, dünya lideri ARE-

Kullanım örnekleri:

 • mutfak yemek;
 • Ev kimyasalları üretimi için fabrikalar;
 • (Gıda dahil olmak üzere yiyeceklerin depolanması için) depo dondurulması;
 • Tavan da elektrik yüklemeniz gerekir bu odalar (klima, aydınlatma).

Ve son ama en az - yapılan böyle bir yerleşik Rusya Federasyonu'nun dahil hoparlör. Eskiden öyle Vitebsk (Beyaz Rusya) tedarik ediyor, ancak potansiyel müşterileri arasında yüksek talep Rusya'da bir fabrika inşasına yol açmıştır. Bu nedenle yabancı analogları önemli ölçüde daha düşük bu ürünlerin maliyeti için. Ancak üretici önerilen akustik paneller ve kaplamaların görsel bir bileşenin özen. Örneğin, benzetim Hijyen hattı tekstüre edilmiş bir yüzeye uygulanır. Bu seçenek ayrıca konut binaları düzenlemede kullanılabilir.

Ne akustik tavan tipleri

Hemen hemen herhangi bir akustik profili çalışma prensibi aynı şekilde tanımlanabilir - gözenekli bir yüzey, hücre tipi delinmiştir. Doğal olarak, bu tür bir malzeme duvara monte edilebilir. Bazı durumlarda, kullanılması önerilir? Örneğin, yalıtım önceden bir dış yalıtım olan aynı odada gerçekleştirilir ise. Ve yerine daha ince akustik panel yararlanmak için daha iyidir, 10-15 santimetre kalınlığında bir köpük levha içindeki tutturulmuştur. Aynı köpük temelinde ses yalıtımı yatak küçük daireler son derece istenmeyen bir yaşam alanı, değil küçük bir parçası "yiyor" dikkati çekiyor.

Akustik tavan geri kalanı aşağıdaki türde ayrılır:

 • menteşeli panelli (kaplama);
 • ile kaba tavan panelleri inşa.

Bunlar aslında, tek yer yalıtımı yerleştirmek için, kendi aralarında farklılık göstermektedir. Yeni daha geleneksel "ses emici ekranlar" olarak anılacaktır ucuzdur, ancak kaba bir ön tarafı vardır. Yani üst Aynı alçıpan veya köpük panellerinin sahte tavan pekiştirmek planlanmaktadır durumlarda kullanılması gerektiğini vardır.

Tavandaki Dahili hoparlörler: faydaları

Geleneksel daire gömülü hoparlör monte etmek daha iyidir inanılmaktadır. (- selüloz ve diğer malzemelerden yapılmış en azından) PVC perfore iç tarafı ile bir geleneksel paspaslar olup.


Dahili ses emici ekranlar herhangi bir üst kaplama gerçekleştirmek için izinDahili ses emici ekranlar herhangi bir üst kaplama gerçekleştirmek için izin

gömülü ses emici ekranlar avantajları:

 • Daha (paneli dahil) menteşeli varyasyonlar ekranlar daha az yer işgal;
 • blisterin tavana doğrudan monte edilebilir;
 • Dayanıklı (30 yaşın üzerinde kullanılabilir);
 • su itici özelliklere sahip olan,
 • çok ucuz;
 • herhangi bir üst bitiş gerçekleştirmek için izin verir.

Bu tür malzemeler, görünmez delikli bir kumaş halinde sunulmaktadır. metrekare başına özel lazer ekipmana yaklaşık 250 bin delikler olduğunu.

Bunun bir sonucu olarak, bir ses dalgası bazalt ses geçirmez panel durumunda, püskürtüldü değildir, yani, emilen ve ısı enerjisine dönüşür.

 Ayarlanabilir - genellikle rulolar halinde emici ekranlar girintili satılan, bunlardan her birinin genişliği yaklaşık 5.1 m uzunluktadır. agresif kimyasallar, çevreye karşı tavan ve koruma temellerini güçlendirilmesine katkıda takviye edici malzeme ile birleştirilir paspaslar vardır. Doğal olarak, bu tavanlar (konut tavan dekorasyon için) tavan arasında döşenmesi için kullanılabilir.


Akustik tavanları: Kullandıktan sonra yorum

Odanın yüksek kaliteli ses yalıtımı sağlamanın en iyi yoludur - tartışma forumları geribildirim Yayınlandı kuvvetle akustik tavanlar, ekranlar gerçeğini desteklemektedir.

Akustik tavan Özelliği yüklemek ve uygun fiyatlarla kolaydırAkustik tavan Özelliği yüklemek ve uygun fiyatlarla kolaydır

Aynı zamanda, bu malzemeler paneller formunda sadece sunulan, aynı zamanda kumaş, paspas edilir. nedeniyle delikli bir yüzey, ses dalgalarının emilimi - Fakat kimlik ilkesi ile çalışır.

Geleneksel akustik tavan ses geçirmez panellerden temel farklar:

 • daha hafif;
 • Daha küçük malzeme kalınlığı;
 • Basit montaj şeması;
 • duvarlarda kullanılabilir;
 • düşük maliyetli.

Akustik tavan ağaç elyaf (video)

Bu alçıpan, dış cephe kaplaması, badana, boya dahil olmak üzere diğer inşaat malzemeleri ile bunların kombinasyonu izin verdi. Satışta dokulu ön kısmını sahip sözde dekoratif akustik paneller vardır. Onlarla birlikte, genel olarak, tüm basittir - onlar daha fazla arıtma olmaksızın taslak (majör) tavana doğrudan monte edilebilir. Bu malzeme, gürültü tesislerinde izole etmek için değil, aynı zamanda, kir nemi tavan yüzeyini korumak için değil sadece. 

Akustik tavanları (fotoğraf)

04 1504auditc3b3rio-sistema-a-2 1505focwing1b 2482 9574ufile13 18647-9895214 131051-lagan-üniversite-ilham-570x472 153651original 1427509352potolok 10694465

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

map