Konstrukcja przestrzeni pod schodami: 5 pomysłów

Konstrukcja przestrzeni pod schodami: 5 pomysłów

12 October 2017Przestrzeń pod schodami może zorganizować dla wszelkich potrzebPrzestrzeń pod schodami można zorganizować dla wszystkich potrzeb na etapie planowania lub dwukondygnacyjnego domu Domek, trzeba zastanowić się, jak zorganizować powstałą przestrzeń pod schodami. Advance przemyślany projekt tej strefy jest konieczne tylko w przypadku, gdy wymagane podsumowującej komunikacji, z których instalacja jest przeprowadzana na etapie projektowania domu.


Jak poprawnie wykonać urządzenie przestrzeni pod schodami

Budowa dostępnej przestrzeni pod schodami powinien być dobrze przemyślany.

Cechy aranżacji przestrzeni pod schodami zależy od wielu czynników, w szczególności takich jak:

 • Stawia układ drabinka
 • wymiary;
 • Możliwość połączenia;
 • Ogólne dekoracji wnętrz.

Istnieje wiele pomysłów na aranżację przestrzeni pod schodami na drugie piętro. Można zorganizować kuchni, aby półki zorganizować snu lub miejsca pracy, ładownia, korytarz lub łazienka. Dość ciekawą opcją jest garderoba, ponieważ w ten sposób, to będzie całkiem racjonalne użycie powstałego miejsca i uczynić go jako racjonalne. Wybierz najlepsze dopasowanie do właściwej organizacji wolnego miejsca można na podstawie cech budowy drabiny samego.

Aby zmaksymalizować wypełnić przestrzeń pod schodami meble powinny być wybrane modele o różnych rozmiarachAby zmaksymalizować wypełnić przestrzeń pod schodami meble powinny być wybrane modele o różnych rozmiarach


W szczególności, może to być na przykład jako:

 • Bezpośredni schody odnomarshevaya;
 • Drabiny z kilku marszach;
 • Obrotowe zakrzywione schodów;
 • Struktura spiralnego.

Najczęstszym typem są uważane odnomarshevye bezpośredniego budowie, ponieważ są one łatwe do zainstalowania i mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu. Często struktury te są instalowane w pobliżu ściany, a tam jest dużo miejsca, aby zbudować całkowicie dowolną opcję. Najprostszym rozwiązaniem jest osadzenie sofę i bardziej skomplikowane, ale funkcjonalne - montaż półek, System przechowywania lub wbudowane szafy. Bezpośredni schody pozwala wyposażyć mały pokój lub biuro.

Schody z kilku marszów, znamienny tym, że szerokość otworu jest dość duża, tak że możliwe jest zorganizowanie miejsce całkowicie w dowolnym celu. wolna przestrzeń rozmiar jest duży, więc jest całkiem możliwe, nawet miejsce w łazience.

Zakrzywiona konstrukcja zajmuje dość mało miejsca i mają gładkie skręty. Aby zaoszczędzić miejsce, takie dalsze drabina może być wyposażony zabezhnymi kroki. Otwarcie pod schodami można sprawnie zorganizować i wykorzystać powierzchnię użytkową dla aranżacji pomieszczeń do różnych celów, w szczególności takich jak szafy, łazienka, przedpokój, kotłownia oraz wielu innych obszarach funkcjonalnych.Śruba zaprojektować najbardziej kompaktowy z wszystkich istniejących, więc mogą być instalowane nawet w środku pomieszczenia. Korzystanie z wolnego miejsca może być przystosowana do montażu szafki lub półki. Konstrukcja szafek pozwoli drabina bardziej wiarygodne i będzie służyć jako dodatkowe wsparcie.

Określić wielkość otworu pod schodami na drugie piętro

Przed wyposażyć wolnej przestrzeni pod schodami z rękami, należy określić wielkość otworu. Konieczne jest najpierw przeprowadzenie wszystkich niezbędnych obliczeń i określić konstrukcję schodów, który jest najbardziej odpowiedni w ramach istniejącego wnętrza.

Rozmiar okna szafka zależy od kąta, pod którym rama jest zamontowanaRozmiar okna szafka zależy od kąta, pod którym rama jest zamontowana

Również w obliczeniach należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

 • Liczbę stopni;
 • Długość drabinki;
 • Szerokość schodów.

Na podstawie otrzymanej wartości i wyposażyć najbardziej korzystne dla samych interesującej przestrzeni drogi. Jednak to nie jest każdy właściciel domu prywatnym ma możliwość instalowania na całej dostępnej przestrzeni w wybranym projekcie, jako obszar nie jest wystarczająco duży. Dlatego musimy często zmieniać konstrukcję schodów czy inny kąt nachylenia, aby jak najwięcej miejsca, jak to możliwe.

Co ustawić meble pod schodami

Jeśli w domu nie ma wystarczającej ilości miejsca, wiele z nich jest gotów wykorzystać każdą część tej marki. Dlatego wiele osób woli korzystać z uzyskaną przestrzeń pod schodami dzieje się na drugim piętrze.

Jeśli miejsce na to pozwala, może być nawet w pełni wyposażoną łazienkę, w szczególności pod schody mogą być:


 • kuchnia;
 • szafa;
 • kąpiel;
 • spiżarnia;
 • Cubby.

Pierwotny roztwór jest zainstalowanie ściany klatki schodowej, który może być umieszczony w telewizji i różnych osobnikówPierwotny roztwór jest zainstalowanie ściany klatki schodowej, który może być umieszczony w telewizji i różnych osobników

W rewitalizacji tego obszaru muszą poprawnie odebrać sprzęt i meble. Każdy pokój powinien być wybrany własne meble. W szczególności, można zrobić mały pokój, gdzie będą grać dzieci, jednak w tym przypadku trzeba odpowiednio rozważyć Otwarta konstrukcja kierunkowy i wdrożyć odpowiednią wentylację. Łazienka, kuchnia i łazienka potrzebować komunikacji zsumowanie, co nie zawsze jest wygodne do zrobienia.

Ponadto, możliwe jest, aby wyposażyć pełnym wymiarze czasu pracy, jednakże rozważyć zainstalowanie drzwi i inteligentnie rozważyć oświetlenie, ponieważ obszar ten jest brak naturalnego światła. Można również umieścić sofę lub łóżko, a tym samym, aby wyposażyć pełny sen.

Ważne! Zabrania się zorganizować pod schodami kominkiem, a także ustanowienie kuchenkę gazową, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne i spowodować pożar.

Funkcjonalne szafy pod schodami na drugie piętro

We wszystkich domach, z więcej niż dwóch piętrach, mieć pewność, że są to schody, a pod nim wolna przestrzeń, która może być wyposażona w najbardziej efektywny i oryginalne. Ponadto, apartamenty wielopoziomowe może być również bardzo wygodne do korzystania z tego miejsca. W szczególności możliwe jest, aby wyposażyć komfortową i funkcjonalną szafę, w której można umieścić wiele rzeczy.


pomieszczenie pod schodami można zaoszczędzić dużo miejsca w mieszkaniu lub domupomieszczenie pod schodami można zaoszczędzić dużo miejsca w mieszkaniu lub domu

Wiele zrobić szafę w przedpokoju, jednak nie zawsze jest wygodne. Utrzymanie rzeczy pod schodami jest uważana za najlepszą opcję, ponieważ może być pozostawiona całkowicie niczego bez najmniejszego strachu. Na układ spiżarni pewno trzeba zastanowić i zrobić wentylację, jak również zadbać o oświetlenie. Ponadto, potrzeba mocno zrobić fundament, a także wybrać materiały wykończeniowe.

Spiżarnia może być:

 • otworzyć;
 • zamknięte;
 • Częściowo zamknięte.

Można dokonać spiżarni całkowicie otwarty, ponieważ będzie to bardzo wygodne, aby przejść do rzeczy, ale w tym przypadku jest to konieczne, aby specjalne półki i pudełka. Można również umieścić gotowy regał do pokoju, to obszar najbardziej funkcjonalny i wolne mogą być efektywnie wykorzystane. W ten sposób można dostać małe, ale bardzo wygodne szafy.

Wyposażamy przestrzeń pod schodami: Pomysły

Niezależnie od tego, czy jest to prywatny lub MKD dom, mieszkanie może mieć kilka pięter. Aby móc wygodnie poruszać się między piętrami, trzeba zrobić drabinę. Powstałą przestrzeń może być bardzo ustawne. Do schodów był dość silny i trwały, konieczne jest, aby korzystać z kanału, i jest silnym deskowania. Istnieje kilka ciekawych projektów budowlanych, wszystko zależy od tego, jaki rodzaj drabiny jest używany.

Pod schodami jest możliwe umieszczenie kredens ściany, ukrywając je za drzwiami przesuwnymiPod schodami jest możliwe umieszczenie kredens ściany, ukrywając je za drzwiami przesuwnymi

W szczególności może być umieszczony:

 • TV;
 • Sztuczny wodospad;
 • Akwarium;
 • Obuvnitsa.

Dość ciekawą opcją jest i własną prasę mały druk. Jednakże, regeneracja przestrzeni trzeba zadbać o pełne pokrycie jakości, a jeżeli są one stale cienie obiektów należących do wspólnej przestrzeni pokoju, to zły omen.

Wzornictwo tej strefie może znajdować się w różnych programach, a następnie wizualizacji, w szczególności w arhikad gdzie każdy może w pełni zrealizować najciekawsze projekty.

Kuchnia pod schodami: cechy konstrukcyjne

Kuchnia pod schodami może być bardzo wygodne i funkcjonalne, jednak, aby prawidłowo wyposażyć przestrzeń, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę pewne niuanse.

I w tym samym czasie:

 • Przygotowanie podstawę;
 • Do wyboru materiałów wykończeniowych;
 • Pomyśl poprzez poprawę komunikacji.

Przed rozpoczęciem wszystkiego kuchni pod schodami zaleca się zrobić rysunek na papierzePrzed rozpoczęciem wszystkiego kuchni pod schodami zaleca się zrobić rysunek na papierze

Musimy bardzo silną ramę, ponieważ projekt musi być stabilne i niezawodne. Pamiętaj, aby zrobić wsparcia na ścianie, a jeśli to konieczne, trochę poziom wykończenia, aby zwolnić więcej miejsca.

Fundament musi być na tyle silny, aw razie potrzeby można dodatkowo ogrzewa się do gotowania w kuchni dał wiele pozytywnych emocji. Przez nałożenie na siebie płyty mogą być przymocowane do sufitu podwieszanego, i dobrego oświetlenie.

Aby pokój był bardziej komfortowy i przytulny, można zawiesić na zasłony ściennych. Ponadto, potrzeba poprawnie wybrać meble do kuchni i umieścić płytę, korzystnie elektryczny, lodówka, i wiele innych technik. Ważne jest, aby myśleć i jak to zrobić, jak wyjście z kuchni zapachy nie przenikają do wszystkich innych pomieszczeń.

Opcje dotyczące korzystania z przestrzeni pod schodami (wideo)

Konstrukcja przestrzeni pod schodami jest bardzo ważne i czasochłonne zadanie, które jest trudne do wykonania, ale jeśli pewnego wysiłku, to jest całkiem możliwe.

Szczegóły: wc pod schodami na drugie piętro (przykłady zdjęcia)

481 449 2016-duplex dom projektowania-1 225484-tualet-pod-lestnicey-foto 20110609-100919-pic-341511293 28730905 44680753 piwnica-under-schody-ideas09 23075127751082247195567f029bd6 f1335

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

35 + = 41

map