Klasyczne sztukaterie sufitowe

Klasyczne sztukaterie sufitowe

12 October 2017Sztukaterią można nie tylko stworzyć niepowtarzalne wnętrze domu, ale także, aby ukryć wady sufituSztukaterią można nie tylko stworzyć niepowtarzalne wnętrze domu, ale także, aby ukryć wady w potolkaOformlenie sufitu - to wyłącznie twórcze zadanie, dla którego rozwiązania są stosowane różne sposoby. Stiuk wybrany przez tych, którzy cenią sobie klasyczny styl, wygodę i wykwintne piękno. Czytaj dalej i dowiedzieć się, jak zrobić listwy na suficie!


Sztukaterie na suficie mieszkania

Tradycyjnie sztukaterie wykończenie przypominające hal w dużych bogatych domów z odległej przeszłości. Dziś jednak, tego typu dekoracji jest szeroko stosowany nawet w najbardziej zwykłych mieszkań. Powodem jest to, że nie było artykułów, które doskonale naśladują glina lub gipsowe figury.

Obecnie sztukateria wykonana jest z następujących materiałów:

 • gips;
 • poliuretan;
 • piana;

Pierwsza opcja wymaga pewnych umiejętności artystycznych tworzyć własne sprawne i piękny wzór. Chociaż nie jest to trudne, aby utworzyć wzór sił dla każdego. Jednak, jeśli chcesz zobaczyć w ich idealnie gładkie sztukaterie powtarzających się elementów, zaleca się używać bloków pianki lub pianki poliuretanowej.

Listwy sufitowe podać swoje wnętrze luksus i wyrafinowanieListwy sufitowe podać swoje wnętrze luksus i wyrafinowanie


W celu zbliżenia wyglądu gotowych bloków sztukaterie, należy użyć farby. Biała farba stworzy poczucie nowym sztukaterie i beżowe odcienie tworzą atmosferę starej hali.

Sposoby konstrukcja listwy sufitowe

Istnieje kilka tradycyjnych metod, jak do dekoracji sufitu za pomocą sztukaterie. Oczywiście, rysunek każdy może wybrać do gustu, ale niektóre praktyki w odniesieniu do lokalizacji elementów dekoracją stiukową powinno być to miejsce w każdym wnętrzu z wykorzystaniem tego typu ozdób sufitowych.

Najbardziej popularne rodzaje elementów dekoracyjnych sztukaterie są:

 1. Wylot. Zrób miejsce pod żyrandolem - to świetny pomysł, który będzie odświeżyć wystrój i dać całym pomieszczeniu atmosferę elegancji i piękna.
 2. Okap. Gzyms sztukaterie doskonała alternatywa do konwencjonalnych listwy sufitowych. Gzyms urządzony jest nie tylko na suficie ale i na ścianie, przy przechodzeniu bardziej gładka i miękka. 
 3. Listwy. Ten rodzaj dekoracji służy do tworzenia geometryczny wzór na suficie. W innych jego częściach jest idealny do ściany przestrzeni stref: do ramy poszczególne elementy dekoracyjne, takie jak lustra i obrazów.

Wystrój sztukaterie gzyms przekształcić pokój jako całośćWystrój sztukaterie gzyms przekształcić pokój jako całośćListwy i profile mają istotne znaczenie funkcjonalne. Paski z pianki poliuretanowej przez sztukaterie łatwo ukryć okablowanie.

sztukaterie na suficie: Ozdoby z pomocą malarstwa

Wystrój suficie za pomocą drobnych elementów kształtowych. Podwójnie piękne profile, jeśli jest gustownie pomalowane. W odpowiednich obrazie wszelkie formowania: oraz naturalne, wykonany z gipsu syntetycznego pianki poliuretanowej. Różnice można znaleźć tylko w farbie, który nadaje się do malowania.

Najbardziej popularnym sposobem jest koloru sztukaterie złocenia. Pozostała część płaskorzeźby są pokryte złotą farbą, czy poszczególne elementy całkowicie pokryta złotem.

Z pomocą malowane sztukaterie można łatwo zamaskować braki w suficie bez konieczności naprawyZ pomocą malowane sztukaterie można łatwo zamaskować braki w suficie bez konieczności naprawy

Jakie są opcje malowania jest najkorzystniejsza dla kształtek:

 • złoto;
 • kolor malowane elementy;
 • zastraivanie beżowe odcienie;
 • Malowidła, sztukaterie winiet.

Lekkie i wygodne, z listwy sufitowe z poliuretanu

W tej chwili wiele osób woli udekorować swoje domy ze stiuku poliuretanu. Choć wygląd tych produktów wciąż produkuje sztuczność powodu skrajnej podobieństwa elementów powtarzalnych, ale jeszcze powodów, aby wybrać ten rodzaj scenerii dużo.

Jakie są więc zalety kształtek poliuretanowych:

 • Poliuretanu - materiał bardzo lekki. Okrój poliuretanu, utrzymywana jest z ciekłymi paznokci.
 • Poliuretanu boi nie wilgoci i zapachów. 
 • Troska o takiej sufitu jest prosta kurzu i brudu nie gromadzą się na poliuretan.
 • Poliuretan dość odporny na wstrząsy. Ekspozycja światło jest przenoszone bez żadnych uszkodzeń.
 • Można malować sufit wykonany jest z kształtek poliuretanowych, czy aby jego obraz.
 • Poliuretanowa ma niski koszt.

Listwy z poliuretanu mogą być zainstalowane w każdym pomieszczeniuListwy z poliuretanu mogą być zainstalowane w każdym pomieszczeniu

Okrój poliuretanu zewnętrznie nie różni się zbytnio od elementów gipsowych i wygrywa funkcjonalne i wart ponad naturalnego konkurenta!

Listwy sufitowe konstrukcja z naturalnego gipsu

Jeśli zdecydujesz się ozdobić gipsowymi sztukateriami na suficie, a następnie dostać gotowy do wyzwań, które spełniają Cię na drodze do wyniku. Jednakże, jeśli wszystko pójdzie dobrze, jeśli jesteś uważny i ostrożny, wynik będzie cię zadowolić kilkunastu lat! Sztukaterie naturalne - luksus i radość z pracy ręcznej.


W celu przygotowania roztworu, należy wykonać następujące zalecenia:

 1. Rozcieńczony proszek sproszkowany gips z wodą do uzyskania konsystencji jogurtu.
 2. Wlać gipsu do przygotowanej formy.
 3. Ubić gipsu, aby uniknąć luki.
 4. Pozostawić na pół godziny do zakończenia krzepnięcie.

Mieszać energicznie w dyszę wylotową dla siewnika. 

Do mieszania szlamu gipsowego za pomocą tylko zimnej wodyDo mieszania szlamu gipsowego za pomocą tylko zimnej wody

W celu zwiększenia elastyczności elementów, dodać trochę białego rozwiązanie kleju. Takie listwy nie są popękane.

Montaż dużych elementów wykonane wkręty. Małe części mogą być mocowane na klej PVA, szpachli lub nawet ciekłych gwoździ. Ponadto, wiele z nich interesuje się pytanie, co zrobić, jeśli element jest uszkodzony lub rozdrobnione. Przywrócenie dekoracją stiukową jest wykonane ręcznie przy pomocy roztworu, z recepturą podaną powyżej. Przywrócenie wystrój, jak również jego oryginalna kreacja powinna być zakończona malowanie pasujące do sufitu lub malowane na szkicu, co zostało zamierzone.


Sufit stiuk (wideo)

Sztukaterie na suficie - to znakomity klasyczny, dostępny dla wszystkich. Stiuk dekoracji w formie przetargu i stworzyć lekką atmosferę. Na sztukaterie na suficie swojego pokoju będzie przypominał salę pałacu. Dokonywanie napraw mieszkania lub domu, należy rozważyć możliwość ustalenia dekoracje w formie listew. Sztukaterie sufitu - to doskonały sposób, aby zrobić coś bardziej oryginalnego niż typowych rodzajów wykończenia sufitów.

Sztukaterie sufitu we wnętrzu (zdjęcie)

03 04 5d204f62551cd18e4db373461a76a03e 15 116 184 206 2011-10-01-15-38-000027-1 2781-1280 5603c25f7450f

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 30 = 33

map